PDA

Pokaži Full Verziju : Digitech Vocalist VHM5 i Pa50-pomoc


blatusan
22.09.2009, 18:00
Vozdra narode...
pojma nemam nit sam kad radio sa ovim klincima a sad od pjevacice dobio ovu mrcinu da ga nastimam da radimo sa njim!!!Evo bodem ga vec pola sata al nikako da dodjem dalje...samo ga upalit znam! Posto nije moj i nesmijem ga od zid gruhat ko sto bi inace...pomozite mi i objasnite malo kako se koristi ovo cudo. Evo pitanja:
1: Dal trebam da spajam sa klavijrurom preko MIDI i ako da, kako?
2: Sitne upute za upotrebu.

Hvala u naprijed i pozdrav, AleN!

kreso
22.09.2009, 18:06
Bok prijatelju !

Ajd, virni ovdje. Neda mi se nanovo pisat ;)

http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=8180

blatusan
22.09.2009, 19:47
Sve uradjeno kako je tamo navedeno....ali nece....Sta sad!?ß

blatusan
22.09.2009, 20:09
Eee kolege....ja mislim da mi je MIDI kabal crko...imam svakko neki cudan. Nista, sutra u prodavnicu novi kabal uzet pa probat...jer normalno mora tako da ide. Samo jedno pitanje:
Jel ja moram na globalu u midi out nastimat ne neki kanal LOWER da pise i taj isti kanal na vokalistu da stimam ili je to sve jedno?
Poz, AleN!

Zlatek
22.09.2009, 20:42
Spojiš sa midi kablom Vocalist i klavijaturu, i tada moraš podesiti na midi kanal koji ti klavijatura koristi za Lower-na Rolandu je to 11 kanal, za Korga neznam.Na tom istom kanalu mora raditi i vocalist i to je to.Druga stvar je programiranje pratečih vokala.Možeš koristiti njegove gotove usere, a možeš napraviti i svoje.Vocalist na tvoj glavni vokal pjeva još četiri prateča, sve zavisi kako ga isprogramiraš.Ako sviraš uživo nečeš imati problema , jer prepoznaje harmoniju koju sviraš u pratnji, a ako slučajno koristiš midi fileove tada je situacija malo drugačija-ili moraš uz midi svirati i harmonije kako idu , ili treba u midi file snimiti traku za vocalist da bi stvar radila kako treba.
Pozdrav!

svirko
22.09.2009, 22:15
Da bi mogao pratit sa vokoderom midi fajlove, iliti karaoke, moraš na klavijaturi, na MIDI OUT, sve kanale bacit na LOWER,jel nisu svi midiji urađeni kako treba, na nekima je pratnja na 4 kanalu, na nekima na 5.
Ti jednostavno prebaci svih 16 kanala na LOWER, i miran si.

blatusan
22.09.2009, 22:52
:D Ne koristim MIDI
PS: otiso MIDI KABAL definitivno, trebam drugi uzet.
Probo sam od kolege sa kablom i radi perfekt.
Poz, Alen!