PDA

Pokaži Full Verziju : Nosač za monitore


TomyCroSound
04.10.2009, 19:17
...nabavio "studijske" monitore aktivne i imam problem što ih nemam gdje natandarit... trenutno stoje na stolu al prije svega to je prenisko i nezaštićeni su itd d ne nabrajam...
Ima li tko kakvo pametno riješenje, svi zidni nosači koje sam našao se bodu (buše) u zvučnike a to ne želim... postoji li kakva alternativa, tipa "ukradi iz kuhinje pa napravi sam"?

cunami
04.10.2009, 19:56
Pa ako ne mora biti estetski lijepo uvijek postoji rijesenje.....jedno od rijesenja je da ih ostavis kod mene :D
Salim se naravno...
Mogu se napraviti kucista i onda kuciste busiti i tiplati gdje ti je volja, a da opet ne izgubis estetskli mnogo.Pozdrav

fable
04.10.2009, 19:58
Ima. Zidni nosac saksije za cvece, medjutim ukoliko si ozenjen, tu kradju ti nebih preporucio :) govorim iz licnog iskustva .

TomyCroSound
04.10.2009, 20:20
ovo prvo nije loše, kućište pa vezat kućište za nosač.. al treba sklepat kućište, a uvijek nešto zeznem (kućica za psa čeka krov već 5mj)
A ovaj nosač za cvijeće nemam nigdje u kući...
Kontam pravit "šuplju" policu od iverala koja bi imala tri stranice - gornju i dvije bočne, al opet je sve upitno jer ubodna pila mi nije najpreciznija. Ne znam.

Jolly
04.10.2009, 20:23
Sto se tice studijskih monitora,znam da ne bi trebalo postavljati ih bilo kako i bilo gde.
Trebalo bi ispostovati odredjene uslove koji se odnose na podlogu,zbog vibracija koje mogu lose da uticu na sound monitora.
Zbog toga se prave posebni stalci za studijske monitore cija se,najcesce aluminijumska,konstrukcija puni,recimo,peskom.Ima tu jos detalja,ali mozes i da pitas nekog strucnog za tu oblast ili pogledas na internetu jer mislim da,ipak,treba voditi racuna o tom,vrlo bitnom,segmentu.
Pozdrav!!!

TomyCroSound
04.10.2009, 21:15
to stoji i čitao sam puno općenito o studijskim uvjetima itd... al daleko sam ja od ostvarenja prije svega takvih uvjeta, pa do opreme i da ne nabrajam... Al, s obzirom na moj "kutak" koji je doslovno u kutu tj. ćošku, jedan zvučnik mora bit u ćoši (znam [-X) al drugog riješenja za sad nemam... al, htio bih da stoji makar 15-20 cm od stola... ne mora bit na zidnom stalku, može i na stolnom :confused:.. Još uvijek tražim "nešto" što mi je pred nosom a ne vidim, al znam da imam...
Dodato:
Riješeno. Moglo je i ljepše, moglo je i 5cm niže al kako je tako je...
http://img202.imageshack.us/i/stalci.jpg/

Enzzo32
08.10.2009, 21:55
Evo dobrih nosaca koje sam napravio po ovim podacima.Treba ti jedna cijev 40 sa 20mm+ jedna 40sa 40mm za postolje,i normalno 2 auto laka u spreju.Ovaj stalak u Artistu u Sarajevu kosta oko 140km po komadu,a mene su oba izasla oko 40km.