PDA

Pokaži Full Verziju : Sony kućno kino kao pojačalo


TomyCroSound
04.09.2009, 15:31
...punac mi nudi Sony kućno kino, dvd čitač nije u funkciji,(bilo jako skupo prije par god) ali mi palo na pamet iskoristit to kao pojačalo za monitore "studijske" ko' fol (za neke od linijskih zvučnika) jer do sad sam koristio neku ogromnu liniju za to, a ženi ta linija narušava "estetiku", pa evo, što mislite o tom?

Korg-Pa800
04.09.2009, 15:50
Kolega,dobra ti je ta zamisao.
Licno,meni odgovaraju sve vrste pojacala,bilo da su extremno veliki ili mali.
Posto tebi treba vise estetike onda ti dobro dodje to pojacalo.
Postavi neku slicicu da vidimo kako izgleda.
Uostalom,dobio si ga dzaba,i ja bih dzaba uzeo i da je pokvaren...:D:D:D
Lijep pozdrav...;)

pa1x pro elite
04.09.2009, 16:00
ma stavi aux i to je to. ja sam svoje koristio kao skretnica za bas. iz mixetu u kino iz izlasa na woofer na pojačalo i iz pojačala u zvučnik i eto ti aktivna skretnica.

TomyCroSound
05.09.2009, 21:00
evo, ja pospajao i moram reć da nisam zadovoljan baš... Koristim svoja dva zvučnika koja sam koristio prije i fali mi basa... Probao sam ubost njegov sub, al onda ubija, previše... Linija imala gumb za bas i tad je radilo ugodno ni previše ni premalo i na to sam navikao a ovo nema.. e sad, da tražim neke zvučnike druge il šta da radim neam pojma...
Dodato:
šmrc!
I još ima kašnjenje... kod samog sviranja teško se primjeti al kod sviranja bubnja na klav osjeti se... wtf?

Sejox
05.09.2009, 21:37
Ja znam,a znas i ti vjerovatno da kod kucnih kina(DVD player-a) ima ona opcija
u meniju kada udjes da mozes stimati jacinu svakog zvucnika posebno,njih 5
i subwoofer.
Ali cini mi se da si ti taj subwoofer odvojio skroz od DVD-a.
Ako je tako,onda ako se neko razumije,pa da napise da li je moguce eventualno
ugraditi neku "caku" u sam subwoofer,pa da mozes stisavati/pojacavati.
Tu sam ipak "tanak".

Pozdrav,

TomyCroSound
05.09.2009, 22:01
vjerovatno ima to za štimanje al nisam pokupio daljinski a vjerovatno moram spojit na tv da bi smanjio woofer... al, nije mi to sad najveći problem.
Latencija me hebe! Kasni mi zvuk, malo, ali iritirajuće! Pogašeni su svi mogući efekti na njemu itd, upaljen obišan stereo al kasni...
Izgleda ništa od te ljubavi...
Nego, ima li tko za preporučit nekakvo pojačalce koje bi moglo poslužit svrsi?
Dodato:
dal netko zna može li "majstor" uradit preinake u tom playeru, prespojit unutra ulaz tako da ne kasni?

Korg-Pa800
06.09.2009, 13:00
@amadeusvk (http://www.yu-midi.com/forum/member.php?u=4816)
Kolega ja mislim da bi ti trebao ipak da uzmes daj daljinski.
A sto se tice zvuka mislim da ti je problem u dileyu....
Moras,kad doneses,daljnski da probas naci u meniju playera dilej opciju i da je ili iskljucis ili da podesis zvucnike da su blize tebi pa ce onda vjerovatno nestati taj tvoj problem...
Lijep pozdrav...:)

TomyCroSound
06.09.2009, 13:54
misliš to kao efekt ili nešto što mora bit radi prijenosa videa?
jer.. a/v je ulaz, naravno ja koristim samo audio.
Dovukao jučer tv da vidim što se vidi, al ne baca baš nikakvu sliku na tv kad je upaljen tuner il av1,2 ; samo kad upalim dvd...
Gledam malo uputstva na netu pa se nigdje ne spominje to...
Dodato:
s obzirom da ne mogu s ovim na zelenu granu, odlučio sam kupit aktivne monitore, KRK RP5 ;
http://www.audiopro-croatia.com/mex/artikal.php?art=2616
Dodato:
Na brzinu sam se predomislio;

Izražena cijena se odnosi na jedan monitor.