PDA

Pokaži Full Verziju : Interesuju me ovakva kola


milan-banjaluka
05.10.2009, 21:16
interesuju me ovakva kola pa ako neko može da mi kaže gde se mogu pogledati ili gde se mogu skinuti

http://www.youtube.com/watch?v=gAFmzuH3yE4

zsimonovic
05.10.2009, 21:38
Imas na you tube dosta kola uzivo.Ukucaj smekere,oni tacno skidaju kola,orkestar tigrovi ili zvakac,itd...

milan-banjaluka
05.10.2009, 23:31
ma znam to ali mene interesuje avaj stil(šumadija)a ne romska kola

grandia
06.10.2009, 12:34
a koj erkestar od ovih koji je zsimonovic naveo, svira romska kola ? :confused:

jeftabgd
06.10.2009, 12:48
Cekao sam dva dana da vidim da li ce neko da ti uopste odgovori jer je tvoj stav tako ku*cevit,da mi uopste nije jasno zasto postavljas pitanje kad vec znas odgovor.Probaj malo da razmisljas da li je normalno da ti iz Banjaluke objasnjavas Simketu iz Gornjeg Milanovca sta je Sumadija.Ako ne znas sta je Sumadija uzmi geografsku kartu i pronadji Gornji Milanovac i to ti je centar Sumadije.Covek ti je dao najbolji moguci odgovor na koji si ti odgovorio najnebuloznijom mogucom konstatacijom.Kakva romska muzika kod Zvakca,Borka???Nebuloza.Borko i ekipa su snimili gomilu Sumadije u tom sporijem tempu i to su sve kola od Tomice,Buce i sl.A to je Srpsko da ne moze biti Srpskije.Ciganiju svira Aca Cergar i Dejan Kostic.Nemoj da mesas babe i zabe.I malo spusti loptu.Vidis da na gomilu tvojih pitanja niko ne odgovara.Zapitaj se malo zasto????

shtimerserviser
06.10.2009, 13:42
Tako je jefta. Indirekno njemu a i drugima, bozem sam im dao do znanje i zamolio da ne pishu, samo da bi neshto pisali. Ali...

Dare 82
06.10.2009, 15:54
Jefto alal ti k... za odgovor!Preteko si me!

zvekan
06.10.2009, 16:26
Evo i ja da se oglasim po ovoj temi neznam dal ja nesto znam o ovome posto sam iz Kragujevca ali samo da pohvalim izbor Sumadija.
Pozz svima

milan-banjaluka
06.10.2009, 19:57
onda se izinjavam,ali sam mislio na ovaj stil kola(vez) a za ove harmoniksaše koje je naveo znam da sviraju ,,šumadijska kola,, ali imaju samo ova nova a mene interesuju onaj malo stariji sistem(Tomica Miljić,Branimir Đokić..).Ali više neću postavljati ovakve teme jer sam ja Krajišnik pa da vas Šumadince nebi uvrjedio
I ako nije problem da mi neko kaže kako se zove prvo kolo sa ovog snimka?
http://www.youtube.com/watch?v=9ujCC5fKR2c

Dell
06.10.2009, 20:13
kolega Milane, pazi kako se obracas starijim kolegama, jer ipak mogli su te, kao i mene napravit ;) slusaj sta ti kazu, sigurno ne pisu to onako bezveze, to sto pisu je bazirano na nekom iskustvu ;) Inace sto se smekera i pozarevacke muzike tice, skroz sam se zalozio za nju i super je, samo skidam pozarevacka kola, paleta, meneku i miljica :)

zsimonovic
06.10.2009, 22:14
Bravo Jefto legendo na odgovoru.Milan je mlad decko,valjda ce nekad nauciti sta je Sumadija.Milane vidis da znas odgovor na svoje pitanje.Ako na You-tube ne mozes da nadjes sumadijska kola onda jbg.Ukucas Ljubisa Pavkovic,Tomica Miljic,Branimir Djokic,Mirko Kodic... i ete ti Sumadije.Ima toga koliko hoces i uzivo i studijskih snimaka.Malo postovanja nije na odmet.Nije tesko biti fin.

Playboy_90
06.10.2009, 22:51
Kao sto rekose ostale kolege,slusaj paleta,meneku,kodica i td..... Tu ne mozes da pogresis,nemoj slusati ne proverene harmonikase kada sviraju uzivo,mozes pogresno da naucis,a to ne valja kad ti u glavu ulaze pogresne harmonije... Ja npr. obozavam da slusam Pecu Petrovica,on je super za sumadiju... Ti se Milane za sad drzi najpoznatijih harm. i tu nema greske....

milan-banjaluka
06.10.2009, 22:58
malo sam ja bio drzak i mnogo mi znače vaši savjeti jer ste stariji i iskusniji ali u svakom slučaju zahvalan sam vam

Playboy_90
06.10.2009, 23:04
Uzivaj,ima vremena,naucices... A i kolege su nam malo nervozne,sad dolazi period.. Mnogo manje tezgi ima.. :):):):)

cvele
08.10.2009, 21:10
I ako nije problem da mi neko kaže kako se zove prvo kolo sa ovog snimka?
http://www.youtube.com/watch?v=9ujCC5fKR2c

Prvo kolo se zove Moravski povetarac od Tomice Mljica. Ja vec duze vrijeme trazim note od ovog kola ali bez uspjeha pa ako neko ima neka ih postavi ako mu nije tesko..

jeftabgd
12.10.2009, 20:38
Nema nikakve nervoze a pogotovo zbog posla(u Srbiji ima najvise tezgi u jesen),a Milan ce malo da razmislja kako formulise pitanje i sve ce biti u redu.poz,Jefta.