PDA

Pokaži Full Verziju : Povezati TR-a i PSR-3000


VUNIMRAV
18.09.2009, 00:16
Molio bih nekog od kolega,koji znaju i koji imaju volje da mi potanko objasne kako da prespojim gore navedene klavijature.Sta mi je potrebno uraditi,da li je ta procedura dugotrajna,da li se mora uraditi prilikom svakog palenja,da li npr bi onda svi ritmovi u Psr imali recimo bas sa tr ili samo memorisani.Jos jednom molim da neki kolega,kad mu bude dosadno opise onako "momacki,jer harmonikas,a jos ucio ruski jezik,mozete zamisliti znanje u elektronici.Neka se ne naljute kolege harmonikasi,malo se salim imam pravo jer harmonika je moja najveca ljubav,a aranzer nuzno zlo.Pozdrav svima!

gagan
18.09.2009, 13:02
Moze ite kako da se ove dve sprave povezu , a rezultat je ekstra fapticki ce ti aranzer raditi kao sint sa semplovima. prvo treba napraviti setup u yamahi , zatim treba u combi funkciji na tr-a memorisati sve kombinacije sa basom , gitarom ili bubnjem JV ako se koristi . hocu da napomenem da kad se jednom uradi setup na yamahi , to se nikad ne menja . znaci potrebno je pre svirke midi kablom spojiti ove dve klavijature , i ukljuci i radi !!! i da napomenem da bila koja promena ritma na jamahi , nista ne menja u korgu bas , gitara bubanj , i ostalo ostaju ne promenjeni . a ko koristi intro i tu se mogu ubaciti u prog yamahin tako da ce svirati semplovani instrumenti. poz