PDA

Pokaži Full Verziju : Europower pmx1000


sinisa
12.10.2009, 12:17
Moracu malo da razocaram vlasnike Behringer Europower pmx1000.:P
Na njemu pise da je snaga po izlazu 300w (300+300) medjutim kada se otvori
stvar je unutra malo drugacija.
Juce mi je stigao jedan u servis na kom su otisli izlazi i kad sam ih izvadio imao sam sta da vidim.
Umesto po 300W Tranzistori (izlazi) su po 125w.
Pored toga zastita pojacala je =0,usamom pojacalu bi trebala da postoje
jos dva osiguraca pored glavnog za svaki kanal,ali nisi ni njih postavili.
Tako da ako dodje do kratkog spoja ne gine otkazivanje izlaza.:(
Zato oprezno sa kablovima.:)

Boban010
12.10.2009, 12:25
Kakva je ralika izmedju ovog miksera i Behringer Europower PMH3000?

zillavi
12.10.2009, 12:25
Strasno!!! Samo cu reci strasno! Pa da li je moguce da to neko kopira ili je original mixeta??? A jesi li radio behringer 1280 s, ja sam hteo da je kupim...Pa me interesuje sta je unutra??? pozzz

sinisa
12.10.2009, 13:07
Jedna mala ispravka,nije PMX vec PMH1000 mada mi ono vise lici na x.
Koja je razlika izmedju PMH1000 i PMH 3000,to ces znai tek kad je otvoris.:D
Razlika je izgleda po snazi,a kolika je to je vec pitanje.
Na sajtu pise da je PMH 400w 12 kanala,a na njemu iznad EQ pise 600w(to je onih "300+300").
Sto se tice PMH3000 pise 2x400w 16 kanala sto bi znacilo 800w,a ako pogledas slike videces da i PMH1000 i PMH3000 imaju isti broj kanala.
Sa PMP1280s nisam imao bas nikakvih kotakata tako da neznam sta je unutra.

aleksandar72
12.10.2009, 16:04
To je uvek tako,kad proizvodjaci zongliraju sa podatcima oko snage pojacala!
PMH1000 daje po Behringove specifikacije 2x200W na 4 oma.Koliko bi to bilo na 8 oma?100,130??Vise ne verujem.Jos kad se uzme da je ovo Peak Musik Power sta nema blage veze sa RMSom.....trazili ste gledajte :)
Ja cisto sumnjam da ovo pojacalo daje vise od 2x50W RMS
Izlazni tranzistori koje kolega naveo kostaju ca.0,50EUR a zamislite u produkciji??B-) 0,05EUR???
Kad uporedim ove (takozvane mosfet) tranzistore sa one koje su u powermateu(MJ15003/15004).....dodje mi da vrisnem :mad:
One 150W kod izlaznih tranzistora PHMa se odnose vise na termodinamicki rad mosfeta.

Pozz

P.S.Kolega sinisa,koliko izlaznih mosfeta ima kod PHMu po kanalu??

sinisa
12.10.2009, 17:12
Kod Pmh 1000 imas dva po izlaznom kanalu P i N tip,takozvani upareni.
Prava snaga mu jeste 125w po izlazu.

aleksandar72
12.10.2009, 17:35
sta bi bilo kad ne bi bili upareni? :) jos vece sr....
kako definiras njihovu "pravu snagu" od 150W?

Pozdrav

sinisa
12.10.2009, 18:30
Da nisu upareni onda bi imao izoblicenje u zvuku.
Ne razumem kako mislis definisem njihovu pravu snagu?
Ako mislis na RMS ili DIN onda RMS.
Evo ti karakteristike tranzistora:
IRF640n : MOS-n-FET-e, V-MOS,200v,18A,125W <0,180hm(11A)
IRF9640 : MOS-p-FET-e,V-MOS,200V,11A,125W <0,50hm (6,6A)

aleksandar72
12.10.2009, 19:00
@sinisa: Da nisu upareni onda bi imao izoblicenje u zvuku.
...bas tako, na odredjene frekfencije a sve zbog kontrole ulazne i izlasne snage na tranzistorima.Zato se i uparuju.

@sinisa: Ne razumem kako mislis definisem njihovu pravu snagu?
Ako mislis na RMS ili DIN onda RMS.

To sam i htio znati,RMS ili "ostale" merne varijacije,hvala.

Pozz

domino
17.10.2009, 00:44
Nazalost, ne zna se sta je veca steta, ovo sto vi pisete ili kvarovi na Behringer pojacalima.
PMH1000 i PMH3000 imaju pojacavace u tzv D-klasi, rade sa SPMS napajanjem i imaju bar 80% snage koja je deklarisana.
@sinisa- nadji negde na net-u opis rada pojacala D-klase pa onda postavljaj ovakve opise i kritike (videces zasto je tranzistorima dovoljno 125W disipacije da bi proizveli 300W muzicke snage).
Ostalim kolegama preporucujem da ne zure sa kritikom oko Behringer mikseta, jer na osnovu iskustva tvrdim da vrede koliko kostaju. I hladnjaci u sredini slike nisu predpojacalo ;)

BTW ne radim u Behringeru :lol:

Pozdrav

zox2003
19.10.2009, 03:32
Upravo tako...pojacalo radi u klasi D i to je apsolutno drugacije kako ti gledas na klasicna pojacala u AB klasi.Znaci nema veze sa time.Ovde tranzistori rade u tzv. switching modu (prekidackom modu) gde je efikasnost pojacala veoma visoka (90-93%) i prema tome disipacija je veoma mala.U ovom slucaju je najbitnije da je RDSon (otpor izmedju Draina FETA i Source-a) sto manja da bi tranzistor mogao da izdrzi struju koja prolazi kroz potrosac (load).......i sad da ne idem u tehnicke detalje i principe rada (ako treba mogu i da detaljnije pojasnim i da otvorimo drugu temu o ovome) to je u principu to.Klasa D pojacala su daleko manja u dimenzijama i ne zahtevaju ogromne hladnjake (zbog minimalne disipacije) i uglavnom se koriste u novije vreme u pojacalima (Crown,QSC,...) i u aktivnim zvucnim sistemima zbog jako velike efikasnosti....

Pozdrav

aleksandar72
19.10.2009, 16:54
@domino

Nazalost, ne zna se sta je veca steta, ovo sto vi pisete ili kvarovi na Behringer pojacalima.

Na ovom forumu je vakav nacin komunikacije TABU!
Sledeci post u ovakvom fazonu bice odstranjen!

PMH1000 i PMH3000 imaju pojacavace u tzv D-klasi, rade sa SPMS napajanjem i imaju bar 80% snage koja je deklarisana.

O kojoj snazi pricamo?? PMPO(onaj posledni dah pre smrti),Sinus ili RMS??

@sinisa- nadji negde na net-u opis rada pojacala D-klase pa onda postavljaj ovakve opise i kritike (videces zasto je tranzistorima dovoljno 125W disipacije da bi proizveli 300W muzicke snage).
Ostalim kolegama preporucujem da ne zure sa kritikom oko Behringer mikseta, jer na osnovu iskustva tvrdim da vrede koliko kostaju.

Svako ima pravo na kritiku,kako pozitivnu tako i negativnu,svakako ako se to prenese na kulturan i pre svega prijateljski nacin.
O ukusima ne smemo sporiti a isto ne smemo ici protiv pravila fizike i elektro-akustike!

I hladnjaci u sredini slike nisu predpojacalo

Tu si podpuno u pravu,predpojacala se u normalnom slucaju nalaze odmah ispod gornjeg poklopca miksera,koji nazalost nije na slici.


BTW ne radim u Behringeru

Kad sledeci put repliciras,pokusaj to i da objasnis(u cega ne sumljam) a ne da kazes ko gde i sta da procita.
Mozda je kolega sinisa pogresio,ali mogo si da odaberes drugi "mode" komunikacije.
Ovo ti je moj prijateljski savet za daljnu komunikaciju na forumu.

Pozdrav

Beethoven
19.10.2009, 18:33
Mozda je kolega malo bio brz ali ja cu dodati iz licnog iskustva,kad je Behringer u pitanju:

Cene Behringera su vece od onoga sto on nudi.

Pozdrav.

domino
20.10.2009, 12:52
Ja jesam brz po prirodi, ali retko repliciram osim u ovakvom slucaju kada sam mislio da je kritika preterana a u potpuno pogresnom smeru.
Objasnjenja oko D_klase ne mogu pisati ovde jer znate koliko je to obimna materija.
Mozda je trebalo da postavim linkove :)
I nemojte se ljutiti ako mislim da bi trebaloda ovaj forum zadrzi visok rejting medju muzicarima bas zbog ozbiljnih i odgovornih postova i da treba upozoravati na greske. Nije rec o ukusima ali 20godina iskustva u audio oblasti
me jednostavno tera da reagujem.

BTW upravo imam jedan PMH5000 pa cu kasnije postovati detalje i merenja snage "in vivo" u laboratorijskim uslovima. Informativno.

Pozdrav i hvala na vremenu.

aleksandar72
20.10.2009, 14:46
@domino...I nemojte se ljutiti ako mislim da bi trebalo da ovaj forum zadrzi visok rejting medju muzicarima bas zbog ozbiljnih i odgovornih postova i da treba upozoravati na greske

Kao prvo dobrodosao na forum,

kazem "kao prvo",posto zaboravimo onu tvoju spontanu reakciju i krenemo iz pocetka.Slazem se s'tobom oko kompetencije,medjutim rejting foruma je i nivo komunikacije.Te stvari idu zajedno....bar ja tako gledam na stvari.

Sa postovanjem
Aleksandar72

Niikkola
20.10.2009, 18:12
Nisam citao sve postove, mrzi me, ali samo mogu da kazem da ni jednu marku na B ne kupujem, taj Behringer pmh1000 toliko lose radi da nemam reci. Ma nema ni 2x50w Nikome ga ne bih preporucio, pozz

domino
20.10.2009, 23:16
Ako je nekome bitno (a mozda i pomogne u izboru), mogu vam reci da probani
Behringer PMP5000 ima mnogo bolje uradjen izlazni stepen i napajanje nego stariji PMH modeli.Izmerio sam 190W/8oma po kanalu bez vecih izoblicenja ( pre limita na 210W). Dakle snaga navedena u specifikaciji proizvodjaca je tacna. Naravno sinusna. Ne PMPO i sl. jer to i nije nikakav pokazatelj upotrebljive snage pojacala. Za ulozeni novac (i nakon extremnih testova sa raznim kombinacijama muzickog materijala i zvucnika/binova), ja mislim da ovaj mikser moze biti veoma upotrebljiv. Jedno stoji: tesko je servisirati kvarove na izlaznom stepenu ovih modela (ako se dogode), pa racunajte na eventualni izdatak za snagas ;)
I preporuka - ukoliko kupite Behringer-ov Power mixer ili snagas obavezno zamenite fabricke spikone (Speakon) sa originalnim Neutrik spikonima.

Pozdrav.

sinisa
08.12.2009, 00:51
Poslao sam Pmh1000 na test u NS.
Izlazna snaga po kanalu iznosi 124w rms,detalje ovog testa postavicu uskoro.
Ja licno koristim Behringer mixser UB1832x i kao za Mixer nemam zamerki,koliko para toliko muzike:D
Kolega domino jel' moguce uzeti neki Yamahin Power miksere ili bilo koje druge marke,sasvim nebitno na kom pise da je 400w za 20.462 din koliko stoji PMH1000?:)
Koliko ja znam nije,znaci negde mora da fali,a to se odrazilo na snagu.
Pa oni sami dokazuju da to sto pise nije tacno:
Behringer Xenyx 1222FX mixser 17.578 din
Znaci za 3000 din ti daju jos i snagas 2x200w:rolleyes:

domino
08.12.2009, 13:32
Pa ne ide ta matematika bas tako ali OK.Jeftino je i moze da zavrsi posao - slazemo se.
Ako vec koristis Behringer mixer, probaj PMP seriju. Napominjem - PROBATI PRE KUPOVINE. Ugradjena pojacala su OK ali mikser i efekt sekcija su ocaj - za moj ukus (da ne krenu replike na temu "zvuk Behringer mikseta :)

A Yamaha je potpuno drugi svet i moj favorit, pa zivi bili i probali ;)

Pozdrav (nadam se da zavrsavamo ovu temu)