PDA

Pokaži Full Verziju : Digitech vocalist live 4


milos_paracinac
05.10.2009, 16:54
Cao kolege, skoro sam kupio ovaj vocalist, ali mi nista nije jasno, pa bih molio nekog ko zna nesto o njemu, kako se programira itd. da napise...

Video sam da ima nekih 100 fabrickih programa, da li moze neki od njih da se koristi, ili mora da se pravi novi? I na koji nacin se pravi?

Da li mora da mu se odredi odakle ide pesma, na primer sviram pesmu iz a mola i moram na njemu da podesim a mol, ili on sam to odredjuje?

Da li moze klavijatura da se poveze pa da on sam vuce tonalitet?

I na kraju da li sam pogresio sto sam ga kupio?
Svima hvala unapred..

aleksandar72
05.10.2009, 17:49
Kolega milos_pirocanac,

procitaj te za pocetak tacke 1 i 2 pravilnika a nije na odmet i "ostalo".
Mislim da je ova tema vec razradjena, a ako imate jos pitanja koje nismo uspeli odgovoriti,rado cemo se vratiti na vasu temu.

Pozdrav

cunami
05.10.2009, 18:33
Ja koliko vidim covjek nije Pirocanac nego Paracinac...

aleksandar72
05.10.2009, 19:30
Svakako Paracinac,
izvinjavam se i nadam se da nece da zameri.
Hvala za korekciju!

Pozdrav

milos_paracinac
08.10.2009, 11:11
Prvo, glupo je da ti ovo ovako radis, kolega, jer ja da sam nasao potrebne odgovore, a veruj mi pregledao sam sve, sigurno ne bih postavljao novu temu, prema tome, ako neko moze da mi da neki odgovor od kolega, bio bih mu veoma zahvalan. A i nauci da citas ;-)


Zamolio bih,da se ne komentarise rad moderatora.Pogotovo ne na ovakav nacin....moze to i mnogo kulturnije da se napise.
Ukoliko imate primjedbi na rad moderatora,kontaktirajte na: admin@yu-midi.com

aleksandar72
08.10.2009, 14:57
Kolega milos_paracinac,

Pre svega trebas znati da je komunikacija na forumu,i pored svu kompenetciju,pre svega PRIJATELJSKA!
Da si procitao bar 10 mojih postova,znao bi da sam i tvoj prijatelj.
Nekad nemam puno vremena a zelim da pomognem,pa tako progutam neko slovo,kod tebe sam nenamerno(intuitivno) zamenio Paracin i Pirot.Moju gresku sam ispravio i "najprijateljski" je sledilo izvinjenje.Ti to nisi prihvatio uz sugestiju da naucim da citam :rolleyes:
Ipak mislim da si previse emotivno reagovao a tome razmisli!
Ne trebas se meni izvinjavati,dovoljno je da sam sebi priznas gresku.

Kao sto sam rekao,ja sam pre svega veliki prijatelj foruma,kao i clanstva pa tako pokusacu da zaboravim ovu nasu konfrontaciju i nastavimo normalnom komunikacijom dalje.
Ako si drugog misljenja,onda si stvarno promarsio forum,ovo ti najsikrenije kazem a to ce vreme pokazati.

Vec sam pisao na forumu o Digitech Vocalist Live 2,a trebao bi znati da je nacin funkcioniranja 2ke i 4ke skoro identicni,uz to da DT Vocalist4 ima pored musIQ i manuelnu funkciju harmonizacije.
Ako nisi gitarista,mislim da si promarsio spravu,posto je DT2/4 pre svega namenjen gitaristima.Kao prvo nemas MIDI konekciju,koja ti je jako potrebna i najvaznije USER SCALE.Znaci Vocalist 4 ima odredjen broj fiktivnih skala(kao kod PERFORMERa) i to je to.Znaci nema manuelne obrade harmonizacije kao kod VHMa,Vocalist LivePRO ili TC Helicon VoiceLive.
Ako si pevac ili sviras klavijature,bolje pogledaj model Digitecha Vocalist PRO ili Vocalist 3D.

Pozz

milos_paracinac
08.10.2009, 17:44
Eto, mogao si tako lepo i odmah da mi odgovoris, najnormalnije bih ti se zahvalio i ne bi doslo do ovoga, jer se stvarno ne snalazim najbolje, jos uvek sam nov u ovom poslu.

milanceshow
08.10.2009, 19:45
Eto, mogao si tako lepo i odmah da mi odgovoris, najnormalnije bih ti se zahvalio i ne bi doslo do ovoga

To se svima desava da pogrese i aleksandar72 vam se izvinio zbog toga....
Ali vi opet ovom izjavom koju sam citirao zelite da stavite do znanja da je on kriv...

Da vam se nije javio da pomogne,verovatno do ovoga nebi ni doslo....BAN!!!