PDA

Pokaži Full Verziju : Elektronce ili Akustika.. !!??!?!


bonevski
11.09.2009, 04:10
Sta bi odabrali ?!? ....p..s.. evo i anketu gore.. :)

milanceshow
11.09.2009, 09:05
Ja sam za kombinaciju jednog i drugog....

Marco7
11.09.2009, 09:44
Ja sam za akustiku ako svirate u vecim prostorijama a ako ste po manjim lokalima bolje ce da ti radi posao elektronac!

Vule
11.09.2009, 09:53
Zavisi za šta...za tezgarenje po kafanama je elektronac bolje rešenje...

siemensserbia87
11.09.2009, 11:18
Akusticni bubnjevi su imali svoje vreme..to vreme je proslo elektronci su zakon..
Doduse za one malo siromasnije koji nemaju kvaliteno ozvucenje a sviraju pod satrom..akustika uvek...

Vaxter
11.09.2009, 11:49
Za tezgarenje su zahvalniji elektronci.
Pogotovo shto se u vecini ritmova za nove stvari koriste neki elektro kitovi.
Sad, lichno vishe volim zvuk akustike, ali manje su mogucnosti...

Vule
11.09.2009, 11:58
i transport je lakši sa elektroncem...

jeftabgd
11.09.2009, 13:51
Pravi likovi imaju i jedno i drugo.

milanceshow
11.09.2009, 13:57
Kad pogodim tezgu na kojoj treba bubanj,ja pozovem bubnjara sa kominovanim bubnjem.
Sve elektronika osim dobosa i kontra cinele......
Tako mozes da napravis opasan zvuk.....

b.o.Y.c.h. ČK
11.09.2009, 14:04
e Milanche, slažem se...Ja da sam bubnjar tako bi sredio bubnjeve...Kombinirano..
A, prije sam za akustične bubnjeve nego za elektronac

bonevski
11.09.2009, 14:13
Kad pogodim tezgu na kojoj treba bubanj,ja pozovem bubnjara sa kominovanim bubnjem.
Sve elektronika osim dobosa i kontra cinele......
Tako mozes da napravis opasan zvuk.....


Ovo ti je dobro.. ;) B-)

aleksandar72
11.09.2009, 16:39
Slazem se u potpunost sa svim komentarima!
Kad radim "nasu" muziku obicno koristi bubnjar elektronce a imam jos jednu drugu formaciju(Jazz/Rock)gde bubnjar koristi iskljucivo akusticne bubnjeve.
Meni licno smeta akusticni bubanj ako se radi u manjim prostorijama!Kad je bina velika,sve sredjeno monitoringom,Ok...ali sviras za ca.100 ljudi,bubjar desno iza mene i jos neki heavy speed sa 200BPM i 130dB :D Ne hvala :-O

Isto zavisi od pravca muzike!Kad svirate samo odredjeni pravac,onda Ok,zna se dobro nastimati i ozvuciti i akusticni bubanj ali ako svirate 30th to date,i jos ovaj takozvani turbo folk,ne mozete nikako proci pored elektronca.

Da ne zaboravimo i kompaktnost el.bubnjeva.Ovaj prvi namseti se za 15min,mozete zamisliti koliko treba dok se ovaj drugi ne pripremi za soundcheck :)

Po meni pravac muzike i feeling bubnjara odlucuje el. i akusticni bubanj.

Pozz

spasoje88
11.09.2009, 17:01
Po meni je akustika-akustika.... Retko koji elektronac moze da se nasteluje da sve komponente na njemu budu dobre....

grandia
11.09.2009, 18:37
tako je spaso ... al pitam se, zasto kostaju ovi rolandovi digitalni po 4-5 hiljadu evra?

spasoje88
11.09.2009, 18:40
Pa ne znam grandia!!! Al znam zasto neki akusticni Bas bubnjevi i dobosi kostraju po 2000, 3000 eura!!! :) pozzz

zsimonovic
11.09.2009, 20:00
Ja sam ,kada sam radio u ekipi sa bubnjarem koji je imao roland td-8,nastelovao mu osmicu da je stvarno super radila,znaci svaki elemenat se super cuo i nije muljao,cak i u losim (betonskim) prostorijama,kao sto se desava kod dosta bubnjara sa td-10.Napravili smo bas dobar i zreo ton,mada bolje je kad ima ziva kontra cinela posto elektronski hi-hat ne moze bas verno da zameni akusticni.

doktor87
17.09.2009, 19:49
Moj bubnjar ima elektronce Roland...ne znam samo tacno koji model...ali kad vezbamo koristi akusticne...razlika je...elektronci su cistiji, ali bar meni imaju nekako suvise sterilan zvuk nekad mi zvuci kao aranzer a to nije cilj zivih bubnjeva...ispravite me ako gresim ali ne moze sa elektroncima mnogo da se varira u dinamici a da se ne koriguje pedalom ili na mikseti...moj glas ipak ide akustici ( dobro ozvucenoj )...
Kazete da je akustika zeznuta za mali prostor...pa recite mi koji to bend koji ima bubanj i verivatno jos najmanje 3 clana moze da zaradi nesto kad svira za 50-100 ljudi...sem ako nije zurka biznismena?=))

pa1x pro elite
17.12.2009, 20:03
Ma akustika zakon. pogledaj samo "Tokana " iz amadeus band . sta sve radi sa njima , pogotovo prelaze i ...

Cheki88
28.12.2009, 02:37
Pa sad...
Ne slazem se sa nekim klavijaturistima po razmisljanju na ovu temu... Njima je bitno da im bubnjar ne lupa mnogo iza ledja... E pa drugari ne mozete da se j.... To je jedna poslovica, al' necu sad o tome da ne popusim ban zbog psovanja... :)
Akustika i definitvno akustika. Svirao sam losu akustiku, pa los elektronac, pa solidan elektronac i sad sviram dobru akustiku... valjda... :) E losa akustika ne valja, bolji je los elektronac nego losa akustika... Ali mi je zato mnogo bolja dobra akustika, nego odlican elektronac, tipa Roland TD-20 koji kosta 4500e... Ja imam akustiku, Mapex-a u vrednosti od oko 1500-1600e i treba mi jos par sitnica, tipa kablovi za neke mikrofone, pecaljka i tako to, eventualno od krupnijih stvari zasebna miksetica od nekih 200e, da bubanj bude kompletan... I iskreno ne bih ga menjao za TD-20 sto se tice kvaliteta... E sad druga je stvar sto bih ga menjao glava za glavu, pa bih prodao Rolanda za nekih 3500... I onda kupio Yamahu Recording Custom i zavrsio posao! Jbg to nam je u krvi, svima sa ovih prostora da neki "biznis" pravimo... :) Sto se tice kombinacije pola pola, tj. elektronsko sve osim dobosa i kontre, probao sam par puta i to ume sasvim dobro da zvuci, ali za to vec treba i lep monitoring... To mi se svidja, ali za neku kombinaciju manje svirke mozda... Ipak ja najvise volim suvu akustiku. Ne kazem da je elektronika losa, to je dosta dobra stvar, imam u planu da kupim i elektronca kad dodjem do nekih para... Ali sto se tice dinamike i zvuka, sto i jeste bitno kod bubnja, akustika je mnogo ispred!!!

milanche007
28.12.2009, 05:41
za mene licno je akustika bolja.dinamika je puno bolja,nekom znaci,nekom ne.vise volim taj ton nego onu sintetiku,jedino sto me nervira kod akusticnih bubnjeva su losi tomovi,kako to zna da umara.licno ne volim mnogo cist ton,bolje kad krklja negde,manje se cuju greske,drugo to ima dusu,sve ostalo je sintetika.dzaba dobar bubanj ako bas gitara radi kao pracka:Dpozz

milanceshow
28.12.2009, 06:45
@Cheki88
Ja tebe razumem ko bubnjara da volis vise akustiku,a to si potvrdio izjavom da bi najvise voleo Yamaha Recording Custom!Ja to postujem i u svakom slucaju cenim.

Moje licno misljenje je da elektronac nikad nemoze da zameni akustiku i da akustika nikad nemoze da zameni elektronce,zato sam uvek za jednu kombinaciju koja veoma dobro radi posao i koja vema dobro zvuci u svim sredinama.
Elektronac sa akusticnim dobosem i fuzom!

To je dobitna kombinacija za sve tipove svirki,ali mozda se neko ne slaze sa mojim misljenjem tako da opet dolazimo do noga starog....."Sto ljudi,sto cudi"...

Ili "100 zena dvesta dojki"....da ne budem prost!!!!!!=))


@milanche007
Dinamika je izrazenija kod fuz cinela i kod dobosa nego kod drugih elemenata,zato mislim da je mesovita kombinacija nabolja.Fuz i dobos daju elektroncu onu "zivost" i to je to!!!!

Ajd odo da lalam u krevetic!!!! :D

svrakan
28.12.2009, 10:24
Super je tema pa da kazem i ja moje misljenje.Prvo,mnogo dobrih bubnjara ne zna da nastima akustican bubanj,a to je najbitnije jer oni koji znaju i iz losijeg ce izvuci maximum,a drugo da se vratim na temu najbolje je imati po mom misljenju dobar akustican bubanj i recimo SPD plocu ili pak dva pada sa nekim modulom cisto za pesme gde je stvarno potrebno,mada stojim iza toga da dobro upucan band sa dobrim sviracima i dobrim soundom mogu da odprase sve sa akusticnim bubnjem.

Alix
28.12.2009, 11:23
Ja koliko sam slušo ljude koji rade na elektroncima zvuk je fenomenalan...Dakle imaju takve Drum Kitt-ove i takav zvuk da ne možeš da poveruješ...Međutim problem svakog bubnjara (i aranžerskih klaviaturista) jeste u tom prokletom dobošu...Nijedan elektronski uređaj ne može da nadomesti topli zvuk akustičnog doboša premda ih većina to poriče.Uvek još dok sam sviro u orkestru zvani "PARAVAV" bilo je dileme oko zvuka tog doboša.Neki kažu da se on šteluje na visinu G-tona,drugi kao po osećaju,neki ne pale uopšte onu žicu ispod njega već tambaraju čisti bubanj bez onog kešanja (što ja organski ne podnosim),itd...Da skratim---ako već imaš elektronce,koju su bolji za transport i montažu,MORAŠ obavezno doboš da bude klasični-akustičan,ipak ima razlike kad cepaš pravi bubanj ili komad gume...pozdrav!

Dekyyy
05.01.2010, 21:24
dobro drvo je posao pravi ..idrvo je drvo..po meni,dinamika i svirka prava...mozda neka ploca sa malo elektronike i to je to

gnovako8
05.01.2010, 21:54
slazem se svama za akusticnjak, ali puno bolje odradi posao elktronac,jer svira se u malim prostorima. gaza,ajd svadba i to,ako je vece onda da akusticni,ali on samo stvara buku veliku kao kante,ali to samo kod pojedinaca koji neznaju nastimat ga..ali inace radi ok.pozzz svima to je moje misljenje.:rolleyes:

milepsr
28.04.2010, 12:34
Ima mnogo faktora...

Ja sam licno za akustiku, mnogo je bolja dinamika (pogotovo ako je bubnjar dobar), a i publici se vise svidja kad vide serpe i poklopce na sceni a ne gumu i plastiku =))

skoricnik
28.04.2010, 13:47
Da se i ja nadovezem, iako je tema malo starija.

Ja sam za sledecu opciju:
Elektronac + Superior Drummer 2.

Umesto modula da se ponese laptop, mada, koliko je to izvodljivo, ne znam, jer nisam bubnjar, ali znam da je gore navedeni VSTi odlican za zivu svirku.

Pozdrav

Vaxter
28.04.2010, 14:11
Morash da imash modul u svakom sluchaju, jer je on midi kontroler za same bubnjeve.
Morash imati neshto shto udarac prevodi na midi signal... :))

vingula
28.04.2010, 16:43
Mogu se nabaviti trigeri (jeftino) prišarafiš ih po elementima osim činela, i uzmeš Midi Controller to sve pospojiš, prištekaš u laptop i "češi" :)

Vaxter
28.04.2010, 17:13
I izadje te malo jeftinije nego modul, uz mnogo vishe komplikacije...

tonijo
26.05.2010, 22:45
Moj bubnjar na modul od Rolanda TD 3 preko MIDI-ja triga program Addictive Drums, isti se spaja preko eksterne zvučne kartice sa kompa koja ima 8 izlaza na mixer, sound je fantastičan, jako blizu akustičnjaku, ako koga zanima opisat će mo mu postupak i što mu treba.
Dodato:
Otprilike:

Na svirku nosi kompijuter bez monitora, tastature, samo "kanta", na kompu ima instaliran xp i Addictive Drums. Napravio je nekakav setup da samo upali komp i čeka da se digne sustav a on samo digne Addictive Drums koji je već podešen za svirku. Iz kompa ide u eksternu zvučnu karticu sa 8 kanala koja nam se nalazi u recku, iz zvučne kartice ide MIDI kabli u TD 3 Roland i 6 il 8 kanala na mixer, dečki to dere. Ulog vam je kompijuter sa 1 GB rama, MIDI kabli, zvučna kartica i opleti.

skoricnik
27.05.2010, 23:07
Savet - kazi kolegi da proba Superior drummer 2, razlika je ogromna :)

Pozdrav

tonijo
29.05.2010, 10:58
Hvala na savjetu, probao je u početku sa Easy Drummerom i prešao na Addictive, pogledat će mo što je to, pozdrav.

mojjmbg
14.12.2010, 10:02
sto se tice zvuka uvijek akustnjak ali sto se tice prakticnosti zbog mobilnosti elektronac... ali u globalu akustnjak......

gnovako8
14.12.2010, 10:51
Elektronac u svakom slucaju imas zvuk koji hoces pogotovo sad ima vrhnskih modula, ja trenutno imam td10 vdrums odlican je ,normalno da je dobar i akusticnjak,ali ne samo bubanj moras ga dobro znati nastelat i ozvucit da bi on zvucao kako treba pozzzz

LAsER
24.12.2010, 02:53
Pozdrav,

meni djeluju sljedeće stvari od prednosti...

Električni:
- Vježbanje može ići i na slušalice, što podrazumijeva, bilo koje doba vježbanje
- Lakši zbog transporta
- Lakše zbog izlaza, priključaka, nadovezivanja
- Različiti drum kit-ovi, JV, akustik, ...
- Kako se podesi takav je zvuk, nema pada kvaliteta zbog materijala, radi li ne radi, 1 ili 0


Akustični:
- Profesionalniji izgled band-a
- Ako se svira jazz ili recimo still narodnjaka koji odgovara akustičnom...
- Vježbanje i gdje nema struje
- Može se "tvrđe raditi s njim" recimo still rock-a

to su neke od prednosti jednog i drugog... Kako kome paše...

jurica
24.11.2011, 15:10
Uvijek sam za akustični bubanj. Imam osjećaj da sam na bini kad zasvira bubnjar, dok svirka nema toliko žara kad je elektronac na bini. Mislim da i bolji utisak ostavlja na ljude (goste) kada vide da netko svira na akustični.

zaggy
24.11.2011, 17:55
Evo ja se iskreno ražalostim kada dođem na neku feštu i vidim elektronce, razlog je taj da mi zvuče previše umjetno ko kad sviraš aranžera pa pustiš ritam sekciju, ako već postoji bubnjar u bendu onda mora imat akustične bubnjeve...
Iako i sam sviram u bendu i ponekad me zna poslje svirke i bolit glava od bubnjeva (jer sam baš kraj bubnjara) ipak da su elektronci nebi po meni bilo to to, makar i s manjom bukom na bini...

maricm
24.11.2011, 19:54
http://www.youtube.com/watch?v=jeaEcTceZmU

ja sam licno za akusticni ali ovo je strava

gnovako8
24.11.2011, 21:54
Ja volim i jedne i druge ,ali posto volim da uzivam u sviranju a ne u buki,zato je 100% Elektronac + sto ima razne zvukove,a ne samo jedan kao na akustici,a dalje da nenabrajam moj glas je elektroncu.;)

accordst
04.12.2011, 16:48
kombinacija elektronca sa ''živim'' dobošem i ,hi-hat-om,po meni najmanje gubi na ''živosti'',a što se prktičnosti tiče ne komplicira puno stvar

deki
13.01.2012, 14:52
Ja stojim u potpunosti za akaustikom. Nas sastav obicno svira u manjim prostorijama, kaficima itd ali ipak koristimo akusticni bubanj s tim da ga mikrofonisemo, mada u malo vecim prostorijama ponekad stavljamo mikrofone na kick,na dobos i po potrebi overhead.

Metalni
18.09.2018, 18:22
Evo ja se iskreno ražalostim kada dođem na neku feštu i vidim elektronce, razlog je taj da mi zvuče previše umjetno ko kad sviraš aranžera pa pustiš ritam sekciju, ako već postoji bubnjar u bendu onda mora imat akustične bubnjeve...
Iako i sam sviram u bendu i ponekad me zna poslje svirke i bolit glava od bubnjeva (jer sam baš kraj bubnjara) ipak da su elektronci nebi po meni bilo to to, makar i s manjom bukom na bini...

E upravo to. Ako ćeš na elektronici, pa onda može i ritam mašina da odradi posao jednako ;)

Inače sve zavisi od žanra muzike. Ako se sviraju narodnjaci svih vrsta, pogotovo moderniji, onda može i elektronski. No za rock, metal, punk, core, nema šanse da se svira elektronika. To bi bilo isto kao i da sa Fićom voziš reli :D Inače nisam nikad svirao u bendu sa elektroncem prosto zbog žanrova koje smo svirali (sviramo), ali svakako drvenarija može skoro na svaki tip svirke. Jedino što kod elektronskog imaš mogućnost da mijenjaš boje, što zna biti korisno, primjera radi, različite pjesme zahtjevaju različit zvuk snare-a ili tomova... Mada u tome je jedina prednost elektronskih, dok ponavljam, akustični se lijepo uklope u skoro pa sve.

Dell
19.09.2018, 09:16
Iako sam i sam pobornik akustike, ipak postoje elektronci kod kojih čak i profesionalnije uho jedva primijeti razliku od "drveta". Tehnologija napreduje, nisu baš elektronci ostali na razini "pizzeta" činela. Npr. bio sam u jednim svatovima gdje sam kod banda vidio Yamahin bubanj, mislio sam da je neki tour custom ili mapple custom. Međutim, kad su mi iz moje ekipe rekli da je elektronac nisam vjerovao dok nisam prišao, jer je izgledom i oblikom baš kao akustični bubanj, a u zvuku nisam primijetio nikakvu razliku, jer možda nisam ni najpažljivije slušao. Nikad ništa neće moći zamijeniti akustične instrumente to stoji, ali ima tu i onog doživljaja na bini da nije to to ako nisi zaglušio od bubnjara, slično kao što harmonikašu nije to to ako se nije iskilavio na tezgi i dobio upalu leđnih mišića i ramena :lol: :lol: :lol: