PDA

Pokaži Full Verziju : Sta kazete za Mikija Cortana??


DAKi-BALJA
15.08.2009, 12:20
Poz Dragi Prijatelji!

Molim vas slusajte kako svira Miki Cortan na ovaj Clip!

Technicko rastura Covek znaci nema jacek (za mene)!

A Sta kazete vi?


http://www.youtube.com/watch?v=tI5705WtfMM


Poz svima!!! :)

jaskooo
15.08.2009, 12:25
Puno vala brljanja sto jes jes, a i svaka mu improvizacija na isti fazon, tipicno cortan, stas.
Mica Nikolic <- po meni najkvalitetnija i unikatna metoda sviranja

Alix
15.08.2009, 12:39
Daki care...Svako ima svoj stil...Ovo meni lično ne liči ni našta osim na brzo i muljavo sviranje a klinci kojima je važna samo brzina a ne čistina tehnike su ludi na ovo...Jednostavno MIKI CORTAN je bio diskutovan daaavno tako da je bez potrebe da se zalazi u ovo jer će biti gužve 100%...Ako tražiš kvalitet---Tehnika+preciznost+sladkoća+čistina onda jedino par muzičara odgovara tom rangu koje nebi nabrajo da se nebi ko ljutio...Uglavnom kome se sviđa ovaj fazon neka ga skida al s ovim kod nas nebi mogo ni centa da zaradi u kafani,još bi ga ljudi isprebijali...Pozdrav!

alen248
15.08.2009, 13:39
Brljanje ne brljanje ali covjek je razvaljuje sto jest jest! Da je meni ovako brljat. :lol:

BoleroBend
15.08.2009, 13:54
pa ovaj snimak jos i nije toliko klasican za njega..
i ovde ubaci i latino i jazz fazon ..pa jos pomozi boze..
al one njegove standarnde "frljoke"...sta tu ima lepo i dobro..:-&
al dobro svako ima svoju publiku

AndrijaGM
15.08.2009, 15:00
Puno se ponavlja iz tezge u tezgu sa skoro istim improvizacijama i frazama, kao glavni adut mozemo istaci brzinu i sto svira u Balkan bendu, ipak kako tako taj covek je preko tog svog stila izgradio svoje ime i kao sto neko rece svako ima svoju publiku, lepo zaradjuje i lepo zivi. Po mom misljenju Amza je bolji od njega jer cistije i sladje svira. . . Evo poslusaj pa sam vidi http://www.youtube.com/watch?v=20dp0euY79E

smt2
15.08.2009, 15:06
Pa da bi sada trebao biti isprebijan?...Vjerovatno i neide tamo gdje bi dobio batine umjesto novca.Za dobrim konjem se dize prasina i to i jeste u svom fazonu.Dali je najaci to netreba diskutovati jer su ukusi razliciti.Osobno me njegov stil neobara snogu niti privlaci ali mu se ipak divim jer i za ovako nesto potrebno je puno rada i talenta jer nista nedodje samo po sebi.Mislim da je pogresna konstatacija da je najbolji ali ima svoju publiku i to zasigurno zavredjuje.

Millan
15.08.2009, 15:07
Eee, kad bi se svi mi "frljali" i upola koliko on, gde bi nam bio kraj... Slusate li vi uopste sta on i kako svira, tehnika, brzina, dinamika, ideje, ma kraj... A, to da li neko voli ili ne voli taj stil svirke suvisno je i komentarisati, stvar ukusa.

krcmar
15.08.2009, 15:14
Kazem da Miki moj dobar drugar, i zamoljavam ga da ne zabusava, i da lepo peva... mikiiiiiiii mikiiiiii o le o leeeeeeeeeeee. hahahah

Sejox
15.08.2009, 15:17
Kao prvo nisam ljubitelj ovoga stila muzike,ali to je moja licna stvar.

Ovaj muzicar(Cortan) ima svoju publiku i to je cinjenica i to se ne moze
pobiti.

Druga stvar-korektno bi bilo,komentarisati samo ovoga muzicara i to na
nacin da vam se dopada ili ne dopada.
Svaka prica o tehnici sviranja je suvisna,jer sumnjam da na ovome forumu
postoji muzicar koji moze njegovu svirku da skine tacno i brzo.

Jer,po meni,da bi za nekoga rekao da je slab "muzikant" ili da "brlja",moras biti bolji i spretniji od njega.To je staro pravilo.;)

I na kraju,nije bas dobro stavljati snimke drugih muzicara,jer to nije u sklopu
ove teme.Ovdje mislim na poredjenja....Ona su suvisna i ne vode nicemu.

Pozdrav,

AndrijaGM
15.08.2009, 15:30
Sejox =D>=D>=D>. . . Nema sta da se doda . . .

makso68
15.08.2009, 16:48
Potpisujem Sejin post u potpunosti.Pozdrav!

svrakan
15.08.2009, 17:44
I ja potpisujem Seju,ali na ovom forumu itekako ima muzicara koji mogu ovo da odsviraju samo se neexponiraju u tom fazonu,svako ima svoje misljenje to stoji,ali svako mora priznati da kada se kaze Miki Cortan,zna se da je velicina u muzici i dobro radi posao,u tom njegovom fazonu,ali stoji da ima mnogo jakih solista ali o tome vec postoje teme.

grandia
15.08.2009, 17:59
da nije ovde druga sejoxa, morali bi smo da ga izmislimo *-:)

tacno i to sta je sejox reko, i meni bi bilo interesantno da znam sta si ti kolega daki hteo s ovaj video da dokazes? (ma da ima jos takvih i boljih cortanovih klipova kamara na netu ...)

sta da radimo sad? da svi kopiramo cortana?

matejas87
15.08.2009, 18:15
Kolege moze da prica ko sta oce ali cortan je dibar muzicar i ovakva muzika se trazi najvise to je ciganija i ja kad idem da sviram mora da ima neko pored mene u pratnju inace ne moze se sa aranzerom ovako nesto odraditi niste vi culi jos cortana live on kad oce da svira svira a kad nece zajebava inace dosta klavijaturiste su rekli da on nije nista i sta ti ja znam a kad sviraju snjim neznaju gde ce da bezi i da izbegava samo da nebi svirao postavicu ja snimke ovde ako se sme da cujete kako svira cortan kod mog brata na slavu to svira za kolege svi muzicari pa ce te cuti i micu sta kaze nemozete u jednom snimku da cujete i date kometare za tehniku nemam reci samo mogu reci zivela nasa romska muzika

milanche007
15.08.2009, 18:19
za mene je coki legenda!e sad vi treba da udjete u njegov film i onda cete da skapirate sve sta on svira,a za to je potrebno mnogo slusanja ove muzike i mora da se prodje razvojni put od mnogo starijih sviraca iz ovog fazona,da bi dosli u stadium da mozete da shvatite sta je covek hteo da kaze.ovo sto coki svira(ne mislim konkretno na ovu stvar vec na njegov stil,dvojke i one balade) Joca Balja je svirao puno ranije naravno ne bas ovako tacno kao coki,ali to su te ideje...to je neko moje misljenje osvemu tome,malo sam bio subjektivan,ali bar sam obrazlozio sta je potrebno da bio ga razumeli.ima i ono ,ako ti se svidja svidjia ti se,ako ne dzaba ti sve:Dpozdrav ljudi,izvinite na davljenju;)

Belja_SO
15.08.2009, 19:37
ma ne znam ja da li je to brljanje :) al voleo bi i ja da brljam tako :)xexexexe. Ma coki je kraljina :)

Dare 82
15.08.2009, 23:10
Milance007 slazem se sa tobom 100%!Drugo mislim da je glupo uporedjivati Cortana i Amzu jer su dva sveta.

siemensserbia87
15.08.2009, 23:59
Nevolim tu muziku ali AMZA je KRALJ!!!

Dare 82
16.08.2009, 00:28
Da Amza je kralj za tallava!Nasu muziku svira smesno isto kao sto bi Cortan svirao njegovu.

kabi
16.08.2009, 02:12
E tu gresis Dare,ja sam licno gledao kad je svirao bas to sto ti zoves nasu "muziku"
Znaci to je za njega bila "Limunada" hehe..
A cortan kao prvo on nezna da svira stil amze i da hoce on prvo nezna da radi sa "Pitch Benderom" kao amza... Mislim nista lose protiv cortana,on jeste je dobar i ima tu tehniku brzu,ali amza jebiga zna da svira sve vrste muzike,znaci bugarski,rumunski,shiptarski turski,arapski i naravno srpski.. E to je po meni muzicar kad mu se potrefi neki pijan gost i trazi neki stil od ovih sto sam ja naveo i on ih odsvira i zadovoljava gosta...
Mi svi imamo jedno misljene od amze,on svira najvise Tallava stil i taj stil se mnogima ne svidja i mi zato mislimo da je on majstor samo za taj stil,ne to je greska,covek zna da svira sve i svasta,ali jebiga decko si zaradjuje kintu na talava stil... kao sto miki cortan zaradjuje na svoj stil, zato sto i on ustvari samo zna taj stil da svira...
Glupo mi je sad da uporedjujemo amzu i cortana hehe,ali bih voleo da se oni dvojica potrefu na neku svirku hehe...

milanche007
16.08.2009, 02:26
nema sanse njih dvojica da se porede,oni su dva sveta.moram da spomenem sad i balkance.oni i coki su dosta stvari uzimali iz nekih ruskih romansi,ili iz nekih starih nasih pesama(cune gojkovic-sonja),i naravno imaju dosta elementata dzeza i drugih vrsta muzike,nisu bili toliko okrenuti istoku,kao amza.zato se oni razlikuju...inace ja slusam i jednog i drugog,da ne bude da favorizujem cokija.pozdrav svima

Dare 82
16.08.2009, 03:14
Kabi za tebe Amza svira opasno srpsku muziku a za mene i vecinu koji znaju kako treba da zvuci taj triler ne.Svira Amza i druge stilove al opet nece takseme nikad da odsvira kao Spiros.I da se razumemo Amza je za mene stvarno odlican i rado ga slusam ali me strasno nervira kad neko hoce da me ubedi kako on svira opasno narodnu i cigansku muziku iz Srbije bolje od nasih sviraca.Ako je to za tebe vrh nemamo o cemu da razgovatramo.

kabi
16.08.2009, 03:32
Vidi ovako Dare,ta nasha muzika sto ti i daljes zoves on to ne svira ako mu neko ne trazi,ali naprimer bilo koju pesmu ili kolce neko sto nashi balkanci sviraju,amza to skida u orginal cak i i mozda bolje kao prvo,a kao drugo hteo sam da ti kazem da cortan nikad nemoze da skine amzu,dok amza moze da skine cortana,samo sto on to ne bih kao cortan prljavo nego cisto odsvirao sa istom brzinom... A za Spirosa to je stvar ukus kao sto si napisao ranije,amza kad je svirao takseme Spiros nije ni svirao kao prvo....

grandia
16.08.2009, 03:55
slazem se sa dareta to sto je reko u vezi srpsku narodnu i cigansku muziku ... kopiranje je jedno a orignal je drugo. sta ti vredi amza recimo za srpsku narodnu kad on mora pre toga da cuje barem 3 puta pesmu/aranzman pa da tek onda to skida? a za vlaske ni da govorimo ... nisam jos nijedan klip na netu naso de on svira vlaski ... ako imas nesto, daj link bas da cujemo ... ja verujem da cak ni aca il kostic ne umeju da sviraju vlaski i ako su mnogo blizi vlaskom delu srbije nego sto je amza ... svaki muzicar se skoncentrise na tu muziku koju je kao dete slusao i sa kojom je odrastao ... to je moje misljenje

Dare 82
16.08.2009, 04:19
Ma on moze da poznaje neki pravac i lepo je sto ga interesuje svaki stil i to mi se svidja kod njega ali da odsvira bolje ovu nasu ciganiju od Cortana to je smesno.Ja bih razumeo da neko poredi Srecka Piromanca i Cokija ali ovo poredjenje sa Amzom i da neko tvrdi kako on sve svira najbolje to je totalna glupost.

svrakan
16.08.2009, 05:33
To su dva sveta slazem se sa Daretom,ja isto slusam rado obojicu,i postoji onaj cuveni klip od Amze gde svira kao neko kolce pa jos i tercu levom,ali kao sto Dare kaze triler ne izlazi kako treba da izlazi,mada svaka cast vecina ni tako ne moze da odsvira,najgora stvar je ta sto u svakom gradu postoji bar jedan Amza,Cortan, ili Kosmajac ali nisu isplivali,ima gomila strasnih muzicara koji ne znaju da se prodaju a sviraju u klasi pomenutih.
PS-pazite da ne dodje do svadje,ovakva diskusija je ok.

shown
16.08.2009, 07:17
ja ne slusam uopste tu vrstu muyike al svima u familiji zvoni amza na telefonu ono uzivo sa spota ono bugarska ,makedonska neka tv i svak pita da prebaci melodiju ,al brate cortan samo nesto mrlja nije interesantno.to je isto u gitari brega i vlatko stefanovski.ko d brege ima smisla a kod vlatka moras da kajdanku uzmes i pises sta je on svirao e to ti je to

Alix
16.08.2009, 10:07
Neko je pomenuo da moraš biti bolji od nekoga da moreš da kaćžeš da nije dobar...Taj dvojkaški ili ciganski stil (ni sam ne znam kako da ga nazovem),sastoji se samo od improvizacija koje su bazirane na istim akordima,malo im se izmeni redosled,malo se promene figure,koji triler ili melos,narokaš se i celu noć samo se igraš s tim...Meni se to ne sviđa.Sad ću opet da pomenem Južni Vetar...Pojedine pesme koje su tamo svirane imaju tako lep raspored akorda,tako čisto odsvirane foršpile,improvizacije da je ubitačno za uši.E sad šta mogu ja pametno da čujem od ovog spota od Mikija?Ništa...A da pomenem i legendarni DROGA BAND,koji je u svoja vremena imo tu grešku da je bio 10-15godina pred svojim vremenom i njihov melos nije toliko prošo kod naroda dok su sami muzičari bili jedni između boljih na balkanu sa ubitačnom tehnikom i idejama za muzikua koliko ljudi zna za njih?Jako malo...

aleksandar031
16.08.2009, 10:44
@ svrakan
jesi mislio na ovo kolo
http://www.youtube.com/watch?v=UwMBJrbqjmo.
Amza i Cortan nisu za poredjenje,po meni.
Slusao sam snimke uzivo gde je Cortan pratio Nenu Djurovic.Konkretno pesma ,,Ljubav mi srce mori,, - ama to je zvucalo na sve samo nije na ono sto bi trebalo. Zivo me zanima moze li da odsvira klasican fospil te pesme,bez divljanja po dirkama.Meni se to ne svidja,svaka cast na brzini,ali dzaba od toga kad izokrene pesmu.
Ni ovde kod Amze u ovom snimku ne izlaze svi trileri kao sto bi trebalo,ko sto neko rece iznad.Ali jednostavno,ovo mi usima odgovara,tako da mogu slusati.

siemensserbia87
16.08.2009, 10:59
Sto posto u pravu Amza dobar za tallava Cortan za ciganiju a za nasu narodnu muziku(sumadija) nije nijedan...pozdrav

pericadex
16.08.2009, 11:00
Slazem se sa Alixom u vecini stvari,ali po meni ne bitno koliko si dobar nemas pravo drugom reci da je los....

Burli
16.08.2009, 21:15
[quote=svrakan;98258]najgora stvar je ta sto u svakom gradu postoji bar jedan Amza,Cortan, ili Kosmajac ali nisu isplivali,ima gomila strasnih muzicara koji ne znaju da se prodaju a sviraju u klasi pomenutih.
quote]

100% tačno!!!

Možda bi mogla neka od ovih televizija krenuti sa audicijama svirača...

kabi
17.08.2009, 01:24
Dare,u kratke crte.. Amza je bolji od Cortana i to je cinjenica....

Dare 82
17.08.2009, 01:27
E ajde oladi malo...

nikolakg
17.08.2009, 01:43
He,he,he....nemamo pametnija posla.=))

Dare 82
17.08.2009, 01:50
Pa izgleda.Najbolje da se ovo zakljuca jer ce Amza da postane dirigent kako je krenulo!

grandia
17.08.2009, 01:54
kabi druze znamo mi da si ti prvi ovde osvojio amzin pitch-bend-stil ... i to jos u san, ako se ne varam ...:lol:

ostavite bre momci tu svadju i duskusiju, ne vodi to nigde osim da se mrzimo i svadjamo ... ja bi reko da to nije cilj ovog sajta.

nemojte da ja sad nabrojim moje rumunjake pa cemo onda haos da napravimo :lol:

ja bi ipak zeleo da znam kako drug daki "balja" doso do ideje da ubaci snimak od cortana, kao da mi nikad nismo culi kako coki svira ? za mene je to neka mala provokacija. otvorio covek temu i nikako vise da se javi a mi se diskutiramo ovde do svadje .... nije to lepo ...

pozdrav svima

Darko88
17.08.2009, 02:01
U principu sto se tice tehnike sviranja, amza je poseduje, poseduje je i cortan, takodje su oboje naslusani svega i svacega zato obojica u svojim improvizacijama saraju kroz muzicke zanrove. Najgluplje je sto je u ovu temu uopste dosao amza jer kolega koji je ubacio cortanov video uopste nije spomenuo amzu niti ih treba iz bilo kog razloga porediti.

kabi
17.08.2009, 02:03
Grandia,niko nije rekao da sam usvojio Amzin pitch-bend stil,ali da, znam da sviram skale sa Pitchom,ali to nema veze sa temom..
Dare,shvati kako hoces,ali kako god da okrenes,Amza je jaci,iskuniji i stari svirac od Cortana...
A sad to sto cortan brlja kad svira to je nesto drugo,ali ima razloga sigurno zasto on to radi??? Nije tezak odgovor hehe..

grandia
17.08.2009, 02:11
kabi to je bila mala sala samo da se iskuliramo brate!

a kao drugo: ne znam zasto ti napadas dareta a on nikad nije reko da je cortan bolji od amze. kako sam ja to razumeo, dare veli da svako svira svoj zanr muzike najbolje. to su i sve kolege ovde manje ili vise rekli. a to bi ja da kazem ...

kabi
17.08.2009, 02:27
ne, ja ne napadam ali nevolim kad neko pokusava da me ubedu neke stvari sto nemaju pojma..
Ovako,svi mi znamo da su BUGARI najaci muzicari i da je njihova muzika teska za skidanje,Amza je svirao na TV veselinu sa najaci Bugari i on ih je izgubio,znaci jedva su ga pratili i to njihovu muziku, mislim glugo je i meni tolko da falim.. Ja ga bas i nestho negotivim,ali brate sto jeste jeste..
U tursku ili u bugarsku da ti stanes i sviras pored velike zvezde,trebas brate da imas muda..

Dare 82
17.08.2009, 02:44
Upravu si Kabi!Izvini ja nisam pismen i obrazovan muzicar kao ti i ne vezbam po 10 sati i ne sviram nijedan stil osim srpske,bugarske,rumunske,makedonske,ciganske i vlaske muzike za sad pa ne znam da procenim za razliku od tebe.

kabi
17.08.2009, 02:55
Niko nije rekao da ja vezbam po 10 sati hehe,pismen jesam obrazovan nisam hehe...
Ok Dare,upravu si... Cortan je bolji od Amze,Cortan je najbolji Muzicar na svetu i svira sve stilove.. Jel si zadovoljan!!!!
Al daj molim te postavi jedan snimak gde Cortan svira neki drugi stil osim svoj kao naprimer Amza sto svira????
Bas bih voleo da vidim taj snimak...

Dare 82
17.08.2009, 02:59
Nisam,opet gresis!Cortan ne svira sve stilove i nije najbolji ali je kao i Amza jedan od najboljih u svom fahu.I stvarno nemoj vise da se prepucavamo oko ovoga,mislim da je dosta bilo.

Dejan
17.08.2009, 03:06
Tehnike sviranja i muzicka teorija???Gdje tu Cortan da se nadje???:)

Sejox
17.08.2009, 03:07
Ma nemate potrebe da se prepucavate oko ove dvojice muzicara.
Jos ce te se i posvadjati,a to nije vrijedno toga.

Neka oni rade svoj posao za koji uzimaju fine pare,a i vi radite svoj posao
kako najbolje znate i umijete.
I sve ce biti u redu.;)

Pozdrav,

Dell
17.08.2009, 03:08
ajd polako malo momci, smirite se... tema prijeti da ode u lock

Dare 82
17.08.2009, 03:20
Ja nemam nameru da se svadjam i samo sam izneo svoje misljenje.Ako to nekom ne odgovara to je njegov problem.Mozda i jeste najbolje da se tema zakljuca.

kabi
17.08.2009, 03:22
Izvini,evo i Cortan svira bugarski i to od amze cocek svira...


http://www.youtube.com/watch?v=DExFhk8sbCQ&feature=PlayList&p=46355D6B1CD0639C&playnext=1&playnext_from=PL&index=11

Samo sto tu mnogo fali,evo ti pa sam proceni i uporedi..

Ovako ide to u orginalu,ali nema veze Cortan je vazno probao (experiment je uspeo dok je pacijent umreo) hehe...

http://www.youtube.com/watch?v=-j_4HF2FJ0M&feature=related


A sta fali ovde sto svira nasu muziku,bas nista???

http://www.youtube.com/watch?v=u7PJg1rJUwU&feature=related

Millan
17.08.2009, 03:25
Poredjenje je mis'im za'ebalo vek...:lol:

kabi
17.08.2009, 03:30
Ne bre Milane,Isti su hehe

Millan
17.08.2009, 03:44
Pa, ako pesma lopov predstavlja tu neku "nasu" muziku, onda do one stvari...:| A, ima 6 tonova i 3 akorda...:D

Dare 82
17.08.2009, 03:49
Ti pod nasom muzikom podrazumevas onu pesmu Lopov koja je ustvari Grcka i koja nema veze sa Srbijom a ja rekao sam samo za taj snimak gde je Amza svirao ono kolo.Isto kako je Amza odsvirao dvojku tako je Cortan odsvirao ovo.Nikako ako ti mislis drugacije nemoj da nikog ubedjujes!I sto ne postavis neki svoj snimak da vidimo kako ti sviras?Svako zna kako sviraju ova dvojica.

kabi
17.08.2009, 03:53
moji snimici ima,a tvoji nisam cuo..

Dare 82
17.08.2009, 03:54
Idi pa cuj!Ja tvoje nisam video.

matejas87
17.08.2009, 04:11
Kolege sta se tu toliko svadjate sta vas briga mi smo kolege ovde da se druzimo i da pomognemo jednom drugom kao sto rade i oni dvoje a ko je bolji svako je bolji na svoj nacin cortan je za dvojke amza je za oriental a da znate negde se kriju i bolji od njih oboje ali mi to neznamo ;) ja mislim da nebi dolo do svadje bolje bi bilo da ide tema na lock

AndrijaGM
17.08.2009, 04:16
Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pobedioooooo je Dejan Kostic =))

milanche007
17.08.2009, 05:25
coki je bolji tehnicar od amze zato sto svira sa 5 prstiju a amza sa 3.mislim da je sve jasno.znaci pricamo o TEHNICI,a ne poznavanju stila.a to da brlja ne znam da li brlja,ili ga kapirate ili ne.izgleda da ovde neki ljudi nisu navikli da cuju vise od tri tona u jednom taktu,pa im je sve preko toga brljanje...pozdrav

svirko
17.08.2009, 09:00
Momci smirite strasti, ili tema ide pod Lock!
Ne mogu vjerovat da svaka ovakva ili slična tema mora bit puna prepucavanja!!!

DAKi-BALJA
17.08.2009, 15:41
POZ SVIMA!

Kao prvo ...

Gde sam ja pomenio Amzu na moj post ????

moj pitanje je bilo kako je vas mislinje za cortanovu technicku.. moj misljenje je da je izgubio malo tu techniku nije vise kao pree ..

ali opet rastura i ume na tu dx11 !!

kao drugo ...

Nemoze niko da mi kaze da Amza nema pojma da svira ..
ili Cortan ..

Amza svira Orijetal i rastura a za moj misljenje ciganiju svira dobro ali nije to to..

a isto za Cortana .. Coki kad pocne da svira technicko mislim (KOLO) nemoze niko da stane pored njega

a za druge vrste muzike .. Boli ga kurac ... On svira na Ciganske svadbe,cafane i mislite sad da ce CIGAN da trazi sumadiju ? hahah

Cortan svira to sta zna .. i sta druge ljudi od CORTANA trazedu !!!!


Poz

svirko
17.08.2009, 18:06
E SAD JE STVARNO DOSTA!!!
A ti,
@DAKI-BALJA,
ne prostaci na forumu!