PDA

Pokaži Full Verziju : midi2style


alexej
23.02.2005, 14:58
Pozdrav sinoc sam skinuo ovaj program i pokrenuo sam ga .I dosao sam do necega sto lici na style ali to nije to ,da li je iko od vas imao kontakta sa ovim programom i da li mi moze pomoci da napravim style da lici na to sto treba da lici.
problem je u tome sto ne znam kako da podesim taktove za odredjeni MAIN A,B,C ili D.,prelaze,intro i ending.
Nasao sam potrebnu pomoc na netu ali mi bas i nije od velike pomoci posto se do sada nikada nisam bavio ovakvom vrstom rada,a stvarno bi mi ovaj program pomogao u praksi.
Tako da vas molim ko je imao ili jos uvek ima ovaj program da mi posalje najosnovnije korake kako da dodjem do gotovog style-a.
Hvala svima unapred.
moj mail je acamica @ptt.yu

23.02.2005, 21:35
I JA BI VOLIO DA MI NEKO OBJASNI SVE U DETALJE KAKO SE RADI SA PROGRAMOM STYLE WORKS 1.99 UNIVERSAL! MOLIM VAS! OVO STO IMA NA SAJTU NIJE MI BAS OD KORISTI! MOZETE DA ODGOVORITE OVDJE DA POMOGNETE DRUGIM LJUDIMA ILI AKO OCETE ODGOVORITE MI NA E-MAIL ************! HVALA UNAPRIJED !!! POZDRAV!!!
<font color="#ff0000">
___________________________
Adresu izbrisao Vaxter
</font>

marco
24.02.2005, 00:15
Aleksej,nemoj da koristis program midi2style.Nabavi style works universal.
Gost,ja mogu da ti objasnim,ali isto onako kako sam objasnio u onom uputstvu.Veruj da nije sto sam ja radio,ali mislim da je odradjeno dobro.Drugacije i prostije ne moze.

alexej
24.02.2005, 01:01
hvala
a da li mi mozes dati (ako znas)link gde mogu skinuti style works.
mozes mi poslati na pm.

24.02.2005, 01:06
MARCO AKO MOZE MALO DETALJNIJE DA MI OBJASNIS ONO JE KOMPLIKOVANO IZGLEDA SUVISE! INTERESUJE ME KOLKO TREBA VREMENA DA SE URADI JEDAN RITAM OD MIDI FAJLA I JOS PONESTO DA MI OBJASNIS? MOLIM TE! UNAPRIJED HVALA! POZDRAV!!!

marco
24.02.2005, 02:38
Aleksej posalji mi mail na pm,pa cu ti poslati style works.
Gost, za jedan kvalitetan ritam treba dosta vremena.Ako hoces da bude stvarno dobar.Napisi ovde sta ti je nejasno,pa cu ti pomoci.Pozdrav

marco
24.02.2005, 02:49
Alexsej reci mi jesi uspeo nekako da zbudzis one boje sa dx na psr 1000.Ako jesi reci mi kako.

Vaxter
24.02.2005, 14:22
@Gost

Postoji marcovo uputstvo za style works u sekciji korisno (Samo klikni na dugme pa pogledaj...).

ili vidi ovde:http://www.yu-midi.com/tutoriali/korisno.html


Inache, mail adresa je obrisana iz razloga....prochitaj pravilnik....

24.02.2005, 16:25
E OVAKO MARCO KAKO DA POCNEM STA TREBAM DA RADIM TE RITMOVE RADIM ZA KORG PA80! OVO NA UPUTSTVU SAM VIDIO DJE SE STA NALAZI TAKO DA JE TO U REDU PA ONDA NE ZNAM KOJI PROZOR DA OTVORIM! ZNAM SAMO DA TREBA DA SE UCITA MIDI FAJL I VISE NISTA NE ZNAM AJ MI POLAKO KORAK PO KORAK OBJASNI MOLIM TE! POZDRAV! UAPRIJED HVALA!!!

marco
24.02.2005, 17:24
Ucitao si midi.Sad pogledas na kom se broju nalazi pocetak midija (to su oni brojevi u prozoru gde se vidi graficki prikaz midi fajla).Ako nije na pocetku nekog broja (1,2,3...) idi na Edit Song.Po deafoltu je namesteno Shift.To znaci pomeranje midija.U value biras za koliko ce taktova da ga pomeri,i tako namestis na pocetak nekog broja.Znaci to radis samo u slucaju kad pocetak midija nije na nekom od brojeva.Sada na paly dugme pustis midi i slusas.Sada npr intro (koji je logicno na pocetku fajla ) traje od broja 2 do 8.Od 2 do 8 imas 6 taktova.U intr (npr. A) na mesto prvog broja upises 2 a umesto drugog 6-ovo sest je onaj broj taktova.Onda kliknes na details,i selektujes sve za "keep notes sounding into part".U note Lo upises 10,a u Hi 100.Tako svuda.(to za note lo i hi treba uraditi i u mainovima,introima,fillovima,i u endinzima).Kad si to uradio,pusti na play da cujes kako zvuci taj intro (play u tom prozoru gde si sve to stelovao).Kod dugmeta exit izlazice akordi koji su svirani u introu.Namesti sa gen.part transpozerom da intro pocinje iz c dur-mol.To se radi da bi kasnije kad uhvatis c na aranzeru intro isao iz c,kad uhvatis as intro isao iz as ...)U tom prozoru jos treba selektovati,sta zelis da uhvatis na klavijaturi pa da svira intro (da li samo jednim prstom (opcija single),da li dur(opcija major) ili mol (opcija minor).To ti je to za intro.Isto to vazi i za ending-e.
Napomena:kod introa i endinga treba da bude selektovano playback a kod svega ostalog neutral.Za obrazlozenje pogledaj uputstvo na sajtu u pregratku korisno.

Sada opet pustis midi i na papir zapises brojeve pocetka i kraja main-ova.Npr main 1 traje od 8 do 12.To je 4 takta.Upises na prvo mesto 8 a na drugo 4.Tu NE selektujes keep notes sounding into part,ali obavezno selektujes note lo i hi (10,100)Transpozer nema funkciju,zato sto je selektovano neutral.
To isto uradis i za fill.

VAZNO:Ako se desi da se kad slusas intro u prozoru za Part editor ne cuju neki instrumenti.To se desava zato sto komp.nema banku boja koji su upotrebljeni u midiji.Zato bi trebalo da preneses midi na klavijaturu,i promenis sve instrumente u neke u neke najobicnije (znaci da umesto gitare koja se ne cuje,stavis neku obicnu akusticnu gitaru koju komp. raspoznaje),a kasnije kada napravis ritam,promenis instrumente u one koje ti odgovaraju.

Nadam se da sam ti malo pojasnio stvari,i da ces uz pomoc ovoga i onih slicica uspeti nesto da uradis.Pozdrav Marco

24.02.2005, 21:35
HVALA MARCO NA OBJASNJENU VIDJECU STA MOGU DA URADIM! POZDRAV!!!

24.02.2005, 22:12
MARCO DOSTA TOGA SAM SHVATIO SAMO ME INTERESUJE U PROZORU SONG TO STYLE CONVERTER OVO STO U FILIMA ENDIZIMA I INTROVIMA TREBA DA SE UPISE 10 I 10O NE MOZE USTVARI 10 MOZE A 100 ODMA PREBACA NA 8 TACNIJE NEMAM OVO NOTE LO I HI! POZDRAV!!!

alexej
24.02.2005, 22:47
Alexsej reci mi jesi uspeo nekako da zbudzis one boje sa dx na psr 1000.Ako jesi reci mi kako.

Ne marco nisam uspeo iako sam tazio na net-u hiljadu puta neki program koji moze da konvertuje fajlove sa dx(syx) u psr(vce)ali nisam nasao.
Reci mi da imas nesto ....reci molim te... 8O :)

marco
24.02.2005, 23:33
Gost,stvarno ne znam zasto nemas to hi-lo.

marco
24.02.2005, 23:57
Alexej,sad sam pokusao da ti posaljem program.Ali nesto ne radi.Valjda zbog konekcije.Ali probacu kasnije.Sto se onog konvertovanja,nema nista od toga.Ja sam cak pisao yamahi,ali su mi ti kojima sam pisao rekli da napisem nekom drugom,a taj drugi nije nista odgovorio

25.02.2005, 00:24
MARCO ONO U SLIKAMA NIJE ISTI PROGRAM KAO STO JA IMAM ! MENE GA JE VLASNIK SAJTA POSLAO TAJ STYLE WORKS! AKO BI MOGAO DA TI MENI POSALJES TVOJU VERZIJU STYLE WORKSA BIO BI TI MNOGO ZAHVALAN ! ZATO NISAM MOGAO NISTA DA URADIM POSTO JE RAZLICITO! MOLIM TE AKO MOZES DA MI POSALJES! UNAPRIJED HVALA!!! POZDRAV!!!

marco
25.02.2005, 00:35
"Gost" isti odgovor kao i za alexeja.Pokusacu.Imam neki budjavi net,koji cesto ne radi.Ali pokusacu.Iskreno,ja ne znam odakle mi ovaj style works, posto sam imao 2 - 3 koja su pucala u toku rada,ali mislim da je ovaj bas odavde (sa sajta).Ali svejedno,pokusacu da ti posaljem.Sad sam jos nesto pogledao.Moguce je da si selektovao za intro neki opseg u kom midi fajl ne postoji.To je jedino sto mozes da uradis a da se HI i LO ne pojave,pod uslovom da je program ispravan.Proveri to.

posalji mi na pm tvoj mail.

25.02.2005, 01:01
MARCO NIKAKO NA OVAJ SAJT NE MOGU DA SE REGISTRUJEM TAKO DA TI NE MOGU POSLAT E-MAIL NA PM! JA SAM ZAGI SA SHOBOVE STRANICE TAMO CU TI NAPISAT E-MAIL PA MI POSALJI! MOLIM TE VAXTER DA MI NE IZBRISES E-MAIL STRAUS@CG.YU! MARCO JA IMAM
EMC STYLE WORKS 2000 UNIVERSAL 1.99! POZDRAV I UNAPRIJED HVALA!!! VIDI NA SHOBOV SAJT! POZDRAV!!!

25.02.2005, 01:02
MARCO NA SHOBOV SAJT CU TI POSLAT PRIVATNU PORUKU TACNIJE MOJ E-MAIL! POZDRAV!!!

25.02.2005, 01:11
MARCO NA SHOBOVOM UPLOADU SAM TI POSLAO E-MAIL! POZDRAV I UNAPRIJED HVALA!!!

Vaxter
25.02.2005, 13:30
Za stvari koje ne bi trebale da budu na sajtu necu brisati adrese, ali za ono shto je dozvoljeno uploadovati cu ig naravno po default-u brisati.

S' obzirom da fajl ne postoji na sajtu i da ga nije dozvoljeno uploadovati adresu cu ostaviti... :)

Tako da znate za ubuduce....

P.S. Mislim da bi bilo bolje da takve dogovore obavljate preko pp-a. Tada sigurno necu brisati adrese... :D

25.02.2005, 16:11
MARCO ZASTO NEMAM U EMC STYLE WORKS 2000 UNIVERSAL 1.99 MAINOVA! ZAGI JE? IMAM SAMO VARIACION 1,2,3,4 !

marco
25.02.2005, 21:23
Ne nzam da li si procitao.Miodrag ti je odgovorio.Zavisi koju klavijaturu selektujes,pisace ti ili main ili variation,ili arranger 1,2,3,4...Pogledaj.Ali to sto imas,to je to.

25.02.2005, 21:43
A ONO MARCO KAD SAM VEC SNIMIO SVE NEZNAM KAKO DA PUSTIM DA SVE CUJEM POJAVE SE 4 IKONICE JEDNA OBICNA ONA STO TREBA DA SE PREBACI U NEKI DRUGI PROGRAM 2 JE KAO MIDI FAJL ALI NE MOZE DA SE CUJE TRECA JE KAO ZIP FAJL A CETVRTA KAO WINDOWS MEDIA PLAYER! ZNAS LI KAKO DA CUJEM ONO STO SAM NAPRAVIO! POZDRAV!!!

25.02.2005, 22:39
MARCO SVE SAM URADIO I SNIMIO SAMO NEZNAM KAKO TO DA SPAKUJEM U JEDNO! ODGOVORI MI NA PREDHODNO PITANJE! SAMO ME INTERESUJE GDJE SE NALAZI "KEEP NOTES SOUNDING INTRO" OVO STO TREBA DA SE SNIMI INTRO DA BI FINO ZVUCAO A ONO STO SVE URADIM JA SNIMIM JA SNIMIM NA ONU IKONICU DESNO OD EDIT SONGA ZOVE SE STYLE A KAD SE MISEM STAVI NA IKONICU PISE SAVE TECHNICS KN5000BANK! MARCO JA NA TO SNIMAM! JE LI NA TO TREBAM DA SNIMAM ILI NA NESTO DRUGO? ODGOVORI! UNAPRIJED HVALA!!! POZDRAV!!!

marco
26.02.2005, 03:02
Vidi ovako.Taj konvertor sto imas je univerzalni (isti koji ja imam,tako da ne moze da ne radi).Koliko sam ja razumeo,tebi treba za korg a ne za technics (ispravi me ako gresim)>u svakom slucaju,kad pokrenes program idi na configuration (u menu statusnoj liniji,i izaberi tip klavijature koji ti imas).Kad si to uradio onda odradi midi to style.
Da,pamtis klikom na disketu koja je skroz desno.
Ono "keep notes sounding into part" se nalazi u prozoru part editor,koji se dobija kad kliknes na optios ili pored mainova,ili pored introa ili endinga.Sve jedno.

Pogledaj malo detaljnije ono uputstvo u slikama.Mislim da ga nisam lose uradio,i da mozes dosta stvari da saznas i da vidis na slikama.Samo prati uputstva.

marco
26.02.2005, 03:08
Alexej ja definitivno ne mogu da posaljem sa ovim internetom.Probacu sutra kod sestre.Ona ima ISDN.

26.02.2005, 12:29
VIDJECU STA MOGU DA URADIM ! POZDRAV!!![/u]

26.02.2005, 12:43
E OVAKO MARCO UCITAO SAM SVOJU KLAVIJATURU KORG PA80 ALI OPET KAD UDJEM U PROZOR SONG TO STYLE CONVERTER KAD OCU DA SNIMIM PISE SAVE TECHNICS KN5000 BANK TO NE MOGU DA MAKNEM STALNO TO OSTAJE? RECI MI STA DA RADIM? UNAPRIJED HVALA!!! POZDRAV!!!

26.02.2005, 12:45
I JOS NESTO MARCO NA POCETKU KAD OTVORIM PROGRAM NACRTANA JE KLAVIJATURA TACNIJE SLIKA KLAVIJATURE MODE:TECHNICS KN5000! STA TO MOZE BIT? POZDRAV!!!

marco
26.02.2005, 18:15
Stvarno ne znam.Moguce je da ne valja program,ili ti nesto ne radis lepo.Poslacu i tebi na mail program,pa ces onda da probas.

26.02.2005, 18:17
DOBRO! POZDRAV!!!

marco
27.02.2005, 00:03

27.02.2005, 01:17
MARCO NAJBOLJE TI JE KAD SALJES SA E-MAILA DA POSALJES PREKO ATTACH AKO GA VEC IMAS! POZDRAV!!!

marco
27.02.2005, 19:33
Zagi,koliko ja znam ne postoji drugi nacin da posaljes neki program i sl. a daa ne koristis attachment.Evo sad sam uzeo pass za drugi provajder pa sam poslao i tebi i alexeju sa njega.

alexej
27.02.2005, 19:41
marco ako mi ne stigne ili ne mogu da skinem posto mi provajder daje u e-mail-u samo 2 ili 3 MB.
Onda bi bilo najbolje da ga zakacis na net das mi link i ja
to skinem

marco
27.02.2005, 23:03
Alexej,ne moze da se zakaci na net posto je mali prostor.,a i vec sam vam poslao program.Poslao sam ti na google mail od onog druga.Tamo ima mesta.Proverite postu.

27.02.2005, 23:52
MNOGO MNOGO MNOGO TI HVALA MARCO!!! INTERESUJE ME DA LI E-MAIL POCINJE sa mapko ili marko! mislim da si pogrijesio!! U SVAKOM SLUCAJU MNOGO TI HVALA!!! POZDRAV!!!

28.02.2005, 15:00
Zagi,nije greska.Onako kako sam ti poslao mapko_cp

alexej
28.02.2005, 15:18
Kod drugara nije stiglo nista,a o cemu se zapravo radi ...ne znam

alexej
28.02.2005, 19:59
Posto nije stiglo nista na onaj gmail,probaj da posaljes na drgoljubb@sezampro.yu.
Ovde bi trebalo da je sve ok.

28.02.2005, 20:39
Ne znam koliko je ogranicenje na sezampro.Program zauzima ok 5,4 MB

alexej
28.02.2005, 21:09
a tebi je stigao???
Ne znam zasto nije stiglo kod ovog mog drugara???

alexej
28.02.2005, 22:36
marco ,najbolji nacin da mi posaljes taj program je da ga u
Total Commander-u podelis na nekoliko delova.
Verovatno znas kako se to radi.
File - split file .Podelis ih na 4-5 delova i tako posaljes ,pa cu ja to posle spakovati.Ne vidim drugi nacin.
Nadam se da cemo ovaj put imati vise srece.
Hvala