PDA

Pokaži Full Verziju : Juzni vetar-yamaha psr9000


dgorana
13.10.2009, 05:14
Zdravo!
Nov sam ovde.
Imam yamaha psr9000.
Posto sam velik ljubitelj juznog vetra treba mi set jv za moj aranzer.kompletan,sa bojama,semplovima,ritmovima.
Velik pozdrav!
Unapred hvala!

Marco7
13.10.2009, 10:09
Prvo procitaj pravilnik i nemoj da otvaras tri teme sa istim sadrzajem!Prvo kulturno bi bi bilo da si otisao u temu novajlije predstavite se pa da kazes nesto o sebi i slicno a ne odma tri iste teme!ZBOG TOG TI SLEDUJE KARTON!

dominik
13.10.2009, 16:23
Ovaj je legenda!

dgorana
14.10.2009, 05:08
Prvo procitaj pravilnik i nemoj da otvaras tri teme sa istim sadrzajem!Prvo kulturno bi bi bilo da si otisao u temu novajlije predstavite se pa da kazes nesto o sebi i slicno a ne odma tri iste teme!ZBOG TOG TI SLEDUJE KARTON!

Prijatelju,naj pre se izvinjavam ako sam prekrsio neko pravilo ovog foruma,ali dobro sam napusao da sam nov tu!A i mislio sam da sam postavio te moje 3 teme na razlicitim mestima:za boje,semplove,ritmove.To su ja mislim razlicite teme.Znaci ja sam trazio kompletni set!Ne vidim zbog cega je nastala odmah tolika reakcija i cak su mi stigel 3 poruke od razlicitih ljudi sa sajta o tome gde se spominju neka predupredjenja,opomenu i to ozbiljnu,evo karton,2 poena,i ne znam jos sta,banovanje itd.Tako se ne precekuju novi clanovi.
JA MISLIM DA NISTA NISAM TAKO LOSO UCINIO DA BI PROUZROKOVAO TAKVU REAKCIJU!!!U redu bi bilo da je to neka pomoc,da mi se ukaze na to,ali ne na ovakav nacin.
I OPET,JA SE IZVINJAVAM AKO SAM NESTO POGRESIO!Nisam znao.
VELIK POZDRAV I NADAM SE DA CEMO DOBRO SURADJIVATI!
p.s.gde je tema novajlije?nisam trazio.

b.o.Y.c.h. ČK
14.10.2009, 06:18
NIsi tražio, a? :D
Evo izvoliš:
http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=2968

Samo polako!

yamahapassion
14.10.2009, 09:58
Evo kolega ja cu ti objasniti kako da si sredis sve to. Pod 1. Nadjes ovde u downloadu originalni set bubnjeva koji je koristio juzni vetar ( EMU SP12). Postavljeni su u wav formatu ja mislim, pa ces morati da uzmes i prekonvertujes u format koji podrzava psr 9000 (mislim da je .vic ili cak moze i .wav). kad si to uradio, onda moras napraviti mapu bubnja koju ce tvoja yamaha prepoznati, tako da, kad upalis ritam iz klavijature ce ti vuci originalni JuVe-ov bubanj. Dalje, isto tako pronadjes sve elemente koji ti trebaju za jedan JuVe ritam (bassove, kontre, stringse itd itd...), pa takodje i to prekonvertujes u psr 9000 format, i kad to sve sklopis imaces original JuVe ritam sekciju. Sto se tie samih ritmova, potrazi na dowloadu ima dosta JuVe ritmova za yamahine aranzere (sa .sty ekstenzijom) tako da ces sve te ritmove moci iskoristiti u tvojoj yamahi s tim da elemente iz ritma zamenis sa semplovima koje si prethodno napravio. Tu bi ti ritam sekcija bila resena. Sad dolaze na red solo boje. Tu nema puno mudrosti, U korgovoj download sekciji mozes naci pregrst semplovanih solo boja za JuVe koje takodje mozes prekonvertovati u psr 9000 sempl format. Posto psr 9000 ima portamento zvucace ti skoro identicno. tako da su ti time i solo boje resene. I na kraju ti preostaje samo to sve da kompletiras, poredjas po registracijama kako ti najvise odgovara i imas sredjen sint za JuVe svirku.
I samo da ti napomenem da to sve mozes odraditi sa programom npr. awave studio koji je odlican sempl konverter i podrzava dosta formata semplova. I naravno moras imati memorije bar 64 mb, da bi ti to sve stalo bez cimanja. I zadnje a najvaznije, za sve ovo trebace ti par meseci rada i truda, ali ces zvucati originalno.

Vaxter
14.10.2009, 11:16
Niti awave, niti bilo koju drugi konverter, ne radi sa vic formatom...
Dakle, ako nema gotovih stvari u vic-u, redjanje wav samplova na samoj klavijaturi ne gine...

yamahapassion
14.10.2009, 11:50
Eto, onda jos bolje. Ako mogu wav samplovi da se slazu onda nema problema. Nabavis 64 mb rama (ako nemas) i krkaj...