PDA

Pokaži Full Verziju : ne radi tipka KORG PA80


mirzakorg
28.09.2009, 02:25
pozdrav drugovi forumasi,dugo me nije bilo . trebam pomoc..ne radi mi jedna tipka ,tipka B(Ais),znaci crna,...kad je pritisnem jako,onda se malo cuje,ali ovako,nece,e sad mozda je nesto otislo ispod nje pa zato,ili je nesto drugo....ja je ne smijem izvaditi jer ne znam kako,jer da je nebih slomio ili je skroz unistio....e ,dali ja to moram nositi na servis ili ja to mogu uraditi sam....ako neko zna kako se moze izvaditi,neka se javi,jer to je jedna od glavni tipki,i dosta pjesama sviram iz visi intonacija,pa zato...hvala vam unaprijed

Vule
28.09.2009, 02:29
...i sad treba neko od forumaša da nagadja koja je klavijatura u pitanju?

Verovatno ti se isprljala gumica i to ne predstavlja veliki problem ni za "uradi sam" varijantu,da ne bi išao u servis ali bi trebali znati makar koji instrument je u pitanju,to jest model?

gokili
28.09.2009, 11:00
Kao sto kolega rolandinjos kaze verovatno je isprljana gumica zna u dosta slucajeva da se nakupi prasine ispod gumica pa se desava da ne rade kako treba ili je doslo do pucanja gumice sto je isto moguce ako je starija klavijatura.

To mozes sam da resis i kod svih klavijatura ti je skoro identicno,a po meni najednostavnije je kod Yamahe,ne moras da skidas tipke samo se skine plocica sa kontaktima ispod koje su gumice.
Kod rolanda su ti tipke na fedrcice i skida se jedna po jedna sto je malo komplikovanije verzija tj.imas vise posla ali nista strasno.

mirzakorg
28.09.2009, 16:15
ma pa 80 je model,izvinjavam se zaboravio sam napisati...a moze li neko detaljno da opise kako se to radi,dali se mora skinuti tipka i kako,ili moram otvarati klavijaturu..

siemensserbia87
28.09.2009, 19:05
Mislim da nemoras otvarati...tipka se pritisne u gornjem uglu i jednostavno izvuce da li gresim??

Ace
28.09.2009, 23:59
Mislim da je nemoguce izvaditi tipka bez otvoriti klavijaturu. Oni su spojeni po jedna oktava (bar u veci deo klavijatura je tako) iznutra su zasrafeni tako da moras otvoriti dolni kapak.

Dejan
29.09.2009, 00:03
Za lijevu i desnu stranu,tako je,imaju dvije "integrisane" ploce na kojima se nalaze gumice,to se skine pa se precisti alkoholom i u 80% slucajeva ona proradi.pozdrav

Ace
29.09.2009, 00:49
Meni je stari Yamaha dugo vreme mucio i zakljucio sam da mu nema spasa jedino nove gumice ili preporucili su mi neki grafitni sprej. Ali to je sajzer star preko 15 godina vise ga i ne koristim, kod korga se to nedesava jer su gumice kvalitetne!

Belja_SO
29.09.2009, 01:43
e owako . moras rastaviti kljavu. znaci okrenes je i sve sarafe sa poklopca(zanje strane) odvrnes i onda polako otvoris kljavu. imas dve ploce ja mislim na pa80 i tu otkopcas sve kablove sto su spojeni za njih. i sad nisam siguran dali moras da skidas dirku ali mislim da moras . i kao sto su rekle sve kolege upala ti je prasina ili ako si pusac onda ti je sto posto pepeo zapo . Meni se to redovno desava .

hakala
01.01.2012, 23:02
evo da se nadovezem.meni su sinoc posuli klavijaturu sa vinom i prvo su poceli akordi da se mijesaju al to je doslo do sebe,sad mi ne radi par tipki...otvarao sam malo prije klavijaturu skroz sam odvoio tipku i brisao,cistio,i sklopio i opet isto.sad me zanima jel se moze jedna po jedna tipka skinuti,pa da je ocistim.na pa50 je bilo po oktavama,mogla se skinuti jedna oktava ali na pa80 ovdje je drugacije nezz kako da to odradim.pa ako moze kakva pomoc?