PDA

Pokaži Full Verziju : dugmetara organa concorde


grandia
28.09.2009, 15:12
ciao kolege harmonikasi! :)

nadam se da moj post nije na pogresnom mestu, ipak smatram da ovo cudo ima vise zajedno s harmonikom nego sa klavom ... :D

sta kazete za ovo cudo? ja bi da uzmem ovo, reko da probam malo - a uvek sam voleo da sviram na dugmetaru, inace do sada nisam se mnogo bavio sa harmonikama ...

ima samo 2 falinke koje mi mnogo mnogo smetaju:

1. kaze covek da svaki F ton ne funkcionise?! i na bas i na diskant ne funkcionise F ton (komplet ...)
2. malo daleko od mene ... trebao bi da vozim 250 km ...

inace cena je povoljna (20 evra :lol:)

jel moguce da na svim oktavama F ne funkcionise? pa cak i na bas stranu?

shtimerserviser
28.09.2009, 15:58
grandija ! Elka CONCORDE 119 imao sam kada nisi bio rodjen. Takve harmonikashke modele radile su se od davno. To shto nesvira svugde F ton valjda je problem do oscilatora za taj ton. Obratise kod nekog dobrog iskusnog elektronicara.Pozdrav

Vaxter
28.09.2009, 16:08
Za 20e uzimaj...
Ako nishta, imash kao muzejski eksponat... :)

grandia
28.09.2009, 17:07
ciao stimerserviser ...

nadao sam se barem da se ti javis :"> i hvala za savet!

tako sam razumeo coveka (svaba), ja ga pitam: "znaci bilo koj F da pritisnem nema zvuka?" on kaze " da, cak i na bas stranu" ...

ta bas strana me ne zanima mnogo, ja trebam prvo da naucim uopste dugmetarske skale a ostalo za 3 godine :lol:


ciao vaxter:

u pravu si, 20 evrica nisu mnogo .. al me mrzi put, 250 km napred i naravno 250 nazad ... (jedino ako nadjem neku skracenicu ...:lol:) a moj mondeo trosi vise nego C klasa kompressor kojeg sam imao. jos je problem da nemam pojma ko bi to ovde u austriji / becu mogao da sredi ...

voleo bi jednostavno da vezbam malo na dugmetarku i to bi bila jedna veoma jeftina mogucnost da ispunim si zelju. al ako ne mogu da sredim te F dugmice onda momentalno ne znam kako da se odlucim ...

hvala jos jednom !

Dell
28.09.2009, 18:16
sta ovo dodje, kao neka praklavijatura :) jel to ima ritmove i boje i kakve ima? pretpostavljam da se ne mogu ubacit :D

shtimerserviser
28.09.2009, 18:28
Ima osnovne ritmove : Dvojka, Valcer , Bosa nova, rumba itd. Nemoze da se ubacuju dr.boje. Toje stari model.

siemensserbia87
28.09.2009, 19:32
Ima li semplove? =))=))=))

nikolakg
28.09.2009, 20:07
Na slicnom modelu sam poceo, pored harmonike ,da zaradjujem lovu...a jos nije bila moja vec mi je komsija pozajmio.
Teska je" kao tuc".

grandia
28.09.2009, 20:14
momci, mene mozete da zezate kolko hocete .. ja se ne ljutim .. casna rec :D

vi znate, ja sam za takve zahebancije uvek spreman, al nije red, ipak drug stimerserviser prati ovu temu ...

samo da vi kazem: casio boje i techniks ritmovi ne idu u ovaj "dino-aranzer" a inace cita sve ostalo :p eto sad sam vam vratio kusur ...

razmisljam jos uvek dal da odem po njega il ne ... da nije tako daleko ja ne bi mnogo cepao si glavu, al eto nije bas iza coske kod mene ... a sa druge strane, ako ne nadjem nikoga da mi sredi to, iz koje skale da sviram de mi F nije potrebno? ;)

Dell
28.09.2009, 21:21
pa znas kako, mozes od d-dura, pa po kvartu unazad :) znaci dalje a-dur, e-dur, h-dur, fis-dur, cis dur :lol: :lol: :lol:

kreso
28.09.2009, 21:38
Ovo je super "stvarčica".
Prijatelju, uzimaj pod obavezno.
Inače ELKA je pod patronažom Generalmusica kao i LEM. Neče ti bit žao.
Nije sad nit 500 Km neki veliki put. Da i troši 10 litara benzina na 100 km to je 50 litara sveukupno, a to te ne dođe više od 50 €. A boga mi ovo vrijedi samo kao muzejski primjerak najmanje 10 puta više.
Kao je kolega Stimerserviser rekao, dobar elektroničar će ovo srediti za čas posla i narednih 10-15 godina si miran.

grandia
28.09.2009, 22:08
u pravu si drug kreso, to sam i ja skontao kad sam ovo prvi put vido ...

kao raritet vredi vise ...

vidim ja, ako ga covek ovaj vikend nije dao, idem ja po njega pa nek bude sta da bude ... :D

pozdrav

nikolakg
28.09.2009, 22:44
Ima jos jedna u Kg za koju znam ,slican model.Da kazem novija,bez ovih "papucica"klizaca.

jeftabgd
28.09.2009, 23:11
Dve godine sam svirao na slican ali malo mladji i bolji model.Ta moja ORGANA (tako smo mi to zvali u to vreme),je bila ELKA CONCORD 119,pojavila se u prodaji '82 a ovaj model na slici je samo stariji(deluje mi da je 78-80 god.proizveden).U svakom slucaju voleo bi da imam takvu spravicu i postavio sam slike na forum ali ne mogu da ih nadjem.Dvojica mojih drugara su izvadili te dirke i basove i ubacili na PA-800,jer te klavijature imaju dinamiku.

grandia
29.09.2009, 00:05
uf jefto druze spasio si me .. :lol:

drug stimerserviser reko da on svirao na ovo cudo pre nego sto sam ja bio rodjen .. a kolko ja znam, ja sam "proizvodjen" 73 ... znaci po tvome, ja sam malko stariji od ove organe :lol:

malo sale, eto sutra cu opet da pitam svabu kako stoji s tom elkom i ako bi mogao da mi pusti neki "shlager" na nju preko telefona da cujem ...


nisu meni bitne boje i ritmovi, nego da probam malo da se zezam sa dugmetarom .. za 2 godine cu pokazem aci cergaru kako se svira =)) (sad sam bas poludeo ...)

evo malo da se i vi nasmejate .. zelim laku noc svima, odoh ja da spavam

PS: ko ovo veruje ozbiljno u vezi ace, ne zna sta je komendija ...

Dell
29.09.2009, 00:11
prvo aca, pa onda do kemisa kad stignes :D dobijas gajbu sarajevskog :D :D :D

shtimerserviser
29.09.2009, 06:43
grandia ! Od CONCORDE 119 mozda si vrlo malo stariji, ali od ovaj model a i uopshte za elektroniku kako napredjuje...

nikolakg
01.10.2009, 00:18
U vreme conkorda, elke je bilo mnogo para.Mnogi se ne secaju i ne znaju da su postojale harmonike elektronke.;)Stavis na postolje,ne razvlacis i sviras.;)....e,moj bato!Da ne odem sa teme....

shtimerserviser
01.10.2009, 06:02
Secamo se dobro,zato shto sam i imao ELKA 77 i ELKA 83

nikolakg
01.10.2009, 14:06
Mi stariji.....;)

shtimerserviser
01.10.2009, 14:28
Svakako stariji, punoletni, 19 x 3 god.Da naglasim da se moglo svirati na njoj i akusticki. Bile su TROGLASNE bez ugradjenu kabinu.