PDA

Pokaži Full Verziju : Koja harmonika?


SerCole
15.08.2009, 11:17
Pozdrav svim forumasima!
Treba mi prijedlog koja odn. kakva klavirna harmonika se moze kupiti za jedno 1200-1300 KM,potrebno je da se moze odraditi svirka sa njom?

kreso
15.08.2009, 11:32
Hmmm !
Na žalost za 600-650 € češ teško nači kvalitetnu i dobru talijansku harmoniku. Možda neka 4-glasna Paolo Soprani bez kabine eventualno što i nije toliko loša solucija. Od "njemica" se da već dobit Weltmeister-ica s kabinom za tu lovu, samo dobro pazi u kakvom je stanju. Eventualno još neki Hochner, no on je tonski više orjentiran zapadnom podeblju i puno su oštriji soundovi u odnosu na naše podneblje.

SerCole
16.08.2009, 12:06
Pa razmisljo sam o nekoj Weltmeister-ici,samo koliko dobra se moze naci za te pare?

zeljko
16.08.2009, 12:30
@Kreso brate nemoj mi vredjat Hohner heheheh,salim se malo naravno.Hohner nije losa harmonika npr.kao ova moja ali se cijene krecu oko 5000 € naravno nova,e sad za koliko mozes naci polovnu to je razlicito.Kod ove moje Hohner Morino vb su unutra najkvalitetniji djelovi tj.kakve ima i dalapa samo sto je problem da je teska 15 kila jel je petoglasna ali meni ne smeta.Pozdrav

kreso
16.08.2009, 13:54
Nisam nikad nit reko da je Hochner loš. I dan danas jedna od najboljih i najskupljih harmonika na svijetu koja je i al pari Setimio Soprani Artis VI je Hochner Gola i košta vjerovo il ne 20.000 €. :-O
No to je vrhunski koncertni primjerak.
A Morina je super harmonika i spada po cijeni i kvalitetu u klasa harmonike, samo kako sam reko tonski nije za naše podneblje u kojem dominiraju Dallape i Guerrini al opet ako sviraš repertoar koji obuhvača sav narodan melos ex-YU (od Slovenije do Makedonije) onda je čak i bolja u kompletu od spomenutih.

zeljko
16.08.2009, 14:19
Toooo Kreso miastore znam ja da ti nisi to tako mislio,i znam gledao sam tu Gola od Hohnera prava harmonika ali 20.000 € ko ce dat te pare.Pozdrav i sve najbolje drug

saki1
16.08.2009, 17:42
Eh vi spominjete tu nekih 20.000€ a radi se o nekih 1300km (kilometara) :-)
pa ako dodas jos koju marku mozda negdje iskopas neku weltmeister supitu
ili mozda neku bezkabinsku talijanku settimio soprani ili nesto slicno.
javice se neko tko se vise razume pa ces dobiti odgovor.

Burli
16.08.2009, 21:23
@SerCole

Pogledaj na "Marketu" od prije dan-dva stoji oglas za Weltmaister Cantus 4, cijena je 2000 maraka, lik je iz Mostara, možda neko i sa ovog foruma ti može pomoći da stupiš u kontakt sa njim...

shtimerserviser
16.08.2009, 23:36
CANTUS 4 kako i Cantus 5 imaju neznije glasove, vishe se lome.Pozz.

kreso
17.08.2009, 14:59
@ Burli

Kolega, mislim da je grehota davat tolke pare za Weltmeistericu. Za taj novac i nešto sitno pride (150-200 € gore) se da dobit već i Dallapa koja je barem meni svemirski brod za Weltmeistericu ;)
No to je kolegi već skoro dupli trošak jer je i sam reko do 650 €, a 2000 KM je ipak 1000 €. Mislim da mu je to ipak malo teže dohvatit trenutno.

Za taj novac se uz malo sreće da nabavit solidna harmonika, no nikako nemoj očekivati dobru harmoniku, jer nitko ti je neče dat za toliko novaca osim ako mu ne gori pod petama.
Moj ti je savjet da nekako ipak još stisneš i ušparaš 350-400 €, tada bi se već mogla nač dobra harmonika koja će ti pomoć zaradit za još bolju i kvalitetniju, jer ovako postoji opsanost da ako kupiš nešto "neatraktivno" nečeš više nikad da je se rješiš i da će ti kući negdje u čošku skupljat prašinu.

Burli
17.08.2009, 18:59
Krešo slažem se da je to puno love za tu harmoniku, ali uvijek postoji cijenkanje a iz iskustva znam da niko nije imun na keš...;)

milan-banjaluka
17.08.2009, 20:19
mžeš kupiti jako dobru weltmeister ili paolo soprani a ako oćeš nešto jače moraš dodati još para ili sebi kupi neku dallapu(srbijanku) ali to neliči na ništa ali se mogu svirati tezge.

SerCole
18.08.2009, 10:26
Hvala svima na odgovorima i savjetima,najvjerovatnije cu za pocetak uzeti neku Weltmeister-icu,a kasnije kad se skupi kesa idemo na visi nivo. ;)

lopezi
24.08.2009, 21:45
e ovako, za te pare kao što je već rečeno možeš uzeti hohnera ili weltmajstericu, moj ti je savjet, ako ćeš već svirat svadbe i momačke večeri sam, uzmi hohnera, puno je lakši od weltmajsterice, a i zvuk je prodorniji i oštriji od weltmeistera, a talijanke su puno teže i nemaš potrebe za nju, ona ide navečer, kad se traži bolji zvuk itd, a hohner će siigurno dobro odradit posao, pozdrav

Burli
19.10.2009, 17:07
CANTUS 4 kako i Cantus 5 imaju neznije glasove, vishe se lome.Pozz.

Pitanje za @shtimerservisera da malo pojasni ovo oko "lomljenja glasova" kod Cantusa 4?
Ovih dana sam gledao jednu takvu harmoniku, cijena joj je 1200 eura, inače provjeren majstor garantuje za nju, probao sam je, i radi bolje i "slađe" od mnogih modela Guerinija i Dalape koje sviraju moje kolege u okruženju...

shtimerserviser
19.10.2009, 19:43
Mislim da sam jasan bio oko glasova. Nebi hteo na drugi nacin koji bi bio uvredljiviji. Uostalom shvati, da svaka firma koja proizvodi glasove,kategorizuje u klasama. Kod Supite i S4 su A.Bugari tonovi. Ukoliko ti mislish da ti se dopada odredjena harmonika, netreba da nas uopshte pitash. Ja pricam u celini shto je i kakoje od strucne strane. Za sve neshto, postoji GRADACIJA. Pozz.

Burli
20.10.2009, 00:23
Pobogu čovječe najnormalnije sam pitao za to "lomljenje glasova" jer se baš puno ne razumijem u tu problematiku, a cijenim tvoje znanje i iskustvo(čak sam te i pominjao tj. hvalio kod ovog majstora u Bajinoj Bašit) i nije mi jasno o kakvom "drugom, uvredljivijem načinu" govoriš??? :confused:

Ja ne mislim da mi se ta harmonika dopada već sam rekao da je odlična i da ima super ton, samo sam naveo cijenu za koju se ona prodaje pa sam mislio da ću u tom pravcu dobiti nekakav savjet i odgovor da možda pokušam spustiti koju stotinu eura ili da obratim pažnju na recimo mijeh, basove, kofer i sl?! :(

Na kraju ovo oko "gradacije" stvarno nisam shvatio, vjerovatno je u pitanju jezička barijera tj. razlika između srpskog i makedonskog, u svakom slučaju hvala na odgovoru!

Dell
20.10.2009, 00:35
ja mislim da se kolega shtimerserviser nije okomio na tebe ;) mislim da je napisao u smislu da ne blati vise tu harmoniku zbog te mane? pojasnice on kad ti se javi, ali uvjeren sam nije nista lose, ne bi on tako pisao ;)

mamula
20.10.2009, 07:48
Burli, shtimerserviser ti je sve samo nije zlonamjeran. Ima malo čudan smisao za humor ali kad' ga bolje upoznaš vidiš da je riječ o čovjeku kakvih danas vrlo malo ima. Uvijek je spreman za pomoć i dobronamjeran savjet.

shtimerserviser
20.10.2009, 10:10
Tako je kolege.Burli ! Neznije glasove,(slabiji kvalitet, a moze i drugacije) vishe se lome. S tim recima sam valjda najblaze receno dao kvalifikaciju kvaliteta glasaova u odnosu druge modele W.M. Konstatirao si da Cantus radi bolje i "sladje" od mnogih modela Guerinija i Dallape koje sviraju tvoje kolege u okruzenju... Zato sam reko da netreba nas uopshte da pitash, zato shto si ti vec sam konstatirao, doneosi zakljucak i na tebe je kako cesh da se odlucish.Ti placash.Jezicke barijere bar za mene i moju generaciju u Makedoniju nepostoje.Oko gradacije, uvek ima bolje i bolje i bolje.Izvinjavam se shto si me pogreshno razumeo.Uvek gledam kad dajem odovore da budem kratak i jasan.Pozz

Burli
20.10.2009, 12:27
Ma sve je OK, samo opušteno, sad smo se razumjeli ;)
Ovih dana ću se čuti sa čovjekom da vidim koja bi zadnja cijena bila i da li će moju "šklopociju" od Weltmaistera(model Diana) uzeti i pod kojim uslovima u račun...
Hvala na odgovoru, pozdrav

SerCole
21.10.2009, 11:09
Uspio sam podici budzet za kupovinu harmonike,dok prodam TR-a imat cu negdje oko 3000 km,pa me sad interesuju prijedlozi i misljenja koju haroniku mogu kupit za tu sumu novca,a naravno da se sa njom moze raditi???:rolleyes:

lamek
23.10.2009, 23:09
Za tu cijenu koju spominjes mozes naci jednu odlicnu harmoniku zove se Elka super cassotto i mogu ti reci da je bolja nego vecina harmonika u skupljoj klasi. Ako imas prilike probaj, neces se pokajati.

Pozdrav