PDA

Pokaži Full Verziju : Extreme vs M3


workmanstation
03.10.2009, 13:05
Pozdrav svim forumašima,
zanima me je li netko radio s obadvije klavijature(extreme i m3) i kakva je razlika u kvaliteti zvukova(ako uopće je). Pitam jer mi treba isključivo za živu svirku. Specifikacije znam ,tako da me interesira kvalitet zvukova.
Hvala.

Korg-Pa800
03.10.2009, 15:46
Kolega,vidi ovako...
Sto se tice ovih klavijatura,obje su mrak klavijature i pruzaju vrhunski zvuk.
Eh sad,ti si rekao da ti treba za svirku...
Da ja uzimam ja bih uzeo M3,ali mnogi ce ti reci kako su na M3-u boje pre realne itd.Ja ne bih odustajao od M3.
A sto se tice Extrema,ako ima moss,to je jos bolje,ustvari,njega vise koriste od m3-a na svirkama vjerovatno zato sto je m3 skuplji od njega.
Znaci ako ces za live svirku,onda bih ti ja preporucio Extrema,ali sa moss-om jer ako je dobro sredis,klavijatura ima da ubija.
Ali nemoj bjezati ni od M3-a,jer to je klavijaura vise za studijskog rada,ali opet se moze koristiti na live svirkama.
Znaci sve zavisi od tebe.
Po meni je bolji m3,s tim sto zavisi od tebe koliko mozes dati para za njega.
Nema ih puno polovnih a i ako ima cijena je jos uvijek povelika.
A sto se tice Extrema to je isto zvir klavijatura,mozes je koristiti na svirkama i dobro zvuci.
Ali kad bi onako uporedjivali klavijature,po meni je bolja M3.
Nadam se da sam ti pomogao.
Lijep pozdrav...:)

workmanstation
03.10.2009, 16:07
Naravno da si mi pomogao,hvala.Svaki komentar mi puno znači k odluci šta uzeti. Šta se cijene tiče mogu kupiti M3 , ali sam otvorio ovu temu da se prema komentarima korisnika obiju klavijatura ocijenim isplati li mi se dati za M3 cca.500€ više od Extreme-a jer velim prije svega me interesiraju zvukovi , ostalo nije bitno.
pozz

Sejox
03.10.2009, 18:46
Evo link za temu,na kojoj se raspravljalo o te dvije klavijature.
Procitaj citavu temu,i naci ces sigurno nesto korisno.

Link:

http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=9101&highlight=extreme

Pozdrav,

workmanstation
03.10.2009, 20:33
Hvala Sejox.