PDA

Pokaži Full Verziju : K 2000 V3, da li vrijedi kupiti?????


tonijo
11.09.2009, 16:19
Prvo sam mislio uzeti nekakav modul, obzirom da je kod nas u Hrvatskoj jako teško naletiti na tako nešto ispada mi povoljna ponuda za Kurzweil K2000 V3, 300 eura, u odličnom stanju, od nekog sveučilišnog profesora.

NAPOMENA: Koristim dole Extrema 76, a gore DX 11, Kurzweil mi treba za klavire, stringsove, i sl....

da li to vrijedi uzimati ili ga je vrijeme pregazilo, koje su mu mane????

Pozdrav svima.

Klaviri su mi extra loši na Tritonu, na T3 recimo ubija, kako bi se ponašao taj K2000 za to što mi treba.pozdrav.

spasoje88
11.09.2009, 17:04
K2000 v3 za 300eura... Kod nas je to ispod cene! Ovde su skuplji! A te masine vreme ne moze da pregazi!!! Da sam na tvom mestu ne bih se dvoumio!!!

b.o.Y.c.h. ČK
11.09.2009, 17:30
To jest jeftino, kurzweil ima vrhunske soundove, ne možeš promašiti...Ako je ispravan, kupuj odmah....Mane su mu napajanje, display...Ako kupiš mogu ti odmah pomoći oko samplova
Dodato:
Jedno vrijeme sam ga prodavao za 500e...Ali sam odustao i neću ga prodavati, jer mi je jako dobra kombinacija sa tyrosom što se tiće saunda...

tonijo
11.09.2009, 18:24
S čovjekom sam danas pričao, ide u Italiju na put pa se tek u srijedu možemo ponovno čuti, za narodnjake mi stvarno ne treba dok za sve ostalo da.

Kako rješavate te mane s displayom, da li ima dijelova ili je problem, i to napajanje????

Ako imate nekakav link a da nije You Tube s primjerima te klavijature bio bi zahvalan.

Kakvi su mu soundi u odnosu na Extrema?????

b.o.Y.c.h. ČK
11.09.2009, 18:40
Pa nije da će riknuti, ali recimo meni je (ja sam kupio rabljen krz, i nisam baš naletio na sreću pa mi se kvario) , pa sam zato to spomenuo...Pogotovo te starije verzije, ove nove su ok...Ja imam na kurzu display od nekog rolanda i šljaka bez problema, sve se to da srediti..
Sa extremom ne mogu usporediti jer ga nisam imao...Ali na razglasu ćeš ćuti razliku kurza i ostalih syntheva...Neznam za linkove, ali u mojim demo snimcima, na pjesmi plavooko-solo trube-to je sa krza...I neki dio sola (pred kraj čini mi se) na pjesmi "eh što nisam sunce"..

Vaxter
12.09.2009, 00:24
Ako je sve ispravno, za 300e pazar bez razmishljanja...

fico
12.09.2009, 02:44
Mana kod tih starijih serija je to da oslabi svetlo u pozadini displeja i tako da se ne vidi kao na novijim sintovima .Sto se tice samog sinta i zvukova koje on izbaci na razglas neces se pokajati .

Gago
12.09.2009, 10:53
Moras da pazis ako ima ugradzen HD da ima i ugradzen Ventilator,puno griju.
Ako koristis semplove,proveri dali ima dodatna Ram memorije,za k2000 je tesko naci Ram memorija.
Proveri dal radi FD, da mozes da ucitas semplove ili druge boje preko diska ili dali radi SCSI priklucak itd.... to je stara klavijatura tako da moze svasta da se pokvari.....
Kao sto su kolege napisale,jako dobra klavijatura,super sound,samo sto je malo komplikovana za rad,mislim na Edit itd....

Pozdrav

gjoko
12.09.2009, 12:49
ma kupuj ne cekaj odlican saund

tonijo
12.09.2009, 14:55
Nekako mi puno ima mana, a nisu baš rješive kako vidim, iskreno, izgleda mi toliko staromodno da ne vam ne mogu opisat, a gdje ću ja kod nas rješavati RAM, dodatno hlađenje, display, ne znam.

pozdrav svima i hvala na odgovorima, možda mi je bolje uzeti Trinity za 350 eura recimo.

Burli
15.04.2010, 23:13
Ako koristis semplove,proveri dali ima dodatna Ram memorije,za k2000 je tesko naci Ram memorija.
dali radi SCSI priklucak itd.... t


Izvukoh temu iz naftalina ali mi treba informacija i savjet?!
Kolega je uzeo K2000 i sad mu treba Ram memorija, ako sam dobro shvatio treba mu 30 pinska od 4x16MB ili 2x32MB?!
Gdje to naći i koliko košta???
Takođe me zanima ovo oko SCSI-ja, ako sam dobro shvatio njemu treba i zip koji ima SCSI izlaz?!
Kako to naći?

Nadam se da će mi neko odgovoriti, inače klavijatura je odlična s' obzirom na cijenu i godine kada je proizvedena, a dirka je vrhunska...

ljanga
16.04.2010, 01:18
Pa nije da će riknuti, ali recimo meni je (ja sam kupio rabljen krz, i nisam baš naletio na sreću pa mi se kvario) , pa sam zato to spomenuo...Pogotovo te starije verzije, ove nove su ok...Ja imam na kurzu display od nekog rolanda i šljaka bez problema, sve se to da srediti..
Sa extremom ne mogu usporediti jer ga nisam imao...Ali na razglasu ćeš ćuti razliku kurza i ostalih syntheva...Neznam za linkove, ali u mojim demo snimcima, na pjesmi plavooko-solo trube-to je sa krza...I neki dio sola (pred kraj čini mi se) na pjesmi "eh što nisam sunce"..
Imam kurzweil k 2000 i prije tri godine crko dsplay.Kako to DISPLAY OD ROLANDA?

daree
16.04.2010, 21:28
Memoriju za k2000 ces najprije naci na ebay-u(2x16mb oko 50,00 eu)Stavlja se 30pinska memorija, max 4x16mb,nikako 2x32.
Dovoljno ti je i 4x4=16mb ili 2x16 i 2x4 =40mb.Dobro je znati da k2000 ima ogranicenje u internoj memoriji(120kb je tvornicki) a za prosirenje interne memorije je potreban P-ram,koji je skup i tesko se nabavlja(ebay,oko120,00eu).Za starije modele k2000,je najbolje imati scsi hdd od oko 500mb ili iomega zip drive 100/250mb,ima ih isto na ebay-u.
pozz

b.o.Y.c.h. ČK
17.04.2010, 12:11
@ Ljanga

Kupio sam rabljenog i več je bio taj display, nisam ni primjetio..Dok su otišle diode serviser je reko da display nije original nego da je od nekog rolanda, a kojeg stvarno neznam...

ljanga
20.04.2010, 20:48
Hvala.

Burli
21.04.2010, 00:37
I od mene hvala kolegi sa nickom daree!!!

hit
01.10.2010, 10:50
A za displej se mora paziti da ima toshiba 6963 kontroler. Ako nema taj kontroler najvjerojatnije neće raditi displej.
Ja samo također kupio displej sa E-bay-a i nije mi prikazivao ništa osim pozadinskog svjetla ali u postavkama Kurzweil-a treba pojačati kontrast do 28 i onda je proradio.

Milan$
17.04.2011, 03:28
Da ne otvaram novu temu da pitam ovde u vezi k2000..Da li je P-ram ujedno i memorija za semplove ili ona sluzi necem drugom?:confused:...citajuci neke postove mislim da je neki lik trazio da kupi P-ram, iako ima na klajvi maximun ram meorije za semplove tj. 64 Mb,pa sam nesto kontao da nije taj P-ram namenjen za nesto drugo u klajvi,a ne za semplove?:confused:mada opet cemu bi mogao sluziti?..i jos jedno pitanje...Da li k2000 koristi isti ram kao sto su koristili stari racunari tipa 386,486 i tako starije verzije racunara?hocu uskoro da uzmem ovu klajvu,a slucajno kuci imam 3 ram memorije sa starog kompa 486,pa da nisu mozda to bas te ram memorije koje se koriste i u k2000?pitam zato sto mislim da su bas tih godina pravljeni i k2000 i ti racunari 486,pa mozda koriste isti ram,a to je onaj ograman ram,duzine-kao sad dve standardne plocice rama...hvala unpared i pozdrav
Dodato:
I jos jedno pitanje...Imam Iomega Jaz SCSI drive,ali interni...da li ga ja ikako mogu iskoristiti za ubacivanje semplova u k 2000?kao eksterni jedino ako mu obezbedim i neko eksterno napajanje,al kako to da uspem? jedino da nosim komp sa sobom na svirku:D...a kao interni,ne znam da li k 2000 i ima mesta za njegovu ugradnju mozda?ne bilo losa solucija da se ugradi na mesto Hd,i da se na vadi iz klajve,a a nece da radi non stop kao HD,i nece da remeti napajanje jer nakon ucitavanja semplova on vise i ne radi,i ne treba mu kuler,sto jos manje opterecuje napajnje..sta mislite,kako da iskoristim ovaj jaz za k2000? i da pitam jos,kakve diskete koristi jaz?nisu one kao zip:(?gde to uopste sad mogu naci,te diskete?pozz

fico
17.04.2011, 18:50
P-RAM ti je na Kurzweilu za broj programa ili broj koliko boja mozes da imas user.Default ti je na K2000 120Kb sa prosirenjem dobijas nesto preko 700Kb ( ne isplati se jer je skupa nadogradnja ) RAM :cetiri slota po 16 MB maksimum plocice su one male od 386 kompjutera SIMM moduli 30 pinski ( tesko jih je naci i samim tim su skupi ) Ugradnja diska ili ZIP u sint moguca ali povlaci za sobom da moras negde na ploci da uzmes napajanje za disk i moras da ugradis ventilator radi hladjenja SCSI disk ( posto je disk golem i brz a samim tim i trosi struju sinta i grije se neophodan je ventilator posljedica toga je da i disk i ventilator trose struju pa dosta puta dolazi do gasenja sinta kad ga malo opteretis ) .Noviji Kurzweili serije V3 imaju sve to vec ugradjeno pa je bolje isplativo uzeti takav nego ga nadgradjivati .

Milan$
18.04.2011, 01:25
Pre svega hvala na odgovoru..A sad da pitam jos par stvari..1.jel dovoljna ta 120 Kb P-ram memorija da se lepo sredi klavijatura,da zadovolji prosecnu svirku,da ne moram da jurim drugu? 2.Da li je ta P-ram ista kao iz nekih starijih racunara ili je ona pravljena samo sa kurzweil klavijature? 3.postavio sam sliku ram memorije koju ja imam kuci,pa mi recite jel to ta memorija koju k2000 koristi za semplove? inace ne planiram da ugradjujem HD upravo zbog loseg napajanje,samo zip ili eksterni neki medij...Imaju li te zadnje serije k2000 v3 u kojima je fabricki ugradjen HD,jos neku oznaku da znam tacno kakav da trazim? hvala jos jednom

Milan$
18.04.2011, 01:33
Ne mogu da najdem na netu nista o SIMM 30 pin sa 16Mb rama...nasao sam ali sve o momorijama sa par Mb najvise..ove od 16 Mb na mogu da nadjem..dajte neku sliku ako ima ko da znam kako izgleda..hvala

fico
18.04.2011, 02:21
Na sliki koju si postavio je bas taj ram o kojem pricamo. To je 30 pinski ram samo mu ne mogu znati kapacitet .30 pin mu znaci da ima 30 kontakata na dnu koji idu u leziste . 16 Mb je bas zbog toga tesko naci jer je bilo vrlo malo kompjutera 386 koji su imali tu memoriju u sebi .U to vreme se je koristilo najvise od 4 pa do 16 Mb memorije i carobno TURBO dugme na kompjuterima. Svi sintovi serije K2000 su u biti isti razlika je samo kod te V3 serije jer ima sve vec ubaceno unutra tako da ne moras da trazis nista samo upali i sviraj . I bez prosirenja P-RAM imas dosta mesta da uradis sta zelis i da sredis sint za svirku. Jos jedna napomena kod Kurzweila ako ga kupis mislim da ce i da ostane kod tebe jer ga neces prodati dalje posto je to vec veoma star sint i nikad nezans kad ce nesto da ti rikne a onda je problem i za servis kao i za djelove. ako ga dobijas bas za neke male pare onda ok inace moje je mislenje da je to ipak sint koji je vise za kolekcionare nego za svirku bas zbog slucajnog kvara.

Milan$
18.04.2011, 02:23
imam ga za oko 250 eura...
Dodato:
i da zaboravih da kazem..nasao sam verziju k2000 v3,sto znaci da bi trebao da ima fabricki ugradjen HD i kuler za njega zar ne? lik mi je rekao da je HD izvadio i prodao,a kuler je tu ostao unutra,samo nisam pitao da li je fabricki imao kuler,ili je on ubacio..pitacu pa javljam..pozzzzzz

daliborkorg
23.05.2011, 02:34
Milan$ javi se ako ti treba memorija simm memorija od 30 pina. Pozdrav