PDA

Pokaži Full Verziju : najjači workstation


TomyCroSound
24.08.2009, 12:24
Kad je riječ o novijim klavijaturama, sve se vrti oko Motifa, Fantoma G i M3; može li netko izdvojiti neki sint nekog drugog proizvođača koji je daleko ispred ova tri po karakteristikama i cijenovnom rangu (dakle, skuplji)?
isključujem arangere.

kreso
24.08.2009, 12:34
Open Labs NeKo XXL, Kurzweil K2661 (2600), KORG Oasys, GEM Genesys Pro S, Clavia Nord Lead ... ma ima ih al su dosta i skupe

bojanzivkovic
24.08.2009, 12:39
Roland V-Synth GT

Alix
24.08.2009, 13:39
Krešo je spomenuo K2661...Vala s tim sinthom sam doživeo najveće razočaranje u istoriji...
Za te pare što ga prodaju,za tu tehnologiju koju poseduje sinth i za sami sinth što se tiče razmaka cjena-kvalitet...nema gore stvari koju sam doživio...Pre nego sam prodo Classica,trzo sam in na G6,M3 i K2661...Iz ličnih razloga sam odusto od prva 2 jer mi ne zadovoljavaju ono što mi treba kod workstationa,i sve adute sam baco u K2661...Al kad sam 3 puta u trgovini po par sati radio na njemu,svatio sam da je čisti promašaj Kurzweill-a koji ionako u zadnja vremena poslije K2000 nije ništa boljeg lansiro na tržište nasuprom Rolanda,korga i Yamahe.Što se tiče drugih proizvođača,kod nas je ograničeno tržište i samo se štancaju Korg,Yamaha,Roland,Ketron,Kurzweill i tu se polako gubi trag...Zato sam kupio Extreem-a koji mi je ispunio sve sne workstationa koje sam imo.A za druge sinthove-kojeg god da kupiš,računaj da će ti trebati bar godina dana da ga središ.Dok ga nastudiraš za edit,i dok to sve poslažeš kako treba-ode godina...Pozdrav!

alenmo
24.08.2009, 14:34
ne znam na koje druge brendove mislite pa pogledajte sta se svira na svjetskim koncertima...znaci u americi je motif xs ili roland fantom g mada jos uvjek se dosta svira i triton studio ...tako da to nije trend kod nas yamaha ili roland ili korg nego su te marke top sto se tice workstationa a taj open lab brate nije za koncerta vec za studio...

b.o.Y.c.h. ČK
24.08.2009, 14:49
Meni kurzweil i dalje stoji kao moćna klavijatura, možda ne i za našu muziku...Dosta jačih bandova korist baš i nju, evo primjer "Dream theater", slijedite link, sa desne strane na Y-T ima Battle synthesizer, evo o kakvim se klavijaturama radi

http://www.youtube.com/watch?v=4zOlX6_EJgE

Vaxter
24.08.2009, 15:32
Kresho vec rekao sve + Kurzweil pc3.
Moze da pricha ko shta hoce, ali koja mu god tehnologija bila, kurz ima naj zvuk...

kreso
25.08.2009, 12:43
@ Vax
Hvala buraz, samo da se nadovežem PC3 od Kurzweila spada u seriju K2600 :-O. I mene je iznenadilo, mislio sam da se kod PC3 radi o novom brendu tj novoj generaciji, a ona u biti samo K2600 s nadogradnjama i novim kučištem.

Vaxter
26.08.2009, 13:43
Yup...
I dalje ista geneza zvuka...
Nije menjana...
Ali to je ono:"Pobednichki tim ne treba menjati!". :D
Don't fix it, if it's not broken, shto bi Englezi kazali... :))

Korg-Pa800
26.08.2009, 18:59
Ne znam za vas kolege,ali ja mislim da je jedna od najboljih Workstation klavijatura je Korg-ov OASYS.To kazem zato sto sam imao prilike da svram ovu klavijaturu citavu jednu svadbu i klava je mrak.
Ja ne iskljucujem ostale klavijature poput Rolanda G6 koji je isto zvjerka,a i Yamaha Motif ne otpada.
Kurzweil klavijature na poznajem jer nisam nikada svirao na njima,ali svako ima svoje misljenje i ja cu ga postovati.
Toliko...
Pozdrav za sve kolege...

zsimonovic
26.08.2009, 21:03
Ko svira svadbe na Oasys?To jos nisam video da neko nosi tako skupu i dobru klavijaturu na veselja da svira bekrijama na njoj?To je studijska sprava.
Jeste li videli sto ovaj lik sa snimka ima rotirajuci stalak.Zanimljivo!
Dodato:
Zamislite sviramo kolo i okrecemo se u krug sa stalkom.

Korg-Pa800
26.08.2009, 21:13
@zsimonovic (http://www.yu-midi.com/forum/member.php?u=4642)
Kolega,klavijatura i onako nije bila moja jer smo svirali moj jaran i ja a njemu nije bio problem da je ponese jer on ima para pa se ne brine sta ce s njom biti poslije svirke,a ja svog Pa800 cuvam k'o oci u glavi...=))
Lijep pozdrav....:)