PDA

Pokaži Full Verziju : Moze li ovo da posluzi za mini kucni studio?


buonggiorno
07.09.2009, 02:30
Pozdrav svima. hteo bih da napravim jedan kucni studio u kojem mogu da radim svoje pesme ( uglavnom zabavnjake ), posedujem opremu za koju ne znam koliko moze da posluzi u pravljenju tog studija, inace opremu koristim za svirke. evo sta posedujem

klavijatura: korg pa 50
mikseta: behringer pmp2000
zvucnici: 2 x 600w
mikrofon: neki spm-08 http://www.gear4music.com/media/9582/600/preview.jpg
zvucna kartica: relatec ac'97 audio
softveri: imam raznih kvalitetnih softvera jedino mi nedostaju VST-I ali nabavice se ako ova oprema moze da posluzi :)))

hvala svima unapred na pomoci :)

martinez
07.09.2009, 08:10
ma može care neće to da bude snimak kao iz snova ali kao demo prolazi ja sam tako nešto radio pravio sam neke pjesme sa ciljem da ih kome prodam ali nije išlo pa sam ih sam otpjevo snimano sa dynacordom i priključio na njega instrumente i u adobe audition

možeš poslušat to na youtube upiši samo moje ime martin petričević

grandia
07.09.2009, 09:24
ciao

taj realtek mozes da zaboravis ako zelis da ti snimci lice na nesto i da uopste mozes raditi sa kompom ... tu ti je potreban neki audio-midi-interfejs a imas ih od 100 evra do !? ...

pa 50 ti je dobar al samo on sam je nesto malo ... tu bi bilo dobro jos barem 1 modul uz kombinaciju sa vst-instrumenti .. tako bi imao vise opcija sta se tice nastelovanja audio-materijala ...

mikro ti nije los ma da je relativno jeftin ... to ti je gear4music spm08 (cena oko 20,- evra)

zvucnici za live-svirke se razlikuju od ovih za studio (il kontra...) al za kucni-studio mozes vec da ih koristis ...

za behringer smo imali dosta diskusije - nisu losi al sigurno ima bolje - naravno ne sto se tice cene - tu su behringeri na prvom mestu ...

jos kompa ako ti nije vise stara od 3-4 godine onda je ok za studijski rad

to bi bilo moje misljenje o tvojoj opremi :)

najradio
07.09.2009, 09:48
U rukama Mandusica Vuka, svaka puska bice ubojita!- kako rece Njegos! Prijatelju, za demo varijantu nema potrebe da se puno pitas i lomis, bice to solidan snimak! Ali ako si razmisljao o kvalitetnom profi studiju i snimanju, onda je to igra bez granica, pa bolje da ti snimis demo i sa njim odes u neki vec opremljenio studio i dobijes vrh! Eto tako imas manje glavobolje u svakom smislu....POZDRAV

Sejox
07.09.2009, 11:58
Upravo tako.
Studio u nekoj profi varijanti je bure bez dna.
Uvijek se pojavljuje nesto novo,bolje i kvalitetnije za studijski rad,i ko hoce
da prati produkciju mora stalno i ulagati.
A produkcija i studijski audio zapisi su daleko nadmasili danasnji autorski
rad.
Produkcija odlicna-autorski radovi(pjesme) sve slabije i slabije,jer je deficit kvalitetnih autora u odnosu na stalni porast broja izvodjaca.

Za demo varijantu,ne treba previse,jer to svakako nije finalni proizvod.
Kao hobi,ko to voli,nije lose malo se zezati.

Pozdrav,

martinez
07.09.2009, 12:31
evo samo da kažem i to :
jedan od najvećih kompozitora narodne mzike na ovim prostorima Rade Vučković je rekao :
ako pjesma nije dobra ako pjesma nenosi možeš da je snimiš u najopremljenijem studiju na svijetu nevrijedi
ako pjesma valja moreš i u garaži snimit ako se dopada ljudima ti si napravio dobar poso
dobro je ako je sve super itd al ako to niko neće da sluša snimaj ti gdje hoćeš
i ti prijatelju samo naprijed niko nije odmah sve imao i snimao perfektne snimke
poslušaj staru muziku ili pjesme sa vinila tj.sa ploča kako to sve škripi i pucketa al se mnoge pjesme slušaju i danas

grandia
07.09.2009, 13:11
momci tacno je to sta kazete ...

al zamislite ovo: danas narod kupuje neke skupe hifi drangulije i cekaju da dobiju materijal koji moze da iskoristi te mogucnosti njihovih sprava.

mislim da nece biti mnogo srecni kad pustaju cd il mp3 koje imaju kvalitet od kasete il ploce da ne kazem za mobilni-records ... da budem iskren, i ja bi bio malko ljut :D

il recimo neko od nas zasvira neki vrhunski aranzment pun trilera i harmonija a niko ih ne cuje jel je snimak los .. dal to moze da postane hit?

al posto je ovo rec o kucnom studiju, onda se slazem i ja sa vama da je u redu, ma da malo neko poboljsanje ne bi bilo pogresno (audiokartica, zvucnici itd ...) to ne znaci da se covek baci u neke velike troskove al barem malo nesto nije greska a nije ni toliko velika finansijska tragedija ...

znaci jos 200-300 evra bi bilo dobra investicija za taj kucni studio a vst instrumenti ima dobrih i besplatnih kamara po netu ...

korg18
07.09.2009, 17:21
ma druze bitno je da se moze kad stane belaj je :D:D

buonggiorno
08.09.2009, 20:33
aha, znaci ovo ipak kolko tolko moze da posluzi. Inace, planiram da kupim neku audio karticu sa nekim midi dodatcima tj prikljuccima a i uzecu neki bolji mikrofon bas studijski.
Da li znate kolika je cena neke solidne audio kartice znaci da nije mnogo skupa onako neka prihvatljiva cena...isto pitanje naravno i za studijski mic. :)))

a sto se tice ovih vst-i instrumenata to sam nesto skidao sa neta ali mi se nijedan ne svidja, uglavnom je to nesto bzvz...nikako da naletim na nesto korisno...

Milan$
08.09.2009, 20:51
Ja sam druze naleteo na jednu emu0404 muzicku za 8000 dinara...e sad i mene zanima jel ovo realna cena za nju,i moze li da sluzi za potrebe kucnog studija?...Pozzzz

grandia
08.09.2009, 21:34
e momci .. koliko vam dodju tih 8000 din u euro?

ako je nova cena je oko 150-199 evra(austrija), polovne naravno manje ... najvaznije je, a to vazi i za sve ostale sprave, da redovno izbacuju nove update i drajvere, a kod EMU mislim da (jos) funkcionise taj servis ...

ima dve verzije, kao PCI kartica i kao usb-modul.

Milan$
08.09.2009, 21:37
To ti je druze oko 90 evra

grandia
08.09.2009, 21:49
cena je sasvim ok, cak i ako se radi o pci varijanti ... ja bi ipak pre pci uzeo usb ... taj modul mozes da nosis gde hoces a gde ces s kompom?


uz karticu bi trebalo da bude osim drajvera i proteus X, a to je fenomenalan softverski sinth koji se moze koristiti kao standalone il kao VSTi

a ima ga i za download free :D (ako nisu vec ukinuli download)

Milan$
08.09.2009, 21:55
Da,radi se o PCI varijanti...inace nosim komp na svirku,imam ono malo polozeno kuciste tako da to nije problem:)...a i USB varijanta je mnogo skuplja...hvala i pozz

genijalac
25.01.2010, 22:35
Grandija!

Kolega ne slazem se s tobom ja radim na taj nacin vec godinu dana snimam zive svirke itd. Kod kuce se zabavljam snimanjem demo snimaka sebi i drugima nemam neku opremu dobro sto se tice instrumenata i mikrofona prva liga al mixes preko kojeg to sve radim je star oko 20 godina i napravim snimku da nikad nebi reko da sam s takvom opremom napravio pjesmu za koju niko ne misli da bi iz takve opreme to moglo izaci ekipa koja slusa snimke jos uvjek misli da ih zezam da to nisam ja snimio nego neku u studiu jos da vide opremu jos bi manje vjerovali zato mislim da je komentar suvisan nista neznas dok ne probas!

Pozz!

grandia
25.01.2010, 22:47
@genijalac

svaka cast onda druze, iskreno!, ja koristim ALESIS IMULTIMIX USB i TASCAM US122l al izgleda za dzabe, jos nisam uspeo da napravim cist snimak :lol:

pozdrav

genijalac
25.01.2010, 23:03
Imam cek i uradi sam kablove i nije mi neka mrezna al muzikom se bavim vec par godina i snimo sam jesme po studijima i jako sam im se priblizio sa svojom opremom koja malo vrjedi al meni puno. Cak sam u jednom momentu pitao kolegu iz studija da sta ce mu sve te skupe sitnice kad ja sam sa losom opremom dobijem isti rezultat a on mi je odg. da svugdje dobijes pomalo i tu nastaje kvaliteta od studija do studija. Covjek ima pravo al za silu zaradit neku lovu bar na demo snimkama dok ne zapocnes nesto ozbiljnije moja oprema vrhunski sluzi al necemo razduzivat moglo bi se o tome. Uglavnom dobijam jako priblizne rezultate pravih snimaka al to rulja ne kuzi tu razliku pa tako da sam proso.

Pozdrav!

STUDIOSOS
12.09.2010, 23:20
pozdrav svima

Ova oprema koju si naveo niukom slucaju nemoze da posluzi za neki ozbiljan muzicki studio
naravno moze se ono da snima i sa jos losijim karakteristikama ali takav snimak nije nimalo kvalitetan ovaj mikrofon koji si opisao takodjer nimalo nezadovoljava studijske potrebe imam takav mikrofon nekada sam ga koristio za neke svirke kada su u pitanju neka ozvucenja gdje svako koristi taj mic pa nisam htijeo neke kvalitetnije da upotrebljavam ali sam uvijek imao sa njim problem jer se pojavljuje velika mikrofonija u studiju bi ti se u tom slucaju pojavljivali sumovi takodjer mixeta je namijenjena za live upotrebu i nemas nikakve sub grupe cak ako se nevaram ni podjelu za monitore nego jednostavni chinc out sto je tekodjer niska kvaliteta a pored toga zvucnici koje imas su takodjer za live upotrebu jer ti u studiu nije potrebno da ima veliku membranu npr15" ili neku snagu u ovom slucaju 600W vec treba da predstavlja jasnu i realnu zvucnu sliku

Kao sto su neki pomenuli studio je beskonacna investicija ali sve u zavisnosti od snimatelja kakav kvalitet zeli da ima