PDA

Pokaži Full Verziju : bass linija za- ja baraba a ti vila


markoblazin
06.09.2009, 11:58
treba mi pomoc oko pesme JA BARABA A TI VILA nemogu bass liniju da skinem nikako.... Sve nesto po delovima, ako bi mi neko stavio post cele bass linije bio bi mu zahvalan JAAKKOOO

siemensserbia87
06.09.2009, 14:11
Kakvu bas liniju neshvatam....mislis harmoniju?

Narodnjak300
06.09.2009, 16:40
Kolega verovatno svira bass na klavijaturi pa ga zanima bass za tu pesmu,mozda i gresim ali mislim da je to pitao.
Dodato:
pardon,sad sam video da svira bass gitaru.

spasoje88
06.09.2009, 17:11
U vidim da ti je prvi post!!! Pazi da ti moderatori odma na startu ne lupe bananu! :))))
Ne znam sta te konkretno muci u toj pesmi? Ja je sviram bez problema...samo na klavijaturi!(sviram bas)
Ajd, evo ukratko> forspil:f,g,amol x4!!!
strofa:c,dmol,f,g,amol x2 pa ide ono : amol,g,dmol,f,g,amol!
refren:c.g,c,dmol,f,g,amol x2!!!
Ne vidim da je tu nesto komplikovano! Jos ti sviras bas gitaru!!! pozzz Nadam se da sam pomogao!;)

makikorg
06.09.2009, 17:18
Ma covek pita za bas liniju,a ne za harmoniju...Samo tesko da neko skidao za tu pesmu original bas...

spasoje88
06.09.2009, 17:23
E vidis u pravu si.....Moja greska!!! Izvinjavam se!!! Ja to sviram u klasicnoj liniji rumbe!!! Sto kaze makikorg ne verujem da je neko to skidao u originalu!

siemensserbia87
06.09.2009, 17:50
pa zasto uopste u originalu neshvatam,a uostalom sad slusam nije ni to tesko skinuti...
a opet neznam kako da ti napisem bas u originalu,ton po ton me mrzi...
sviraj to klasicnu rumbicu i ko bog...

Dell
06.09.2009, 20:38
siguran sam i sam da je bas linija pomalo teska za tu pjesmu, jer je u nekom ciganskom maniru, kad mi mogao jedino naci nekog orguljasa koji svira drajf da ti neke sablone objasni

svirko
06.09.2009, 23:22
@ markoblazin,

ajd,ako ti nije baš tako hitno, napisat ću ti ja bas-liniju, s obzirom da sam svirao bass 15 godina.
Malo sam samo preslušao pjesmu, i @spasoje88 ti je dobro napisao, tako otprilike ide i bass linija, samo normalno,sviraš samo prve tonove nekog tonaliteta.
Još ti je dobra stvar, neka mi oproste moderatori=))=))=)),
midi fajl pustit u Van Bascou, i tamo imaš na virtualnoj klavijaturi, dionicu bass-a.

markoblazin
07.09.2009, 21:40
nemisli na harmoniju to mogu da odzvizdim pa znam napamet..... odvrni bass do kraja i poslusaj pesmu u mp3 formatu.... veruj mi sve ce ti biti jasno
Dodato:
U vidim da ti je prvi post!!! Pazi da ti moderatori odma na startu ne lupe bananu! :))))
Ne znam sta te konkretno muci u toj pesmi? Ja je sviram bez problema...samo na klavijaturi!(sviram bas)
Ajd, evo ukratko> forspil:f,g,amol x4!!!
strofa:c,dmol,f,g,amol x2 pa ide ono : amol,g,dmol,f,g,amol!
refren:c.g,c,dmol,f,g,amol x2!!!
Ne vidim da je tu nesto komplikovano! Jos ti sviras bas gitaru!!! pozzz Nadam se da sam pomogao!;)[/quot



bice novih zadataka hvala za harmoniju :-)

shorty123
07.09.2009, 22:06
Ok za liniju ali ni ta harmonija ti nije naj tacnija,kolko se ja secam u refrenu bas svira
Cdur pa Fmol a ne (Gdur)...
Pozdrav nadam se da sam pomogao.

spasoje88
08.09.2009, 04:42
@shorty123
Pa ne bih bas rekao da je Fmol!!! Proveri ti to! Provericu i ja za svaki slucaj, ne mogu sad da palim kljavu! Vidis kolko je sati! :) Mala sala...

shorty123
08.09.2009, 04:50
Kazem za bass posto u toj pesmi ima malo uvrnutih linija,i ne poklapaju se bas i ritam gitara bas u akord..:)

Ali ipak 100% siguran da je Fmol ;),a i ovako na suvo bez klavijature se cuje da je neki mol ;)

E da i u strofi ono spustanje ide Amol,Gdur pa razlaganje D dura cini mi se...

Pitacu basisutu iz mog benda da ispise linije ako ga ne bude mrzelo posto je on to skinuo skoro pa kao original verujem.

Pozdrav.

Inace budan sam sve do 10h izjutra,spremam ispit matu..:(

shorty123
08.09.2009, 07:25
Wtf?:)

markoblazin
08.09.2009, 19:43
veliko hvala za raspravu ja sam nov na ovom sajtu i dopada mi se jako....
ovo je kao face za muzicare lol

posebno veliko hvala Niikkola za kompletnu bass liniju

dejanmaksic
10.09.2009, 10:53
probaj ovako druze,ako vec nisi nasao:

g
zovem te,plava vilo
f
ej,kad bi samo bilo prelaz(g-f-d-b)
c
dajem ti dukat zuti prelaz(c-g-c-d)
dis g
i pitam sto se ljutis prelaz(f-g-a-c)