PDA

Pokaži Full Verziju : pitanja za klavijaturu i miksetu???


buonggiorno
21.08.2009, 16:01
Pozdrav svima, imam 2 putanja pa ako biste mogli da mi pomognete

1. kada sam kupio klavijaturu i komplet ozvucenje kupio sam samo jedan kabli koji povezuje klavijaturu i miksetu, tada se zvuk koji proizvodi klavijatura cuo i preko ozvucenja i na zvucnike koji postojie na klavijaturi, neko mi je rekao da kupim jos jedan kabli isti takav , posto je onaj isao iz LEFT MONO na klavijaturi u LEFT MONO na mikseti i rekao mi je da mi treba jos jedan koji ce da ide iz RIGHT na klavijaturi u RIGHT na mikseti kako bi se zvuk cuo samo na ozvucenju a ne na zvucnicima na klavijaturi. Ja sam kupio isti takav kabli i kada povezem sve to lepo i dalje mi se cuje zvuk i na zvucnicima od klavijature. Ne znam u cemu je tu problem jer jednom kada sam kod druga povezao kabli za miksetom zvuk se cuo sam na ozvucenju ali ne i na klavijaturi samo sto kod njega postoji jedan kabli koji se grana na 2 kabla a ja imam 2 posebna kabla tako da ne znam u cemu je problem, a ne znam tacno ni da objasnim to pa se nadam da cete shvatiti. ima te li neko resenje za ovo?

2. Jednom mom drugu, gitaristi je neki njegov drug napravio kabli koji spaja miksetu sa kompom, taj kabli se sastoji iz 2 bananice od kojih jedna ide u crveni a druga u beli ulaz na mikseti a u za komp postoji samo jedna bananica koja ulazi u kompu tamo gde se ukljucuje mikrofon. Kabli je inace napravljen kao jedan ali se kod miksete grana na 2 bananice, tacnije iz jednog kao da nastaju 2 kabla :))) e sad posto je to rucno pravljen kabli, sta mi je potrebno da i ja napravim to i kako to da uradim? jel zna neko nesto o tome? hvala unapred svima na odgovorima

al sam objasnio svaka mi cast niko nema da me razume :D

makikorg
21.08.2009, 16:14
pokusavam da te razumem,al mi ne ide...ako sam dobro razumeo ti zelis da ugasis zvucnike na klavijaturi?
koju klavijaturu koristis?

buonggiorno
21.08.2009, 16:22
imam korg pa 50
znas sta me cudi, kada sam kod druga prikljucio na ozvucenje, zvucnici na klavijaturi su se sami, automatski ugasili, a kod mene nece. nemamo isti kabli koji povezuje klavijaturi i miksetu pa mislim da je do toga :s
a kako da iskljucim zvucnike?

makikorg
21.08.2009, 16:25
u globalu imas na 2 stranici opciju speakers i verovatno stoji na ON promeni na off i to je to....to sacuvaj na write i bice prva liga...nisam bas siguran ,ovo ti pricam otprilike,posto sam ja imao PA80... a to sa kablovima ne moze da se izvede kolko ja znam

skoricnik
21.08.2009, 16:29
Zvucnici se gase na sledeci nacin:

Global -> Izaberes PAGE + i Speakers stavis na OFF.

To je 1 nacin, a drugi je da bananu ustekas u PHONES izlaz.


Pozdrav

makikorg
21.08.2009, 16:30
http://www.yu-midi.com/forum/downloads.php?do=file&id=1251
evo ti uputstvo pa skini i pronadji

Millan
21.08.2009, 16:30
Ako ubodes neki kabal u ulaz za slusalice, zvucnici se gase automatski, mozes da koristis samo i bananu neku, ubodes i gotovo...:)
A, taj kabal za mix i komp, imas da kupis gde hoces, sa jedne strane stereo bananica, a sa druge cincevi.:)
Razume'smo te nekako...:P:D

buonggiorno
21.08.2009, 20:01
ok reseno je sve :)
hvala vam svima pozdrav :)

doktor87
06.09.2009, 11:45
Ostao je odgovor na pitanje broj 2

Kabal nemoj da pravis rucno, sem ako bas nemas sta da radis... Kosta oko 100 din na bilo kojoj pijaci! Samo je sad trik, ako zelis da ta banana sto ide u komp ide u gitaru ili sta vec bude velika kupis nastavak koji je unutra mala a spolja velika banana i resio si problem...to ti je 50ak dinara plus kabal...ako ides u komp...mala banana...jos samo izaberi duzinu kabla koju zelis i takav trazi...pozz