PDA

Pokaži Full Verziju : AX5G korg


doktor87
15.09.2009, 22:08
Kako da ubacim nove boje u ovaj gitarski procesor? Nasao sam patcheve na netu ali me interseuje kako da ih ubacim???

grandia
15.09.2009, 22:17
ciao doktore ...



probaj sa onaj programcic kojeg sam ja ubacio na down SYSEX97 ...

prikljucis kompu sa FX preko midi (kompa out FX in) ... nastelujes na FX da memory protection bude iskljucena. ubacis taj fajl gde se patchevi nalaze i sendujes to iz kompe u FX ... trebalo bi da funkcionise ....

ako to ne funkcionise, isti koraci sto se tice povezivanja al probaj sa neki sekvencer kao cubase il cakewalk (ako je fajl u .mid formatu ...)

aleksandar72
15.09.2009, 23:52
Kako ce te ubaciti patcheve(Sysex) na AX5G kad on ne poseđuje MIDI konekciju?? ;)

Kolega doktor87, "patcheve" koji si pokupio sa neta nisu MIDI/SYSEX nego tekstualni.Dobijas šemu i manuelno sređivaš blokove procesora.
Primer:
DRIVE/AMP: d4 - Metal distortion
P1:8.3 P2:4.7 P3:8.0 P4:7.0 P5: 0
DELAY/REVERB: F9 - Hall
P1:6.3 P2:5.3 P3:3.7 itd.....
Ako ti treba pomoć,javi se

pozz

grandia
16.09.2009, 00:04
=))

gle stvarno, nema midi :lol:

ja reko doktor pogledao patienta (ax5g) i video da ima midi ... brukaaa

doktor87
izgleda da te patcheve sto si naso na netu moras sam da ukucas jedan po jedan ...

uf al smo se sad brukali ... za ovo ce da nam se smiju 2 nedelje, najmanje:S

doktor87
16.09.2009, 11:54
@aleksandar72
trebaju mi stelovanja za narodnjacke svirke... secas se da sam postavio onaj post za narodnjacki procesor...pomoglo je, ali do ne skupi malo love za to hteo bih da pokusam da izvucem max iz ovog, ako ikako moze...

grandia
16.09.2009, 12:06
:lol:

pa drug doktor, da si nastavio onu staru temu (kao sto ja mislim da si po pravilniku trebao ...) ne bi se brukali sad ovde:"> ... nema problema, nije nikakva frka, ja sam trebao da te pitam u kojem formatu imas te patcheve ;)

ako je to samo neki tekst-fajl (.txt) onda izdrukas to i prebacujes svaki patch i svaki parameter rucno ... nemas druge mogucnosti ...

a za narodnjacko stelovanje ce se sigurno neko javiti, a ja bi ti preporucio da to sam odradis jel ti sam odlucujes dal ti se svidja il ne .. a effekti trebaju isto da se nasteluju zavisno o tome gde sviras. drugacije stelovanje ti treba ako sviras u neku veliku prostoriju il u mali kafic ili u sobi ...

pozdrav

aleksandar72
16.09.2009, 15:59
@doktor87:trebaju mi stelovanja za narodnjacke svirke

Sirok pojam prijatelju :)
Ja za narodnjake koristim presete koji sadrze jako mocne distorzije,gde GAIN ide preko 100% :-), razne reverbe,delaye,flange,phaser,octaver,harmonizer... .
U sustini za dobar CLEAN(Kontra) treba ti dobro podesenEQ(na razglasu uvek FLAT) i najvaznije kvalitetan REVERB.
Isti taj PRESET kopiraj na drugoj poziciji,dodaj kao opciju DELAY za kracim FEEDBACKom i eto ti preset za solo dionice.
Vrlo vazna stvar kad je u pitanje gitarski procesor,varijacija TONE i VOLUMEN potenciometara.Jedan isti preset podesis sa volumeno i tonom,dobija skroz drugu dimenziju.
Da se radi o BOSS GT seriji ili TC Electronics NOVA,rado bi ti poklonio profesionalne presete,ali za KORG nemam bas nista.

Pozz

P.S.Nemoj puno ocekivati od AX5 procesora.Najveca mana:nemozes istovremeno koristiti Hall i Delay(bar tako mislim)
Jos jedan veliki manko,sum(noise) procesora koji i kod CLEANa prodire usi a o distorzijama da ne pricam.Soundgenerator(Chip) ovo procesora mozes sresti u svaku drugu Kafe Masinu :) Ne zezam se....oprosti ako sam te razocarao,ali tako stoje stvari kod AXa.

doktor87
20.09.2009, 14:53
Jesi preslusao???