PDA

Pokaži Full Verziju : Klavijatura boki amadeus


vularenga
10.09.2009, 14:19
Da li neko zna sa cim je boki iz amadeus benda izlepio klavijaturu da li je neko imao priliku da vidi izbliza uzivo....

Minicevac
10.09.2009, 15:32
Cini mi se da je izlepio neke staklice,napravio covek mozaik=))

josipv
10.09.2009, 17:45
Mislim da su to ogledalca sa one kugle sto se postavljaju na stropove diskoteka,klubova itd......:confused:

vularenga
10.09.2009, 18:36
jesu ali ne mogu da ih nadjem nigde nasao sam ih na jednom slovenskom sajtu.....mora ih biti negde kod nas...ako neko nesto dozna nek javi....

svrakan
10.09.2009, 22:18
I posle kad jednog dan budes hteo sint da prodas niko ga kupiti nece,lako je Bokiju kad moze posle svakog vikenda da kupi novu takvu istu.

Marco7
10.09.2009, 22:39
Hahah ma Boki baca u bazen,boli ga uvo :))

Sejox
10.09.2009, 22:39
Mislim da je to neko,nazovimo ga "ukrasavanje" klavijatura nepotrebno.
Najbolje,neka ti izgleda kako ga je fabrika napravila-ne znam koja bi bila svrha toga "ukrasavanja",jer bi ispalo kao kopiranje-a to nije bas nesto....

Pozdrav,

doktor87
11.09.2009, 00:17
Ukrasavanje je na neki nacin vid individualnosti...ja bih licno voleo kad bi svaku klavijaturu pravili u vise dezena...jbg smara kad svi imaju istu boju i izgled.... Ja imam korg X5D i sad koliko ja znam nije radjen u drugoj boji...ako ga ofarbam nece se videti oznake na njemu i kad ga budem prodavao...belaj! Ista prica sa Motif xs , X6 i ostalima... Malo je trulo, ali jbg... U ostalom ako ukurasavate, farbate i doradjujete, mozda je najbolje da to radite na krsevima koje necete svakako prodavati ili na vrh masinama koje cete da koristite 10ak godina i vise...realno koliko moze da napreduje jos zvuk od danasnjih semplova...mozda samo funkcionalnost, ali ni covek nema 4 ruke....3 kljave su plafon za tezgu...vise ne moze i nema gde...

bonevski
11.09.2009, 04:41
E kolege..., i mene to bas zanimalo.. sad kad su bili zadnji put u Leskovac pitao sam Boki.. u pitanju su,stakljicima kao disco kugla.Inace,recimo to ga je kostalo(staklici) oko 250e+ 3 dana lepljenja.. :)

samuraj
11.09.2009, 09:14
Shta 250e?

Da staklorezac iseche ogledalo na male parchice i to po meri klavijature izadje plafon 50e.. i ja sam razmishljao da "ustaklim" svoj Korg T3, ali sam odustao, jer je za*ebano shto se posebno mora paziti prilikom transporta, bez obzira na kofere i torbe...

Ali, trenutno sam u izradi drugachijeg izgleda.. ne nameravam da lepim nishta na njega vec da ga oshmirglam (klavijatura je metalna), da ga ofarbam, ali sa nekim sitnim detaljim a, tipa tribali ali nishta preterano.. unique style... shto se tiche oznaka, to cu srediti vrlo lako ali o tom po tom, kad zavrshim stavljam slike...

Inache imam i TYros 2 kome nema shta da se doda ni oduzme... klavijatura je savrshena i po izgledu i po funkcionalnosti - ali to sada nije u okviru ove teme... :o) ...

bonevski
11.09.2009, 14:12
Znaci kolega, ja to nisam izmislio nego Boki mi je reko to.. ako ne verujes.. da cu ti njegav mail pa ga pitaj.. i nisu valjda obicne stakljice.. ko zna.. neam pojma ja nikad nisam hteo to da radim.. a bas je interesantan fazon.. i onu veliku limenu plocu AMADEUS kad se popne na klavijaturu i kad je okrene...


Kolega pročitaj Pravilnik jer konstantno iz posta u post ponavljaš iste greške...da posle ne bi došlo do nekih nejasnoća...izvoli http://www.yu-midi.com/forum/faq.php

spasoje88
11.09.2009, 16:49
E nije losa fora to sa ukrasavanjem! Al nebi bilo lose ni da se mozda napravi tema gde ce biti izlozene slike ukrasenih klavijatura!!! A??? Sta mislite o tome?!

b.o.Y.c.h. ČK
11.09.2009, 17:42
Pa može tema, ali mislim da nema baš puno ljudi sa ukrašenim sintevima...
Meni lično je to nepotrebno kićenje, još ako nije u nekom stilu onda to izgleda onak "selski"....
Ako bi šta ukrašavao onda bi to bile definitivno starije klavijature, a ove nove tyros pa1x-2x, to ne dolazi u obzir...Izdvojiš 2000e za sinth i onda ga okitiš, ma smiješno

doktor87
11.09.2009, 20:24
Ako bi šta ukrašavao onda bi to bile definitivno starije klavijature, a ove nove tyros pa1x-2x, to ne dolazi u obzir...Izdvojiš 2000e za sinth i onda ga okitiš, ma smiješno

Dragi kolega, pod UKRASAVANJE se ne smatra samo lepljenje staklica, kao sto je Boki uradio, a opet se to nekome svidja a nekom ne. Mislim da je neko pomenuo da hoce da farba masinu i da radi tribale...SUPER! Bar ce neko da skupi hrabrosti i da se iskaze umetnicki preko instrumenta, a da nije svirka. Morate priznati da vecinu stvari u zivotu pokusavamo prilagoditi nama samima tj licnostima...zasto klavijatura ne bi bila odraz necijeg karakteraa ne da su sve iste, kao i da smo svi isti... Apsolutno se slazem za temu u kojoj ce da se stavljaju slike i skice uradjenih klavijatura! Neki ce da se oslobode i da probiju led, a sigurno ce da bude dobrih...
MOLIM MODERATORE DA UZMU KOLGIN PREDLOG U RAZMATRANJE

milepsr
11.09.2009, 23:24
Bar ce neko da skupi hrabrosti i da se iskaze umetnicki preko instrumenta, a da nije svirka. Morate priznati da vecinu stvari u zivotu pokusavamo prilagoditi nama samima tj licnostima...zasto klavijatura ne bi bila odraz necijeg karakteraa ne da su sve iste, kao i da smo svi isti...

Doco hoces li da nam das primer i prvi zapocnes temu ? ;) Ako treba da se smirgla ja se dobrovoljno javljam!

doktor87
12.09.2009, 00:02
Nemoj ti da smirglas! Kako si ti tvog uradio, dobro si dobio 100eur :) Trebao si da platis toliko da je nose :lol: ali Tr76 ima mnogo vise da se smirgla...mozda i naucis u medjuvremenu! =))

milepsr
12.09.2009, 08:02
Nisam ga ja smirglao :p Tako da nemoj da sudis o mom znanju smirglanja ;) Pricao sam vec sa njim o tome, docice kod mene ovih dana pa cemo da je prefarbamo, bice lepsa nego tvoja :p

shanta_sax
12.09.2009, 12:21
Prijatelju ja sam moj Casio izlepio isto tako!Otisao kod staklorezca i rekao mu da mi isece kockice velicine 1 cm.Iznelo me 200 din i jos mi ostalo viska.Ima dosta posla ali meni to ekstra izgleda.Ne bih se zezao sa jacim klavijaturama,ali za neke slabije,sto da ne...Pozdrav

toni-bt
12.09.2009, 19:26
ej shanta,daj okaci foto da vidimo kako to izgleda-pozz.

vularenga
22.09.2009, 16:54
koliko ogledalo si isekao?

grandia
22.09.2009, 22:02
e momci jos vam fale alufelne na klavama ... moze i neki dvocevni auspuh remus?

blago vama, vi svirate svaki vikend po svadbama pa imate mogucnost da pokazujete svima vase ukrasene sprave ... moje frule nisu videle cak ni drugu sobu a kamoli drugi narod :lol:

kreso
23.09.2009, 15:06
Još malo, pa ćete vidjeti što sam ja napravio od prastarog GEM-a S2 :-O
Imam samo još neke preinake na samom synthu u vezi elektronike i novog medija za unos sample podataka (izvadit ću mu FDD i kontroler i ubacit USB) i onda ide na farbanje i sitotisak. Čak će imat i drugačiji font ispod komandnih dugmića. Samo se sad premišljam oko boje. Ili će biti metalik crvena (kao KORG Karma) ili metalik nebesko plava. Od srebrne sam odusto jer je svaki drugi KORG danas srebrn. Btw, klavijatura je inaće serijski crne boje.
Osim toga u dogledno vrijeme je u planu i izmjena tastature, tako da će bijele tipke ubuduće bit crne, a crne bijele. Tipke su inaće poluotežane klavirske serijski ugrađene u njega.
Kad sve bude gotovo (nadam se da će do Nove godine biti sve finito s nadogradnjama i ušminkavanjem) poslikat ću je i stavit ovdje par slika.
Garantirano će biti najljepša solo klavijatura na čitavom Balkanu, u to sam već sad siguran, jer samo ovo što sam kao program rada radio u Photoshopu ispada bolesno perverzno. Naravno, detalje i pojedini design ostavljam kao iznenađenje za kraj. :D
Dodato:
Samo da se nadovežem radi boljih poznavaoca elektronike ...
Sigurno će se mnogi zapitati kako na stari Motorola procesor i tehnologiju 33 Mhz PC računala koji je koristio još uz FDD kontroler mislim staviti USB ?
Eto, samo toliko da je frend informatičar ustanovio da će biti moguće, i to samo za unos samplova (koje ću naredno morati upucati na karticu ili ključić na samom PC-u). naime, njemu je kontroler i FDD neovisan o procesoru i služi samo za unos podataka u memoriju. OS-om nije određeno koji medij mora bit za unos podataka jer radi na principu Telediska. Pa kako je do sada radio i čitao s neovisnog istina prastarog HDD od 100 Mb, kojeg sam isformatirao i nasnimio kao teledisk, tako kaže i vjeruje moj prijatelj da će ići i sa Memory Key-a, al samo do 8 Mb koliko mu je predviđeno za ukupno učitavanje samplova. Za drugi SET morat ću imati drugi ključić. Tako da su svi prastari USB memory key-ovi (što manjeg memorijskog kapaciteta) dobrodošli kao donacija ;)
Unapred zahvaljujem.

Dovijarski025
23.09.2009, 15:34
Ja nisam ukrasavao klafire, ali imam stalak Proel sa tri noge vec nekih 7 - 8 godina i resio sam da ga malo renoviram. Narucio sam nove leptire, zamenio matice i plastike, a noge i jos neke delove sam odneo kod majstora da ih iznikluje.
Videcemo sta ce da ispadne.
Postavocu sliku kad bude sve gotovo.

Pozz...

jeftabgd
23.09.2009, 15:38
Pa ljudi dajte neku slicicu sa tim abarthovanim modelima da vidimo kako to izgleda.Nema veze da li je stalak ili klavijatura.

milanceshow
23.09.2009, 15:55
I ja imam Proel sa 3 noge,a evo bas sad nesto razmisljam da ga malo nabudzim....
Samo neznam gde da nadjem cetvrtu nogu!!!!

grandia
23.09.2009, 16:02
/p>
drug kreso, taj GEM S2 i ovako bio lepotan, a ti ces ga sigurno jos lepseg srediti. i ja bi da vidim neku fotku :D font bi bio interesantan u nekoj NEON farbi, da se vidi i nocu il u tamnom ...

a meni ovo sve vise lici na: pimp my key! :lol:

ako se vise kolege javljaju sa ukrasenim spremama mozemo da napravimo i neki voting za "naj lepsi ukras sprave"

ne verujem da imam jos neki stari usb-stick al mislim da imam negde neku SD-karticu sa 128 mb ...


pozdrav

vlaxxy
23.09.2009, 16:41
Ma sve su to mala deca u odnosu na Amzu i njegov cuveni Casio CZ 101!!!
Dodouse nije gasam farbao vec ga je dobio na poklon od grka Saleas-a.
Lakirana je komplet,sto znaci i tastatura,a motiv se ne moze opisati dok se ne pogleda.

Vrdn´o sam malo sa teme al´rekoh kad smo vec kod staklica i key-tuning...