PDA

Pokaži Full Verziju : Roland FR3


keka
04.09.2009, 07:59
Postovane colege,

Mnogo sam zainteresovan za V-harmoniku Roland FR3. Dali neko od vas ima neko iskustvo s njom i naravno kakvo je iskustvo. Interesuje me prvenstveno (zato sto je FR3 manja i ima manje opcija nego FR7) dali moze uzivo da se svira s njom i dali mora puno da se stima. Pored toga zelio bih je upotrijebiti i kao master keyboerd za aranzer (znaci da sa FR3 preko MIDI kabla upravljam aranzerom).
Hvala unaprijed svima koji mi mogu dati neke informacjie.

Dejan
04.09.2009, 11:13
To ce kolega zeljko da ti objasni posto on radi na tom principu harmonika-modul.

svirac007
04.09.2009, 15:14
I ja sam zainteresovan za roland harmoniku ali nemam u blizini nigdje da je uzmem u ruke. A kako sam upoznat sad je izasla serija fr3-s (mislim) i ima zvucnike na sebi kao fr7 ali je cijena pristupacnija oko 2200eur. pozz

keka
04.09.2009, 22:03
Upravo sam se vratio iz jedne prodavnice za muzicke instrumente ovdje kod mene u Rotterdamu. Moji utisci nakon prvog “susreta” su mnogo vise nego zadovoljavajuci.
Zvuk same harmonike je stvarno realistican (identican pravoj) harminici. Dirke (radi se o klavirnoj harmonici) su veoma mekane, malo dublje nesto kao weltmeister ali mi apsolutno nije smetalo. Zbog mekoce dirke moze se brzo, i bas brzo, i atraktivno svirati. Basovi su sasvim identicni normalnoj harmonici. E sada sto me je odusevilo to su zvukovi orkestralnih instrumenata i na desnoj i na lijevoj strani. Veoma je lagana. O ja, ova verzija fr3 harmonike je sa zvucnicima isto tako velika prednost.
Ono sto mi se manje svidjelo je da mijeh moras nastimati da ne bude pretvrd, da moras da budes Herkules da bi je svirao. Ali ako ga previse “umeksas” onda se covijek raspade razvlaceci. Ali je to vjerovatno stvar vjezbe i navike.
Eh sad u ovom momentu jos uvijek mi niko nije dao informaciju kako se ponasa FR3 sa recimo aranzerom to bih jos uvijek zelio da znam prije nego sto napravim sljedeci korak.

TomyCroSound
04.09.2009, 22:38
http://www.youtube.com/watch?v=2ocbY9FnXew&feature=related

to je nešto poput ovoga?
Odlična stvar; prvi put vidim!
Sad bi i ja u harmonikaše...;)

fudbaler
12.10.2009, 16:51
Prve virtulalne harmonike Roland su extra...pre svega moram pohvaliti Fr-7 koja daje pregrst mogucnosti.Ostavi Keka svoj msn ako zelis da ti se demonstrira preko kamere.Pozzz

svirac007
29.10.2009, 13:56
Hajde da vas zamolim za misljenje u vezi sa fr3,posto me vec neko vrijeme zanima kupovina te harmonike ali nisam je imo jos u rukama i neznam sta pruza zanima me recimo kakav kvalitet tona ima i kolko se da dobro ustimat da se dobiju registri za nasu muziku kao na dallapi ili gueriniju. recimo da mi neko kaze 'fr3 u najboljem stimungu moze zvucati kao neka Weltmeister ili Royalstandard i nemoze bolje. ili moze se podesiti da zvuci kao solidna dalapa 70-80%. mislim da razumijete sta pitam. Ja recimo imam na tritonu par semplova harmonika s kojima radim par godina i vrlo sam zadovoljan e sad dali fr3 ima bar takve semplove ili moze i bolje .
Dodato:
Jos me zanima ako fr3 ima zvucnike na sebi kolko otprilike vremena se moze da svira (na suho)samo na bateriju znaci da po potrebi mogu odradit svirku sam sa harmonikom bez ikakve veze sa strujom. pozz