PDA

Pokaži Full Verziju : Narodnjacki procesor


doktor87
27.08.2009, 21:48
Pozdrav svima! Imam sledeci problem : gitarista mi ima neki korg procesor, ne znam tacno model, ali uzasno lose zvuci pogotovo za narodnjake (sto i sviramo). Hoce da ga menja u skorije vreme pa dajte predloge. recimo, interesuje me kakav je RP90 ili RP 150 za te stvari...naravno uz tu kombinaciju bi kupio i Volume pedalu...

P.S. Interesuju me procesori nize cene ( RP150, RP 250...) a da mogu da odrade takve stvari ( u pitanju je klubska i splavarska muzika), jer mislim da od ovog Korga nema gore... Gitara na kojoj svira je Yamaha AES620, ako to nekom znaci...

Dare 82
28.08.2009, 01:33
Da ne koristi korg pandoru px4 mozda?Ako je taj procesor to je mnogo dobra sprava samo on ne zna da je namesti.

aleksandar72
28.08.2009, 02:31
Dobro sto si naveo koji model gitare koristi ;)
Neka promeni kao prvo gitaru :lol:
Bez zezanja, AES-620 je tipcno rokerska gitara sa magnetima relativno jakog outputa!HH kombinacija magneta nije uposte narodnjacka.
Neka priusti sebi SSS ili HSS kombinaciju,koja je daleko univerzalnija.Znaci ne vezujem se za brend i ostajem neutralan,vazna je kombinacija magneta.
Inace je AES-620 jako dobra gitara,u svoju klasu cak i odlicna ali nazalost sound koji je blizi rock muzici.

Efekat srednje klase koji dobro zvuci:
BOSS-GT3/6/8
Digitech RP-20/21
Korg PX4/5
Zoom G7

Pozz

P.S.neka nabavi sebi BOSS GT3, ja cu da mu poklonim gotove kombinacije,od "Silvane do Santane" :)

doktor87
28.08.2009, 07:27
ok :) koje su cene tih spravica? on mi je rekao da bi kupio Ibanez, ali ne znam koji model specijalno za narodnjake...?

kreso
28.08.2009, 10:24
Od jeftinijih i dobrih Ibaneza mu je dobra EX serija, a od boljih mu je za male novce odlična primjerice SGR-800.
Vidi, nisam gitarista, al navodim ti modele koje koristi moj gitarista, a sound mu se preko procesora Digitech VL-7 (mislim da sam dobro napiso, to je onaj metalik plavi procesor) fenomenalno čuje.
Btw, prije Digitecha je imo ZOOM 8080 i nevjerojatno kolko je taj procesor skup, a loše se čuje.
Inače, kolko vidim jako je popularan BOSS GT6

aleksandar72
28.08.2009, 16:12
Mislim da se EX serija vise ne proizvodi,inace u sustini dobra low budget serija a ova SGR-800 mislim da je iz cuvene soundgear serije,koji su zaduzeni za bas gitare.Ako mora Ibanez,moja preporuka iz aktuelne produkcije,GSA60.
Strat style sa HSS konfiguracijom,solidna izrada,C shape palisander vrat,medium freets i maple body,idealna allround gitara za prifatljivu cenu.
Mogu da izdvojim jos sledece gitare iz srednje klase:
Fender Strat Highway,Deluxe ili Fat Strat,sve HSS kombinacija.

Kad bi ja licno birao:
Fender Classic Mex60 koji kosta ca.490EUR i na bridge poziciji ugradio bi Seymour Duncan SL59(humbucker/single format) za saturacije i fat sound....za nekih 570EUR imate savrsenu gitaru koja moze da zadovolji skoro svaki pravac muzike.

Pozz

P.S.bilo koji BOSS iz GT serije je odlican allround procesor.

wall
28.08.2009, 16:53
Sto se tiče gitare godin (sa singl magnetima) su ti je zakon za takvu glazbu a za pedale slazem se s kolegama za digitech i boss gt seriju čak i boss me je bolji od korga pozd

svirko
28.08.2009, 18:00
Iako nisam gitarista,svirao sam sa nekoliko kolega koji su koristili Boss GT6,i mogu samo reci da sprava daje fenomenalan zvuk,kako za soliranje narodnjaka,zabavnjaka,tako i za ritam.
A gitare su bile Gibson i Fender

wall
28.08.2009, 23:14
Ja se slazem s tobom svirko da su gibson i fender (naročito) dobre gitare ali gitara koju sam ja naveo (Godin) staje im uz bok po kvaliteti nije razvikana a cijene im se kreću već od 400€ ( u istoj tvornici se rade i ovi koji koštaju 400€ i oni najskuplji modeli koji dođu 2000€) fendera nema za te novce , a o gibsonu da i ne pričamo . Sto se tiče ibaneza ima jako dobrih ali isto tako koštaju ako su proizvedeni u japanu ove kineske nebi baš preporučio. svirko prijatelju pozdrav (nisam rješio pitch ....budem)

aleksandar72
29.08.2009, 00:03
Godin su jako dobre gitare, imao vec 3 modela u svoju "ergelu",jedna od sledecih investicija bice i Godin Glissentar ali....

Budimo fer i uporedjivajmo model sa modelom a ne brand sa brendom :-h
Godin,Ibanez,Fender,Gibson....kako i jos najmanje 30tak brandova su vrh gitarske industrije ali necemo nikako pomoci kolegi ako ga uputimo na brandove a odbijemo da prenesemo nase iskustvo sa pojedim modelima.
Singlecoin ne zvuci isto na ALDER BODYju i MAHAGONIju ,isto je velika razlika u tonu kad je vrat iz MAPLEa,sa ROSEWOODom,bez,bolt on brat,one piece,glued neck.......sve to utice na pravac mzike i stil sviranja.

Pozz

P.S.Godin LGX i Godin LG izgledaju na prvi pogled isto,ova prva je duplo skuplja.Zasto?

svirko
29.08.2009, 06:53
Nije mi bila namjera raspravljat o gitarama, nego o procesoru Boss Gt6i njegovim mogućnostima.
Naveo sam sam samo ova dva branda koje sam čuo sa tim efektom;)
Zadnje od gitara što sam pratio, bila je moja bass gitara koju sam svirao Ibanez, kopija Fender Jazz Bass.:D

doktor87
29.08.2009, 18:30
Ma ok je ljudi! Interesuju me i gitare..jer ce morati da menja... Ali mi niko jos nije odgovorio na pitanje koliko navedeni procesori kostaju polovni, jer ne mogu da nadjem...

aleksandar72
30.08.2009, 00:41
Polovna:
BOSS GT3 130-180EUR
BOSS GT6 180-200EUR
Korg Pandora PX4 80-100EUR
Digitech RP20 180-220EUR
Zoom G7 150-180EUR
Line Pod XT 250-300EUR

Zaobidji novu RP seriju od Digitecha! RP50,100,150.....kanta!
Solidan procesor ispod 200EUR a obavi odlican posao:
BOSS ME-20//ca.170EUR New!

doktor87
30.08.2009, 18:57
KONACNO! :) Zahvaljujem!

ivanstan
08.09.2009, 14:40
Uzmi bilo koji polovni BOSS procesor iz GT serije, mislim da GT-8 sada kosta oko 300 jura, ali vredi svaku paru...sto se tice Zoom i Korgovih procesora imam jako lose misljene o njima...neka se oni drze proizvodnje klavijatura a procesore nek prepuste profesionalcima...

dado123
03.12.2009, 09:06
pozz svim kolegama jedna pomoć od vas kolega ima gibson les poul de luxe stara je bar 30 godina stari dok je svirao uzeo orginal e sad hoće da kupi sebi procesor boss gt-10,dali je to dobar procesor za našu muziku ustvari za svu vrstu muzike pošto se sve svira pa ako je neko imao tako nešto ili sl kakva su iskustva ja se nerazumijem baš puno u to pa da mu pomognem vašim savjetima šta i kako!! hvala svima!!
Dodato:
nije valjda da se nitko nerazumije?

doktor87
03.12.2009, 23:40
Prijatelju to ti je kao da pitas jel casa za kafanu :lol:

To je profi procesor (profi je i cena) i mozes da ga prilagodis svakom tipu svirke...:p Kazi ti matorom da isuce novcanik i da zagreje prstice!

aleksandar72
03.12.2009, 23:57
Procesor je kao izmisljen za "sounds of balkan" i je u svoju cenovnu klasu N°1.
Steta sto gitara nije tako fleksibilna za vise pravaca muzike,pogotovo yu-folk.
Inace jako dobra gitara,koja ako je u dobrom i orginalnom stanju vredi nekoliko somova :) Gitaru koju bi i ja pozeleo u svoju kolekciju,predivan zvuk sa svojim "mini-HB", bas za Jazz/Blues!
Neka je dobro cuva! ;)

Pozz

P.S.skoro isti model GIBSONa koristi maestro Vlatko Stefanovski B-)

Dejan
04.12.2009, 00:10
U svakoj temi aleksandar72 ima konkretan,tacan i pouzdan odgovor...Stvarno odusevljan sam tvojim znanjem!Svaka ti cast!

aleksandar72
04.12.2009, 00:23
Hvala ti Dejane,najvise me raduje sto mogu svoje znanje da podelim s vama.

Sve najbolje
Aleksabdar72

dado123
04.12.2009, 01:26
aleksandar hvala ti puno,to je moj kolega koji ima tu gitaru nekad je njegov stari svirao prije tridesetak godina i u zeo je tu gitaru a čovjek ima para pa mu nije problem dat činimi se rreče oko 500eura za boss gt 10,možda če nam trebati pomoć oko boja pošto ja neznam ništa oko toga a i on nije baš nešto strućan pa kad pazari javim se hvala još jedanpu,da ima i vox pojaćalo na njemu je dosad svirao i ima dobar zvuk e sad kad kupi taj procesor jeli bolje odmah u mikser iz procesora ili možda u pojaćalo procesor pa onda mikrofonom malo se slabije oko toga razumijem!!

aleksandar72
05.12.2009, 02:54
Oko podesavanja nije problem,kad kupite javite se,sredicemo procesor.Ja bi vam dao (95%) svojih preseta ali sa ogledom da sa BOSSom koristim gitaru sa sasvim drugom PU kombinaciju,nece vam biti puno od pomoci.

Ja sam tako podesio GT10 da mi odlicno radi direktno u Pult.Idem balansirano u Mikser,zasebno koristim direkt out i idem na monitoring i sound je odlican.Redka su pojacala koja dobro rade za balkanski stil sviranja.Do sad pojacala koja su me zadovoljila su MESA BOOGIE Studio 22 i Fender The Twin,sound priblzno dobar kao u Line modu.Zao mi je sto sam ih prodao :mad:
Da ne budem pogresno shvacen,taj Gibson,BossGT i Vox.....kulminacija!
Ali za drugi pravac muzike!Ja bi licno BOSSa spajao paraleno(send-return) i koristiti samo FX blok bez njegovih Preampa,predpojacalo bi koristio od VOXa.
VOX Ac30 je jedno od najboljih pojacala koje sam svirao,ali to je druga prica i dimenzija.
Mozda je kompromisno resenje levi kanal procesora koristiti direktno u razglas a desnim kanalom ici u pojacalo.
Sve je stvar ukusa....
Pozz

P.S.koji je to model VOXa?

milos511
15.12.2011, 04:58
jel bi mogao neko da mi objasni jednu moju nedoumicu?relativno sam mlad gitarista, posebno sto se ktice procesora... do sada sam koristio samo zoom 707 koji i sada koristim... polako skupljam neke parice za novi procesor, i kako suma raste tako me sve vise muci jedno pitanje...
KOJA JE RAZLIKA IZMEDJU BOSOVE SERIJE ME I GT? INTERESUJU ME PREDNOSTI I MANE JEDNE I DRUGE SERIJE...

UNAPRED HVALA!!!

savalukic
06.02.2019, 15:03
Pozdrav svima!Imam jedan ako to tako mogu da nazovem "problemcic" koji me muci vec duze vreme:D.Gitaru sviram skoro pa 8 godina isao sam 6 godina u muzicku skolu i 2 godine privatno.Medjutim,moj nastavnik gitare mi nikad nije spominjao te efekte i procesore a ja kad god da sam gledao nekog gitaristu da svira(klub,kafana,svadba,rodjendani....)uvek je imao nesto na podu sto je "pritiskao"nogama.Ja sam pre godinu dana imao srece da dobijem jednu Epiphone Les Paul Standard gitaru i jedno Roland CUBE Street pojacalo.
U medjuvremenu sam sa svojim drugarima oformio jedan narodnjacki bend(klavijatura,2 harmonike,vokal,i ja gitara)ali i dalje nisam kupio nikakav procesor jer nzm sta je dobro za pocetnike(procesor do 200e)a vidim da mi treba.
Ako neko moze da mi pomogne bio bi mu zahvalan.
Hvala unapred.