PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc,Tr ili Trinity


leskone
28.09.2009, 11:12
odlucio sam se preci sa yamahe na korga pa kad bi netko bio dobar da mi objasni razliku izmedu ove dvije klavijature,ali netko tko ih koristi!znaci koju bi mi bilo pa metnije uzeti,i koja je po cemu bolja jel vidim da je i u cijeni dosta razlika.hvala!:">

Marco7
28.09.2009, 11:20
Prvo zavisi kakavu muziku sviras pa onda sve ostalo!Znaci kakvi su ti zahtevi . . .

drakan
28.09.2009, 11:27
Evo Markan ti je dobro rekao! Ako tučeš zabavnjake onda ti je i trinity dobar,ako sviraš narodnjak, definitivno TR. Pozdrav!

leskone
28.09.2009, 12:06
znaci dosta je ralika u zvukovima ha,pa uglavnom sviram sve ali posto sviram u bedu koji vecinom sviraju zabavnjak treba mi za takvu svirku a meni privatno za narodnjak =) e jos nesta,nasao sam korg trinity mislim da je 2003god jel to staro? ili da kupim novog tr-a za 5000kn?napominjem da sam dosta bio u yamahi tako da mi je taj trinity nepoznanica

Dejan
28.09.2009, 13:37
Glas za Korg TR.Ako hoces tako da sviras.Mozes i dobre boje zabavnjacke da uradis i naravno narodne.

milan_lekic
28.09.2009, 14:32
TR i kraj price

DinO74
28.09.2009, 14:42
Moje misljenje, sto se tice Trinity, nadzivjet ce 10 TR-ova jer je kvalitetnije napravljena a o kvalitetu tipke da ne govorim. Ako vec hoces svirati narodnjake...onda ti definitivno treba TR jer sve ove zujalice, samplove harmonika, bouzuki itd neces moci koristiti na Trinity jer ne cita samplove. Licno nebih nikada prodao Trinity jer je imam od 1997. godine i nikada me nije izdala dok sam u medjuvremenu promijenio masu klavijatura. Sa externim samplerom i problem samplova je rejesen. Uglavnom, kupi TR i to je to...imas brdo materijala za njega i odmah ti je spreman za svirku :)

vingula
28.09.2009, 14:47
Ja bi rađe za zabanu muziku uzeo Trinity...svirao sam i TR i Trinty,punobolje mi zvuči Trinity,a i jedan moj kolega ga je imao skroz složenog za našu HR zabavnu glazbu,klav. mu je zvučala mrak.

makso68
28.09.2009, 15:04
Ja bih,takođe prije uzeo TR,ali nisi nam rekao na kojoj si Yamahi do sad svirao,možda čak ne trebaš ništa mjenjati.Pozdrav!

leskone
28.09.2009, 15:14
svirao sam na psr 295 jos prije a kasnije na psr 1500 koju sam prodao tako da mi je ostala samo ova za kucnu upotrebu.bas sam pricao sa jednim poznanikom koji prodaje opremu i doslovce je popljuvao i trinity kaze model je prije tritona studio,extrema i le-a i kaze da se na njemu dosta kvari iza jack tj utori i tipke koje stisces da se razj... pa moras popravljat i tak stalno.. on inace popravlja pa tak kaze da nebi vise to nikad uzeo:confused: jel to istina ili?citiram ga:nemoze to biti dobra klavijatura za 700-800-pa cak i 1000eura :mad:

Citat Obrisan...Kolega pročitaj http://www.yu-midi.com/forum/faq.php da ne bude kasnije nekih nejasnoća,a i nema smisla da dobiješ karton za svaki drugi post!!!

DinO74
28.09.2009, 15:34
leskone....nebi se slozio sa tim majstorom kako ti kazes. Moj Trinity izgleda kao da je prezivio pad iz aviona :) ali na njemu sve i nakon 12 godina svirke u svakakvim uslovima funkcionise bez problema. Evo jedna zamiljiva stvar koja se sigurno nikome nije desila..."Jednom prilikom kada sam ga otvorio, nasao sam osusenu mrtvu kisnu glistu u njemu" :). Odakle ona unutra, Bog sami znaa ali eto ti dokaz koliko je sint izdrzljiv i sta sve prezivi. Ostavljao sam ga svugdje i na svakakvim mjestima, kisnuo je, sviralo se u prasini , pod vedrim nebom, pod satorom... Radi Trinity i dalje :) Ova moja klavijatura je cirkus ali me i dalje sluzi...pozz

leskone
28.09.2009, 15:39
slazem se sa time sto si rekao,ali on je bas podcjenio te klavijature i u smislu da se tr nemoze naci za cca 5000kn te da nevalja,jel istina da su ga prestali proizvoditi,navodno kad ga je htjeo naruciti prije par mjeseci su mu rekli da ih nema vise,te da je on sam iznjeo da su to najnekvalitetnije kljave od korga

DinO74
28.09.2009, 15:45
TR sam imao kratko pod prstima ali samo iz razloga da probam tipke jer sam bio u dilemi sta da radim u vezi Trinity zbog samplova. Odlucio sam da ga ne prodajem jer sam u medjuvremenu povoljno dobio Akai Z4 sampler koji sam povezao sa Trinity i tako sada i radim. Licno mi se na TR ne svidjaju tipke ali sint je novijeg datuma i ima mnogo prednosti u odnosu na Trinity. O manama TR-a najbolje ce reci kolege koji ga imaju duze vrijeme. Poz...

leskone
29.09.2009, 12:28
znaci i ak uzmem tr-a necu da pogrjesim?nisu tak cesti kvarovi?

saki_123
29.09.2009, 14:17
ma TR je majka;)

leskone
02.10.2009, 16:03
gdje je najbolje tj najpovljnjije kupiti tr-a,ako je izvan hrvatske kad se uzme carina i ostalo u obzir?ja sam iz osijeka.tu kod nas je TR61 6400kn a tr 76 je 6700kn

Sejox
02.10.2009, 17:01
Koliko vidim u "Artistu" u Banjaluci-BiH,Korg Triton TR61 je tacno 1588,00 KM,
a to je oko 820 Eura.
E sad ne znam,kako to ide sa povratom PDV-a(poreza na dodatnu vrijednost),
posto se kupuje u drugoj drzavi.