PDA

Pokaži Full Verziju : Windows Live Messenger i WinXP x64


skoricnik
26.08.2009, 15:49
Ima li leka za Windows Live Messenger na Windows XP x64 platformi?

Trenutno ni jedna verzija nije kompatibilna sa istim, a do juce sam imao stariju verziju MSN-a i od jutros ne moze da mi se prijavi zato sto moram da imam najnoviju verziju (koja ne radi na x64).

Vaxter?

Pozdrav

x3meSRB
26.08.2009, 16:18
pa neznam koliko to ima veze sto ti je x64, pogledaj da ti nesto drugo ne koristi taj isti port, ja ne mogu da se prijavim na msn ako mi je skajp ukljucen, pa moram pravo na msn pa onda na sve ostalo sto koristi net.... shta ti izbacuje kao eror msg kod prijavljivanja?

skoricnik
26.08.2009, 16:44
Na starom - You have to download the newest version, bla bla...

Instalacija novog - Nesto u smislu da na 64bitnom OS-u ne moze da radi WLM, i prekine instalaciju.

Korg-Pa800
26.08.2009, 16:45
kolega...
nisam bas siguran ali postoji nekoliko rjesenja za taj tvoj problem...
prvi je da sacekas dan-dva pa probaj da se opet ulogujes jer server od msn-a zna nekada stopati...
a drugo rjesenje bi ti bilo da izbrises tu verziju i da instaliras opet istu pa probaj...
ali cudno mi je to ako mu ne odgovara ta verzija msn-a onda bi je on trebao sam update-vati,ali ako nema te opcije onda je do servera greska...
pozdrav i pisi ako bude jos problema...

Vaxter
27.08.2009, 01:17
Problem je u installeru koji je nekompatibilan.
Pronadji negde msi installer samog messengera, bez onih kompletnih Live zajebancija.

skoricnik
27.08.2009, 15:46
Trazio sam i to, i izbacuje mi opet da ne moze da se instalira na XP Professional X64, Windows Server 2003 i sve OS-ove starije od Windows XP Service Pack 2.

Korg-Pa800
27.08.2009, 15:49
@skoricnik (http://www.yu-midi.com/forum/member.php?u=1602)
Onda imas tri mogucnosti:
1.da instaliras 32 bitni windows,ako ti moze...
2.da zaboravis na taj live mesenger jer je to postao zesci problem....
3.Provjeri je li ti prilikom instalacije windowsa dosao njegov fabricki mesenger.
S njim nikada nije problem i uvijek se snjim mozes ulogovati...
Lijep pozdrav...

skoricnik
27.08.2009, 16:05
1. Ne mogu da se vracam na x86, zato sto imam 4GB rama.
2. Ne mogu da zaboravim na MSN, imam dosta vaznih ljudi na njemu.
3. Naravno - postoji stari, ali preko njega mogu samo da pisem, treba mi share, transferi, pozivi, sve...Koristim MSN maksimalno...

Hvala, na savetu, ali mislim da cu veceras nabaviti Windows 7 RTM pa ostajem na njemu.

Pozdrav

Vaxter
27.08.2009, 22:38
Neverovatno mi prosto...
Ja instalisao iz msi instalera na 2003 server...

Korg-Pa800
28.08.2009, 15:36
1. Ne mogu da se vracam na x86, zato sto imam 4GB rama.
2. Ne mogu da zaboravim na MSN, imam dosta vaznih ljudi na njemu.
3. Naravno - postoji stari, ali preko njega mogu samo da pisem, treba mi share, transferi, pozivi, sve...Koristim MSN maksimalno...

Hvala, na savetu, ali mislim da cu veceras nabaviti Windows 7 RTM pa ostajem na njemu.

Pozdrav
@skoricnik
Nisam ja nista lose mislio kada sam ti napisao zaboravis msn,mislio sam da malo sacekas par dana pa da se probas ponovo ulogovati...
A sto se tice staroga,ako ti treba sve ovo sto si naveo,onda ganjaj live verziju...
Lijep pozdrav...8-X

Vaxter
28.08.2009, 15:41
Nisam siguran, ali mislim da aMSN ima vecinu opcija Live messengera...

Korg-Pa800
28.08.2009, 16:27
3. Naravno - postoji stari, ali preko njega mogu samo da pisem, treba mi share, transferi, pozivi, sve...Koristim MSN maksimalno...


Pozdrav
@skoricnik
Druze istina je da preko obicnog MSN-a mozes da pises,ali sad sam provjerio i vidio sam da preko njega moze ici i share,transferi,pozivi i sve ostalo.
Mozda neces moci koristiti PLUS opciju,ali kao sto rece Vaxter on ima te sve dodatke koji ti trebaju,pa barem neko vrijeme dok ne nabavis LIVE verziju.
Lijep pozdrav....8-X:D

erno11
28.08.2009, 16:48
Jarane pogledaj dali ti je sat na kompjuter ustimat kako treba...:)

Znam kod mene kad sat nije tacan na kompjuter nece da radi msn messanger.

Pozdrav

skoricnik
28.08.2009, 17:58
Kao sto sam napisao, prelazim uskoro na WIN7 RTM, tako da ce mi raditi na njemu MSN :)

Zahvaljujem se svima.