PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc oko izbora pesama


buonggiorno
14.08.2009, 20:45
Pozdrav svima, nisam znao gde da postavim ovaj posto pa evo ovde cu to da uradim a vi ga pomerite gde treba da bude :))))
Ovako, da li neko moze da mi preporuci neke pesme koje bi lepo zvucale da se sviraju na klaviru samo, znaci onako tihe, balade, moze strane moze domace, sa lepim tekstom. Do sada sam svirao narodne i zabavne pesme ali sticajem okolnisti mi trebaju ovakve pesme a sa ovakvim pesmama sam veoma slab, znam jedno 20 pesama ali treba mi mnogo vise a u skripcu sam sa vremenom pa bih vas zamolio da mi pomognete i preporucite po jednu, dve pesme, zavisno od toga koliko i vi znate :)))
znaci nije vazno da li su domace ili strane samo da su tihe, opustajuce...ma znate sigurno na sta mislim ;)))
hvala svima :) pozdrav :)))

harepa50
14.08.2009, 21:00
Pa eto, meni prve su na pamet pale Rano je za tugu (Haris Dzinovic), Upali svetlo (Aca Lukas), pa se moze u klavirskoj pratnji odsvirati i pjesma Ubi me ti (Boban Rajovic), Kada ljubav zakasni (Sasa Matic), Dezurna (Djogani), Sunce ljubavi (Dzej), Woman in love (Barbra Streisand)...

Eto, par pjesama kojih sam se uspio sjetiti. Nadam se da sam pomogao. :)

Pozdrav

buonggiorno
14.08.2009, 21:06
hvala ti, u svakom slucaju te pesme ce mi dobro doci, nisam se setio za njih a to su bas dobre poznate pesme :s
samo zaboravio sam da naglasim. za ovu prilku za koju mi i trebaju pesme, trazi se iskljucivo da pesme ne budu narodne. znaci nesto u fazonu oliver dragojevic ( sad mi pao na pamet ) znaci samo da nisu narodnjaci :))))
hvala ti u svakom slucaju :)

murtson
14.08.2009, 21:10
već je neko napisao ali ja moram ponoviti :rano je za tugu (haris džinović),vilo moja (vinko coce),galeb i ja (oliver dragojević),laku noć svirači(željko bebek),........

harepa50
14.08.2009, 21:19
Oliver Dragojevic - Cesarica, Dva put san umra, Nedostajes mi ti, pa od Gibonnija - Tempera, Ljudi Zviri Bestimje, Zlatne godine, Sandi Cenov - To si htjela, Massimo Savic - Indija, Mi nismo sami....
Sigurno ima jos toga ali ja ne mogu da se sjetim:)

Pozdrav

shorty123
14.08.2009, 21:48
Mozda smo i mi(Kosmajac),lepo zvuci na klaviru, i moze proci kao zabavna
Mozda.. Sasa Matic-Sad je kasno...al malo sporije od originala da sviras
Od Sase Matica - Zabranjeni grad.

buonggiorno
14.08.2009, 21:56
lele sve hrvatski pevaci :)
ima li nesto da ti pada na pamet od nasih ili nesto od strane muzike :)))
hvala ti za ove ima neke koje mogu da se odaberu :)))

harepa50
14.08.2009, 21:58
Vidio sam, neko je spominjao Bebeka pa evo jedna odlicna pjesma od Zeljke Bebeka - Oprosti mi sto te volim.

svrakan
14.08.2009, 22:13
Moram sad da se ubacim,ovo moze u nedogled ovako,vidi svaka balada,ama bas svaka moze samo na klaviru i lepo ce zvucati,imas milion pesama,pa te koje i inace sviras sviraj na klaviru.Ja sad da pocnem da ti pisem repertoar dva sata bi mi trebalo,znaci moze svaka balada.

grandia
14.08.2009, 23:53
ja bi na klavir: A SAD ADIO ... tu nema sta da gresis, publika ima da se topi ko sladoled ...

bas da koristim priliku, posto ovde ima dosta eksperti u tem: ko je ovo original odpevao?? meni se licno naj bolje svidja kad to oliver dragojevic peva ...

Dare 82
15.08.2009, 00:35
Moze dobro da zvuci muzika iz filmova!Recimo meni je najbolja stvar sto sam cuo u zivotu muzika iz filma Kum i na bilo kom instrumentu da se svira mnogo lepo zvuci.Od domacih moze muzika iz tv serije Bolji zivot.

buonggiorno
15.08.2009, 00:57
hvala vam svima na pomoci, zaista ste mi mnogo pomogli :))

Sejox
15.08.2009, 01:39
Pjesmu "A sad adio",koliko me pamcenje sluzi otpjevao je Dragan Stojnic.
Inace,"kralj sansone"....

mikelijus
15.08.2009, 01:53
Mozes da sviras: Deni, sta to bjese ljubav,zbog jedne divne crne zene,ti si mi u krvi,cesaricu,nije htjela moje pjesme moja djela,lazu me,jesen u meni...

yamahapassion
15.08.2009, 02:00
Po meni, sto se tice filmske muzike... najjaca ti je tema iz filma "Forrest Gump". Svaki put se najezim kad ju cujem...

Dare 82
15.08.2009, 03:04
Ukusi su razliciti.

BoleroBend
15.08.2009, 14:02
Pjesmu "A sad adio",koliko me pamcenje sluzi otpjevao je Dragan Stojnic.
Inace,"kralj sansone"....

ne otpevao je dragan lakovic, u filmu.
u spici je peva oliver drgojevic.

a dal neko mozda zna koja je ono pesma iz "vruc vetar" : "moj brod tone svaki dan, ja ostajem sam, sam u svetu.." - tako nekako
nigde ne mogu da je nadjem

pericadex
15.08.2009, 19:56
Kao sto mnogi vec znaju jedne od najcuvenijih klasicnih pjesama su ZA Elisu i Turski mars,e sad ako ti to pomaze
I posto sam tek usao na temu izvinjavam se ako je vec neko dao primjer

0TeSLa0
27.08.2009, 03:45
Recimo Kad hocas-Riblja Corba, November Rain-Guns 'N' Roses, My Immortal - Evanescence, Join Me - HIM...
To mi je prvo palo na pamet;)

keyboard
28.08.2009, 11:12
Evo zakasnio sam malo sa odgovorom.

Od stranih pjesama imaš Bryan Adams - Everything I do, O sole mio - neznam točno tko to pjeva, La Paloma - Julio Iglesias, Europa - Santana, Love me tender - Elvis Presley.

Eto nemogu se sjetit više. Nadam se da sam pomogao. :)

cvelepa50
28.08.2009, 16:57
richard marx- right here waiting for you.

po meni je to najjaca balada...

pozzz