PDA

Pokaži Full Verziju : RCF Art 315A


Dule007
03.10.2009, 13:04
Da lineko ima ove kutije i da li moze da mi kaze koja su mu iskustva sa njima...radim u trici, do 200 ljudi , pa800, pa 60(harmonika), gitara solo/ritam i pjevam sa vokalistom sa pa 800..zanima me kako reagira, da li dovljno ima basa( sto po tvorrnickim spec.kse da ima..i kako se pogotovoponasaju na srnjim i visokim...hvala unapred..pozdrav kolegama

srdjan023
12.10.2009, 16:26
Narodnjacka kutija, bez srednjih i sa izrazenim visokim frekvencijama, ako imas Dynacord bice i basa.
Prilicno spor zvucnik, nema punch-a i dosta je mekana, pa ce fino raditi za to tezgarenje gde se to i trazi, dok za neku normalnu pricu nije.
Stare Art 300 su mnogo brze, konkretnije, sa izrazenim srednjim frekvencijama, na njima se neuporedivo lakse peva nego na Art 315, u sustini frekventno su neutralnije i zdravije.

Dule007
13.10.2009, 00:13
Hvala Srdjane...ne nemam Dynacord...imam Mackie 1202VLZ i planiram da uzmem posebno FX, sad samo mi je dilema koje kutije da uzmem...hvala Ti na odgovoru za ART 315A...imas li kakav predlog?...pozdrav

jeftabgd
13.10.2009, 00:49
Sasvim dobra kutija za tezgarenje.I za pevanje i za svirku.

taskedallape
13.10.2009, 06:08
Uzmi Art500-a da vidis sta je zlo....te art300 i 315 je smesno za ovo....art 500 izuva iz cipela,po meni je bolje to nego ovo...nadjes polovne za te pare...ko ove,ja mislim,ali ne moze da se uporedi po nicemu,daleko je bolji i izdrzljiviji,to mozes da cepas dok se ne zapali bukvalno dok ne zagori vatra...ccc!pozz

Dule007
13.10.2009, 08:49
hvala Taske na predlogu....dosta su skupe ovde oko $1200 eurica...a polovnih i nema...taske sto misls o FBT Maxx 4 ili 5...jeftinije su dosta u rangu RCF 315 A...pozdrav

taskedallape
13.10.2009, 16:44
nemoj fbt da uzmes boje uzmi rcf....fbt je sta ja znam prosecna kutija,ali daleko je to od rcf-a!ali opet kazem kupi art500-a i miran si...

aleksandar72
13.10.2009, 18:49
@taskedallape:nemoj fbt da uzmes boje uzmi rcf....fbt je sta ja znam prosecna kutija,ali daleko je to od rcf-a!

Kolega taskedallape,
jos jednom vas molim da prestanete sa pausalnim savetima a u ovom slucaju cak i totalna dezinformacija!
Vase misljenje nema nikave veze sa istinom i daleko je od objektivnog i razumnog izlaganja.
Svakako da imate pravo na svoje misljenje, kad to dobro obrazlozite, vakve dezinformacije ili "informacije bez ikakvog sadrzaja" necemo u budece tolerisati.
Brend FBT sa svojom Maxx serijom je dobar odgovor na RCF Art seriju,sve su to nijanse i ukusi u pitanju.

Pozdrav

Marco7
13.10.2009, 19:07
Dobro rade i FBT i RCF,sve su to nove tehnologije i izdrzljivi materjali i sve je to stvar ukusa i navike!Ja sam se stvarno odusevio sa kutijama RCF 325i i da nisam uzeo D-lite15-3 sigurno bih uzeo njih pa ti preporucujem da pogledas tu seriju iz RCF ponude ;)

Dule007
14.10.2009, 00:41
Marco druze hvala Ti na odgovoru...kao i svima ostalima...stvarno je ovaj forum genijalan i za nas sa manje muzickog iskustva predstavlja uistinu abecedu i azbuku u svetu muzike...hvala jos jednom svima najlepse...veliki pozdrav

Marco7
14.10.2009, 01:03
Nema na cemu druze,tu smo da se pomazemo i oslonimo jedne na druge ;)

taskedallape
14.10.2009, 01:34
Aleksandre,vidis i da i marco kaze da je bolje rcf,ja nisam rekao da je fbt los...tako da mislim da mu nisam dao los savet pema tome si pogresio jako....pozz

Marco7
14.10.2009, 01:46
Polako ljudi,sve je to stvar ukusa!Skoro sam radio u lokalu gde ima 6 Fbt Maxx 12'' i dva Zcek bas bina i EV snagas iz Q serije 2x900w!Pa to bre radi pomera bubrege,tada sam za 180 stepeni preomenio misljenje o Fbt plasticnim kutijama(na dobro naravno) a sa druge strane i RCF je uvek u trendu i u samom vrhu svetskih proizvodjaca sto se tice zvuka!Evo sta sam ja sad uradio kad sam kupovao novu opremu,otisao lepo u Mitros i probao miksetu na kutijama koje sam hteo da kupim jer me zanimalo kako radi ta kombinacija,kad sam cuo lepo razmislio jos jednom probao i pazario opremu!Jbg ukusi su razliciti i nekada treba poslusati samog sebe a nekada poslusati savet drugog,Aleksandar je pravi poznavalac muzicke opreme i to treba uvazavati ;)

aleksandar72
14.10.2009, 15:40
@taskedallape:
Aleksandre,vidis i da i marco kaze da je bolje rcf,ja nisam rekao da je fbt los...tako da mislim da mu nisam dao los savet pema tome si pogresio jako....pozz

Znao sam da ces me pogresno razumeti, evo pokusacu opet!

Odvojio sam nekoliko tvojih postova:

1.fbt je sta ja znam prosecna kutija,ali daleko je to od rcf-a

2.Sx300 velicanstvena kutija,mala al pici....

3.Ev Sx300 pasivan na pm-1 je bolji,ti sada gledaj!Jako lose a puno para!Pozz

4.To je upravu uzmi D-lite i da te vidi bog....pozz

5.ja kazem Zx5 sekiru i opal po njima! Nista vise,ljudi se samo zavaravaju sa tim zx5,
ne uzimaj to jako lose radi....

6.te jbl,crkavaju visokotonci kao nista...uzmi rcf,to ti je zakon...mani se jbl!

7.Rcf ART500 ce pojesti Zx5 za dorucak

Ovo su licno tvoja misljenja,za mene bez ikakvog strucnog izlaganja,to je ono sto sam i rekao,informacija bez sadrzaja!
Sve to tanko,plitko i bez ikakve tehnicke analize??
Nemoj se uporedjivati sa Marcom, pogledaj kako to sve Marco obrazlozio i svakako ce to biti svakome od pomoci.
Ja licno koristim momentalno Mackie i HK Audio sisteme,hajd pronadji jedan jedini post gde forsiram ove brandove i nudim kolegama da kupuju ono sto ja koristim???
Ja bi licno zeleo da radim na JBL VRX ili na NEXO PS sistemima ali za moje potrebe i finansije je ovo sta imam najbolje resenje.
I sta sad,da se provaljujem na forumu kako je Mackie bolji od VRX ili HK od NEXOa PS???
Znaci moramo ostaviti emocije na stranu,biti korektni,nepristrasni i najvaznije objektivni.Nista drugo ne trazim!
Ne bi ja reagirao kad bi tvoj post glasio ovako:
Mislim da je RCF ART315 boljia kutija od FBT Maxx5 radi ovog i ovog.....
Ili da si bar napisao da ti je sound RCF Art serije bolji od FBT Maxx serije!!
To bi jos razumeo,i nema tu diskusije,to je tvoje licno misljenje i ne bi bilo niakvih primedbi sa moje strane, ali ovako uporedjivati brendove bez ikakvu strucnu analizu,nije dozvoljeno nit cu ovakve stvari tolerirati u buduce...naravno sve dok admnistracija foruma misli da sam sposoban da moderiram ovaj dio foruma.

Sa postovanjem
Aleksandar

Burli
16.10.2009, 08:33
ali opet kazem kupi art500-a i miran si...

Znam da se više ne proizvodi Art500 ali me zanima koliko košta recimo par polovnih(očuvanih) aktivnih zvučnika na području BiH, Srbije i Crne Gore?
Takođe me zanima Art325A, koja mu je okvirno cijena?

Marco7
16.10.2009, 10:23
Ne znam koliko su polovne Art500 mislim da se par moze uzeti 1600e ali jos nisam video da ij neko prodaje!To je vrhunska kutija a za Rcf Art325i mozes naci kod glavnog dilera u Bg za 1150 par i to je korektna cena za te kutije a Art325A su ti oko 700-710e po komadu!Veruj mi da rade odlicno a mozes da se raspitas za utiske ovde na forumu posto ih ima Millan i jos neki od clanova!Ja da nisam uzeo D-lite 15-3 sigurno bih uzeo Art325i.

milanceshow
16.10.2009, 13:33
Ja koristim FBT MAX6 i ja sam prezadovoljan....:D Sto ne znaci da su druge firme lose!

Marco7
16.10.2009, 13:39
Sram te bilo =))

Dule Va
16.10.2009, 17:03
Iz iskustva
Max4 bez kvara za 4 godine
Uzeo nove Art315.Ostale mi samo plastike od njih,prvo crkne jedan pa drugi zvucnik pa ubacim kappe umesto Rcf jer Rcf kosta 200eur po komadu ,tako da mi crknu i te kappe posle par svirkii,izgubim volju da ih vise popravljm spakujem lepo u garazu da stoje.
A Fbt max4 i dalje bez kvara.
O Max6 imam pozitivno misljenje.

Burli
18.10.2009, 23:28
@Dule Va žao mi je što si imao negativno iskustvo sa RCF-om, ja zadnjih 8-9 godina isključivo radim sa njihovim zvučnicima i da kucnem u drvo majstor mi nije trebao...
Najprije smo imali ART300 da bi prije 3 godine prešli na aktivnu varijantu. Inače ove ART300 smo prodali bez problema, a i dan danas rade punom parom u lokalu gdje je u jednoj sedmici bar 3 večeri aranžerska svirka a kutije se "domaćinski" forsiraju...

@Marco7 ja sam u potrazi za još jednim parom aktivnih ART500 jer par već posjedujemo a takođe imamo i par ART325 u kombinaciji sa 2 aktivna bina ART 705AS. Pjevač odlazi u zasluženu "penziju", voljan je da uzme par ART325 kao otpremninu, mi bi u tom slučaju oglasili prodaju binova jer smo sada limitirani i prevozom, naime sve mora stati u passata karavana, tako da bi nam varijanta sa 4 ART500 savršeno odgovarala...

E sad, razlika između ART500 i 325 je veoma izražena naravno u korist ovih prvih, lično mislim da nisi pogriješio kada si se odlučio za D-lite...

U međuvremenu sam dobio aktuelni cjenovnik iz BGD-a u kojem stoji da je ART325 750 eura, dok je ART 705AS 900 evrića...

taskedallape
27.12.2009, 07:00
Pasivne oko 750 do 850 par da su u orginalnom izdanju,odprilike,aktivne za 1500e sam nasao par!sad ne znam.....pitaj aleksandra on je pametniji od mene
Dodato:
E ovako aleksandre,uopste nisam hteo da se pravim pametan,kao sto se ti pravis,da mu ja pricam o decibelima,frekvencijama,i ne znam sta,kad se covek sigurno ne interesuje za to toliko,a ni ja,ali imam prijatelje koji imaju opremu za koncerte i bine i sve,opasne sisteme,odnesi jedan par fbt kutija i jedan par rcf art500 na cigansku svadbu,pa mi javi sta se desilo...pozdrav(mislim ne zelim da se svadjam i polemisem),d-lite je bolji od rcf ali je art 500 ipak izdrzljiviji...pozz

nikadvisekorg
27.12.2009, 07:51
moje licno mishljenje, a i za moje uvo su fbt max6 bolje negoli rcf art ovaj model.... mnogo su brate gletave treba ti mooda do kolena da ih pokrenesh, dok art 500 stvarno rade svoj posao...

domino
27.12.2009, 12:04
Samo da vas zamolim da komentarisete kutije (i druge uredjaje) u okviru istog ranga, jer je tesko razumeti poredjenje D15-3 i ART315/ART500 ili Max6.
Narodski receno "babe i zabe". I jos jedna zanimljivost...Nakon dve godine rada, ART325 toliko "tandrce", da ne znam sta cu sa njima.Sve je stegnuto, ali plastika jednostavno vise ne naleze kako valja, pa sad trazim resenje da ih "ucutkam".Nocna mora. Nesto slicno sam doziveo kod EV Zx4 ali kod FBT -nikada.

Pozdrav svima i opustite se malo :)

zoki-41
27.12.2009, 12:57
ja imam kombinaciju fbt max 4 i rcf ART 315 a i po meni perfektan spoj kojeg necu menjati do daljnjeg....prezadovoljan sam

dekipa
27.12.2009, 14:23
Evo i ja da dam svoje misljenje.Pre jedno 3 godine sam kupio Eminence 15 kapaa pro u jednoj firmi u Beogrdu, da je ne imenujem zbog reklame i mogu vam reci da me super sluze.Inace ta firma radi i sa RCF-om i tada su bli ti modeli u ponudi, iz onog sto ja znam rade super.E sad za FBT, imo sam 12 jolly koje su radile sa puno mekoce i prijatnosti a sada sa kolegom radim koji ima max 4 koje su stvarno super.Inace kada radimo vece svirke tada uparimo moje i njegove i mogu vam reci da je kombinacija super.
Da ne dodje do ljutnje na komentar od strane moderatora posto je tema bila namenjena RCF-u ali vidim da su i prosle kolege komentarisali druge modele.
Sumiranje, RCF sam sluso i svidja mi se kako rade, ali nisam testirao a FBT jesam i mogu vam reci da necete pogresiti sto se te marke tice.
Pozdrav kolege i svako dobro!

taskedallape
19.01.2010, 05:10
Ja nisam cuo nijednu art500 i art 300 da tandrce,sad te 315,ne znam,ovde kod nas ih ima dosta,i jednih i drugih...dobro tako ti cujes...pozz

Zeki@Veki band
19.01.2010, 11:15
Pozdrav dragim kolegama, mislim da je tema odlicna, s obzirom da su nam iskustva sa opremom neophodna u nasem radu, a da je informacija uvek najskuplja na trzistu. Radim sa zvučnicima RCF art 315, 2 kutije, i stvarno sam prezadovoljan. Crni, elegantni, relativno laki, a tehnički odlični. Lako se pokreću, ton je čist i mekan, utisak je da su moćne kutije. Svakako, uvažavam i druga iskustva.

domino
19.01.2010, 14:09
@taskedallape
Nije da "ja tako cujem", nego svako ko pridje na pola metra cuje to isto. Plastika se cuje sa strane i pozadi, a zvuk iz 15-tice i visokotonca - napred. Narocito ako u materijalu koji reprodukiuje ima malo vise basa - plastika tandrce i zuji. Napunicu je nekim lepkom ili silikonom ;)

dzvadzvaka
11.03.2010, 00:52
@taskedallape
Nije da "ja tako cujem", nego svako ko pridje na pola metra cuje to isto. Plastika se cuje sa strane i pozadi, a zvuk iz 15-tice i visokotonca - napred. Narocito ako u materijalu koji reprodukiuje ima malo vise basa - plastika tandrce i zuji. Napunicu je nekim lepkom ili silikonom ;)

Prijatelju mora da tandrce jer je to plastika i sve kutije sa 15-ticama tandrcu na odredjenu frekvenciju odnosno ton. Iz iskustva recimo znam da ART325A tandrce na As ton a pasivna na G ako su u prostoriji plocice i to se jednostevno resava krpenom lepljivom trakom. I max4 tandrce kao pokidan auspuh na trabantu i to na F bas kad je pocjerash iako je u pitanju 12 inch-a kao i kineske kutije i kojekakve kopije koje se po svetu prodaju pod original TANDRCU, ZVECE ,UJE, BRUJE a danas ni bog dragi ne zna sta je original a sta je tamo neki YANG YUNG GE SHUA napravio u svojoj supi ili podrumu. Elem sve to nije tako strasno. Mnogo je strasnije kad kutija na svirci prestane da radi a to se upravo desava kod FBT max4 kutija koje nisu pravljene da rade kao razglasne kutije nego iskljucivo kao monitori i mnoge druge koje necu da nabrajam da neko ne daj boze ne isprevrce oci pa takav i ostane i da nekoga ne uvredim. Ja sviram tezgu a jedna po jedna od mogucih 6 kutija otkazuje i to kao po naredbi prvo zvekne drajver pa se ugasi cela kutija dok na kraju ne ostasmo sa jednom i po kutijom i dva bas bina i naravno sta je ciniti u po` svadbe nego trazi sta se moze naci i kao da nas bog pogled`o nadjemo dva RCF ART 500 i ekstra zavrsimo svadbu 400 gostiju i zato neka bog blagoslovi RCF i nemoj da pricate ovo ili ono. Mercedes je automobil, Sony je kamera Shure-Sennheiser su mikrofoni a RCF i EV je zvucnik. Ostalo je sve stvar dzepa (koliko je ko spreman da plati), kakav ton zelis da dobijes i koliko si jak fizicki da mozes da potegnes recimo ART500. Normalno je da onaj ko nije tezi od 50kg sa sve krevetom ili iz bilo kog razloga ne sme da tegli morace da kupi laganu kutiju hteo to ili ne hteo-To zapamtite da ne ponavljam sto puta a i ovog moderatora da bocnem jer i on zivi u svom svetu kao i svi mi i ne smatram nikoga-ni njega kompetentnim da sudi o bilo cijem ukusu i savetima a jos manje o brendovima kao stosu RCF i FBT. Svako ko se bavi na bilo koji nacin muzikom pa makar i samo rentiranjem a pri tom hoce da ima kvalitetan zvucnik koji nece zakazati a radi kako treba ne uzima FBT nego RCF.........EV.........dynacord.........JBL....... .MONTARBO......pa najposle i PANASONIC a FBT, BEHRINGER, PROEL, ASTER je dobar samo kad bas nemas nista bolje. A sad ostao sam duzan resenje za tandrkanje kutija. Kupis lepo "krpenu" traku i dugacak "krstasti srafciger iliti odvijac i rastavis kutije na proste cinioce i svaku ivicu i rub gde naleze plastika na plastiku ili metal na plastiku i rub prednje mrezice gde ulazi u plastiku, sve izlepis lepo crnom "krpenom" trakom lepo da se ne primeti kad je sklopis (negde ces morati i duplo da lepis jer zavisi koliko odlivak bezi) onda lepo vratis sve kako je bilo i tamo gde viri traka kulturno je odstranis ziletom il skalpelom i nema vise da bilo sta tandrce osim sama rezonanca kutije a to se resava fatelinom ili sundjerom ili zhimom ili nekom nedrndanom vunom. Nadam se da sam pomogao na bilo koji nacin. Ako jesam dobro je a ako nisam pokusacu ponovo. HAHAHAHA. Pozdrav ljudi do sledeceg vidjenja. Vas komsija dzvadzvaka.B-)

mimiki
06.06.2010, 13:50
sad kad sam procitao ovu temu mogu vam reci da ste mi samo odmogli sad tek nemam pojma sta da kupim:)tako da cu da uzmem na prvo sta naletim od navedenih kutija pa sta bude:) Ovo me podseca na ono Roland vs Korg

taskedallape
06.06.2010, 19:49
Art 500 zakon...

mimiki
06.06.2010, 22:10
za art 500 znam ,ortaci s kojima cesto pevam koriste art 500 aktivne i izuvaju iz cipela,ali nemam pare za art 500,ali nisam video jos da neko koristi art 315

Burli
06.06.2010, 23:56
ART315 nisam imao priliku da čujem, ali imaj na umu da ART500 sam ne možeš ili teško možeš nositi!!! Ja imam taj problem kada radim sam pa sam u nedoumici, šta uzeti za manje svirke, ART300 je odlična kutija samo što je malo teže naći, bar one koje su u dobrom stanju...

mimiki
07.06.2010, 00:00
znam vrlo dobro koliko su teske art 500 :) i neko je spomenuo da su nezgodne za nosenje i da se rotiraju i to vrlo dobro znam:)
pa ima da se nadje art 300 ,ali pre bih uzeo petnestice,ne moguce da niko nije radio sa 315:(

Burli
07.06.2010, 00:17
Radio sam sa ART325 i one su dobre kutije samo nisu baš za forsiranje, kolega sa foruma(DuleVa) ti može dati više informacija, a pošalji mi na pp gdje se može naći ART300!?

P.S. Možda sam i ja pisao o teškoćama prilikom nošenja, jer ako ti pomaže neko ko nije tome vičan kutija se začas posla okrene naopačke...:(

Bokic
07.06.2010, 20:57
mimiki,
svirao sam ja nekoliko puta na ART 315 (pasivne) i nadam se da vise necu morati. Necu da kazem da su lose, ali se nikome nisu dopale u bendu. Mozda stvar trenutnog raspolozenja ili ukusa. Ako mislis na aktivne, predpostavljam da rade bolje.

Vaxter
07.06.2010, 23:01
Ja sam radio sa art300, i to su jedine kutije koje nisam prodao kada sam prekinuo da radim.
Lep i precizan zvuk.
Chist, najbitnije!
Sa art315 nisam radio...

zoki-41
07.06.2010, 23:22
Imam ja ART 315 A... i ja sam prezadovoljan kako rade i kakav je kvalitet zvuka.... za vece sale i svirke dodajem jos fbt max 4 i to je superrrrr kombinacija ....a cesto puta koristim i bas binove ali za vece stvari dok za kafice i manje prostorije koristim samo njih i sve je u najboljem redu....odlicne su to kutije ....pozzz

haskic
16.06.2010, 02:31
momci ovako procitao sam temu ima tu korisnih i puno beskorisnih komentara ja cu samo recu rcf art 500 jesu dobre kutije kao naravno i sve ove koje ste spomenuli ali neznam dali je iko od vas svirao na community DnD seriji ili VLF seriji pa da vidite da ima proizvodzaca koji su profesionalniji probajte malo DB seriju pa ostavite komentar

Vule
16.06.2010, 02:34
@ haskic


Kolega je pitao za konkretan model tako da se držite teme,a za druge proizvodjače postoje i druge teme,pa izvolite otvorite novu ako imate nešto da kažete!!!


Hvala