PDA

Pokaži Full Verziju : korg pa50 ili gw8 mala savjet


gnovako8
12.09.2009, 14:17
pozzz.svima ovako imam neke kombinacije dali bolje da uzmem pa50 korg iskljucivo mi treba zbog ritmova, jer gore imam tritona, ili roland gw8, pa50 sam davno imao ,a gw8 sam probao prije dok je izasao,bas mi se i nije dopao e sad neznam kako je sa novim osi. valjalo bi ako netko ima koji demo da se cuje gw8. hvala svima na pomoci i na razumijevanju.

Svirac bt
12.09.2009, 14:25
Ja mislim da na rolandu gw8 bolje radi ritam masinu nego na pa 50 e sad ti ces se odluciti ako ti je isklucivo zbog ritma ja kazem roland gw8.pozzz

btw poslusaj bobanove demo snimke kako je on sredio roland gw8 pozz

Minicevac
12.09.2009, 14:43
Ja bih ti predlozio da uzmes Korg pa 50...GW-8 jeste savremenija klavijatura sa nekim novim stvarima za razliku od pa 50 kao sto je direktno povezivanje za najobicnijom fleskom i podrazavanje mp3 formata i bolji je po sintezi zvuka tako sam cuo da pricaju ali mene nije odusevio...Ima bolje dirke od pa 50-ke i laksi je duplo...Ja ga trenutno ne bih koristio kao aranzera vec samo za solo(trenutno imam pa60),poznato je da na rolandu izlazi bolje ritam sekcija ali u ovom slucaju dajem glas Korgu pa 50!To ti je proverena klavijatura za koju imas materijala na svakom cosku i nema da te boli glava mnogo oko sredjivanja...Mislim da se na Rolandu GW-8 ritam sredjuje iskljucivo preko kompjutera za razliku od pa 50-ke, na kojoj mozes da menjas istrumente u ritmu i direktno na samoj klavijaturi praviti nove ritmove.(ispravite me ako gresim da to ne moze GW-8).Nas kolega Boban010 je lepo sredio tu spravu pa u njegovim demo snimcima mozes da cujes kako zvuci!Pozdrav!

makso68
12.09.2009, 14:46
Imaš tamo u mojim demo snimcima i demo snimcima kolege Boban 010.Imao sam tri Korga PA 50,a sad imam GW8.Neuporedivo čišće i kvalitetnije na razglas izlazi GW8,skuplji je za 200-250 eura od PA 50,ima savremeniji medij za razmjenu podataka(USB device),ima MP3 player,Sonic cell-ovu zvučnu paletu,lakši je za 5 KG od PA50,manjih je dimenzija(od prilike su dimenzije kao kod TR-a ili triton Lee-a),neuporedivo kvalitetnije dirke,a sa novim OS-om je moćan aranžer.Uostalom,poslušaj demo snimke koje sam ti preporučio.Toliko,a ti sad odluči.
Sa novim OS-om(V2,00) u GW8 možeš praviti i editovati ritmove dodavati i oduzimati efekte i sve ostale funkcije,kao na svakom aranžeru.

gnovako8
12.09.2009, 14:55
e puno vam haval na pomoci ,pozzz.

korg18
12.09.2009, 16:17
jaro definitivno korg pa50 mislim i ona se moze uradit da valja i imam iskustva sa korgovima i tako ti mogu rijet daj korg korg i on je zakon moj savjet ti je da uzmes korg pa50 i ako imas taj triton to ce bit super nista ti i ne treba vise eto tako poz

mimiki
12.09.2009, 17:12
i ja sam za pa 50

Boban010
12.09.2009, 18:10
Ajd' i ja nesto da kazem.Ako te mrzi da pravis ritmove,eventualno korigujes i konvertujes za GW8 onda uzmi PA50.Ako hoces svremeniju,kvalitetniju,jednom recju bolju klavijaturu uzmi GW8 i zagrej stolicu!
Dodato:
@gnovako8
Nesto nije u redu sa tvojim pp pa ti pisem ovde odgovor na postavljeno pitanje,da li nisi brisao stare poruke ili nisi odobrio primanje istih ne znam.
Kod GW8 imas split funkciju i moze u levoj ruci strings a u desnoj solo boja,medjutim u staroj verziji OS-a nemas hold funkciju za strings u levoj ruci.U novoj verziji OS-a nisam ni trazio jer sam skoro sve ritmove prilagodjavao tako da imaju strings ili hor po zelji u samom ritmu i jedan ritam koji ti je potreban za rubato a koji sadrzi stringseve,bas, i jos neke instrumente u podlozi.
Sto se tice tvoje trgovine moj ti je savet ovakav.Vreme za GW8 tek dolazi,znaci tek ce se pricati o ovoj klavijaturi,naravno ukusi su razliciti pa moras sam da odlucis iz argumenata koje imas na raspolaganju.Pa80 bez kartice neces moci da prodas za 900 eura a GW8 ces ladno da prodas za 500 pa ti vidi.Ako ti se i ne dopadne prodaj i kupi PA50.
Eto toliko i nemas potrebe da se izvinjavas ovaj forum zato i postoji da bi smo pomogli jedni drugima!
Pozdrav!

spasoje88
12.09.2009, 20:13
Ja sam imao Pa50 i glasao bi za njega! Ali pogledaj malo ostale postove i razmisli o mogucnosti da uzmes mozda G1000!!! Ja ako opet budem uzimao ritam masinu, to se definitivno biti G1000! Oduvek mi se svidjao taj sound!!! I on ti je negde oko 700eura!!!

grandia
13.09.2009, 00:17
gnovako

nisi sam druze, isto pitanje sam i ja sebi postavio ...:confused:

ma da su kod mene jos 3 klave vise u pitanju ... roland exr2, roland GW7 i korg I30

ja bi bio zadovoljan i sa GW7, a sa GW8 bi bio "na konju" =))

imao sam sansu da kupim gw7 za 150 (da, za stopedeset!) evra i ja propustio ...:(

uf .. nisam video da je banovan ...

alen248
14.09.2009, 14:44
Uzmi Rolanda, ja sam probao sve brandove i sada mi je korg na zadnjem mjestu. Opet ti odluci ali ja korga nebih vise nikako bez obzira koji model uvjek bi se radije odlucio za Rolanda ili Yamahu u istoj klasi!