PDA

Pokaži Full Verziju : koji workstation?? hmmm


olympya
24.08.2009, 19:10
pozz ljudi...moj kolega kupuje klavijaturu a nezna koju bi, s tim da mu trebaju pretežito dobre harmonike(musette), tamburice i mandoline, što bolje trube i sve ostalo, piano, padovi, synth itd. Gledali smo roland fantom xs i g seriju, korg triton(studio, extreme, tr) i motifa. Sve se čine dobre samo treba nam neka za koju se može naći seplove koje samo gore naveo. Pa molim za pomoć jer nismo radili s workstationima osim ja s korgom tr jedno kratko vrijeme....tnx

Marco7
24.08.2009, 19:17
Bilo koji da uzme nece da se zajebe,svi imaju svoje prednosti a u sustini to je to!Korg M3-Extrem-Studio,Roland Fantom X ili G,Yamaha Motif ili Kurzzweil 2661 nece da promasi ;)

braun
24.08.2009, 19:22
za male pare tr nema konkurenciju i mozes ga naci novog ...

olympya
24.08.2009, 19:34
ma pare nisu problem tako da...

zsimonovic
25.08.2009, 02:18
Ako pare nisu problem uzmi fantom G6 ili triton extreme,nema omaske.Obe sprave su dobre.Mozes i M3 mada nisam imao kontakata sa njim ili motif mada sam licno vise za prve dve,lepse su na oko i dobro rade.
Dodato:
Ako ce da ima harmonike bitno je da prima semplove!

ERKOOO
25.08.2009, 02:21
Ja sam danas kupio novog TR! Cijena u Artistu mu je 811eura tacno!

olympya
25.08.2009, 11:24
vjerovatmo bismo uzeli roland g samo sa 7 oktava da može što više soundova biti na njoj

alenmo
25.08.2009, 11:55
javi se ako te zanima g7...extra stanje i sredjen

kreso
25.08.2009, 13:04
Od KORG-a Extreme il M3. Ako imaš love kupi Oasysa ;)
Od Rolanda Fantoma G7
Od Yamahe Motifa (samo to je ipak stoj za prave znalce, barem je meni teško programirati ga).
Od Kurzweila K2661 ili PC3
Od GEM-a Genesys Pro S
.... ima ih na desetine, al za ovo što tebi treba drž se velike trojke tj KORG-a, Rolanda i Yamahe mada Kurzweil ima daleko najbolji i najkvalitetniji sound za to što trebaš, pa i opčenito.
Od navedenih je nekako KORG najjednostanviji za upotrebu mada su po meni i G7 i Motif za nijansu jači, no s njima je puno više posla i rada naspram KORG-a, jer u KORG-a takoreči učitaš i šibaj. A na Rolandu il Yamahi (gdje češ doslovce rodit dok sve središ tip top) soundovi tj samplovi neče biti nit 10 % bolji u odnosu na KORG-a primjerice M3 ili Extrema. U biti kako su već kolege rekle što god kupiš od ova tri navedena nečeš pogriješiti. Samo je pitanje koliko imaš materijala (samplova) i vremena da se snjima zahebavaš. Znači, il češ si sve sam slagati il češ nečiji SET upucati u synth i deri.