PDA

Pokaži Full Verziju : pomoc za sd karticu od 2gb(pa 500)


misa1265
25.08.2009, 19:16
Pozdrav svima,interesuje me koju da kupim,jer ja dosao u radnju,i on izneo pred mene 6-7 vrsta,sve od 2gb,a ne mogu da donesem da kuci da pogledam koja valja!!ako neko moze da pomogne hvala unapred!!:)

Jolly
25.08.2009, 19:21
Vecina muzicara koje poznajem koriste Kingston-ove SD kartice,a i ja imam SD karticu tog proizvodjaca.
Pretpostavljam da si na to mislio.
Pozdrav!

paragovo
25.08.2009, 20:15
Ma koju god uzmes radice ti ,neznam sto je to toliko bitno

korg18
25.08.2009, 22:41
jaro kingston kao sto je rekao kolega ima njih jos po meni je jedna od bolji core duo mislim ako ces vec uzimat uzmi ono sto je najbolje a od ove dvije uzmi koju zelis po meni su najbolje neki kazu sve je to isto jok varate se pojedninci poz

misa1265
25.08.2009, 23:48
Hvala na pomoci!!i meni su rekli da uzmem kingston,nego ne znam dobro da ocenim velicinu!!jer one koje sam video su mi se cinile da su male!!

svirko
25.08.2009, 23:57
Nemoj slučajno da uzimaš MicroSD karticu!!
Ja koristim u Korgu PA500 Transcend 4 Gb.
I uzimaj, običnu SD karticu, ne HSD

Ace
26.08.2009, 00:13
Tacno je i to znaci samo SD!!! ne miniSD ili microSD!!!
Ja imam Verbatim SD karticu u Pa500 od 2gb a Kingston je stvarno najbolja firma za proizvodstvo memorija.
Sto se tice velicinu 2gb ti je i vise od dovoljno za setove i MIDI fajlove jer on ne zafacaju mnogo memorije

misa1265
26.08.2009, 19:58
Nisam video prethodna dva posta i zeznuo sam se,kupio sam Mikro SD Transcend!!jel sam se mnogo zeznuo,ja ne vidim da sam se zeznuo,mislim za sada radi!!pozdrav!!

svirko
26.08.2009, 20:03
Ma dobro,

vjerovatno imaš i onaj adapter za tu inače MicroSD karticu, pa ide unutra, al inače da nemaš, upala bi kartica kroz onaj utor u klavijaturi!!

misa1265
26.08.2009, 20:18
Ima adapter!!!;)
Dodato:
I jedno pitanje da ne bih otvarao novu temu bezveze,zasto u download sekciji nema set za pa500??

Ace
27.08.2009, 01:14
Imas u rubriku Kompletne setove pa onda Korg PA800/PA2X. Sigurno ima. A sta se tice adapteru mislim da ce gubis malo u brzinu ucitavanja zasto ide od MicroSD preko adapter a ne direktno SD kartica!

zarcchissimo
18.12.2009, 02:44
Drug da li bi mi mogao pomoci oko namenskih ritmova koji u sebi imaju Rumbu,Begin i dvojku-da li je moguce smanjiti ili ubrzati tempo po varijacijama i da se sve to memorise? Trenutno imam Pa500...slucajno sam na forumu procitao nesto slicno tome ali sad ne mogu da nadjem!Bio bih ti jako zahvalan kada bi mi pomogao:confused: Hvala

Ace
18.12.2009, 14:42
Ovako
Da napravis ritam da ima tri razni varijacijama trebas kopirati varijacije iz vise ritmova.
Odberi jedan ritam na primer nek bude dvojka. Stisni record i odberi "Record/edit current style" pa stisni menu i odberi Style edit. Sad stisni na Copy from style.
Gore gde pise current stisni select i izberi rumbu. Kaj from trebas namestiti koju varijaciju i koje instrumente (ti izberi sve instrumente - all) Kaj to trebas namestiti u koju varijaciju da se kopira (izberi onu koju neces da je ima u ritmu da bih tu stavio rumbu. Na isti princip mozes kopirati i intro, fill i ending. Posle promeni ritam na begin i kopiraj od begina sta hoces. Stisni exit i sredi instrumente u svaku varijaciju.

Sad trebas srediti tempo za svaku varijaciju!
Izberi koju u varijaciju hoces smeniti tempo i stisni menu pa event edit. Stisni na strelka dole levo i izberi "master". Stisni na tempo pa stisni na insert. Pojavice ti se nov "event" Tempo. Taj novi tempo neka ima vrednoste "position" 001.01.001 i kod "value" namesti koliko zelis da ti bude tempo za tu varijaciju. Tako ces namestiti tempo za svaku varijaciju, fill, intro i ending posebno.
Onda sredis instrumente na trake i odaberes na padajuce meni "write style" i memorises.
To bi bilo sve pa ako opet ne mozes javi mi na MSN.