PDA

Pokaži Full Verziju : Savet oko kupovinu na lap top


Svirac bt
18.09.2009, 16:53
Kolege hocu da uzmem lap top sta mi preporucujete i hocu da pitam sto je to ACER laptop.pozz

svirko
18.09.2009, 17:04
Acer ti je "brend" koji eto sklapa čaptope, sa nekim svojim dijelovima, software-om. blabla, poput " brenda " Asus, Dell, HP, Lenovo........
A ja bih ti konkretno preporučio laptop HP, bar za moj ukus.

Svirac bt
18.09.2009, 17:19
Ma Svirko ima jednu ponudu ide negde za 400evra lap top i internet daju kao u paket i isplatu za dve godine evo i performance za lap top
Huawei E176 USB модем HSDPA 7.2 Mibt/s
Microsoft Windows XP Home (service pack 3),
Intel Atom Processor N280 1.66GHz,
10.1” WSVGA (1024 x 600 pixels) TFT LCD, Acer CRystalBrite,
SDRAM 1GB DDR2 667; 160 GB HDD,
Интегрирана дигитална камера Acer Crystal Eye Webcam, Bluetooth,
6 cell Lion батерија со 7 часа истрајност
1,15 кг

i dr model

Вграден 3G дата модул HSDPA 7.2 Mbit/s
Microsoft Windows XP Home (service pack 3)
Intel Atom Processor N280 1,66Ghz
10" LED Backlight WSVGA screen (1024x600)
SDRAM 1 GB DDR2 667,160GB HDD
1.3M дигитална камера Array Mic, Bluetooth
6 cell L-ion батерија со 6,9 часа истрајност
1,4 кг

grandia
18.09.2009, 17:23
tu su jos: fujitsu-simens, chilligreen, toshiba, medion, sony (skupo al dobro) itd. ...

a za kojeg ces da se odlucis zavisi sta hoces s njega da radis ...

mislim da nemozes da napravis gresku ako uzmes bilo koj u klasi recimo oko 699,- (100,- manje il vise ..)

a predpostavljam da zelis da ga koristis za midi/audio ... onda tu nije toliko bitan laptop nego audio/midi interfejs ... naravno ispod 2gb ram ne bi ti preporucio al mislim da ovi aktuelni novi nijedan nije ispod .. HD od 300gb i vise ... vecina ima vec w-lan ... integrisanu kameru za chat ...

Vaxter
18.09.2009, 17:36
I time su ti naplatili i net i taj modem i sve...
Ponuda uopshte nije neshto ekstra.
To su one mini mashine koje su fine bash da sluze kao prenosne igrachkice, ali ne mogu biti od preterane koristi za neshto ozbiljno.
Pogotovo ne za muziku...
Btw.
Sa Acer topovima nikada imao dobra iskustva!
Najvishe shto se podrshke tiche.
Zbog uske veze sa MS-om, driverska potpora je ogranichena na one sisteme koje MS dozvoli.
Hlanjenje im nije najbolje regulisano, tako da se poprilichno greju (slichan problem ima i MSI, ali ne zbog loshe regulisanog hladjenja, vec zbog loshih coolere shto se da srediti lako).
Stoji da se od njih mogu nbaviti pristojne konfiguracije za josh pristojnije cene, ali to nije to.
MSI ima slichnu prichu, s' tim shto oni cenu smanjuju ne ugradjivanjem slabijih delova, vec apsolutnim nedostatkom dizajna... :))
Oooodvratni su... :))
Asusa ne vredi pominjati...
Jedino dobro shto sam od njih video su one igrachke EeePC, ali to su ipak igrachke...

Toshibe su jako dobre, ali su poprilichno skuplje.
Najvishe zbog samog dizajna.
Dell je provereno dobar, ali ne vredi tih para.
Sony Vaio - izuzetne mashine, ali baaash ne vrede tih para!
Preskupi su!
Nekadashnji IBM (sadashnji Lenovo) jesu neshto skuplji, ali vrede para.
Za sada su se jako dobro pokazivali...
Definitivno svima preporuchujem, po odnosu cene/kvaliteta, HP.
Jeste da za pristojnu mashinu treba izdvojiti neshto vecu cifru, ali u svakom sluchaju se bash isplate.

Svirac bt
18.09.2009, 18:27
Epa hvala vam na savetima pozzzz

zeljko
18.09.2009, 18:37
Toschiba je za mene zakon jer ga vec imam 5 godina i nikad nemam problema snjim a sa ovim mojim kompijuterom non stop.

vlaxxy
18.09.2009, 18:46
HP do groba!!!

grandia
18.09.2009, 19:29
cekaj bratko! ako sam te tacno razumeo, ti treba da placas 400 evra za jedan laptop i jos nekoliko za internet mesecno 2 godine?!?

Vaxter
18.09.2009, 20:07
Ma izashlo bi ga k'o svetog Petra kajgana...

grandia
18.09.2009, 20:24
zbog toga i pitam drug vaxtere ...

barem sam ja tako to razumeo, a to bi bila katastrofa!

mladenkom
18.09.2009, 20:26
ja imam acer extensa oko godinu dana,i super je,sem sto rece Vaxter greje se malo vise

grandia
18.09.2009, 20:49
ja imam onaj mali hp 10" i platio sam ga: nista! al placam 2 godine 25 evra mesecno za 15gb trafik sa 7.2 Mbit download

inace ovi mali laptopcici (notebook) ne kostaju u austriji vise od 300,-- ovako kakvi su ...

jos nisam probao da prikljucim moj tascam 122 na njega al probat cu jednom i kazem vam kako se borio sa cubase 4 portable

pozdrav

b.o.Y.c.h. ČK
18.09.2009, 20:52
Toshiba i Acer, pričaju da su jedni od najboljih laptopa, čujem od poznanstva koji rade u PC shopovima, e sad...Imam acer, jedamput na pola godine ga očistim i radi super...Jeste da je topao, tj da se grije, ali ne vidim u tome problem

Vaxter
18.09.2009, 21:00
Toshiba ok, ali Acer?!? :))
Pa da je medju najboljima, sigurno ne bi spadao medju niskobudzetne mashine!

b.o.Y.c.h. ČK
18.09.2009, 21:04
Neznam, tako se priča...
Imam taj acer 3godine, i otišao mi je CD rom, nije ni čudo koliko je učitao i snimio CD-a, pošto mi je to jedini komp u kući...
Po ćemu nije dobar?

nurfet
18.09.2009, 21:06
ja sam prije 2-3 mjeseca kupio Pavilion dv6 sa Dual Core 2.2 Ghz i 4 gbit rama,nemam rijeci,najtoplija preporuka ,650 eura,

vlaxxy
18.09.2009, 21:12
Bravo,ja imam HP Pavillion DV9 sa Dockingstation.HP ima najbolji Pick-up service u Evropi.

Vaxter
18.09.2009, 21:20
Kao shto rekoh, Acer spada u niskobudzetne mashine, i to nije sluchajno tako...
Tebi je, vidish, crkao cd.
Nije ti jedini.
Meni je na HP-u crkao tek posle 4 godine, a ja sam se bavio usluznim rezanjem diskova, pa ti vidi...
Takodje, acer ima jako loshe ukombinovane konponente, i na acerima sam se nagledao blue screen-ova samo tako...
Drivere sam vec pomenuo, i sve zajebancije sa njima.
A pregrevanje NIJE mala stvar.
Jbt, ispizdim kada mi se komp i malo zagreje, a ne kada ne mogu da drzim ruku na touchadu koliko je vreo...
Imao i Acer i MSI u isto vreme.
Acer bio skuplji, za istu mashinu.
Samo zbog dizajna.
MSI sam zadrzao, jer radi lep i stabilno.
Acer ne bih NIKAD vishe uzeo.
Mada, nebih se vishe zezao sa niskobudzetnim firmama uopshte...
Realno...
Malo vishe para dati i uzeti HP-a, i ne brinuti.
Moj matori HP me i dalje verno sluzi...
Nije najbolji...
Uvek bih pre uzeo Vaio, mozda i Lenovo, ali za tu cifru i to shto nudi...
Neprevazidjen...
Toshiba je na ovim prostorima poprilichno zanimljiva zbog Lifetime garancije...
Jeste skuplja, ali ova fora sa garancijom je sjajna.

Naravno, ko hoce da se razbacuje, neka uzme MacBook Pro, i imace vrhunsku mashinu, i ochigledni manjak para u novchaniku... :)

didda
18.09.2009, 22:57
ako smijem dodati svoj glas za HP jer u svom posjedu imam (sad već stariji)
HP Compaq Mobile Workstation nw8000 koji me i dan danas služi jako, jako dobro i nemam ga razloga mijenjati za nešto novije
HP ima najkvalitetniju tipkovnicu kou sam isprobao i kvalitetne komponente, jako dobru podršku, rez. dijelove i sl.

samo jedan mali podsjetnik na specifikacije moje stare pile:
Pentium M, 1,7Ghz, 2GB Ram, 1 MB Cache, 60GB HDD, odvojena grafička kartica Mobility FireGL T2, 128 MB, ekran 1600*1200, 15" LCD

mislim da većina današnjih prodanih laptopa u našim dućanima ide na osnovu izgleda a ne karakteristika, a ono što vrijedi u pravilu i košta ...

vjeran HP-u

al bundy
19.09.2009, 15:15
acer ima puno slabih tacki.
ram ce ti obavezno crknit....u njegovim leptopima je do standard.
jedino sto mu valja (na acer 7520G) je da se moze nosat dok radi bez da bi mu otiso harddisk prilikom mrdanja,naglog spustanja i tako....to je jedini plus sto znam.
ako je neki kvar pa ga posaljes na garanciju,po mjesec se ceka samo da dodje na red(pitaj boga koliko mu treba za opravak)...
problem imaju i sa tochpad (ono sto prstom vuces) dok pises.
ako se malkice vise naslonis na kuciste.ko da si stisno touchpad...o odma nastavi tamo da pise gdje se strelica nalazi...a to zivcira i te kako.
Sve u svemu nisu se nesto pokazali...moj je radio fino,ali kad je poceo,onda je bio problem za problemom.
neznam kakvi su ovi noviji ali ovi prvi sto su izasli...brrrrr.

b.o.Y.c.h. ČK
19.09.2009, 20:52
Ne želim nikome proturječit,i ne kažem da niste u pravu, ali kao da razgovaramo o nečem drugom a ne o aceru...Možda jest niskobudzetni, ali ne i ovaj moj :D
U tri i pol godine možda sam ga 20 puta ugasio, on radi stalno, nosim ga na svirke, kupao se u pivi, padao i nikom ništa, iste priče od mojih kolega... ;)

Vaxter
19.09.2009, 21:23
Pa gledaj to ovako...
Jedan u hiljadu da kaze da je dobro... :)
Evo i ovde, jedini si na temi kome se dopadaju Acer mashine... :)
Jednostavna statistika...
Desi se da nekome sve radi kako treba, ali to je jedan u ko zna koliko...
Kao shto moj ortak ima Matsonic matichnu koja radi savrsheno kod njega vec 5 godina, a svima drugima crkla posle par meseci... :))
A u svakoj klasi Acer, MSI i Asus spadaju u niskobudzetne, i to je nepobitna chinjenica... :)
Ima ih josh...
Nisu jedini, ali su kod nas najzastupljeniji.
Ima chak i boljih firmi za koje ljudi ovde nisu nikaa chuli.
Imao sam jedan Packard Bell, na kratko.
Oke dizajn, ne previsoke cene i sasvim pristojno rade.
Vecina nije ni chula za njih na Balkanu, ali ovi koji su na zapadu znaju, sigurno.

milepsr
19.09.2009, 22:27
Posto se bavim prodajom racunara, reci cu vam svoje iskustvo:

Asus - veoma los kvalitet za takvo ime koje su stekli
Sony - odlican kvalitet i dizajn, ali mnogo novca
Dell - odlican kvalitet i stabilnost
Toshiba - koliko para toliko muzike
HP - Hp zadnjih godina snizava cene svojih laptopa kako bi se spustili u siroke narodne mase
MSI - Dobra cena za konfiguracije, ali dizajn je na 90% modela isti

Ja sam danas sebi uzeo MSI, 16 incha , DC procesor, 4GB rama, 320GB hdd, grafika 9300GS 256MB, 2Mpix cam, numericka tastatura na laptopu, Esata, firewire, fingerprint reader, d-sub, hdmi, Giga lan.... Tako reci svi zivi prikljuchci. Izasao me je 430e, i ima 2 godine garancije.
U ponedeljak ga dobijam tako da cu videti kako ovaj model funkcionise. Imao sam pre njege isto MSI, samo sto je bio model sa 2GB ram-a i 160gb hdd, koga sam morao da prodam zimus... Sa njim sam imao problem koji je Vaxter napomenuo, ali je resen menjanjem coolera u ovlascenom servisu.

Vaxter
19.09.2009, 22:33
Ja samo podmazao toatnom masti, i stavio jednu federplatnu plastichnu, poshto je nije bilo, da drzi sam ventilator da ne otpadne sa statora.
Fecera full vec neko vreme... :)
Prijatno su me iznenadili kvalitetom rada mashina, iskreno.
Ali odvratni su na oko... :))

Marco7
20.09.2009, 00:06
Hehe a niko ne pominje gigabyte i toshibu?Moj ti je savet da dobro razmislis i da vidis za sta ti treba lap top!Ako ti treba samo za internet i ako te lagane stvari onda uzmi neki model koji lepo izgleda i boli te uvo!Posto si muzicar ja bih ti preporucio neku jacu masinu jer ga mozes iskoristiti i za posao i uz njega neku dobru externu muzicku karticu ;) u svakom slucaju rascistis sam sa sobom za sta ces da koristis pa onda biraj model i proizvodjaca ;)

Vaxter
20.09.2009, 00:08
Toshibu pominjali, ali uvek u prolazu...
Jbg, malo je skuplja bila i ostala... ;)

harepa50
20.09.2009, 02:09
Evo da se i ja oglasim...
Nedavno sam uzeo Toshibu A300-22Z odnosno kupili mi je roditelji, za 700e (na kredit, pa je malo skuplja nego u cashu kad se uzima), naravno, poslusao Vaxterov savjet i nisam se pokajao :)
Do sad nisam imao nijedan problem osim kada sam na pocetku stavio Vistu pa sam je sklonio jer nije radila. XP radi ;)
CD za drivere nisam dobio i to mi je bilo cudno, kad sam ih zvao rekli su da se uz taj model ne dobija CD...
Poslije toga mi je dosao njihov uposlenik da instalira XP i dodatne programe. Na CDu za dodatne programe nadjemo drivere ali za drugi laptop, Acer Aspire 5315...Sedam-osam od 10 drivera je odgovaralo mom laptopu. Mislim da su svi instalirani pa cak i za graficku s kojom imam neke probleme. Npr. nekad mi spomene da Hardware Aceleration nije ukljucena ali kad to provjerim ona je ukljucena, na recommended. E sad ako neko moze pomoci u vezi ovoga neka mi se javi.

P.S. Graficka mi je ATI 256MB (ne znam tacan model). Kad gledam informacije o grafickoj, na svakom pise <not avaible>.

Veliki pozdrav

Vaxter
20.09.2009, 02:13
Malo skuplje?
Pa njemu je cena 550e - 600e...
Uh...
A drivere si trebao svuci sa njihovog sajta...
http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_drivers_bios.jsp?service=EU&mode=allMachines&action=search&teddProduct=781&selShortMod=770

harepa50
20.09.2009, 02:18
Heh sta ces, na kredit...I to 5 godina. A kamata mi je ufff... A opet, ne znam kakav je odnos cijena BiH-Srbija. I ovdje je tako oko 600e u cashu.

Nego, da nemas ti rijesenje za ovaj moj problemcic :)
Mozda da skinem driver za Toshibu posto mi je od ovog Acera...?

Vaxter
20.09.2009, 02:19
Reinstaliraj sistem, i ubaci drivere sa Toshibinog sajta.
I ne skreci vishe sa teme... :))
Otvori novu ako treba. :)

Svirac bt
20.09.2009, 18:12
Pa kolege treba me za svasta iz a muziku za programe i za na fax znaci savet kao najbolji univerzalan molim vas iskreno cu da uzmem ovih dana.jas sam mislio neso od toshiba ima jako dobrih lap topova zi sreija sattelite.pozz

Vaxter
20.09.2009, 20:34
Rachunaj ovako...
Ako radi za muziku solidno, radice i za sve ostalo kako treba... :)
Moja preporuka, kog god proizvodjacha da gledash, gledaj da ima bar C2D procesor na 2 giga i vishe, hard shto veci, memorije shto vishe.
Mada, hard i memoriju uvek mozesh dokupiti za manje para nego shto koshta konfiguracija sa vecima.
Takodje, ne bi bilo loshe da ima firewire, tako da kasnije mozesh nakachiti neku bolju zvuchnu.
Moze i na USB, ali FireWire je bolja solucija.

mimiki
21.09.2009, 17:39
ortak ima ACER koji je platio 1100 eura pre godinu i po dana i pre mesec dana mu rikne skroz,ploca otisla....

ja sam uzeo skoro HP probook 4515s i mogu vam reci da je za te pare vise nego odlican i super sljaka....

AMD Athlon64 X2 QL66 2.2GHz 1MB L2 ChipsetAMD RS780MN Memorija2048MB DDR2 800MHz HDD320GB SATA 5400rpm Monitor15.6'' 1366 x 768 pixel resolution Grafička kartaATI Mobility Radeon 4330 512MB DDR2 CD/DVDDVD RW Dual Layer Zvučna karta24-bit Sound Card ZvučniciStereo Speakers ModemV.92 56k Fax Modem Mrežna karta10/100/1000 Gigabit Lan Wireless802.11 a/b/g Operativni sistemBez operativnog sistema Baterija8 cell Težina2.59 kg. Dodaci i raspoloživi konektori

BluetoothIntegrisan Bluetooth Card Reader4-1 čitač kartica USB4 AudioOut1 MicIn1 ExpressCard slot (34/54mm)1 Modem (RJ 11)1 LAN (RJ 45)1 HDMI1 Web Camera2.0 Mpix. DodaciPOKLON HP Basic Carrying Case Garancija12 meseci 48500din

Svirac bt
23.09.2009, 13:54
Odlucio sam da uzmem HP 2.0GZh na core 2 duo procesor 500GB hard diski 512MB graficka karta 4GB RAM DDR 2 bluetoh wirless web camera 2 MPX....mislim da je serija pro book treba da stigne za koj dan sta mislite o ovome ?

Vaxter
23.09.2009, 23:19
Sa ovim cesh biti zadovoljan sasvim.
Chak i za muziku!
Josh neku Fire Wire eksternu zvuchnu, i mozesh sasvim lepo da radish! :)

Svirac bt
23.09.2009, 23:32
Kosta me negde 585 evra ali cu ga uzeti na rati...nema veze cim ti kazes da je dobar svidja mi se :) a sta mi preporucijes zvucnu sta da uradim koju da uzemam jaedan savet :) pozz

Vaxter
23.09.2009, 23:57
Hm...
Ovo je opet jedna duza rasprava, ista kao i za laptop...
Sve zavisi koliko para si spreman da izdvojish za nju.
Realno, za neku nizu cifru, jedino bih predlozio neki emu...
EMU0404 ima u fw i usb verziji, i koshta oko 150-200e.
Tako neshto...
Nisam siguran...
Mislim da od njega nema nishta bolje za manju ili istu cifru...
Bar meni ne pada na pamet...

Svirac bt
24.09.2009, 00:14
Ok vaxtere hvala za sad necu nista da diram ali za skoro mozda cu promeniti.pozz

Sejox
24.09.2009, 00:23
EMU 0404 USB je oko 200Eura....M-AUDIO Fast Track nesto skuplja....
Jeftinije a da vrijedi cemu,ja ne znam....

Vaxter
24.09.2009, 00:23
Ne menja se ona... :)
Samo je zabodesh u komp, kada ti treba, i ischupash kabal kada ti ne treba.
Interna karta ti uvek radi pored ove. :)
Setih se i M-Audio Solo...
Ona je slichne cene...

Svirac bt
24.09.2009, 00:36
Jaooo jeste interna:$ haha hvala pozz ;)