PDA

Pokaži Full Verziju : Iskustva sa yamaha fc-9 (7) volumen pedalama


zsimonovic
16.09.2009, 22:54
Interesuje me vase misljenje o Yamaha FC9 volumen pedali?Da li moze da radi i kao ekspresn?Da li je unutra potenciometar ili senzor posto koristi bateriju?Kako se pokazala i koja je cena?Ja imam BOSS FV500L ali nigde ne mogu da nadjem potenciometar za nju (Da sam znao ne bih je nikad kupio samo zbog toga) pa se razmisljam dal da uzmem FC-9.
Dodato:
Zr niko nema FC9? :D

zsimonovic
27.09.2009, 19:41
Ljudi,zar stvarno niko nema ovaj model pedale?

milanceshow
28.09.2009, 05:01
Ja licno nikad nisam kupovao najbolje pedale za kontrolu jacine zvuka,jer je cela filozofija u potenciometru.
Neznam dali ta pedala koja je sa senzorima nesto drugacije funkcionise,ali je najbolje uzeti ovno sto mozes sam da zamenis.
Imam 2 proel stereo volume pedale i obe sam prepravio da sluze kao volume i expresion pedala u isto vreme.Mogu ti reci da sam prezadovoljan.
Kupio sam i dvadesetak potenciometra da imam dok sam ziv.

Ako pedala ima potenciometar,onda moze da se prepravi na expresion.
Ako je pedala pritom i stereo,onda moze da radi kao expresion i volume u isto vreme.

Misa91
28.09.2009, 10:10
Ne bih da otvaram novu temu! Zanima me koja je ustvari razlika izmedju expresion i volume pedale? Ja sam koristio pozajmljenu Roland EV-5 i sluzila mi je za stisavanje i pojacavanje desne ruke, tj user programa. U samoj klavijaturi nisam nista podesavao, samo sam je bocnuo u klavijaturu i koristio.

zsimonovic
28.09.2009, 10:32
To jeste,ja sam uzeo ovu BOSS-ovu pedalu ne znajuci da nema da se kupi deo za nju,sad ne znam sta cu sa njom.Interesuje me dal je ova Jamahina na senzorom,kazu da sa senzorom ne mogu da se pokvare i da krce.

Vule
28.09.2009, 10:59
Zar je moguće da se ne može naći potenciometar za tu pedalu?

banex
28.09.2009, 11:58
I ja imam tu rolandovu pedalu.Imao sam muke sa njom.Sve sam nemestio ali na expresion mi krci a ovako mi radi normalno a ja je bas kupio zbog ekspresiona.Odsad i kad budem radio preradu klavijature na dugmetaru i kad budem kupovao pedalu samo sa senzorima.

Dejan
28.09.2009, 13:50
Ja koristim vec godinu i 2 mjeseca Proel PVP14 stereo volume pedal
i nikad nisam imao problem sa njom,cak cu da kupim jos jednu ovaku da imam u rezervi ako ova stane.Nije skupa,ja mislim da sam je platio 2800din.


(http://4.bp.blogspot.com/_y-Phbzwse9U/R5K6yMV3lYI/AAAAAAAAABQ/DEWF-p4yRko/s320/proel_pvp14_001.jpg)

banex
13.11.2009, 18:15
Behringer Foot Controller FCV100.Pitam se da li radi na senzor?Ako ima jos neko ovu pedalu nek napise nesto o njoj.

romario
13.11.2009, 23:52
Mislim da imam ja tu behringerovu pedalu ,šta da napišem o njoj?

Radi.

A imam i fc7.A o njoj bi se već dalo pisati ,
a i pisalo se ...;)
Dodato:
Ja licno nikad nisam kupovao najbolje pedale za kontrolu jacine zvuka,jer je cela filozofija u potenciometru.
Neznam dali ta pedala koja je sa senzorima nesto drugacije funkcionise,ali je najbolje uzeti ovno sto mozes sam da zamenis.
Imam 2 proel stereo volume pedale i obe sam prepravio da sluze kao volume i expresion pedala u isto vreme.Mogu ti reci da sam prezadovoljan.
Kupio sam i dvadesetak potenciometra da imam dok sam ziv.

Ako pedala ima potenciometar,onda moze da se prepravi na expresion.
Ako je pedala pritom i stereo,onda moze da radi kao expresion i volume u isto vreme.


kako se to prepravlja ?

marco
14.11.2009, 00:27
Mislim da ni jedna pedala nema senzor. A bateriju koristi zato sto je aktivna, tj. ima neko pojacalce u njoj. Ja imam fc9. Razlika izmedju fc7 i fc 9 (koliko sam nesto gledao kad sam kupovao) je u tome sto je fc9 dupla (2 ulaza, 2 izlaza).
Pedala je stvarno odlicna, ima veliki hod, super radi. Jedino sto moras stalno da imas u rezervi jednu bateriju, jer cim se isprazni pedala je mrtva. A ta BOSS nije



http://www.yamaha-club.net/shop/index.php?act=viewProd&productId=13

http://www.guitartrader.com/!f5CbTmn0fe0q-BZTQ0D9ow!/Yamaha-FC9-Foot-Dual-Volume-Control-s?AID=10513524&PID=1609763&SID=tfc_-_17_14_091113_63f1ab02e643b0382c1279154e5220b9

zsimonovic
14.11.2009, 15:32
Zvao sam ranije ovog lika i lagao me 3 meseca i nista.Hvala ti,u svakom slucaju za broj.pozdrav!