PDA

Pokaži Full Verziju : SCSI harddisc pomoc?


branoy
28.09.2009, 17:23
e ljudi imam po standardu vec znate triton rack i g1000.. e sad imam zip externi i na jednu disketu od 100mb drzim i ritmove i semplove, kad dodjem na svirku spojim prvo zip na triton rack i ucitam semlove a kad zavrsi prebacim na g1000 i onda sviram dok ne nestane struje sto bi rekli :)
Sad bi uzeo jedan SCSI HD , jer zip kao disketu ne mrzim ali stalno zna da zeza i stane..
Interesuje me do koliko GB da uzmem disk?? mislim da ne uzmem od npr 10gb a triton i roland ga ne prepoznaju? i druga stvar kako cu ja da ubacujem na njeg semplove ?? aj ritmove ok mogu preko diskete sa g1000 direkt na njega ali kako cu sempl od 2mb sa diskete u tritona na disk.. to naravno ne moze?? a zelim da ga drzim vani da ne uzimam dva posebno .. i koliko kostaju oni? poozzz i fala na odg

terza
28.09.2009, 18:18
Ja sam sebi ugradio Inetrnal SCSI card u Kompjuter,tako za sve sto mi treba prikopcam isti Zip drive u komp i prebacim sto mi treba.Kada radim beck up disketu uradim to na kompjuteru,ili vece fajlove.
Znaci ,ja bih ti preporucio da sebi ugradis internu kartu u komp i rijesio si probleme.

siemensserbia87
28.09.2009, 19:03
Pa nece vuci ceo komp na svirku???Covek je pitao kako bi sa jednog eksternog hard diska citao semplove na tritonu i ritmove na g1000...

Mislim da je jedino resenje hdd ugradi u tritona za semplove a ritmove citaj sa zip-a ko i dosad...pozzz

daree
28.09.2009, 19:47
Koliko znam,u triton rack se ne moze ugraditi HDD.Znam da je firma Musictronics u D,imala u ponudi interni HDD za Triton Clasic,e sad,da li to moze ugraditi i u rack verziju,nisam siguran,a bilo je tada dosta skupo.
Nabavi si externo kuciste,za dva SCSI uredjaja,stavi diskove unutra,pritom pazi da diskovi nisu na istim adresama,npr.jedan na ID0,drugi na ID1,formatiraj diskove za svaki synth,i deri
Imas toga na ebay za 20-30 eura
Jedino ces morati opet prestekavati Externi SCSI kabel,mada i to bi mozda islo da probas nabaviti dva SCSI kabla,i oba ustekati u kuciste i u syntheve.
pozz