PDA

Pokaži Full Verziju : Behringer Europower PMP 3000


klavijaturista
21.08.2009, 15:39
Evo jedno pitanje dali netko ima iskustva sa ovo mixetom!
Kako je vaše mišljenje dali se isplati kupiti...

http://www.behringer.com/EN/Products/PMP3000.aspx

Pozdrav svima.

skoricnik
21.08.2009, 16:31
Ja sam imao PMH3000, to je skoro isto kao i PMP.

Opis u tri reci - Bez' od toga!

Kod mene je radila u kucnoj varijanti na 2 kutije i sasvim OK je radilo, ali kad sam je prodao, posle par svirki je izgorela. Kol'ko para, tol'ko muzike. Za te pare sto ces dati za PMP3000, bolje nadji sebi neku Yamahu EMX2000 ili neki Dynacord PS serije.

Pozdrav

jeftabgd
21.08.2009, 17:10
Nizak kvalitet,tesko se prodaje,kad se pokvari nema delova a crkava veoma cesto.

nikolakg
21.08.2009, 17:29
Sto se mene tice veoma los mixer.

Svirac bt
21.08.2009, 18:42
imao sam pmp5000 isto taka los mixer mogu recci, vrlo mutan sound i kad povezes vise kutija nema snaga nema jak zvuk.pozzz

armin
21.08.2009, 20:34
bas i mene zanima taj mixer ja imam sada samson txm 16 2x500 a uzimao bi behringer vec spomenuti jel se to isplati... ili je to isto...
cini mi se izdrzljiv ovaj trenutno i jak ...

braun
21.08.2009, 22:20
Od Behringer power serije mixera jedino vrijedi kupiti PMP 2000 ili kockicu kako je popularno zovu ... snaga je realna ,efekat solidan... ruzna ,ali pouzdana ... ove lezece su samo sminka...

klavijaturista
22.08.2009, 15:06
Kolege puno vam hvala na vasem mišljenu i nekim iskustvima!
kao prvo nemam gdje ni isprobati tu mixetu.
kao drugo ovdje kod mene nitko nema bas iskustva sa behrngerovim powermixerima.
E sada znaci bolje malo vise para i uzeti neki dynacord.
ok puno hvala kolege!
poz od klavijaturiste.

Milan$
03.09.2009, 03:18
Dobro drugari,vidim da je cena za PMP 5000 nekih 380 evra....Zar se za te pare ne isplati ovaj mixer?I sta biste drugo preporucili za taj novac,bilo novo ili polovno?Pozdrav svima...

Belja_SO
03.09.2009, 05:10
e da se i ja ukljucim :). Ovako ja taj mixer imam godinu dana i mogu ti reci da mi fino sluzi,s obzirom da ja efekte i tercu vucem sa PA800 na njega. Al ovako kao sam pa moze proci al nije nista posebno, i da jos da navedem on mi tera 4 kutije,dva bina i dva satelita. al dodas jos 200 jura i mozes nesto bolje kupiti.

Milan$
03.09.2009, 08:40
@Belja
Druze a koji ti od ova dva imas pmp3000 ili 5000?pozzz

doktor87
07.09.2009, 18:42
Imao sam prilike raditi na pasivnoj mikseti doticne marke i mislim da su efekti 0 kao i zvuk!!! Mozda je bilo do miksete, mozda do kutija ali ja i Behringer NIKADA VISE! Nagruvalisu je sa dugmicima, efektima (koji nisu dupli)...Od sad PM 1600! Ogromna je razllika ali koliko para toliko (kvantitativno i kvalitativno) muzike... Jedino ako bas oces, kupi efekte posebno... Mnogi su se zalili da ume da crkne na prvoj svirci, a kod nekih je trajala i traje...MACKA U DZAKU! Prvo sto mi je covek u Mitrosu rekao je da je ne kupujem, vec da dam jos malo i uzmem one EMX ruzne Yamahe sa malo manje kanala ali sa boljim zvukom i da ce duze da mi traje, jer se ove kvare strasno... (mozda je pokusao da mi uvali ono sto mu stoji par meseci u radnji :) ) u svakom slucaju sam se licno uverio, samo na pasivnom modelu da me ne zadovoljava...

mirandess
21.10.2011, 00:22
Postovane i drage kolege, evo da ne otvaram novu temu, pisati cu ovdje (u ovu).
Naime radi se o modelu behringer pmp5000(ista "snaga" ali vise kanala), naime, jucer sam upalio miksetu i radila je oko sat vremena, kada sam smanjio kanale,ugasio sint itd, slucajno bacim(oko) na ventilator i dole ispod miksete(lim) da vidim jel se mikseta ugrijala, kad ono imam sta vidit, ne da se ugrijala, nego se užarila!!! a sat vremena je radila samo i to na (otprilike 70% snage) :S danas sam je odnio majstoru, pa da vidim dal netko ima/imao slicnih problema, na što mirišete(znam da nije nikako dobro) nego otprilike sta mislite kakav me "kvar" čeka? Znam da postoji vise cimbenika za takvo nesto, ali neki ucestali faktori koji su za takvo nesto? Buduci da imam za 8 dana raditi jednu svadbicu koja ce se svirati otprilike 6 sati, strah me da nesto ne bude da me ne izda... Da napomenem, ventilator radi savrseno, radi svoj posao, i ima dovoljno prostora za hladjenje. Isto tako, mikseta je kupljena polovna, ja sam je otvarao i izvadio sto kila prašine, pa bi trebala radit bolje(tj. ne zagrijavati se toliko) :S kad ono obratno...

P.s. dvoumio sam se da ovorim novu temu ili da stavim u ovu ili u temu "bekstvo od behringera", pa sam ipak odlucio staviti ovdje jer pripada opisu kao i pmp3000.

Hvala puno svima unaprijed.

tranzit
21.10.2011, 00:26
Jesi li ti i prije provjeravao tu "temperaturu" ili je ovo bilo tek tako slucajno i prvi put ?

mirandess
21.10.2011, 00:34
Ovako, sa kolegom Dell-om sam prvi put probao miksetu kod njega u prostoru, koja je radila otprilike 3 sata(na 85-90% snage ili tocno na zadnjoj zutoj lampici), i bas sam obracao paznju na ventilator i grijanje, :S bilo je sve u redu, grijanje, hmmm sta ja znam otprilike mozda nekih 40 stupnjeva(kazem otprilike), drugi put kada sam je upalio(to je kod mene u stanu) radila je isto tako 2 sata, i ista je temperatura bila(otprilike 40 stepeni), i evo jucer, ja ne znam sta bi... kad sam ruku stavio ispod(kucista, donja strana) pa doslovno sam se sprzio... :S ne znam sta je u stvari, jako sam zabrinut, mikseta je kod mene vec 2-3 tjedna... a tako da mi se dogodi neka "nesreca" :S

Ponavljam, otvarao sam je i cistio, ali toliko pazljivo da nema sanse da sam neke komponente pokidao ili nesto slicno....
Hvala kolega unaprijed na odgovoru.

tranzit
21.10.2011, 00:47
Koliko sam te razumio tek si zadnji put pipnuo mikser sa donje strane, da li si i predhodna dva puta isto tako kontrolisao temperaturu ili ne ? Nije nikakvo cudo da je taj ispravljacki dio pod vecom temperaturom, to je prilicno normalna pojava, pa zato i pitam za te sve detalje. Ipak mislim da si je badava odnio majstoru koji ce naravno naci kvar taman i da ga nema.

mirandess
21.10.2011, 00:58
Jesam jesam, doslovno sam dirao prethodna 2 puta(bas smo ja i Dell gledali), i ista je temperatura bila(po mojoj nekoj pretpostavci znaci mozda 40 stupnjeva, tako se nesto vrtilo) ali sinoc, kad sam dirnuo Kazem doslovno sam se opržio(bas doslovno)(onaj dio gdje se nalaze speakonski ulazi odnosno izlazi, pa nekih 7-8 cm ispod toga), radila je satak vremena+ na 70% snage.... A sto se majstora tice, poznajem ga dobro, covjek radi od koncertnih ozvucenja do iznajmljivanja opreme, pa popravke: Pojacala,kutija,mikrofona,mikseta.... tako da znam da me nece zeznuti(valjda), iako sam ja po pitanju interijera miksete zelen :) Nadam se da nece biti neki velik kvar :S i skup. :( Hvala.

tranzit
21.10.2011, 01:12
Vidi, sve te miksete novijeg vremena (u koje spada i tvoja) imaju jednu zastitu u vidu tako zvanog termickog kondenzatora. Njegova funkcija je da iskljuci uredjaj kada okruzenje dostigne odredjenu temperaturu a sa ciljem da zastiti mikser od paljenja odnosno od totalnog pregorijevanja. Taj termicki kondenzator ne moze da se "pokvari" pa da ne vrsi svoju funkciju i da mikser uslijed toga izgori. On ako se pokvari ti mikser jednostavno neces moci upaliti. To dalje sve znaci da je jos sve u redu jer da je temperatura previsoka desavalo bi ti se da se mikser u odredjenom momentu sam od sebe iskljuci kada dostigne kriticnu temperaturu i to bio bio znak da je ili u kvaru taj termicki kondenzator ili da je u kvaru bilo sta drugo sto ga je natjeralo da iskljuci mikser. Zbog sveg ovoga mislim da je sa mikserom sve u najboljem redu. Sto se tice majstora... ha... ne bih bas imao previse povjerenja, uostalom vidjet ces i sam.

mirandess
21.10.2011, 01:22
oh oh oh, mogu reci da mi je malo lakse!!! Hmmmm ne znam, nadam se da ce to sve biti u redu, danas sretoh jednog druga, koji isto svira i ima pmp3000 i bas sam ga priupitao dal se grije kod njega, kaze on da mu je radila citavu noc, u zutom a nije se toliko grijala :S pa sam se zato zabrinuo(mislim to je jos jedan razlog meni za brigu), al eto, meni je drago da sam odnio kod majstora da to pregleda sve, pa sta bude, nadam se da nece biti nista, a i ako bude (volio bih da to bude neki minimalan trosak) :( hvala vam kolega tranzit puno, mogu vam reci da mi je malo kamen spao sa srca :) ali eto ako jos netko ima neko iskustvo u vidu(mog slucaja, odnosno vaseg kojeg ste imali ili imate) neka kaze. Hvala PUNOO!!!!!!
P.s. majstor mi je rekao da ce me nazvati sutra, eventualno prekosutra pa sta god on meni kaze ja cu pisati ovdje na forum(tako da bude sve u toku).

tranzit
21.10.2011, 01:44
Zaboravih da ti napomenem, ako si mikser uzeo vec koristen, postoji mogucnost da je taj koji ga je koristio premostio onaj termicki kondenzator sto "majstori" na Balkanu vrlo cesto urade jer ne mogu naci odgovarajuci kada on "probije" (pokvari se). E... u tom slucaju moze da se desi da ti se to zagrije do besvjesti jer nema sta da sprijeci zagrijevanje, to jest da iskljuci masinu. Svasta sam dozivljavao sa "majstorima".

mirandess
21.10.2011, 01:57
Hmmm obratit cu paznju tj. pitati majstora za taj kondenzator, ovaj sto mi je prodao miksetu (polovnu), rekao je da je samo da je (citiram kao sto mi je i on sam rekao) "prelemio" speakonske izlaze na mikseti, jer je to uglavnom mana behringera, da se pri vecoj temperaturi kao oni odleme :S (a u to ne sumnjam jer sam jos negdje na forumu to procitao), bas cu na to obratiti paznju kolega tranzit, jako mi znaci ako posjeduje taj da tako kazem "limiter" temperature. Hvala vam puno na objasnjenju. Opet cu pisati cim nesto doznam od majstora(sutra, eventualno prekosutra), pa da vidim sa vama jel to kvar neki tezak ili nesto drugo(tj prodaja magle od samog majstora kako vi kazete), a izmedju ostalog i za ostale kolege koji budu(nadam se da nece) imali isti problem. HVALA PUNO :)
Dodato:
Evo cuo sam se s majstorom nema pola sata, kaze on testirao je barem 5-6 sati( nekako je on to meni objasnio da je spojio na neke "kutije" ali koje vuku snagu iz miksete ali se ne cuju tj. nema nikakvog zvuka na kutijama :S, ugl. nemam pojma sta je to) sto se tice girjanja, kaze da je sve pod kontrolom bilo :S jedino sta je primjetio je da ventilator slabo "puse" pa kao to bi se trebalo zamijenuti(ne mora to biti odmah moze i poslje nekad nakon nekog vremena, znaci ima jos duse, ali ja cu to odmah zamijenuti ako je ikako moguce za ventilator od aviona samo da hladi da valja!!), ali ostavit ce ga jos preko noci veceras da radi, pa ce vidjeti jos ima li ista "kriticno".... znaci do ponedjeljka bi to trebalo biti gotovo....
Dodato:
Evo pokupio sam je jucer, ugl kako mi je majstor rekao, ventilator se palio tek na 80 stupnjeva :S neki je poremecaj bio, i on je nesto uradio na njoj i sada se stvarno ne grije toliko, ja sam jucer probao barem nekih 2 sata na suho(bez kutija) nego na slusalice (da ne "ori" zgrada) i zagrijao se do nekih 30-40 stupnjeva(i dalje ne ide temperatura) i odmah se upalio ventilator, taj protekt sto si mi kolega napisao je u redu(koliko sam ja shvatio majstora), nije diran nikako, tako da sada sve stima (nadam se da cu moci s njom odraditi svadbicu koju imam u subotu, otprilike 6-7 sati cemo svirati), ali cim skupim lovu bjezim od behringera na nesto bolje, nema druge...

P.s. je li moguce da se cuje zvuk iz speakonskog izlaza(a da nista nije spojeno na njih, tocnije kutije)? jer jucer dok sam provjeravao grijanje na mikseti slucajno cujem da udara ritam masina(jer mi je klavijatura spojena u miksetu) sve u 16 iz speakona, otkopcam slusalice iz miksete da vidim sta je, kad ono zvuk iz speakona(mogu snimiti mikrofonom pa da cujete kako zvuci, nije glasno nego jedva da se i cuje) pitam samo da to nije slucajno opet neki kvar ili nesto.... :S :S Nadam se da ce sada miksetica raditi normalno, 15€ me popravka dosla.... :) Hvala kolega tranzit. Veliki pozdrav svima.