PDA

Pokaži Full Verziju : digitalni REVERBERATOR YAMAHA REV500


roccodx
07.09.2009, 13:44
Jeli neko ima uputstvo na srpskom-hrvatskom jeziku u vezi ovo digitalnig efekta,i dali postoji mogucnost da neko ima uradene efekte za njega i dali se moze preko midi kabla prebacivati efekti koji su uradjeni

grandia
07.09.2009, 14:53
ciao roccodx

nazalost ja mogu samo jedan deo tvojih pitanja odgovoriti ...

sta se tice midi prebacivanje efekti: da, moguce je, preko BULK DUMP in/out a za to imas 100 usera free ... mogu se parametri cak uz live svirku preko midi contolera promeniti i nastelovati ...

naravno rev500 mora u oba pravca midi biti prikljucen sa kompom da bi davao te sysex podatke koje se snimaju u kompu kao backup memorije ...

pozdrav

roccodx
10.09.2009, 14:40
jesili ikad radio sa ovom verzijom rev 500,i da mi objasnis preko cega da prebacim neke efekte na ove prazne koji ima 100 free
jeli imas neki program ili imasli ti uranjene efekte za ovu verziju
mozesli mi detaljno opisati kako se to radi i dali se mogu efekti uzimati napr. sa drugih verzija ili necega a da odgovara rev 500
pozdrav

grandia
10.09.2009, 15:13
ciao rocco ...

nemam ja taj processor druze, priznajem da nisam ni radio s njim, al sto se tice ubacivanja effekta (programa) to funkcionise kod vise sprava na isti il na slican nacin ...nije bitno dal je modul, il keyboard il efektprocesor ... ;)

znaci tebi treba neko ko ima isti efektprocesor, i njega bi trebao da zamolis da sejvuje svoje userprograme kao SYS-EX preko midi na neki midi sekvencer (cubase, cakewalk itd...) to su nekoliko KB, znaci nesto sitno ...

tebi je isto potreban neki midi sekvencer il program koji je u stanju da salje SYS-EX podatke. prikljucis tvoj rev 500 preko midi na kompu, nastelujes na rev 500 midi kanal 1 za primanje (receive), nastelujes da mu memory nije protect (znaci memory protect na OFF) i saljes taj SYS-EX fajl preko midi u rev500 ... to bi bilo to ... zvuci malo komplicirovano, al videt ces da nije ...

mislim da ti je najveci problem koji moras prvo da resis, da nadjes nekoga koji ima rev500 :confused:

ne znam dal je rev500 kompatibal sa drugim procesorima od yamahe ...

nadam se da sam razumljivo pisao, ako ne - javi se slobodno opet :)

pozdrav
Dodato:
eto taman sam postavio jedan shareware SYS-EX manager za takav posao ...
uskoro ce biti pristupno u downsekciji ako je sve u redu ...

link: http://www.yu-midi.com/forum/downloads.php?do=file&id=5069