PDA

Pokaži Full Verziju : JBL eon 315


spasoje88
15.08.2009, 10:26
Da li mi neko moze reci kakve su ove kutije?!(licno misljenje) Znaci...Jel valjaju cemu ili ne valjaju! Koja je njihova realna snaga? Sa kojim kutijama mogu da se porede?! Rec je o aktivnim kutijama!

car mirko
15.08.2009, 12:26
kutije nisu lose il i nista narocite srednje zalosne ima puno biljih za te pare moras malo da prozunjas ima na pr.OPERA su dobre ili kazimoduplo bolje od tih EON pa PAVEY ima puno
Poz CAR MIRKO

taskedallape
31.08.2009, 06:50
Ev Sx300 pasivan na pm-1 je bolji,ti sada gledaj!Jako lose a puno para!Pozz

srdjan023
12.10.2009, 16:30
EV SX 300 je najlosiji zvucnik u klasi i ne moze da se poredi sa EON15 po mnogo cemu, osim po godistu.

Ako su dobre i ocuvane to su odlicne kutije i zavisi koji mixer imas, lepo se slaze sa Englezima tipa Soundcraft, ali moras biti vrlo pazljiv sa stanjem istih, jer je membrana vezana za spoljnu plocu i svako petljanje i namotavanje uglavnom znaci smrt tim zvucnicima.

Kao primer, imao sam jedne tek otpakovane i druge urnisane i razlika je velika, ove nove su gurale ozvucen bend i frekventno i tranzientno su neuporedivo bolje od gomile drugih 15', a to poredjenje sa SX300 je smesno...

aleksandar72
12.10.2009, 17:29
@spasoje88

Kutije imaju 180W RMS ali realnih!
JBL nikad ne laze ;)
Setite se samo JBL EON 15P,koje su isto bile 180W! ;)
Svakako da mocno zvuce uz Crown BI-Amping pojacala u njima,jedino su malo preskupe.Kod mene(GER) kostaju ca.570EUR i mislim da im je malo cena nabijena,najmanje 100EUR.Isti slucaj EON510!Dok EON515 vredi svaki cent.
Ja bi ih uporedio sa dB Operom 205Live,gde dB gubi bitku u prvih 5 metara.
Dobra solucija: FBT Maxx5 ili RCF315A

@taskedallape
Kolega mislim da si offtopic (:|
Nit je covek pitao o SX300/PM,jos manje o pasivnim kutijama??
Molim vas, nemojte vise sa pausalnim i subjektivnim odgovorima!


@car mirko
Nije lose u buduce da direktno uporedite kutiju sa kutijom,umesto brand sa brendom ;)
dB Opera205 ili Peavey PR15 su daleko losija solucija od EONa.(svakako tonski)

Pozdrav