PDA

Pokaži Full Verziju : psr 3000 i kvar na displej


grandia
28.08.2009, 09:28
ciao momci

trazim vec skoro sat vremena u forumu slicnu temu, slican problem al nisam naso ...

sta sam naso je jedan psr 3000 u ebay koji je momentalno oko 150 evra a ima jos 3 dana da se bori oko njega:">

e sad problem je u tome, sto ima kvar na displej, tj. covek pisao da mu je psr pao sa stalka. kaze klava radi bez problema jedino sto je displej pokvaren (pogledajte silke ...)

ne bi verovao da se ovako nesto kolegama ovde na forum desilo, al reko bas da pitam posto znam da ovde ima dosta eksperti za yamahu

moja pitanja:

1. zna li neko dal moze taj displej da se zameni il popravi? cena?
2. do koje sume bi ste vi drage kolege pratili ovaj slucaj psr 3000?
2b. ja sam mislio na 400-500 posto nije bas u dobrom stanju

nisam siguran, al mislim da je vlasnik te yamahe shvaba, pa verujem da je aranzer gol ko puz bez kuchice il namesten da svira valcere i polke :lol:... znaci tu bi trebalo dosta da se radi, a za mene bi to bilo superiska, jel taman onda ja spremam njega tako kako meni odgovara ...

jos da dodam, aranzer se nalazi isto u austriji i nije daleko od mene, znaci imam i sansu da ga pre svega testiram. interesantno mi je i kako bi se snalazio sa tim kvarom na displeju. mislim dal bi to mnogo smetalo uz svirku. meni to lici na neku lepljivu traku :-O ... vlasnik mi se jos nije javio.

eto pogledajte silke i molim za vas savet. naravno se zahvaljujem vec unapred svima.

b.o.Y.c.h. ČK
28.08.2009, 12:55
Display se može zamjenit, ali ako si upoznat displayi su poprilično skupi (a ovaj u boji vjerojatno još više) to moraš pitati u neku radnju i sam procjenit isplatljivost...
Vidim da je desni dio displaya oduzet, teško ćeš raditi, gotovo nikako (pravit ritmove i ostalo gdje treba baš desna strana)
Meni se to čini jako jeftino - 150e, to bi bila velika prilika ako si siguran da je samo display u pitanju..Neznam kako su u njemačkoj cjene, pa valjda zato toliko jeftino...i u svakom slučaju je moraš provjeriti..Ja ovako u grubo kažem da display košta oko 200-300e

Vaxter
28.08.2009, 15:09
Hm, ako su samo ove sve stvari, shteta nije ogromna.
Displej mi ne deluje da je bash on sjeban, vec da je sjeban kontakt samo, a to se poprilichno lako da srediti.
Naprsnuce mislim da moze fino da se zamaskira.
To ce smisle garant neshto oni nashi farbari i klavo-limari... :))
Shto se mene tiche, kupuj!
Naravno, dok je cena odgovarajuca...

caka012
28.08.2009, 18:07
mislim da se isplati i ako platis zamenu displeja 200 evra.

Vaxter
28.08.2009, 19:04
S' tim shto sam ubedjen da ne mora da se menja, i da glat moze sam da sredi problem... :)

b.o.Y.c.h. ČK
28.08.2009, 19:11
Vaxter...A kako misliš taj ekran popraviti?
U par navrata je neko spominjao isto takve probleme ali kod ty2, kad se malo udari odmah se po ekranu primjete crtice, kristali se preliju i to je dovoljno za zamjenu novog...Recimo kao i kod mobitela...Ne kužim se previše u ove detalje liquida, zato ne zamjeriti

Vaxter
28.08.2009, 20:32
Stvar je u tome da meni ovo ne deluje kao preliveni kristali, vec kao da su se samo zeznuli kontakti.
Kada se preliju kristali to drukchije izgleda...

b.o.Y.c.h. ČK
28.08.2009, 20:46
A ko će ga znat...
Ajd da je i tako pa da kolega grandia bolje prođe...

grandia
28.08.2009, 21:07
izvinjavam se prvo momci da se tako kasno javim, ne volim da postavim temu i posle se ne javljam ... sry!

a kao drugo zelim da se zahvalim sto zelite da mi pomognete :)
znao sam odprilike ko ce da se na ovu temu javi i zadovoljan sam jel su to bas one kolege koji imaju iskustva sa tim aranzerom.

izgleda da sam ja nerazumljivo objasnio temu.. to je na ebay i psr3000 je momentalno 150,--- a ima jos 3 dana .. znaci moze suma i da postane veca ...

zbog toga sam vas pitao koju sumu bi ste vi maksimalno dali za tu yamahu u takvom stanju ...

nazalost vlasnik te yamahe mi se jos nije javio kako bi mogao da ga pitam da ja licno pogledam klavu i da vidim/cujem kako radi ...

tamo je pisao da se psr3000 moze ukljucati na neki monitor kao zamena njegovog ekrana ... cuo sam negde da je to moguce, e sad koliko je to prakticno uvek neki monitor uz sviranje pored yamahe, to je druga stvar :lol:

jos jednom svima hvala za savet i pomoc, ja cu da pratim sta se tu na ebay desava i da vidim da mi se taj vlasnik javi pa da testujem klavu.

pozdrav!
Dodato:
uff .. momentalno na 300,-- evra .. njih 10 tamo samo sto se ne biju za njega na ebay ... tesko meni :(

Vaxter
28.08.2009, 21:36
On ima tvout, tako da monitor ne pali...
Samo televizor...
Mislim da ti je to za svirku malo preveliko... :))
Ali kazem, meni lichi samo na kontakte, i nadam se da je to, tako da to ne bi smela biti skupa popravka, ako se ne usudjujesh da probash sam.
I ono shto si pitao...
Cena...
Bash zbog rizika da je kvar koji se nadam da nije, ne bih ishao preko 250e.
Eeeeeventualno 300, mada mi i to nekako mnogo...
Opet, kazu da ja uvek mnogo skidam ljudima cene, kada od njih neshto kupujem... :))

grandia
29.08.2009, 00:13
hvala drug vaxter, na to sam mislio, tv out ... jos bolje, taman mozes da ukljucis neko malo televizorce i metnes ga pored klave :D

ko sto sam reko, njih 10 se tu bore ko lavovi za taj psr3000 .. znaci tu ima nesto. :rolleyes:

gega
29.08.2009, 06:41
,,On ima tvout, tako da monitor ne pali...
Samo televizor...
Mislim da ti je to za svirku malo preveliko... :)),,



Postoji mogucnost priljucenja dodatnog TFT Displey-a pomocu AV-VGA Adaptera. TFT Display 15" kosta sa K&M stalkom 150€ pogledaj kod Steinbrecher-a (isto u Ebay-u)

cvele
29.08.2009, 10:37
ja se isto slazem sa Vaxter-om. Ivice gdje display ne radi su veoma ostre i pravilne, sto mi ne izgleda kao da je display pukao i da su kristali razliveni. ALI pazi, moguce je da je ostecenje negdje na sredini ovog polja sto ne radi, pa se ne vide kristali koji su razliveni a da je onda ova sekcija ekrana ostala bez funkcije.

grandia
29.08.2009, 12:57
@gega

ciao gega!

za taj tv out nema problema, mislim, to bi bio manji problem jel tu bi mogo da ukljucim neki mp4 koji ima tv-in i displej bi bio slican original displeju sta se tice velicine njega ... znaci 7-10""

@cvele

druze, hvala sto si me podsetio na to ... kad razmisljam bolje, tu bi mogo da budes u pravu, znaci moguce da i kontakti i dugmici koji se nalaze na desnoj strani displeja nisu ispravni ?

ne javlja se onaj svaba, i ako sam mu poslao vec 2 emajla ...

necu da budem dosadan, izgleda da je bolje da ja dignem ruke od toga i ako sam se vrlo radovao da cu imati sansu da kupim taj psr3000 pa da mogu i ja da postanem clan u grupi "yamaha psr-useri" ovde na forum ;)

a stigli su vec na sumu od 390 evra. ja sam bio voljan da dajem manje il vise 400 ...

ja cu bolje da odustanem toga i gledam dalje da nadjem nesto slicno ....

hvala jos jednom svima koji su dali komentare!

makso68
30.08.2009, 13:30
Ja ću ti odgovoriti na drugi dio pitanja,a za ovo prvo je na tebi da odlučiš.Drugi dio pitanja je bio u vezi naših boja i ritmova ;-ja sam postavio kompletne svoje usere i ritmova i boja,a kako čujem u demo snimcima dosta kolega koriste te ritmove,a i javili su mi se na PP da se zahvale.Prema tome imaš dosta materijala u down-sekciji za PSR 3000.Naravno,ima dosta kvalitetnog materijala i od ostalih kolega.Pozdrav!

grandia
30.08.2009, 13:44
ciao makso!

to znam druze, i od tebe ima dosta ovde za yamahe :) i ne samo za yamahu
citao sam i komentare u downcentru i ocigledno su svi bili zadovoljni tvojim radom!

nisam uspeo da se kontaktujem sa coveka koji prodaje yamahu a ne bi voleo da ga ovako "daljinski" kupim pre nego sto sam ga probao ... inace covek ima 137 transakcije i 100% (niko se jos nije zalio ...)

odlucio sam se da ne pratim vise taj oglas, momentalno 400 evra a jos 22 sati do kraja ... al trazim dalje (polako...)

hvala jos jednom za vasu pomoc i informacije.