PDA

Pokaži Full Verziju : SW i Klavijatura


salenis
14.09.2006, 22:28
Imam style works 1.01 i zeleo bih da ga povezem sa klavijaturom. Imam i midi kabl koji si prikljucuje na game port.E sad zeleo bih da pustim svoj ritam i solo i sve da odradim na klavijaturi a da se sve to lepo snimi kao midi fajl u Style works. Kako to da uradim i da li uopste moze.

Pozdrav

marco
14.09.2006, 23:08
Koliko sam razumeo, ti bi hteo da pustis ritam i da sviras a da to preko SW zapamtis kao mid. Ako je to tacno, onda to i mozes i ne mozes. Ne mozes, zato sto SW koliko mi se cini midi vezu koristi za "slanje i primanje" styleova, odnosno pustannje ritmova preko klavijature, da bi mogao da ga cujes kako ce da zvuci realno (sa bojam iz ton generatora klavijature).
E sad. Ako hoces od ritma da pravis midi, a da sve bude lepo odradjeno,tj. svaka sekcija odvojena (introi, varijacije, prelazi...), onda to mozes da odradis preko SW. Ali moras da ims bar verziju 1.99, jer mislim da to koju ti imas to ne podrzava (nisam 100% siguran). To je poslednja opcija EXPORT-IMPORT. Preko nje SW komunicira sa klav.
A ako hoces da snimas svoju svirku u mid, onda to radi preko klavijaure, a mislim da mozes i preko cubase-a, ili cakewalka i slicnih programa.