PDA

Pokaži Full Verziju : Macintosh 1984 :)


Vaxter
12.09.2006, 13:14
Jedan zanimljiv video za one koji se, kao i ja, prze na Mac mashine...

Kako je sve pochelo... ;)

http://tacosw.com/files/1984macintro.mov

Takodje toplo preporuchujem film "Pirates of the silicon valley"...

BasariStudios
12.09.2006, 21:21
:D :D :D ...a jel ono Steve Jobs?... :D :D :D

Vaxter
12.09.2006, 22:42
Aha...
Chovek je moj idol!
Stvarno ima ideje! :)

Inache, tu prezentaciju je sam osmislio.
Znash shta je takva prezentacija bila u ono vreme! :D
A tek sinteze glasa onog kvaliteta na PC...

Inache, iPod je njegova LICHNA ideja.
Kada su inzenjri Xeroxa smislili misha, svi su im se smejali, a on je jedini video koliko je to genijalna ideja!
Kao i ideja o OS-u koji ima Gui, a ne samo konzolu.
Bilo je vec GUI-a pre Apple-ove Lise (OS/2, XEROX PARC, X11...) ali ovo je prvi, korisnicima jednostavan, sistem sa Gui-jem.

Stvarno je chovek lik... :D
I onaj steve Wozniak...
Tek je ono fantom... :)

BasariStudios
13.09.2006, 02:09
Nemam reci, vidim da si i ti sa njime obolen, imao sam sansu u zivotu da posedujem vec 6 od njegovih masina, jos od stare PERFORMA 6200 pa onda POWER PC G3 BEIGE DESKTOP pa onda 2 G4 pa onda jedan G5 od 1.8 GHZ i sad konacno G5 DUALni 2.7 GHZ al jos cuvam jedan G4. Jesi li gledao njegove novije prezentacije za TIGER OS X za LEOPARD OS X i ostalo? On je stvarno legenda od coveka, ja mislim da je BILL GATES daleko iza ovoga, znam covek ima para al hebes to STEVE je legenda.

Gondzi
13.09.2006, 03:14
Nemam reci, vidim da si i ti sa njime obolen, imao sam sansu u zivotu da posedujem vec 6 od njegovih masina, jos od stare PERFORMA 6200 pa onda POWER PC G3 BEIGE DESKTOP pa onda 2 G4 pa onda jedan G5 od 1.8 GHZ i sad konacno G5 DUALni 2.7 GHZ al jos cuvam jedan G4. Jesi li gledao njegove novije prezentacije za TIGER OS X za LEOPARD OS X i ostalo? On je stvarno legenda od coveka, ja mislim da je BILL GATES daleko iza ovoga, znam covek ima para al hebes to STEVE je legenda.

Pa dobro, nemoj da mesas babe i zabe :)
Microsoft prodaje software na kilo. Apple je ipak institucija za sebe...
Poz

Vaxter
13.09.2006, 03:31
@Nedim
Ma, nije sve u parama...
Osim toga, da je meni tata tada bio jedan od chairmena IBM-a i da mi je dao milionche za razvoj sistema, i odmah zatim i trzishte na koje cu da ga plasiram, i ja bih bio bizismen kao Billy!

Jobs i Woz su niizchega napravili neshto, a ovaj je vec imao podebeo kapital i podrshku IBM-a i Intela...

Kako kazu, najteze je prvi milion zaraditi.
Dalje ide samo od sebe.

Osim toga, Win je tada pravljen za dosta jevtinije mashine, a cena je ipak presudni faktor.

Da se ne lazemo.
Ja se przim na Mac samo tako, ali ga nikad nisam posedovao.
Radio sam na dosta Apple-ovih mashina, ali ni jednu nisam imao.
Shto kaze mnooogo je kume! :D

Wozz mi je josh veci lik od Jobsa.
On je zaradio kintu kad i Jobs, i samo se povukao...
Ne treba mu vishe...
Hoce shovek da predaje i da pomaze ljudima.
Kakav car! :D


@Gondzi
Ne da je na kile, nego na tone! :)
Ali i dalje je to sve ravno nuli!
Linux ih sad ubija na trzishtu servera, a dok postane malo intuitivniji, obichnim korisnicima, dobice i Desktop.

Jednio, Billy je tu napravio dobar potez kupivshi dobar deo akcija Apple-a...
Intelov je vecinski vlasnik...
Chak rade i jednu Linux distribuciju.
Spremni na sve moguce scenarije...

Bem li ga...


Btw., Gondzi, bicu ti u kraju za nekih mesec dana... ;)

BasariStudios
13.09.2006, 23:13
Gondzi, bez nikakvog vredjanja tebi a i svako postovanje prema tebi, po tvome postu sam skontao da ti ustvari i nemas potrebe a ni znanja da pricas o ovome sto smo ja i VAXTER poceli, mislim da je to za tebe malo POkomplikovanija tema za tebe, budi pozdravljen.

BasariStudios
13.09.2006, 23:16
Smesno i zalosno je zasto ljudi i dan danas nece da priznaju da je MICROSOFT samo cista kopija Applea, sve sto Apple napravi eto 3 godina kasnije i kod MICROSOFTA isto, isti slucaj sada i sa TIGER i VISTA, TIGER postoji vec 2 godine, VISTA jos nije izasla a sve od TIGER kopirali a ovi od APPLE vec otisli na MARS.
Druga stvar, taj stari zakon da je APPLE SKUPLJI vise ne vazi, jest da sam platio 16 000$ za POWER PC G5 al sad predji na neki INTEL MAC videces da iste konfiguracije su jeftinije i od samog IBMa.

Pozdrav

Vaxter
13.09.2006, 23:45
Ne znam koliko ce biti dobar Intel Mac...
Vreme ce pokazati...
Intel nije neshto radio na razvoju Power chipova...

IBM i Motorola su ipak tu vodeci.

Mada, to moze biti dobro zbog low cost Apple mashina...
Kao shto rekoh, vreme ce pokazati...

Btw.
Gondzijeva primedba je ipak na mestu... ;)

Microsoft su stvarno svashtojedi...

Bitne su samo pare...



I za kraj...
Shto se cene tiche, tu si u pravu.
Sada su s ujednachili, ali kad je bila borba za prevlast, mac je bio skuplji, i to je presudilo...

Sad samo mozemo da se nadamo da ce bolje tehnologije zavladati...
Zanima me samo kakva ce biti ova kombinacija Mac i Linux...

Apple napominje neshto da ce im sad Linux biti zvanichni OS, od podele software-a i hardware-a.

Btw.
Imao sam prilike da testiram MacOS za Intela.
Ono je kao da sam stavio slona u fioku!
nikome ne odgovara.
Sistem je nevikao na bolji hardware.
Nikako ne radi na Intelu.
Neda mu se... ;)


Da nisi probao Windows za Mac???

BasariStudios
14.09.2006, 07:17
Jednom samo i odma sam bacio, previse je spor na MAC.

Gondzi
14.09.2006, 12:31
Gondzi, bez nikakvog vredjanja tebi a i svako postovanje prema tebi, po tvome postu sam skontao da ti ustvari i nemas potrebe a ni znanja da pricas o ovome sto smo ja i VAXTER poceli, mislim da je to za tebe malo POkomplikovanija tema za tebe, budi pozdravljen.

Cekaj polako!
Ja sam samo hteo da kazem da Microsoft prodaje svoj software na kilo, tj da je jako zastupljen medju obicnim svetom kao i medju firmama...
Moj prvi racunar je bio Apple, i secam se da sam svu svoju ustedjevinu koju sam imao ( a kada si klinac to je jako tesko da prikupis) dao za njega... Znam odlicno kako Mac radi, radio sam jako mnogo na njemu, pogotovu stvari oko muzike..
PS. A za ono, nemam znanja, potrebe, da je komplikovana tema za mene, ja cu ti reci da sam ja profesionalno vezan za racunare, tj radim administraciju Oracle baza i kao system admin u jednoj velikoj firmi. Hranim svoju porodicu od toga! Tako da nemoj da trcis pred rudu... Prvo pitaj, pa onda napadaj!

Vaxter
14.09.2006, 20:18
Oracle?
A da ne svirash gitaru?
Yamaha, akustichna?

Gondzi
14.09.2006, 23:30
Ne sviram gitaru :lol:
Sto pitas?

Vaxter
15.09.2006, 01:54
Zato shto poznajem jednog nasheg iz Brisela koji je Oracle administrator i sira gitaru. :)

BasariStudios
15.09.2006, 04:00
Gondzi, ja se izvinjavam samo ipak tvoj post je bio previse siromasan. U pitanju nije bilo ko vise prodaje i sta prodaje, u pitanju je bilo kvalitet i o tome smo pricali. DREAM THEATHER ne prodaju ni 1000 albuma mozda al ipak su DOKTORI za mnogo tih MILIONSKIH TIRAZNIH grupa, ako razumes sta hocu da kazem.

Pozdrav

Vaxter
15.09.2006, 04:20
Mislim da ti nisi najbolje razumeo shta je njegova misao bila.
Kad se kod nas kaze da se neshto shto se ne meri tezinom prodaje na kile, to znachi da dotichni proizvod ni za djubre nije. :)

Poshto si na jednoj temi pomenuo da ti Srpski nije maternji...

BasariStudios
15.09.2006, 06:21
:D

Gondzi
15.09.2006, 14:38
Gondzi, ja se izvinjavam samo ipak tvoj post je bio previse siromasan. U pitanju nije bilo ko vise prodaje i sta prodaje, u pitanju je bilo kvalitet i o tome smo pricali. DREAM THEATHER ne prodaju ni 1000 albuma mozda al ipak su DOKTORI za mnogo tih MILIONSKIH TIRAZNIH grupa, ako razumes sta hocu da kazem.

Pozdrav

Pa nesto slicno sam ja hteo da ti objasnim.
Rekao sam da microsoft prodaje software na kilo, sto ne mora da znaci da je najbolji. Samo je jako zastupljen, tj mnogo ljudi ga poseduje, i samim tim je microsoft mocna kompanija. Ima mnogo boljih programa, ali nazalost iz drugih razloga nisu toliko zastupljeni.