PDA

Pokaži Full Verziju : Edit ritma u klavijaturi korg pa 50


cash
12.09.2009, 19:15
e ovako..
Kako da editujem ritam u klavijaturi (dirketno)
i da ga spasim... Korg pa 50

Damir_Coma
12.09.2009, 19:33
pa zavisi sta tacno hoces da editujes, tj. mozes odabrati zeljeni ritam, pritisnuti Style Play - shift i odabrati sta od navedenog hoces mijenjati tj. "vodeci" bubanj, "pomocni" bas... svejedno sta god izaberes, stisnes odgovarajucu tipku za to, nadjes u program-bojama ono sto zelis staviti tu i cujes promjenu.. tu takodje mozes pojacati ili smanjiti instrumente. Kad zavrsis stisnes "write to" odaberes "current style" i "enter". Eto nadam se da ce ti pomoci.. A ima i jos jedan nacin da editujes ritam, ali mislim da je ovo to sto te zanima.. pozz ;)

cash
12.09.2009, 22:07
to je to mislim...samo jos da probam,.,,hvala
Dodato:
A znas li kako se boje ubacuju... posebno na Korg pa 50 ??

Damir_Coma
13.09.2009, 18:44
pa ubacis disk, ides na tipku "DISK" na klavijaturi, pritisnes "LOAD", odaberes set odgovarajucom tipkom, stisnes "OPEN", zatim open na "performance" - i pretrazujes jedan po jedan "bank", kad nadjes koju boju zelis onda ides na "LOAD" i odaberes odgovarajuce mjesto za nju i "ENTER". MAda ti nece raditi kako treba ako ubacujes jednu po jednu,osim ako ne vidis od cega je "napravljena" tj koje "PROGRAM" boje idu u nju i ne snimis i njih pa na slican nacin kao i edit ritma editujes boju.. :D

korg18
13.09.2009, 22:47
evo vako jaro ti si trazio edit ritma nisis trazio kako se loaduje set e vako da bi editovo ritma dabi ga sredio po zelji stisnes opciju shift malo dugme crno ispod ekrana e onda stisnes meny i vidices efekata more e tu ga sredis kad to zavrsai ides na write disk i save e onda ides recor crvenop dugme vis ekrana e tu onda radis editujes citav ritam pravis po volji prelaze sa drugih ritmova mislim da ces skontat jer kad se malo potrudis postane i zanimljivo samo zapni i lahko ce ti to ici eto to jaro to je edit ritma a ovaj kolega stoj obasnio load i to je oki sad neznam sta si bas trazio ali eto sad znas kako i sta treeba pozz
Dodato:
a da bi sacuvo ritam ili citav set ides na DISK pa meny pa save i kliknes na save i pojavi ti se automatski NEW_NAME.SET i tu sacuvas sve svoje potrebne stvari