PDA

Pokaži Full Verziju : Valja li Soundcraft spirit live


xxl
09.09.2009, 23:00
Valja li Soundcraft spirit live
Koliko vrijedi novaca nudi mi jedan tip da je kupim
slika na
http://img248.imageshack.us/img248/9695/mixw.jpg

nikolakg
09.09.2009, 23:12
Moje misljenje je da nije nista posebno cak mislim da je los mikser.Radio sam na njemu par svirki ali nije to to.Daleko je od power-mate, recimo...
Ali to je samo moj stav i misljenje.

makikorg
09.09.2009, 23:28
ja imam taj mixer i veruj mi da je zlo od mixete...vredi oko 400-500 evra zavisi od stanja...

nikolakg
09.09.2009, 23:52
U kojem smislu zlo?

makikorg
10.09.2009, 00:04
pazi to ti je suv mixer bez efekata ,ekvilajzera i snage...ima 4 auxa,16 kanala,po kanalu ima visoke,dupli srednji i dupli bas...posto je ja koristim za veliki bend,kao efekat sam dodao alesis midi verd4, imam dva jaka slejva koja guraju sisteme,imam skreticu i ekvilajzer...pre nje sam imao behringer 2442 koji je zivo sranje u odnosu na nju, a imao je i ekvilajzer i efekte...skoro mi je murija zaplenila mixetu i iznajmio sam power-mate,i veruj mi da nema veze sa vezom u odnosu na souncraft...sve je stvar ukusa....Mada se mojim pevacima svidjao ovaj power-m...kao bolje im izlazi glas

xxl
10.09.2009, 00:11
Hvala na odgovorima, pomogli ste mi da se ne zavalim, puno svirke i love.

aleksandar72
10.09.2009, 00:36
Kao prvo ne znam zasto podela miksera na suvi i "mokri"? :)
Postoji mikser i postoji power mikser!
Svaki profesionalni misker nema u sebi pojacala,graficke ekvilajzere,efekte,skretnice.....itd
Powermikser je minijaturni zvucni sistem ili narodski receno,razglas,koji u sebi ima sve ove komponente koji nema profesionalni mikser i sve to u minijaturi i slabijeg kvaliteta.Da napomenem,to vazi i za "velicanstvenog" PMa!
Da se vratim na pricu:

Soundcraft Spirit 4(12) je profesinalni mikser,koji u sebi ima jako dobra "ultramic" predpojacala,koji je Soundcraft ugradjivao u velike konsole,24,32,48....znaci profesionalne konsole.Ista predpojacala je imao legendarni Powerstation 600/1200 i svi se jos secamo odlicnog sounda PSa.
Kad bi ovaj mikser nadgradili grafickim ekvilajzerom(a i ne mora),FXom i dobrim pojacalom, nema sta tu Dynacord da trazi!!
Da zavrsim,ne znam u kojem stanju je gorenavedeni mikser??Ako je u dobrom stanju,uz komponente koje sam nabrojao imate jako dobar razglas.
U svaki slucaj bolja predpojacala(koja trpe +28 dBu) i sto je najvaznije,sub parametrik 80Hz - 1,9 kHz!
Sve u svemu,u profesionalne svrhe bolji izbor od bilo kog Dynacorda.

Pozz

P.S.Dynacord ne izradjuje profesionalne miksere,za to je u koncernu(Bosch AVI Audio) zaduzen brend MIDAS(skidam kapu)

makikorg
10.09.2009, 00:38
u jbt...Jel vidite ljudi sa koje se znanje ide u kafanu ... :)
svaka cast brate...potpisujem tvoj post...

Burli
10.09.2009, 09:06
Mada se mojim pevacima svidjao ovaj power-m...kao bolje im izlazi glas

Kad mi dođe poneki "lokalni volista", pardon vokalni solista i kaže:
-"Znaš brate meni najbolje glas zvuči na PM" odmah bi ga "omlatio" stalkom po glavudži jer im je problem pjevati kad čisto radi mikrofon samo zato što su naučili da "zakuvaju" sa Dynacordovim("plastičnim") efektima pa kad oni kažu "jen'" na razgas izlazi "dva", "kec", "aaah", skoro kao kod Šabana...;)

bardovci
10.09.2009, 09:37
prijatelju,ja sam je imao kada se pojavila davne 1995/96 godine-radio sam sa njom,iznajmljivao sam je neko vreme medjutim reakcije mojih kolega su bile veoma lose.kupio sam kasnije neki procesor za efekte,ali sve je to bilo promasaj-ako ga uzmes za simbolicnu sumu ok,ali za nesto ozbiljnije svirke komotno ga zaobidji-veruj mi samo ces da se nerviras-pozdrav p.s.problem ce ti biti ikoje zvucnike ces da koristis jer za njega nista ne pasuje!

doktor87
10.09.2009, 10:12
Imao sam prilike da radim par puta na slicnom modelu, isto pasivnom ali sa ugradjenim efektima. Nisam bio odusevljen, jer nisam ni imao prave uslove. Lik koji je donosio ozvucenje je doneo Hi-Fi kutije!!! I dva woofera. Tako da.... I pored toga mi je drugar koji se bavi snimanjem i ima svoj studio, svira sa Georgijevim rekao da je mikseta krs i da goru nisam mogao da nadjem. e sad...to je njegovo misljenje i moj utisak...ali napominjem da su bile Hi-Fi kutije i mikseta je bila stara...

Vule
10.09.2009, 11:50
Kad mi dođe poneki "lokalni volista", pardon vokalni solista i kaže:
-"Znaš brate meni najbolje glas zvuči na PM" odmah bi ga "omlatio" stalkom po glavudži jer im je problem pjevati kad čisto radi mikrofon samo zato što su naučili da "zakuvaju" sa Dynacordovim("plastičnim") efektima pa kad oni kažu "jen'" na razgas izlazi "dva", "kec", "aaah", skoro kao kod Šabana...;)


A najbolje kad dodje neki "pevač stručnjak" pa pita šta je ovo? Kažeš mu ,Visoki...daj malo...a ovo? Basovi...daj malo i basa...a ovo? Panorama LR...e daj mi malo i panorame....:lol:=))

Glupo je raspravljati na ovaj način o opremi jer su ukusi različiti a i ljudi sa svojim ušima...evo Kolega pominje nekoga ko svira sa V. Georgijevim i kaže da taj pljuje Soundcrafta a ja znam da je Vlado svirao samo na Soundcraftu dok je svirao po kafanama,tako da...probati mixer sa HI-FI kutijama i komentarisati kako mixer ne valja itd...ima nas baš "raznih"...:lol:...ali nema veze...svakako pevači vole da im mixer mulja i sakriva sve njihove nedostatke a poznato je da Soundcraft radi dosta čisto i eto problema...;)

spasoje88
10.09.2009, 13:15
E ovo za panoramu je najjace sto sam cuo....BRAVo!!! =))
E da.... SoundCraft.... Moj bend i ja radimo na SC EFX12! Po meni, nije nesto mixer al bogami dobro odradjuje posao! On ti je oko 550 eura nov!!! Skupi jos malo para i kupi to da se ne mucis!

doktor87
10.09.2009, 13:22
Glupo je raspravljati na ovaj način o opremi jer su ukusi različiti a i ljudi sa svojim ušima...evo Kolega pominje nekoga ko svira sa V. Georgijevim i kaže da taj pljuje Soundcrafta a ja znam da je Vlado svirao samo na Soundcraftu dok je svirao po kafanama,tako da...probati mixer sa HI-FI kutijama i komentarisati kako mixer ne valja itd...ima nas baš "raznih"...:lol:...ali nema veze...svakako pevači vole da im mixer mulja i sakriva sve njihove nedostatke a poznato je da Soundcraft radi dosta čisto i eto problema...;)

Ja lepo rekao da su kutije bile krs i da zato nisam bio zadovoljanj zvukom. Dalje...taj drugar je pljuvao samo taj tip soundcraft miksera i rekao da je najgora serija! neki folio...ako sam ga dobro tad razumeo...mislim da se svi slazemo u tome da ima suvise elemenata koji ucestvuju i odredjuju dobar zvuk. Mikser je jedan od njih...a razni proizvodjaci u svojoj ponudi imaju dobre i lose proizvode stoga mislim da je cisto svrstavanje na marku miksera, klavijature ili kutija cista predrasuda. da podsetim na onu nasu narodnu sto su smislili stari sloveni "GOLF II je najbolji auto, KORG-najbolja klavijatura, SHURE - naj mic, PM - najbolja mikseta " :) mislim da tako dosta MUZIKANATA razmislja...MUZICARI drugacije :) pozzz

aleksandar72
10.09.2009, 14:17
Kolega Doktor87, Spirit Folio i Spirit Live 4 nemaju ama bas nikakve veze,sem toga sto izlaze iz iste kuce,tj Soundcraft.Znaci komentari neka idu u pravac vlastitog iskustva a ne ko je sta rekao i cuo.Ako se tebi licno ne svidja Ok,tu prica i zavrsava,ali ono rekla kazala uz to i HiFi kutije....mislim nema smisla.

Ja mogu samo da se potpisem na to sto je kolega Rolandinjos rekao o preciznim mikserima!To je ono sto smeta nama na Balkanu,sto je mikser cisci,to nam vise nevalja.
Evo vam najbolji primer:PMI i PMII
Svi znamo da su predpojacala PMII radjena od strane MIDASa i ne muljaju toliko kao kod PMI.I sta sad kaze nas narod??Sound keca je bolji od dvojke!nekako mi meksi :D
To sam cuo od najmanje 50% korisnika PM2,cak poznajem budalu koji je prodalo II i vratio se na I.
Dodato:
Izvinjavam se zbog ovog: Evo vam najbolji primerMI i PMII
Trebalo je ovako da stoji: "Evo vam najbolji primer PMI i PMII

xxl
10.09.2009, 23:12
Ispade da sam dosadan a jel ko ima iskustva sa
Soundcraft powerstation 600
Mislim jel neko radio s tim i kakav je to lexicon efekat (ebiga neznam)
slika:
http://www.dolphinmusic.co.uk/shop_image/product/18a8a1a06b406a8f365f7d41ac548eff.jpg

shown
10.09.2009, 23:50
ovaj aktivni je odlican dugo sam radio na njemu 2 x 300 vati.Lexicon efekat je dobar i za narodnu i zabavnu muziku ,kupi je obavezno ,ali nemoj vise davati od 500 eura tu im je cijena

xxl
11.09.2009, 00:11
Zahvaljujem na odgovoru, mislim da cu je uzeti

pa1x pro elite
11.09.2009, 17:43
imam ja kombinaciju spirit powerstation (ne 600 ili 1200 vec samo powerstation) . i 2x jbl . g734 . ja kad spirita uvalim u crveno i do kraja pojačam . wooferi mi nisu potrebni. mislim da je to do kutije ,ne do mixete .

i jos nesto . znate li vi sta znaci pojam live???????
kao prvo ova je mixeta napravljena da radi kao dodatak na velikm koncertima na otvorenom . kao sto kolega aleksandar kaze da uz nju treba i dosta dijelova da bi radila kako treba . stoga nemojte davati ocjene o ovom mixeru ako ste ga koristili u kafani . pa di vam je pamet? ili dođe kod nas lik , koristio soundcrafta studio u kafani i kaze da mu nevalja .
i jos nesto , kod nas vecina muzicara radi na pm 2 ili 1 . i sto sam primjetio nabiju efekte i baseve na mikrofonski ulaz i onda tako pjevaju. da stavis uho u visokotonac nebi ih razumio. ja kad bi dobio pm 2 uopce je nebi koristio , prodo bi je ili nez vec sta sa njom . efketi na njemu nevaljaju nista . ma ima dosta boljih mixera od pm .
da na pomenem za kolegu koji se uzimati spirita . kolega neces nikako pogrijesiti. ima precizniji ekvilajzer ,, efekte , bolje hlađenje. tolko od mene.

miromiro
11.09.2009, 19:21
Imao sam bas Soundcraft Spirit i mogu da ti porucim da ne kupujes to sranje. Predpojacalo je ocajno na toj mikseti. Pre kupi Mackie CR1604VLZ ili najnoviju powermate jer predpojacala su strava u odnosu na druge mikseta u toj klasi.

To je barem moje iskustvo i misljenje!

Niikkola
11.09.2009, 20:02
Kao sto vidis druze jedni ce ti reci ovako a drugi onako, sve je stvar ukusa. Ja radim na Soundcraft Spirit 600 i skroz sam zadovoljan sa zvukom, jedini problem mi je bio sto sam bas dugo morao da se igram sa njim da bih namestio ono sto mi treba, hocu da kazem da se bas tesko namesta, ali kada ga namestis radi savrseno, nema prostora u kome mi je los zvuk. Na pomenutom PM1 i 2 sam radio i odmah mogu da kazem da nisam nesto odusevljen zvukom. pozz

P.S. Inace Lexiconov procesor za efekat spada u vrstu najboljih efekata na svetu

shown
11.09.2009, 20:02
ja sam radio sa aktivnom spirit u par objekata ,spojim spirit na dvije kutije ,basove na slej i cinchovima na razglas i vecinom su mi govorili da niko nije bolje zvucao od nas ,ni čišći zvuk da je imao,znači predpojačala su ok ,bar iz mog iskustva a i novija muzika ide u tom smjeru.naročito mi se svidjao hall s te miksete

pa1x pro elite
11.09.2009, 20:25
Imao sam bas Soundcraft Spirit i mogu da ti porucim da ne kupujes to sranje. Predpojacalo je ocajno na toj mikseti. Pre kupi Mackie CR1604VLZ ili najnoviju powermate jer predpojacala su strava u odnosu na druge mikseta u toj klasi.

To je barem moje iskustvo i misljenje!

najvjerovatniji problem je bila prasina .koja je i u mene bila problem. pa mi je zvuk bio necist , i nije uvijek bila ista snaga signala.
powermate valja samo sto je jak ,i nista vise. moj stricevic je uzeo neku mixetu 19 " i pojačalo 19" . pojačalo je tanko svega 6 cm. a mieta isto. i sta je uradio, napravio je neke metalne sipke i precvrstio mixetu za pojačalo. i tako je radio , a po potrebi je mogo i skinut pojačalo. mislim da je pojačalo bio 2 x 1000w .

xxl
11.09.2009, 21:12
Bio sam odlucio da uzmem ovu miksetu ali sam u nedoumici, tip mi rece da nekoliko potenciometara malo zna zakrcati, i kao to se moze rjesiti kontakt sprejom,
jel neko imao ovakav problem

aleksandar72
11.09.2009, 21:22
Kolega Miromiro,
zamolio bih te da nam objasnis sta je to kod Spirita Live4 SRANJE,ali u tehnickom smislu.Necu nikako da sproim oko necega sta se zove ukus,taman posla,cisto informativno,zanima me tvoje loso iskustvo sa ovim mikserom ali malo detaljnije.Ako bi mogao da nam opises jos ostalu opremu koju si koristio uz Spirita Live4,savrseno.
Inace je CR1604VLZ odlican mikser,nema tu diskusije!

pozz

P.S.jel ste probali ikad izaci iz PMa Pre EQ direktno u eksterni AMP?Ako ne pokusajte,pa nam saopstite rezultat sound checka ;)

Niikkola
11.09.2009, 21:40
Potenciometri kod mog Soundcraft-a isto krce, to im je boljka jer nemaju zastitu. Pre neki dan sam je poslao u servis da mi se promene potenciometri sa zastitnim gumama. Zamena sa ciscenjem i kompletnim pregledom me kosta 50e, a potenciometre sam placao 7e po komadu. Kosta ali mislim da ce mi se isplatiti

pa1x pro elite
12.09.2009, 00:33
Kolega Miromiro,
zamolio bih te da nam objasnis sta je to kod Spirita Live4 SRANJE,ali u tehnickom smislu.Necu nikako da sproim oko necega sta se zove ukus,taman posla,cisto informativno,zanima me tvoje loso iskustvo sa ovim mikserom ali malo detaljnije.Ako bi mogao da nam opises jos ostalu opremu koju si koristio uz Spirita Live4,savrseno.
Inace je CR1604VLZ odlican mikser,nema tu diskusije!

pozz

P.S.jel ste probali ikad izaci iz PMa Pre EQ direktno u eksterni AMP?Ako ne pokusajte,pa nam saopstite rezultat sound checka ;)

kolega aleksandar . pustite nek ljudi pisu sta oce, vidi se da neki nemaju pojma. i koji znaju samo za powermate. a kolega miromiro nije vidio prosli tekst u vezi predpojačala . kolega pogledaj malo bolje pa ces vidit u cemu je razlika .

kolega xxl. uzmi kontak sprej skini ona dugmad i naspricaj i malo vrti potencimetar. to je i kod mene bilo ali sam sam to riješio.

P.S. Da oce nestat powermatea onda bi svi koji su ostali bili pravi muzicari .

Vule
12.09.2009, 00:39
Ajmo sad lagano da se vratimo na temu,da zaključimo valja li taj spirit live ili ne da bi kolega dobio odgovor na svoje pitanje,pre nego što se ovo pretvori u svadju...hvala

pa1x pro elite
12.09.2009, 00:54
normalno da valja. ali ako covjek misli sa njim svirat u kafani , onda nek trazi nesto drugo. primjer "powermate" . a ovdje nece doci do svađe . jer se upoređivaju spirit sa .... pozz

shown
12.09.2009, 03:56
kupis sprej od 3 eurra ,otvoris je i naprsces potenciometre,nikakav problem

Gago
12.09.2009, 09:41
Ljudi, Aleksandar je skolovan Technicar i radi svaki dan sa opreme itd...jas sam 1000% siguran da ono sto pise, je sve tacno.
Mozda je neko imao lose iskustva sa mixerom,ali zasto.....mozda je mixer nije bio u redu,mozda zvucnike nisu bile kako treba,,mozda Kabel/potenciometar/ulaz,Izlaz,mozda nisu znali da nasteluje kako treba itd..itd...sve to ima utiska na zvucnoj slici......
To je isto ko da neko kaze BMW ili Mercedes nije dobar,bolje je Zastava :)

Pozdrav

xxl
12.09.2009, 22:50
Danas sam isao kao pazariti miksetu.Ljudi moji vece kante nisam vidio u svom zivotu.
Dakle ne govorim o tipu miksete vec o ovom sto mi je tip nudio. Mikseta stara 10-tak godina
i nje verzija 600 vec bez oznake.Na njoj prljavstine koliko hoces ima mislim cak i ostataka hrane.
A proba je tek bila mrak, tip upali miksetu i ona poce da brunda ko medvjed isto kao da hvatate radio vezu sa marsa,
kaze tako je prvih 20 minuta al kad se "ZAGRIJE" radi bez problema,
(ja nisam cuo da se trazistorci zagrijavaju da bi ispravno radili, jos bi i grijalicu terbao nositi) a kad se upali zuji zbog potenciometara na gain-u.
Tip laze, lupeta a ja ga gledam i kontam dje na tebe naidjoh, mislim da i nije muzicar vec obican smecar,
sitni svercer, i iz Jablanice je (BiH) pa ako jos nekome bude nudio ne idite niti gledati.Svasta covjek dozivi.

shown
13.09.2009, 00:11
ja bas imam dobra iskustva iz jablanice
Dodato:
i moja sto sami imao se morala zagrijavat .koliko je bila para

pa1x pro elite
13.09.2009, 09:59
Danas sam isao kao pazariti miksetu.Ljudi moji vece kante nisam vidio u svom zivotu.
Dakle ne govorim o tipu miksete vec o ovom sto mi je tip nudio. Mikseta stara 10-tak godina
i nje verzija 600 vec bez oznake.Na njoj prljavstine koliko hoces ima mislim cak i ostataka hrane.
A proba je tek bila mrak, tip upali miksetu i ona poce da brunda ko medvjed isto kao da hvatate radio vezu sa marsa,
kaze tako je prvih 20 minuta al kad se "ZAGRIJE" radi bez problema,
(ja nisam cuo da se trazistorci zagrijavaju da bi ispravno radili, jos bi i grijalicu terbao nositi) a kad se upali zuji zbog potenciometara na gain-u.
Tip laze, lupeta a ja ga gledam i kontam dje na tebe naidjoh, mislim da i nije muzicar vec obican smecar,
sitni svercer, i iz Jablanice je (BiH) pa ako jos nekome bude nudio ne idite niti gledati.Svasta covjek dozivi.

verzija je samo spirit powerstation. ako je u tako losem stanju zaobiđi je . moja je cista , svaki tjedan poskidam dugmad i ocistim je . a prije mjesec dana sam je odnio u servis i ocitio sam je cijelu i unutra i iz vana . ma ko zna sta je sve prozivila sa tim tipom. ali cuj da se treba zagrijavat , trazi negdje drugo. postavit cu ja sliku svoju u temu slike radnog prostora .

shown
13.09.2009, 15:56
naso sam koji je tip.kaze da ti je donio na pola puta ,tebi se nije svidjela ,ali si se necko da das pare za gorivo sto si obeco.prema tome nemoj ovdje bez veze na nekog da pricas ,posto se vidi da si tek poceo.rekao mi je i cijenu ,to je smijesno ,sta bi ti za te pare da ti i pjevacicu da.drugi put gledaj u post jedno 10 minuta prije nego stisnes odgovoris.pozzdrav

Marco7
13.09.2009, 16:01
Hahaha :)

Niikkola
13.09.2009, 19:03
Ko koga ovde zavlaci da mi je znati, hahhahah

xxl
13.09.2009, 21:56
Kao prvo nisam tek poceo sviram dobrih 27 godina, kao drugo vjerovatno je to tvoja mikseta ja je nebi ni dzabe da je gdje nadjem, trece tip (ili si to ti) laze koliko je tezak prvo mi je poslao sliku nove verzije miksete, pa onda kao malo krce potenciometri a ona je kompletna u k....., a eto njemu je visak posto svira na aktivnim kutijama,a inace je on na njemu radio, valjda konta kao ja neznam kako zvuci mikseta. fuj brate ima nas svakakvih

Milan$
13.09.2009, 22:00
Katastrasno

Vule
13.09.2009, 22:48
Kolege @Shown i XXL...imate PP ili neko drugo mesto pa izvolite nastaviti tamo,da se ova tema ne pretvori u nešto drugo...hvala

Burli
14.09.2009, 23:22
Možda ne bi bilo loše da se ova zavrzlama istjera na čistac, bio sam u kombinaciji za neku razmjenu i to baš sa kolegom Shown i u pitanju je bio Spirit Live 16 mixer, čak sam ovih dana trebao i krenuti put Jablanice, sad ne znam šta mi je činiti...:-O

Dejan
15.09.2009, 02:31
Imao sam prilike da radim par puta na slicnom modelu, isto pasivnom ali sa ugradjenim efektima. Nisam bio odusevljen, jer nisam ni imao prave uslove. Lik koji je donosio ozvucenje je doneo Hi-Fi kutije!!! I dva woofera. Tako da.... I pored toga mi je drugar koji se bavi snimanjem i ima svoj studio, svira sa Georgijevim rekao da je mikseta krs i da goru nisam mogao da nadjem. e sad...to je njegovo misljenje i moj utisak...ali napominjem da su bile Hi-Fi kutije i mikseta je bila stara...
Druze kako se zove taj lik?Dusan Alagic,Branko Koprivica?Kao sto je rekao Rolandinjos Vlado Georgiev je radio na Sound craft i Mackie aktivne kutije koliko ja znam.

shown
15.09.2009, 02:49
obe su prodate i moja i njegova .

Niikkola
15.09.2009, 06:45
Hahha, ako je Dusan Alagic radio na tome, onda potpisujem da je sprava mrak...

Ok salu na stranu, ljudi SoundCraft je ozbiljna firma, to sto se mi gadjamo sa nekim modelima iz proslog veka, nije ni cudo sto imamo lose misljenje o njima. Ima li ko iskustva sa nekim novim miksetama te kompanije, pa da ih podeli sa nama?

VUNIMRAV
15.09.2009, 10:17
Dragi kolega,mozda ce ti o ovo malo pomoci pri odluci.Ja nemam takvu mix,ali imam Poverstation 600 spirit,imam ga 9 godina,tek prosle godine sam imao problem sa njim i to ne takav da nisam mogao odsvirati svirku,a hiljade sati je radio vjeruj mi.Sta je najbitnije u svemu,koji god je pjevac ili harmonikas radio samnom bio je prezadovoljan sacistotom i jasnocom zvuka sto je odlika te firme-englez je to pravio,a ti znas da su pjevaci i harm veliki spiclovi po tom pitanju.Naravno ima nekih mana kao i svaka firma ali su zanemarive u odnosu cijena i kvalitet.Veliki pozdrav svima,i ako je mix ispravna,neces pogresiti!

Tomy
15.09.2009, 12:57
Kao prvo ne znam zasto podela miksera na suvi i "mokri"? :)
Postoji mikser i postoji power mikser!
Svaki profesionalni misker nema u sebi pojacala,graficke ekvilajzere,efekte,skretnice.....itd
Powermikser je minijaturni zvucni sistem ili narodski receno,razglas,koji u sebi ima sve ove komponente koji nema profesionalni mikser i sve to u minijaturi i slabijeg kvaliteta.Da napomenem,to vazi i za "velicanstvenog" PMa!
Da se vratim na pricu:

Soundcraft Spirit 4(12) je profesinalni mikser,koji u sebi ima jako dobra "ultramic" predpojacala,koji je Soundcraft ugradjivao u velike konsole,24,32,48....znaci profesionalne konsole.Ista predpojacala je imao legendarni Powerstation 600/1200 i svi se jos secamo odlicnog sounda PSa.
Kad bi ovaj mikser nadgradili grafickim ekvilajzerom(a i ne mora),FXom i dobrim pojacalom, nema sta tu Dynacord da trazi!!
Da zavrsim,ne znam u kojem stanju je gorenavedeni mikser??Ako je u dobrom stanju,uz komponente koje sam nabrojao imate jako dobar razglas.
U svaki slucaj bolja predpojacala(koja trpe +28 dBu) i sto je najvaznije,sub parametrik 80Hz - 1,9 kHz!
Sve u svemu,u profesionalne svrhe bolji izbor od bilo kog Dynacorda.

Pozz

P.S.Dynacord ne izradjuje profesionalne miksere,za to je u koncernu(Bosch AVI Audio) zaduzen brend MIDAS(skidam kapu)


Potpuno se slažem.
Kad sam presao sa Powermate miksera na Midas, preporodio sam se. Nema više mikrofonije a zvuk da ne govorim. Ono sto sam na dinakordu mogao dobiti sa otvorenim svim ton blendama, na Midasu to isto dobijam bez diranja bilokojeg potenciometra, odnosno, sve mi je na nuli. Toliko je jak, a ne daj boze da sto dodirnem, odmah se primjeti.
Dodato:
Sto se tice Spirita, svirao sam u jednom bendu prije 5-6 godina i bio sam prezadovoljan zvukom. Do onda nisam imao bolji zvuk. Glas mi je bio cist, svaki ton na klavijaturi sam cuo, svaki akord na el. gitari se cuo... Za te novce nema boljeg miksera, naravno ako je u dobrom stanju!
Od Power miksera, svirao sam i na Powerstation 300. Za live mi je bio malo premekan ali snimka u ono vrijeme jos na kasetofon je bila vise nego odlicna!