PDA

Pokaži Full Verziju : WIN-Defregmentacija-Problem!


Maxica
25.08.2009, 11:25
Cao svima!Nova sam na forumu,i imam jako veliki problem.Moj sadasnji komp sam kupila pre 2 godine,jer onaj prosli nije valjao..U januaru mi je otisao windows i promenila sam ga,u aprilu takodje,kao i u maju..Prvi i drugi put iz nepoznatog razloga(verovatno virus)..Treci put sam primetila da kad udjem u program Disk Defragmenter,nece da ga "ocisti" vec stane,i ceo kompjuter...Onda moram da ga restartujem i ne diram taj program,..Posle nekog vremena kad upalim komp,sistem ne radi..Sad mi se desava to kod tog programa,..Je l` zna neko kako da resim taj problem,vec imam fobiju od toga da mi se komp ne upali?...:(

Milan$
25.08.2009, 12:02
Pa posto Defragmentacija sluzi za slaganje podataka na Hard Disku,pretpostavljam da je do hard diska problem,i da moguce imas na njemu Bad sectore,pa kad program krene da regrupise podatke,naidje na bed sectore,i ne moze da upise podatke preko njih ili da izvuce podatke iz njih i ukove....Za pocetak mislim da je to....A da,ako jeste,kupi novi HD i resen problem;)....Pozzzz

Maxica
25.08.2009, 13:11
Hvala ti!

b.o.Y.c.h. ČK
25.08.2009, 13:16
U ovom slučaju može biti svašta...
Evo što bih ja napravio, formatirao bi računalo, sve poovo instalirao nasnimao....Obavezno bih stavio antivirusni NOD 32, i Ad - Aware....Onda bi defragmentirao, i provjerio dali disk ima bad sectore, ako ima puno toga, ako je jako oštećen onda bih ga mjenjao jer može i riknuti... (a diskovi nisu skupi)....I dalje nema frke sa kompom...Jedino ako je u pitanju neka druga hardverska greška

Maxica
25.08.2009, 14:00
Mislis da menjam opet windows?

b.o.Y.c.h. ČK
25.08.2009, 14:04
da, obrišeš sve na kompu što postoji (format)...Zatim instaliraš ponovo windows, ako si do sada imala vistu, pokušaj instalirati Xp

svirko
25.08.2009, 14:21
Formatiranje HDD-a, instalacija novog Windows XP SP3.
Ako imaš kakve važne podatke preporučujuem ti instalaciju programa PartitionMagicPro, i podijeliš HDD na dva dijela.
Jedan za Windowse i ostale programe, drugi za dokumente ili bilo šta tebi važno.
I probaj onda sve defragmentirati. Ako i dalje ne ide.......mjenjaj HDD.
Još jedna stvar, poskidat poklopce od kučišta, i probaj malo izvadit, ispuhat sve, izvadit i očistit pločice od RAM memorije.

Maxica
25.08.2009, 14:33
Imam Xp..Hm,dali ste mi tri razlicita resenja,ne znam vise sta da radim..:confused: Mislim da je u svakom slucaju najbolje uzeti cekic i zavrsiti sa tim.. :D

Beethoven
25.08.2009, 14:39
Da,i kupiti Mac...:) Mislim,nemojte pogresno da me shvatite,ja se nikad na PC necu vratiti.Nemam vise problema sa virusima,sa O.S.-om...Milina.Svima preporucujem prelazak na Mac.Ali najiskrenije.

Pozdrav.

Maxica
25.08.2009, 14:41
Hehe..Nego,sorry,objasni ti meni sta je Mac? =)):blushing:

grandia
25.08.2009, 15:22
ciao maxi(ce)

volimo da pomognemo i ako verujem da si malko zalutala ovde. mi smo vise eksperti za muziku a manje za kompe ... izvini ako se varam da si zalutala :)


windows se ne menja nego instalira. znaci formatiras kompu i instaliras ceo windows iz pocetka. nemoj da updatujes kompu na SP3, to je velika greska. SP2 je mnogo vise stabilnija za rad. ako ti kompa normalno radi dok ne defragmentiras onda nemoj da fragmentiras nista.

a taj "mac" ti je apple macintosh i kosta barem 3 puta tolko ko "normalna" kompa ...

ono sa cekic vise lici na nas muski nego na mlade devojke, mani se toga, ce se lupas po prstima ;)

Maxica
25.08.2009, 15:26
Pa,mozda malkice,ja obozavam muziku!Tako da sam ipak tu i zbog toga...Hvala ti,puno,u svakom slucaju!:)

svirko
25.08.2009, 18:08
Oooo, sunce vam vase kalajsano!!!
Umjesto da dami priskocite u pomoc,vi tako...zalutala na forum...auuu.
Ima ih onda jako puno koji lutaju ovdje.
@Maxice. poslusaj sta ti govorim.
Ispusi unutrasnjost kompjutera sa necim,pogotovo izvadi Ram-ove van i dobro ih ocisti.
Zatim,probaj sa bilo kojim programom predvidjenim za to napravit particije,odnosno podijelit HDD na dva dijela.
Prvi,ili obicno C:,ostavi za Windowse i ostale programe,a na drugi stavljaj svoje neke dokumente.
Kad to sve napravis,format C; i instaliraj WinXP,ajd mozes i sa SP2,iako ne vidim zasto ne stavljati SP3,jel ja ga imam otkad je ízasao i nemam nikakvih problema.Jos jedna dobra solucija,uz naravno dobar antivirus,jest instalirati TuneUp program,koji ce ti takodjer puno pomoci oko ubrzavanja i stabilnosti rada,neke vrste samociscenja itd.
Eto,nadam se da nisam bio naporan.
I btw,kao pripadnik stare Becke skole,(Balkanski smjer),zelim ti srdacnu dobrodoslicu na najbolji sajt na svijetu!!

Maxica
25.08.2009, 18:46
Hehhe..Hvala ti puno,poslusacu te!Inace,meni na C i stoje samo ti programi a na D dokumenti!Hvala na dobrodoslici!:)

milanceshow
25.08.2009, 19:19
@Maxica
Dobrodosla ti nama.....

Veoma je tesko objasnjavati neke stvari na forumu......mozda je najbolje da se taj komp pogleda.Odakle si?

Maxica
25.08.2009, 19:32
Bolje vas nasla!:)Ja sam iz okoline Novog Sada...Zvala sam neke ljude iz komp-shopa,ali na godisnjem su..Pa se iskreno nadam da ce me komp posluziti dok se ne zavrsi njihov godisnji...

Dane85
25.08.2009, 19:56
Caoo..

Kao sta su kolege naveli za resenje ovog problema, najbolje je ako formatiras Windows XP ..
Znaci ako ti je Hard Disc partionisana(podeljena) jos bolje i brze ide... recimo imas C:/ & D:/ hard disc onda samo formatiras C:/...

A kao sta je kolega svirko napisao, to je vec mnogima pomoglo da izduvaju komp, ali to je samo ako ti se gasi komp, moguce do ventilatora onda se izduva pa sa srecom proradi.. ako to hoces bas radis, zablokiraj ventilator koji hladi CPU (procesor) sa nekom olovkom ili neki stapic :)

poz

zsimonovic
25.08.2009, 20:50
:*

hammers
25.08.2009, 21:00
Maxice, da ti nisi kojim slucajem iz Leskovca, isla u nizu muzicku pa sad upisala gimnaziju i tako to? :confused::D A znam da jesi...B-)

neconix
25.08.2009, 21:00
Onda mozda ja mogu da pogledam umesto Milanceta,ja sam isto iz okoline.:)

x3meSRB
25.08.2009, 21:05
hahaha a da se meni pokvario komp dal bi kojim slucajem neko doshao da vidi :D

Maxica
25.08.2009, 21:32
Hahah ..Ne ja sam iz Beceja,i nisam upisala gimnaziju,niti isla u muzicku skolu..4Hammers...Ne znam,ko zna da li bi..4x3meSRB
Dodato:
Mislila sam,niko m inista nece odgovoriti,a ono svi priskocili u pomoc.. :D

grandia
25.08.2009, 21:45
ma duso reko sam ti da volimo i da pomognemo ;)

@svirko

nisam imao uopste nameru da uplasim devojce :D casna rec!
eto i ja sam se zbunio ko konj pa sam zaboravio da sam klavi.. ovaj mislim .. kavalir ...

eto ovom prilikom kazem maxici:

dobrodosla na ovaj forum maxice i osecaj se kao kod kuce >:D<

milanceshow
25.08.2009, 21:51
@x3meSRB
Posto je Neconix raspolozen,sigurno ce doci i kod tebe.......
Takav je neconix..........

Maxica
25.08.2009, 21:54
MA di da me uplasis,jeste da sam skontala da ste skoro svi mnogo stariji od mene,ali nema sanse da se uplasim.. :D Hvala Grandia...

b.o.Y.c.h. ČK
25.08.2009, 21:59
Maxica? Jel te zezaju ovi stariji dečki? :lol:
Ja sam malo mlađi, pa.... :)

milanceshow
25.08.2009, 21:59
Pa nismo bas mnogo......

P.S. Trebala si da das malo bolji naslov.......

Niikkola
25.08.2009, 22:04
Slazem se sa kolegom Svirkom, samo poslusaj njega i mislim da ces resiti problem sa kompom. Ako i dalje budes imala problema sa, javi se meni ;)

Maxica
25.08.2009, 22:05
Pa nadam se da ne..Ti si malo mladji pa??? xD:p
Dodato:
Ma svi ste vi divni,hocete da pomognete..Stvarno ste extra!Vise ne znam kome da se javim,ukoliko mi bude trebala pomoc!:)

grandia
25.08.2009, 22:07
uff dobro je, taman si nas spasila od kolege svirko :lol:
ovo nam ne bi oprostio dugo vreme da smo te uplasili ...

e sad mogu da ti kazem: (nisam bas siguran) drug svirko je najnajnajstariji medju nama :lol:

sad sam riskirao da ce se slatko smejati (moja namera) il cu da dobijem BANanu zbog vredjanja moderatora ...

nego gledaj ti da popravis tu kompu i sve ce biti u redu. jel to ovaj sad koj momentalno koristis il neki drugi?

Niikkola
25.08.2009, 22:07
Kakve veze ima, mislis mlad sam pa se ne razumem u racunare?? ;)

Marco7
25.08.2009, 22:08
Polako bre momci :) . . .

Maxica
25.08.2009, 22:10
Grandia..Ovaj je! Niikola..To si ti rekao,nisi zavrsio recenicu,pa sam htela da je nastavis.Starost uopste nije bitna..

milanceshow
25.08.2009, 22:13
Tako je maxice......"Ko zna,zna".....tu starost nije bitna.....
Bitno je da se poso odradi kako treba i da komp normalno proradi.....

Javljaj kako napreduje popravka te tvoje masine......!!!!!!!

Maxica
25.08.2009, 22:16
Sutra cu da ga otvaram,mrzi me sad..Sorry Nikola,ja se malo zbunila,ima vas puno...b.o.Y.c.h. ČK nije zavrsio recenicu.. :D Izvini stvarno!

korg18
25.08.2009, 22:26
evo vako ja sam imo stim problema i veoma dobor znam kako kompjuter dise kako bi se reko jer svaki dio i plocicu znam jer se bavim time i do hard diska je uzalud je sve pokusavat na nekom dijelu ti i zablokira komp citav to znam jer sam se susreco sa time ali ce ti na kraju hd riknut i onda ode sve snimi sto imas sa njeg sto jest jest to je moj savjet pozzz

b.o.Y.c.h. ČK
25.08.2009, 22:26
ahaaa, meni malo duže treba da skužim...
Pa pretpostavljam (neznam zašto, nema baš cura na ovom forumu pa maštam :D ) da si mlađa, pa bili bi recimo kompatibilniji heheh, ovo je za sada dovoljno :D ...malo se šalim, a ima tu i pola istine ;)

Niikkola
25.08.2009, 22:29
Nista Maxice ne moras da se izvinjavas, ljudi smo pa gresimo ;) A za komp i dalje vazi ponuda ;)

korg18
25.08.2009, 22:30
zaboravio sam rijet da sa mijenjo maticnu plocu novu sve sam radio i novo se stavljo tako da HD nisam nikad mijennjo i vijek mi je blokiro na nekom dijelu sto nisam bio skonto kad sam svatio da je do HD zamijenio sam ga
da uzmes danas novo zna se pokvarit sve zavisi ima svasta al et nikad od dvoj sastavit neso dobro to je tako sektor kad ode na HD nemoze ga niko a i nista napravit eto tako nadam se da su me neki i svatili o cemu pricam pozzz za sve

grandia
25.08.2009, 22:38
ma nemoj nista spasiti s kompe ako kazes da se virusi cesto pojavljaju na nju ... osim ako si 100 % sigurna da ti fajlovi koje hoces da spasis nisu inficirani ... inace opet ista prica

svirko
25.08.2009, 22:54
=))=)),

koji ste vi likovi......
Em, što sam danas prvi dan na godišnjem ,em sam prvi dan na moru, em ste me stvarno nasmijali do suza..... i zato vam svima jedno veliko HVALA za to!!
A sad da pređemo na stvar...

@Dane85,
nije samo to greška da se gasi računalo računalo..... kod mene je bio ček i slučaj da se kod startanja čak pojavio i plavi ekran.......i onda ništa, raskapaj, i čisti, mada je još bio problem jel mi je ventilator bio pri kraju....
I poslije je sve normalno radilo.....10-tak dana

@x3meSRB,
ma i tebi bi pomogo da si mi bliže, a i da si pitao

@Grandia,
jaoooooooo majkoooooo, šta bi ti uradio da si uplašio damu:D
A i btw, nisam najstariji na forumu, al spadam u tu kategoriju, mislim po godinama.

Srdačan pozdrav svima skupa.

Maxica
26.08.2009, 08:13
Korg18,mislim stvarno ti hvala,lepo si me utesio...b.o.Y.c.h. ČK..hahahah OK!...Nikola..Tnx! Grandia...Pa,nisu virusi u pitanju,vise je u pitanju to da zablokira komp,ma sigurno je ono sto mi je neko rekao nesto bad....Svirko,lepo se provedi na odmoru!:">

zsimonovic
26.08.2009, 12:47
Srce,pre nego sto otvoris komp iscupaj ga iz struje da mu se nesto lose ne bi desilo ili ne daj Boze tebi.

Maxica
26.08.2009, 13:29
Hahahah..Pa kad vec moram tako da ti kazem,nisam glupa,i nije mi prvi put da otvaram komp!:)
Dodato:
Samo..Nemoj pogresno da me shvatis!
Dodato:
Ocistila sam sve u kucistu,..Ali i dalje se nekad zablokira komp,i moram da ga restartujem..Definitivno je HD u pitanju..Posto znam,i ako instaliram nov windows,imacu isti problem!

svirko
26.08.2009, 14:45
Hebiga, kolegice, eto, na žalost, probali smo najjednostavnije riješenje....nije išlo.....sheet heapens....
Ipak mijenjaj HDD.
Sorry....

Maxica
26.08.2009, 14:49
Ma nema sta da se izvinjavas..Bar ste mi pomogli,ja nisam znala ni sta mu je.. :)

x3meSRB
26.08.2009, 16:21
ne mora da znaci, nijedan strucnjak vam ne bi napamet dao dijagnozu za tako nesto, postoji mnogo virusa koji se javljaju i posle preinstaliranja sistema jer ljudi u neznanju samo formatiraju c particiju a d ostane netaknuta.... :p

ja sam imao prosle godine nekog trojanca koji me je tako zezao da sam morao ceo hdd formatirati... a hdd mi je davao takve neke simptome ko pred crkavanje... a znam kako izgleda kad crkne hdd, nekoliko sam vec menjao :D

potrebno je da se sve detaljno proveri, pa tad ide dijagnoza...

Maxica
26.08.2009, 16:43
Pa,imam dobar antivirus..Mada znam da postoje virusi koji ne mogu tako da se uniste..Mislis da je problem to da treba formatovati i D?

b.o.Y.c.h. ČK
26.08.2009, 16:45
Moja preporuka je DA...Ako želiš biti najsigurnija onda formatiraj sve...Tako i ja radim

Maxica
26.08.2009, 16:47
U pravu si,sto je sigurno-Sigurno je.. :)

Korg-Pa800
26.08.2009, 16:58
Kao sto je neko rekao trebala bi vidjeti da li je neki problem sa HDD-om.
Ako bude,zamijenis ga za drugi i problem rijesen.
Onda,kada si radila defragmentaciju nisi trebala gasiti racunar,odnosno restartovati ga jer je u toku bilo preslaganje fajlova tako da i zbog toga mozda racunar nije htio da ti se upali.
I najvaznije,instaliraj neki jak Anti virus za ubuduce,jer ce ti se ovakve stvari uvijek desavati...S virusima se nekada ne zna...
Lijep pozdrav...

Maxica
26.08.2009, 19:47
Hm,ali ceo komp se zablokirao!..Pozz