PDA

Pokaži Full Verziju : Repertoar satorske svadbe


Damir_Coma
27.09.2009, 16:06
Moze li neko pomoci oko repertoara za "satorske" svadbe, sta se trazi, narucuje, po mogucnosti u BiH.. znam da se puno traze izvornjaci ali mi se neda to svirati a i pjevac mi je slab na tom polju :D. Hvala.

ivan tr
27.09.2009, 16:48
Jasi biciklu i od tezge do tezge. Uzmi papir i olovku i belezi.

Damir_Coma
27.09.2009, 18:32
Haahahah, ne mogu, izbusio mi neko gumu =))..

ognjen-ogy
27.09.2009, 19:01
Pa nema nikakve veze što je šatorska svadba, zavisi gdje je, kakve si inače pjesme traže u tom kraju, kakvi su gosti, odakle, ima mnogo faktora koji utiču na to ...

Damir_Coma
27.09.2009, 19:27
Razumijem ja to, zato sam i napisao na podrucju BiH, tacnije Tuzlanski kanton..:) Znam da se trazi ono klasicno, saban, halid, ljuba, sinan, toma, al mora biti po nekoliko pjesama od svih njih koje se ono bas najvise i uvijek traze.. Takodje u mojim krajevima se puno trazi Asim Bajric i Kemal Malovcic, znaci ne pali svirka koja vuce na "profinjeniji" repertoar nego "krkanluk" da izvinete.. A neda mi se skidati sve redom pjesme od njih, doci ce s vremenom valjda ali mi treba nesto u skorijem vremenu.. izvinjavam se sto pisem roman, i hvala u svakom slucaju.. :D

alen248
27.09.2009, 19:49
Prijatelju tu ti je osamdeset posto dvojka na repertoaru i ako si slab na tom polju jebeno ti se pise. Jos se tu moze udrobiti svega pomalo ali dvojka uglavnom, a tu su narudzbe vecinom pa se nemozes bas drzati svog repertoara jos kako kazes pjevac ti nije jak sa tim repertoarom i to je najveci problem jer ti ces se snaci vec nekako ali pjevac ako nezna nezna. Sve u svemu nece ti biti lako ali udri pa sta bude! Pozzz

siemensserbia87
27.09.2009, 20:35
Tesko tebi vec vidim kako te gazda juri kolcem!!!! :D

zeljko
27.09.2009, 20:48
Hahahahah Simensserbija nece ga valjda niko jurit kocem dobri smo mi Tuzlaci.Snaci ce se on sigurno,ja ti predlazem da sto vise uvjezbas od Sabana,Halida i sto vise sevdalinki i nekih svadbarskih pjesmi naprimjer onu od Milosa Bojanica (Ceri moja mila)tako nekako i sto vise kola i pokoju seljacku.pozzz

siemensserbia87
27.09.2009, 21:17
Ma vezbati vezbati i samo vezbati !!!!!

Ili kad vise poludimo od vezbanja a nista neznamo pustiti matricu ! :D

zsimonovic
27.09.2009, 21:41
Meni juce narucili u Banatskim Karlovcima `Od Vardara pa do Triglava` i svirali smo je.Ne mogu da verujem sta ce ljudima pasti na pamet.Zavisi ti od kraja do kraja gde se sta slusa,gde se sta forsira na radio i lokalnim tv stanicama.Kod nas traze sve i svasta i pesama naftalinki koje nikad nisam ni cuo od pre 100 godina,pa pesme od,u tom mestu lokalnih pevaca a traze i novitete i zabavnjake.Potreban je bas opsiran repertoar da bi se sviralo po veseljima.

Damir_Coma
28.09.2009, 08:15
haha, hvala svima na postovima.. Ma ljudi od kolca se moze pobjeci, al se gazdei naoruzale, pa kad kazes da nesto ne znas, htio ne htio, moras, izmisli pjesmu, i jos se moras smijati i "cupkati" iza klavijature =)).. Neki dan mi jaran kaze, "lako je tebi, ljudi lijepe pare na celo", jest al niko ne pita kako je kad ljudi pocnu lijepiti samare =)).. Pozzz

grandia
28.09.2009, 08:56
@zsimonovic ...

druze, dovoljno ti je samo jedan "ludak" i to jos pijan ko zemlja, da ti naruci nesto sto je njegov deda slusao kad je bio mlad pa da kvari atmosferu ... :lol: a sigurno si imao nekad i vise odjednom takvih "eksperta muzike "

damire ... i ja mislim da je najbolje da ti ides lepo na par tezgi pa da cujes sta narod u vecini narucuje ... napravis si spisak i to uvezbas posle ...

Damir_Coma
28.09.2009, 09:24
Ma valjda cu s vremenom i iskustvom da "nahvatam" toga.. A tacno je to, dodje mi "budala" s narudzbom,hoce pjesmu koja se slusala dok su jos Iliri bili zivi =)).. Pozz
Dodato:
Hahahahah Simensserbija nece ga valjda niko jurit kocem dobri smo mi Tuzlaci.Snaci ce se on sigurno,ja ti predlazem da sto vise uvjezbas od Sabana,Halida i sto vise sevdalinki i nekih svadbarskih pjesmi naprimjer onu od Milosa Bojanica (Ceri moja mila)tako nekako i sto vise kola i pokoju seljacku.pozzz

Znao sam da si iz mojih krajeva cim sam sliku vidio =)).. Pozz zemljak..

zeljko
28.09.2009, 09:33
heheheh bas tako pozdrav i tebi od mene i samo napred

gagiharmonikas
08.09.2010, 12:46
Jedan bend je u okolini morao bezati sa svirke,dosle lole sa motorkama i krenule na njih a oni brze bolje preko njive,ostavili instrumente i sve tako da se nije zezati sa pijanicama:D

Svaba
08.09.2010, 13:04
Repertor dodje sam iz glave ,zavisi samo kakva je atmosvera(da li ima onih sa testerama ili ne)=))

panovicdragan
08.09.2010, 14:01
Na satorskim veseljima mnogo znaci da je pevac veoma iskusan i da poznaje posao-sviraci mogu da prodju i sa manje znanja!U Srbiji je tako a znam da je tako!Pozdrav!

Damir_Coma
08.09.2010, 16:06
Sve je to uredu kolege,ali tema je stara godinu dana i u njoj je sve receno. U svakom slucaju hvala na odgovorima. Pozdrav.

baltik79
01.11.2010, 21:15
Kod mene obicno ovo prolazi (ako na svirci ima svih uzrasta):
Prvo namjenske pjesme,pa mali blok pjesama o kraju u kojem sviras,zatim disko,rumba i kolo (par puta).U zavisnosti od trajanja svirke i raspaljenosti gosti okrenes koji brzi zabavnjak iz 80-tih.Kad nestane baksisa ili se pocne rasipati ljudstvo opalis po uspavankama(baladama) i bog te blagoslovijo.Svi zadovoljni. Tako kod mene najbolje prolazi (Banja Luka i okolica)

gagan
01.11.2010, 21:40
Ma cepaj dvojke , i ne pravi nikakvu pauzu .Ce zaradis kao niko , zajebano kad ti neko poruci pesmu a ne kaze tacan naziv .Recimo ramudavala po sata me j...e u zdrav mozak i mase mi s 50 eura i vice , pa kako ne znas sramota .A to je ono ' ja sam jovicu sarala varala seceRA MU DAVALA ..... HAHAHAHAHAHA Svasta im padne na pamet :)