PDA

Pokaži Full Verziju : ROLAND GW7


Darko
20.02.2005, 00:09
Pozdrav kolege

Imam jedno pitanje za vas,sta kazete za ovu Klavijaturu,kosta samo 499,- eura, a treba za pocetnika....dali se isplati uzet.
I dali je moguce konvertovati ritmove sa G ili E serije za nju

Hvala unapred.

laky
21.02.2005, 10:16
Cena je veoma primamljiva a kakva je klavijatura ostaje da se tek vidi.
To sto prodavci napisu, sve je to lepo :lol: ali dok ne probam klavijaturu......... :lol:
Jedan kolega se "palio" pola godine na Yamahu PSR3000 i kada je stigla u prodavnicu...on kupio Pa50 :lol:

kreso
20.05.2005, 13:03
Imo sam čast isprobati GW-7. Ništa posebno, no svakako malo bolji aranžer od G-800 i G-600. Nema flopy jedinice niti HD-a. Čita ritmove sa starih serija (E i G). Upucavaju se u njega preko USB memory key-a.
Mana mu je da ne može učitavati stylove direktno s USB-a, nego ih moraš upucati drito u njega. Ima 100 programirajučih user mjesta što je svakako bolje nego G-800 koji sa gašenjem briše i onih 8 jadnih,koje svaki puta moraš nanovo učitavati.
Boje su mu malo masnije i bolje nego na prethodnim E i G serijama, no još uvijek su po kvaliteti ispod VA serije, makar mi je prodavać u Music shopu tvrdio da im je softwar isti.
U biti za te pare solidna klavijatura, no puuunnno daleko ispod jednog slabog PA-50 ili PSR-a 1100.
No za lakše i manje tezge dušu dao kao druga il treča klavijatura.
Pozdrav

vane
30.05.2005, 21:41
kreso nisam te svatio dobro ako mozes to bolje da mi objasnis znaci mozes da stavis u njega 100ritmove a kako to da uradis ako ne mozes da ga ubacis celosan ritam kako ide to kanal po kanal sa neki program sta ti znaci to drito ne znam ja toliko srbski jezik makedonac sam jas svarno ne znam molim te objasni mi pozdrav

Vaxter
31.05.2005, 00:15
Vane,

Hteo je reci da ne mozesh da pustish ritam direktno sa diska, nego morash prvo da ga prekopirash u klavijaturu, pa tek onda pustish...

vane
31.05.2005, 00:41
OK HVALA TI VAHTER

delija_momak
02.06.2005, 23:45
Mogu li se terce od G800 il G1000 ubaciti u ovaj GW7?

vane
07.06.2005, 00:55
zasto da nije moguce ja mislim da moze zasto je slicna kao g800 trebalo bi da moze ali sad ostaje dok ne se vidi i ne proveri ja cu uzeti ali kada stize kod nas u septembar

delija_momak
08.06.2005, 16:10
Izgleda da GW-7 ima samo dvije varijacije po ritmu (Original i Variation).
Ali ima opciju Drum & Bass, kad ukljucis ovo, on samo svira suhi ritam i bas. Takodjer ima opciju Combo, ovdje svira osim bubnja i basa jos neki instrument. I kao zadnje ima opciju Full Band, svi instrumenti skupa.
Ovako ispadne da ima 2 x 3 = 6 varijacija.
E sad se pitam da li se ovo gore odnosi samo na njegove orginal ritmove. Da li je moguce da kad ubacis ritam sa 4 varijacije (pravljen na Rolandu G800 naprimjer) on te sve 4 varijacije smjesti (ipak ima 6 mjesta po ritmu), znaci da ipak mozes svirati sve varijacije koje si i na G800 mogo svirati,
iako pise u Manualu da GW7 ima dvije varijacije, to jest Original i Variation.

Zna li neko ovo mozda? Bilo bi steta ako bi samo 2 varijacije moglo ici po ritmu.

vane
09.06.2005, 01:57
TO OSTAJE DOK NE SE PROVERI ALI JOS SAM ZBUNET U OVU KLAVIJATURU DALI KAD UBACIS RITMOVE PREKO TAJ USB MORAS TO SVAKI PUT DA UCITAVAS KAD PRIKLUCIS AKO JE TAKO IMA DA TE KOSTA PUNO NOVAC SA SEBE TREBA DA NOSIS LAP TOP PA KAD VIDI NAROD TO JAO STA RADI OVAJ PUSTA MUZIKU OVAJ JE DZ HEHEHEHHEHEH MALO DA SE POSALIMO

delija_momak
09.06.2005, 15:02
Cuo sam da netreba svaki put ucitavati ritmove. GW7 zadrzi ritmove posle gasenja klavijature. Jedino sto se ritmovi nemogu ucitavati s USB sticka, nego mora direktno iz PC-ja, al to nije problem, 99 ritmova je dovoljno i cak previse za jednu svirku hehe

kreso
10.06.2005, 09:15
Ovo za USB stick treba još dobro provjeriti. Ja sam na svoje oći vidio kad je prodavač ukucao sa sticka stylove G serije u GW-7. Da li ih je prije ubacio, pa meni glumio, stvarno ne znam.

delija_momak
10.06.2005, 17:59
Kreso,
znas li mozda da li moze kod GW7, ovo sto se gore opiso?
Znaci, bez obzira sto pise u manualu da ima samo Original i Variation po stylu, da ipak moze svirati jedno 4 varijacije kao sto su napravlje na G seriji.
Pitam se ovo, jer GW7 ipak ima neke 3 'sub-varijacije', to jest: Drum & Bass, Combo i Full Band.
Jel moguce da slaze over ucitane ritmove po tim svojim layerima, gdje stigne..... tako da ipak mogu sve 4 varijacije (maksimalno 6) se svirati?

delija_momak
10.06.2005, 18:00
Pardon!

....'ovo sto sam* gore opiso'...

kreso
30.08.2005, 13:12
Kolege, ne dajte se navuči na GW-7. Kao klavijatura jest novi model, ali stvarno ništa specijalno ili senzacionalno. Još uvijek su stare G i E serije Rolanda puno korisnije i jednostavnije za rad od GW-7. Ja osobno ne znam gdje da ga svrstam, jer ne mogu ga definirati niti kao profi synth, niti kao igračku.
Provjerio sam unos podataka s USB-om.
Stylove možete od bilo koje E ili G serije upucati u njega koblom uz pomoć PC računala u USB 2.0 utikač kako je Delija već reko.
Sa USB memory key-a ili ti sticka ne vuće podatke. Nema HD, ZIP drive niti FD, čak niti mogučnost ugradnje 8O
Varijacije ima samo dvije, orginal i variation kako je kolega gore spomenuo. Mene užasno podsjeća svojim aranžer mogučnostima na neku slabiju Yamahinu PSR seriju tipa stari 510, 520 ili sl. ono s karticom bez disketne jedinice.
Ne znam što da kažem više o njemu. Od početnog oduševljenja njegovom pojavom (radi cool izgleda i niske cijene) do teškog razočarenja kad sam ga čuo i video što može. U biti on (GW-7) je SKUP u odnosu na ono što nudi.
Ostaje nam samo da vrijeme kaže svoje o njemu. Vjerojatno će završiti kao onaj cool Rolandov model iz početka 90-tih, mislim da je bio JW-2200. Skup, našminkan, ali za naše podneblje neupotrebljiv. GW-7 ima balkan i istočnjačko orjentalbe boje, no daleko je to od kvalitete Triton sinteze. Ocijena od 1-10 za GW-7 je -3.

laky
30.08.2005, 22:31
Od početnog oduševljenja njegovom pojavom (radi cool izgleda i niske cijene) do teškog razočarenja kad sam ga čuo i video što može. U biti on (GW-7) je SKUP u odnosu na ono što nudi.

Tako je uvek bilo i bice, profi klavijatura za 500e, nikad. :wink:

Vaxter
31.08.2005, 03:46
Naravno!
Kao shto vec rekoh na jednoj temi.
Ovo je dobra klavijatura za pochetnike.
Nije totalna igrachka, ali nije nikako za ozbiljan rad...

skoricnik
08.07.2007, 00:02
evo ovako...
posto sam ja ovde novi...
trebaju mi demo snimci rolanda GW7, ali nasih pesama ili kola, svejedno...

Da li se moze porediti sa iS50

znam da je ono... 16sty vs 99sty :)

eto molim vas ako neko ima da postavi snimke

pozz

BasariStudios
08.07.2007, 02:10
Ne zaboravite da ROLAND GW-7 nije nikaki aranzer, to je samo obicni WORKSTATION.

Morison
08.07.2007, 15:21
GW7 ima 2mb memorije interne za smestanje ritmova,pa izracunajte koliko ritma moze stati.Ovo je,ujedno, memorija na kojoj pisete i midi fajlove.
Potrebno je USB kablom povezati kompjuter sa GW7 da bi ubacili ritmove.Tacno je da koristi ritmove sa G serije,bez vecih problema.
Mislim da imate 4 varijacije,Combo dve (to je kao na G seriji Basic dve varijacije) i full band dve (kao Advance na G seriji).Ovako je i na EXR seriji.
Imate 100 user mesta.To znaci da od postojecih ritmova (internih i user) mozete napraviti 100 user programa ili perfomanca kako se to jos zove.
Po meni,bolje je uzeti EXR seriju.Imas EXR-5s za slicne pare,ili EXR-E2 za malo vise para.
Na oba imas vise memorije,200 user programa,numericku tastaturu,flopy disk a na E2 imas i orjentalne drum kitove i boje za balkan.
Ili uzmi polovan Pa50.