PDA

Pokaži Full Verziju : DBX1066Xl UTISCI I OCENE


Marco7
26.09.2009, 21:33
Evo drugovi nabavio sam novu spravu DBX 1066Xl Kompresor(stereo)-Gate-Limiter i uzeo sam ga iskljucivo za Live nastupe ali ce mi po svoj prilici odradjivati dobar deo posla i u studiskom radu a sada cu da vam navedem svoja zapazanja i ocene!Pre svega sam uzeo spravu za definisanje vokala na live svirkama jer mi uvek nesto oko vokala fali ali i da sredim malo i bas gitaru i bas pedalu i dovedem sve to u red sa jednom spravom!Mnogo njih mi je savetovalo da za vokal uzmem DBX286a jer on kao i preamp i fantom i kompresor,deesser,enahnacer ali sam sam posle mnogo razmisljanja i lutanja po raznim forumima odlucio da pazarim DBX1066Xl!Sta me navelo na ovo evo sad cu ispricati u kratkim crtama...Znajuci da je DBX zacetnik ovakvih sprava bio sam siguran da necu pogresiti ako uzmem njihovu spravu i odlucio sam se za ovaj stereo kompresor pre svega sto je stereo i moze mi biti vrlo koristan za vokal a i za mnogo drugih stvari!Imao sam malo problema oko stelovanja,ustvari malo vise,celih 10h sam se lomio da ga napravim da radi perverzno kako to DBX zna i moze i evo blizu sam toga!Moj cilj ubacivanja kompresora kod vokala je konkretno bio taj da mi izbaci vokal u odnosu na muziku u prvom planu a da ne bude prejak jer ja radim uglavnom lokale gde je jaka svirka,dosta basova pa sve to samo po sebi gusi vokal i baca ga u pozadinu!Sa ovom spravom sam to uspeo ali uz malo vise muke u stelovanju!Sto se ocene tice tu mu dajem jednu -10...Zasto minus?Zato sto pri vecim i jacim kompresijama zna da deformise zvuk a i limiter zna malo da sasece neke frekvencije ali sve je to zanemarljivo u odnosu na to kako on odradjuje posao!Uspeo sam da ga nastelujem da pegla glas bez ikakvih izoblicenja i da dovedem pevanje u niskom lagu priblizno kao kada se pevaju najveci tonovi!Deesser mu radi odlicno i za te pare ne vidim da se moze uzeti neka bolja sprava,obrnuto moze se samo pozuriti i pazariti nesto mnogo losije!Ovo sa pravom kazem jer sam tri puta merio a jednom sekao i kupio ovaj model!Evo snimio sam jedan mp3 primer samo vokal ali bez ikakvog odmicanja od mikrofona,znaci isti polozaj od nekih 3-4 cm razdaljine da bi testirao kako pegla i da li ima izoblicenja.Mislim da sam ga vraski dobro podesio i jedva cekam sutra svirku da ga bas posteno iztetstiram!Evo koga zanima kako radi moze da skine mp3 mog testa pa mozete i vi reci svoje utiske i sugestije ;)

Link za mp3 primer testa . . .
http://www.speedyshare.com/258437494.html

Dejan
26.09.2009, 23:16
Nema sta,radi kao sat Mare.Kao da si "provukao" glas kroz Avalon vt737 :) Popeglao ti je glas bas onako kako treba,izjednacio frekvencije,doveo tvoj glas do jednog ravnog nivoa izmedju niskih i visokih laga.Ipak DBX je firma koja traje dugi niz godina i samim tim govori i njihov kvalitet.Drago mi je da si ga uzeo,mnogo ce ti pomoci i u peglanju tvojih studio snimaka.Veliki pozdrav i neka te super sluzi!;)

Marco7
26.09.2009, 23:24
Hvala Deki,bas sam se iznenadio kako odradjuje posao,iskreno nisam ocekivao ovo!Inace snimak je samo iz Powermate-a u lap top i Sound forge bez ikakve dorade!Oprema mi je u klubu gde radim pa sam ceo dan danas izvisio tamo i namenski sam poneo lap top da snimim deonice i posle da preslusam kuci jer na profi monitorima se nista ne moze sakriti!Znam da moze jos bolje za 20-30 posto ali to ce doci vremenom samo po sebi :) znas i sam da ljudi pola zivota provedu u stelovanju kompresora :) a i znam po sebi :))

Dejan
26.09.2009, 23:30
Pa da,normalno,tek si ga kupio,sve ce to doci na svoje.Ti imas monitore Alesis M1active,jeli tako(ako se ne varam)?kod njih nema "lazi",Sto se tice kompresora,ljudi se uce citav zivot oko njegovog rada ali doslovno ali izgleda da to tebi nece biti problem.;)

Marco7
26.09.2009, 23:37
Imam kuci alesis Mk2A i od skoro Adam Sx2 aktive takodje!Alesis imam bas dugo,dugo i opasno rade znaci nemam zamerku!Imao sam i Yamahu NS10 i JBL i Tanoy...Alesis je od te nize klase monitora vrh vrhova,Best buy!

Dejan
26.09.2009, 23:48
A cudo si se rijesio Yamahe NS10?Ipak su oni isto opasni monitori ali samo im je mana sto ne mogu sami da rade.Adam monitori su stvarno ekstra a za Alesis si u pravu,nizi rang monitora ali rade savrseno.Mada je i to samo ulaganje rupa bez dna sto se tice studija,a ti kako si krenuo izgleda da ces profi studio da otvoris.;)

Marco7
27.09.2009, 00:04
Pravo da ti kazem ohladio sam se od toga,nesto opreme sam rasprodao ili menjao za neke druge korisne stvari jer ne vidim egzistenciju u tome!Svi bi nesto za male pare,das muzicarima,pratecim vokalima ovamo-onamo ispadne da si radio dzabe a ne spavas po 15 dana,izdvajas pare od tezgarenja i ulazes u nesto sto ti samo donosi brigu i nesanicu!Tako je to ali sam uvek tu u trendu nekom da mogu da odradim dobar aranzman i produkciju jer volim to da radim :)

Dejan
27.09.2009, 00:09
E drago mi je da smo istog misljenja oko toga.:)Mislim da nema neke zarade,cisto se to radi iz ljubavi.Ja nemam do duse nikakvu opremu,imam samo mic. i veoma jaku volju.Volio bih da cujem kako ti to radis(aranzmane,produkciju) ali onaj zanr koji ti volis.;)

milanceshow
27.09.2009, 06:41
Evo slusam.....Dobro je ispeglao glas....
Provalices ga.....Nisam radio na njemu,ali sve je to stvar ukusa.....
Mozda mogu da dam neko svoje subjektivno misljenje,ali to je nebitno.....

Nek ti je sa srecom i da te dobro sluzi....

Marco7
27.09.2009, 11:19
Milance pricaj,zato sam i otvorio temu i postavio mp3 primer jer ce sigurno primetiti neko nesto sto je meni proslo neprimetno ;) Ja sam namerno naglasavao neke slogove i reci kao sto je srce,rec itd da vidim da li ce da sredi to i finisira na neku normalnu frekvenciju neprimetno i bez distorzije a sa sto manje suma!

aleksandar72
27.09.2009, 22:38
Kao prvo cestitke za odabir!5+

Izabrao si nacin:"learning by doing" ili "learning by BURNING" :-),ali veruj,iako si izgubio nekoliko dana oko podesavanja,to je jedini i najbolji nacin da podesis DBX za svoje potrebe.
Ja na analognom mikseru koristim(2x) manjeg "brata",166XL,on radi svoj posao,cena je Ok i svi smo zadovoljni :-)
Hvala Bogu sto bubnjar svira elektronce,inace........ :-) Najvise mrzim podesavanje akusticne bubnjeve i akusticne gitare! To je pakao za svakog tonca :-)
Koristim ga na insertu,nikad na master signalu(smeta mi GATE na outputu) a koristim i aktivne kutije. Najvise za vokale,posto basista sredjuje svoj sound na bass preampu.
Kompresor je kao droga! Nikad dovoljno :-)
Zadnje vreme pokusavam sa "light" upotrebe kompresora,da ne izgubim na naturalnost vokala a ipak da se vokal probije i bude u prednjem planu,kao i sta treba,znaci samo kontrola dinamike bez puno "MAKE UPa".Kao sto je cuveni tonac Don Smith ume da se nasali:"in your face" vocals :-)
Ovako odprilike podesavam DBX:
Najcesce idem sa RATIO 4:1(redko 8:1),
Posto nemam digitalni displej,moram u satima objasniti podesavanje attack i realese vrednosti:Attack odprilike 8-9h i Realese 10-11h.
Output Gain najcesce od 3 do 6dB
Expander Gate:Threshold ca.10h i ratio 2:1,nekad i malo manje.

Volio bi ako je neko radio sa dynamickim procesorima u studiju,da nam i to malo "priblizi",posto Live i Studio su jako diferentne situacije.
Ovo za pocetak,koliko da razradimo situaciju,nadam se na veliki "feedback" clanova.

Pozdrav

Marco7
28.09.2009, 03:46
Cekao sam te bre da se javis. . . e da ti kazem sad ovako bratatski,razlika izmedju 166 i 1066 je vrlo mala,to je da ja imam 4 izlaza a vi dva i jos po neke sitnice koje u radu nemaju neki veliki znacaj!Znaci da sam znao uzeo bi 166 jer je 1066 duplo skuplji zbog duplo veeg broja izlaza i to je sve!Veceras sam odradio prvu svirku sa njim i mogu reci da vise nikada bez kompresora ne idem na rad :)) Imao sam u pocetku malo problema sa mikrofonijom ali sam to sredio u radu i na kraju veceri su utisci ovakvi...Sta da ti kazem kad su konobari primetili da sam pevao bez napora i mnogo im se svidela svirka :))) Znaci totalni laici su primetili veliko olaksanje pri pevanju a zasto?Pa naravno ustopao sam Bass gitaru i Bass pedalu i plus posebno vocal preko aux-a i to je dobitna kombinacija!Bruka kako dobro radi...E sto se tice studiskog snimanja totalno ide drugacije stelovanje ali cu sve utiske o tome izneti posle deset dana dok ne provalim spravu totalno :)))Aco sto se tice vokala i nacina povezivanja za live svirku jedino ce da radi kako si rekao preko Aux-a i to je kraj ;) Aj javljam se novim utiscima posle odredjenog vremena :)

gogspa80
27.11.2009, 13:59
ako dbx 166XL ima 2 kanala, kako se na njega spoje i bas gitara, i svi elementi bubnjeva, pa glas i sve skupa, kako se to podesava? dali se moze posebno za dobos nastimati, posebno za ostale elemente?
puno me to zanima, ali ne znam nista o kompresorima, znam sto sam ovdje procitao, inace sviram i pjevam, i vjerujem da bi bilo lakse raditi sa kompresorom, jer sam gledao jedan band uzivo, i kada sviraju sve se nekako stopi u svirci, niko ne odstupa, pa sam skontao da je to vjerovatno kompresor...

aleksandar72
27.11.2009, 18:43
Spojis ga preko AUXa na mikseru i tako ces imati na svim kanalima DBX.

1)preko AUXa: imas DBXa na svaki kanal(postavke su iste)
2)preko INSERTa: imas ga posebno na svaki insert kanal ali sa 166kom mozes koristiti samo 2 kanala
3)preko MASTER INSERTa:za kompresiranje kompletnog miksa

Koji nacin povezivanja te intersuje?
Koji mikser koristite?

Pozz

Marco7
27.11.2009, 18:50
Ja kacim jedan kanal samo vokal i njega stelujem posebno a ostala tri kanala mi idu bass,drum i solo boje i to je dobitna kombinacija sto se mene tice i zvuka!Mnogo znaci kompresor u svirci i miksu sto ces videti sam ako pocnes da ga korists a eto moze i aleksandar72 da ti kaze jer ga i on koristi duze od mene!Inace svaki ozbiljniji bend ne ide na svriku bez kompresora pa eto da ne pricamo vise koliko je neophodan ;) Probaj i posle toga ces ga uvek koristiti :))

Dule Va
28.11.2009, 18:20
Pre par godina sam imao Berhingerov dual kompresor,zbog loseg poznavanja uredjaja vrlo malo sam ga koristio i bukvalno ga poklonio jednom kolegi.
Imam problem sa jacinom glasa u donjim lagama.
Budžetski bi mi odgovarao dbx286a interesuje me vase misljenje da li odvajati jos novca pa uzeti nesto od skupljih modela ili bi ovo bilo dovoljno da zadovolji moje potrebe?

Dejan
28.11.2009, 19:38
Koliko kosta dbx286a?

Dule Va
28.11.2009, 19:43
280eur nov

TomyCroSound
22.05.2010, 20:35
Ne znam jesam li fulao temu...
Compresor ili Limiter za live vokal?
Želim iz klavijature staviti jedan od ova dva efekta na mikrofon pa bih molio ako može netko reć okvirno pravilo kako odrediti parametriku i koji je efekat bolje koristiti... (malo sam zbunjen jer mi se čini da isti učinak dobijem na ta dva različita efekta) Na COMPR imam (Attack, Theashold, Post Gain) i na LIMIT (Release, Threshold, Ratio, Post Gain) Hvala.

gogspa80
28.06.2010, 11:56
Imam priliku dosta jeftino kupiti navedeni kompresor,limiter,gate
prodavac bi mi ga slao postom, nacin slanja - pouzecu. pa me zanima dali se ima sta pokvariti na toj spravi, dali se kvare? dali je sigurno to tako kupiti, bez prethodnoga probavanja?





izvinjavam se moderatorima ako sam neku gresku ucinio otvaranjem ove teme. :)
Dodato:
ispravka, radi se o modelu DBX 166 Xl :)

Marco7
28.06.2010, 18:38
Tesko da se mzoe pokvariti i nemoj da razmisljas mnogo nego uzimaj i posle nedelju dana kad se malo upoznas sa spravom videces sta si uzeo ;)

gogspa80
13.07.2010, 11:29
Kupio sam DBX 166 XL - dvokanalni kompresor.
zanima me kako ga mogu povezati na miksetu preko auxa ako hocu da mi kompresuje 3 mikrofona, gitaru i klavijeture?? ako iz aux 3 uzmem signal, sta se desava sa efektima, gdje kacim izlaz iz kompresora na mikseti?
mikseta je powermate 1000 - 1
na koji nacin bi vi spojili ovaj kompresor da ima najbolji efekat?
Dodato:
Zanima me i spajanje na main insert da kompresuje cijeli miks, kada uzmem signal iz main insert i pokusam ga vratiti u stereo return, nitsa se ne cuje...
koristim banane obicne.