PDA

Pokaži Full Verziju : problem sa IP adresom


medino
13.09.2009, 12:13
pokusam da skinem nesto sa rapid share-a (konkretno neke bajke za decu), i izbaci mi poruku

Your IP address ***.**.***.* ( i ovde stavi brojeve,verovatno moju IP adresu) is already downloading a file. Please wait until the download is completed.

i to vec tako mozda mesec dana a ja nista nisam skidao sa rapida,pogotovo ne nesto veliko jer sam do skoro bio na dial up-u

jer postoji neka fora da resetujem nekako ovu adresu ali neka zazalica da zaobidjem ovo?
hvala kompjuterasima unapred

ivanstan
13.09.2009, 13:00
ako koristis telekomov adsl dovoljno je da iskljucis ruter i ponovo ga upalis i nova ip adressa ce biti dodeljena. Mada cudno je sto to traje vec mesec dana obicno bi rapid dozvolio skidanje na istu adresu vec posle 15 min. Ako ovo ne pomogne razmisli da uplatis Premium Account...

medino
13.09.2009, 13:05
jao izvinjavam se sto nisam napisao i to...koristim telenorov bezicni modem.

ivanstan
13.09.2009, 14:36
Eto problema...vrlo je moguce da takav modem ima staticku IP adresu...
(za razliku od adsl modema koji dinamicki dobijaju novu adresu svaki put kada se ukljuce) ako je to slucaj mozda bi mogao da pomogne neki program koji moze da zamaskira adresu...probaj http://www.smarthide.com/ ili nesto slicno. To je samo ideja nisam 100% siguran.

mimiki
13.09.2009, 14:45
ta poruka se pojavljuje kad pokusavas vise od jednog fajla da skidas s rapidshare,ali ako nemas premium ,tj ako si free user ne moze skidati vise od jednog fajla odjednom i posle svakog download-a moras cekati 15min da bi skidao sledecin fajl ,ja za rapidshare npr koristim JDOWNLOADER u tom programu mu zadas linkove s rapida i pustis ga da skida i minimiziras i on sam skida sve i ceka 15min i kad prodje 15 min on nastavlja sam

bonaparteau
13.09.2009, 22:46
Eto problema...vrlo je moguce da takav modem ima staticku IP adresu...
(za razliku od adsl modema koji dinamicki dobijaju novu adresu svaki put kada se ukljuce) ako je to slucaj mozda bi mogao da pomogne neki program koji moze da zamaskira adresu...probaj http://www.smarthide.com/ ili nesto slicno. To je samo ideja nisam 100% siguran.
Staticka ili dinamicka IP zavisi od provajdera, a ne od modema. Ja recimo koristim ADSL2 i imam staticku adresu. Taj telenor bezicni sistem mi nije poznat. Moguce je da ta mreza pokupi nekoliko korisnika, poveze ih ih u hub i izadje napolje sa jednom IP, tako da ako neko ko je sa tobom u paru (slicno kao telefonski dvojnici) vec skida nesto, rapidshare ce da prepozna tu adresu i zabranice ti download. Pokusao sam ranije da koristim razne programe da sakrijem moju IP, da koristim proxy servere, ali nikako nisam mogao da dobijem pristup, tako da sam na kraju kupio premium...
Mada, ako ti izlazis na net sa istom IP kao i jos neko, uplatom premiuma ce verovatno i on dobiti dozvolu za skidanje.
Pozdrav.

zsimonovic
14.09.2009, 11:23
Ja koristim ADSL od Telekoma i menja mi se IP adresa svaki piu kad ukljucim modem tako da nemam problema sa Rapidom.Kad hocu drugi fajl da skidam ugasim i upalim modem i skidam dalje.

Vaxter
14.09.2009, 14:17
Svi korisnici telenorovog i telekomovog interneta preko gprs-a ili 3G-a imaju ISTU IP adresu.
U tome je problem.
Mozda mozesh sa hide ip platinum ili samo nekim dobrim proxy serverom da reshish.
Inache, za tebe nema reshenja koje vazi za adsl i kablovske korisnike.

medino
16.09.2009, 18:11
znam vax,probao sam sa dosta programcica da sakrijem IP ali bezuspesno...tako da jbg!

LAsER
29.10.2009, 02:12
Testo je manipulisati tj sakriti ip adresu od "vecih" servisa, kao sto je to rapid.

Kao sto je Vaxter rekao problem je u tome sto ti je internet flex paket sharovan. Tj provajder zakupi od nekog drugog provajdera internet i vama sharuje konekciju a ip adresa vazi za sve vas za tu liniju.

Tebi preostaje:
- Kupiti premium account
- Prebaciti se na drugi internet provajder
- Zamoliti nekog drugog da ti skine to sto ti treba (ako nije previse veliko, posalji ako hoces meni pm. s linkom pa cu ti skinuti i poslati nije problem)
- Pokusati naci na drugom mjestu to sto trazis

to su par aleternativa, pa se skontaj ;)

RadeKOKI
29.10.2009, 02:25
evo, problem je u tom sto je Telenor kompanija zabranila koriscenje Rappid servera "zbog piraterije" svim internet modemima (posto imam takav jedan) al ti radi Torrent tako da predji tamo imas isto more fajlova za skidanje, to se desava isto ljudima koji koriste WIRELES internet, zasto? Pa provajder koji radi internet usluge radi na jednoj IP adresi sa kojom ima pristup internetu (glavni server), e sad na taj njegov server su povezani svi ostali korisnici bezicnim putem (na tom principu radi i telenor) i njima (korisnicima internet usliga) se ponaosob gase mogucnosti koriscenja rappid i torrent servera, a to ko hoce da mu se odobri placa posebno tu uslugu ili pak jendnostavno ne odobre nedju izlaz kao "piraterija....potpisani papiri, protiv kradje, preprodaje, ili koriscenja tudjeg materijale..." i caos.

Marko_kraljevic
29.10.2009, 18:50
ja koristim Easy-Hide-IP program da promenim svoju IP adresu kad mi zatreba.Program funkcionise besprekorno i mogu reci da je jedini od svih programa koje sam isprobao( a isprobao sam ih podosta)koji sluze za tu svrhu,koji radi ok.inace program pored menjanja tvoje IP adrese ,ima opciju i da sakrije IP (hide IP).u mozili je potrebno samo uraditi jednostavno setovanje oko proxy-ja.a za skidanje linkova sa rapid share,koristim program USDownloader u koji nabacam linkove i pustim ga da radi u pozadini.cekanje izmedju skinutih fajlova je malo jer sam program menja IP adresu,tako da za noc skinem nekoliko GB materijala(skidam filmove).koristim telekom ADSL 1024.