PDA

Pokaži Full Verziju : Dynacord Eminent 1040


skoricnik
17.09.2009, 11:40
Ima li neko iskustva sa ovom miksetom? Komentari?...

Pozdrav

Minicevac
17.09.2009, 12:09
Znam da je stara kao biblija ali ljudi rade na njoj i dan danas!Nema efekte...

Boban010
17.09.2009, 12:21
Kolega pevac sa kojim radim ima ovu miksetu,nista posebno,visoki srednji i basovi po kanalu,izlazni ekvilajzer.Dugo smo je koristili na razne nacine sto za arangersku svirku,sto za orkestar(znaci samo solo instrumenti i pevanje idu preko nje i mogu reci da tada najbolje radi).Spada u grupu starijih mikseta,ne zahteva neko posebno stelovanje,vrlo dobar zvuk,brzo je spremna za upotrebu,mada neprakticna zbog velicine i tezine.Kazu da ima raznih serija ove power miksete i da je M serija najbolja(ima najbolji eho).E da imali smo problem povremeno sa tim ehom tako sto se cuo kao da je rastimovan ali mislim da je to bilo zbog prasine u potenciometru,okretanjem levo desno on bi se stabilizovao i radio kako treba.Dobro je sto ima nezavisno monitorsko pojacalo u sebi jer je nekad zbog opterecenja iskljucivao jedan kanal koji smo mi brzo prebacivali na monitor da bi se poso odradio.Nesto smo i snimali sa ovog miksera direktno u komp na probi pre nekoliko godina pa poslusaj imas par snimaka u mojoj temi Boban010Demo snimci.Svojevremeno odlican mikser jer daje dosta "zdrav" ton mada ga ne treba porediti sa novijim miksetama jer nema skoro nista od raznih funkcija i efekata.

milanceshow
17.09.2009, 13:16
Tako je Bobane!!!Pre 20 i nesto godina je ta mikseta izasla na trziste!!!!!

Millan
17.09.2009, 13:28
Treba paziti dal' nije zizak slucajno napao sa strane...:P:D

aleksandar72
17.09.2009, 13:29
@Boban010....mada ga ne treba porediti sa novijim miksetama jer nema skoro nista od raznih funkcija i efekata.

Bravo kolega, mega objektivno!

Pozz

P.S.Jedna od prvih Dyn mikseta sa digitalnim ehom,12bit/8KHz
Danasnje miksere:32bit/96KHz ;)

Boban010
17.09.2009, 22:55
Hvala Aleksandre,zaboravio sam da kazem da 1040 ima cetiri izlaza na glavnom pojacalu i dva na monitoru.Realna snaga je 2X175W.Ova mikseta je gurala par FE15/3 i par SX300 i jos jednu "shlj"klase na monitoru.Dosta se greje prilikom rada pa smo u velikim vrucinama nosili ventilator da je rashladimo("poljece soko...")!Hehehe...

VUNIMRAV
18.09.2009, 00:43
80-desetih sam imao takav mix i bio glavni u malom gradu i zbilja je bila ok kao danas PM,ali vreme prolazi,mada imam jednog drugara koji i dalje radi na nju i za pevanje i harmoniku uz 15.3 prolajn kutije zvuci fantasticno.Sto je rekao kolega pre,u njoj ima mozda i najbolji eho,takozvani "lajavac"a njega vecina pevaca prosto obozava.