PDA

Pokaži Full Verziju : Dobio neki uredjaj i ne znam cemu sluzi!


Misa91
13.08.2009, 01:03
Zaista nisam znao na koje mesto da postavim ovo pitanje!

Dobio sam od kolege na koriscenje sledeci uredjaj "Behringer DUALFEX PRO MULTIBAND SOUND ENHANCEMENT PROCESOR EX 2200". Problem je u tome sto ja ne znam cemu ovo uopste sluzi i kako se koristi, a ni kako se povezuje sa ostalomom opremom, pa bih zamolio one koji znaju da mi palo pojasne.

Ovaj link ce vam pomoci da vidite o kom uredjaju se radi:

http://www.behringer.com/EN/Products/EX2200.aspx

Hvala unapred!

Dell
13.08.2009, 01:09
nisam neki strucnjak, meni ovo lici na pojacalo, medjutim cekaj druge kolege

studios
13.08.2009, 01:15
popravlja stereo saund,,,izdize frekvencije,,tako da se dobija mnogo "siri" zvuk u prostoru..
povezuje se izmedju miksera i snagasa///
extra spravica...
pozdrav

jeftabgd
13.08.2009, 01:41
Povezuje se izmedju mixera i baze za mikrofon na pr.Kabal iz baze u njega pa iz njega u mixer.

grandia
13.08.2009, 02:54
povezi to na miksetu preko AUX send i return

znaci trebat ce ti 3 normalnih audio-kabla ... jedan (stereo!) ide iz miksete (AUX send) u behringer, a iz behringera dodjes mikseti sa 2 kabla u AUX returns (L / R)

Misa91
13.08.2009, 14:20
Hvala vam svima na dosadasnjim odgovorima!

@grandia

Ja na mixeti (GEM minipower 12) imam audio OUT, audio IN i RETURN FX. Audio IN i OUT primaju chincheve - crveni i beli, a Return FX mislim da je jedan Banana ulaz. Slikacu kasnije mixetu, pa cu da postavim sliku, jel mi nije bas najjasnije kakvi kablovi mi trebaju!

grandia
13.08.2009, 14:49
ijao misoooo, pa to ti je neki dinosaurus mikseta :D nadam se da si zadovoljan i da mozes lepo s njom raditi


neee .. taj audio in / out ti je recimo za kaset-rekorder (kako se to cudo zove ..) znaci ako hoces da snimas to sta cujes na kasetu i naravno iz kasetofona nazad u miksetu ...

to bi trebalo da bidnu 6.3 mm bananastekeri ... daj ako imas mogucnost neku sliku jel u netu nisam naso nista sem jednu losu frontalnu sliku :lol:

Misa91
13.08.2009, 15:13
Jeste stara mixeta, ali nisam mogao mnogo ulagati u opremu. Za sada radi dobro, pa cu je u perspektivi prodati i uzeti nesto novije. Slikacu je sa zadnje strane, pa cu postaviti sliku!

grandia
13.08.2009, 19:33
ma ne moras miso da menjas miksetu, vazno je da si ti zadovoljan s njom ...

a sa ovaj behringer ako uspes da ga prikljucis ce da dobijes malko bolji zvuk :D

pozdrav

Misa91
14.08.2009, 02:28
Slikao sam mixetu sa zadnje strane i video da ima jedan izlaz Send FX i dva ulaza (L i R) return FX. Na zadnjoj slici je potenciometar Fx return, sta on regulise?

http://misapetkovic.007sites.com/mix1.jpg

http://misapetkovic.007sites.com/mix2.jpg

http://misapetkovic.007sites.com/mix3.jpg

http://misapetkovic.007sites.com/mix4.jpg

P.S. Velike su slike, pa sam zato stavio linkove do njih jer na stranici ruzno izgledaju, a malo su slabijeg kvaliteta jer je slikano mobilnim telefonom!

grandia
14.08.2009, 15:17
miso druze, ne da ti funkcionisu ovi linkovi sa fotkama

ubaci sasvim normalno slike ovde direktno na forum ...

al slusaj miso, cim ti mikseta ima onaj FX RETURN onda bi trebala da ima i FX SEND (L/R) .. znaci kao sto sam ti reko .. 3 normalnih audiokabla ...

verovatno i na tvoj GEM ide jedan kanal ovako, gore na dole: gain, EQ HI,MID,LOW, FX, PAN i Volume ... moguce je da imas jos jedan FX, il samo 2 EQ

kad budes prikljucio taj ultrafex na miksetu onda ces sa FX da dodas signal iz miksete u ultrafex, a on ce da ti vrati malo poboljsan sound nazad u miksetu pa na razglas il slusalice ...

pozdrav

Misa91
14.08.2009, 19:44
Evo uploadovao sam ovde slike, valjda ce se pojaviti. Za Fx return imam L i R, a za FX send samo jedan ulaz za kabli sto se vidi na slikama.

grandia
14.08.2009, 21:26
e to miso!


znaci uzmes 3 kabla, ne moraju da bidnu dugacki, zavisi koliko ti udaljen gem od behringera ... iz GEM dodjes sa 1 kabl iz FX send u input od BEHRINGER a iz BEHRINGER sa 2 kabla iz OUTPUT u FX return od GEM ... pazi samo da ne pobrkas L i R ... to je to ...

ne vidi se lepo na slici, cini mi se da imas ugradjen FX-processor u GEM ?
znaci FX1 na kanalima ti je njegov intergrisan a FX2 dodatni, u tvojem slucaju znaci dualfex ... moze da bude i obrnuto!

pozdrav

Misa91
14.08.2009, 22:59
Ima jedan potenciometar za return FX, kojim se verovatno pojacava i smanjuje.

Sto se tice kablova, jel su to sva tri kabla banana-banana, posto u behringeru imam i na outputu i inputu L i R. Za output mi je jasno iz behringera jedan ide u L jedan u R u mixetu, ali samo jedan kabli ide iz mixete do dualfex-a, a na dualfexu ima dva ulaza (L i R). Da li da taj kabli bude AUX sa jedne strane debela banana za u mixetu, a sa druge strane crveni i beli chinch?

grandia
14.08.2009, 23:38
ma ne ... svi kablovi su banana 6.3 ... nista chinch

daj molim te ako imas vreme i ne mrzi te, silkaj i prikljucke od behringera ... bas mi interesantno ... :confused:

Misa91
15.08.2009, 00:06
http://www.behringer.com/EN/Products/EX2200.aspx

Na ovom istom linku ima pri dnu poslednja slika dualfex-a sa zadnje strane. Ima sa jedne strane IN sa jedne OUT i ima dve varijante, za banana-banana kablove i chincheve.

Mala je slika, ali nisam naso drugu, a ako bude potrebno, slikacu.

grandia
15.08.2009, 18:03
jeste miso, mala slika, ne vidi se lepo sta pise iznad prikljucka ... vidim da pored tih chinch ima i 6.3 klinke al interesuje me sta pise iznad njih ...

Misa91
15.08.2009, 18:43
Nista, ipak cu ja to slikati, pa cu okaciti! Slike stizu uskoro!!!

Misa91
18.08.2009, 21:32
Bio sam van grada, pa tek sad kacim slike dualfex-a spreda i sa zadnje strane.

TomyCroSound
18.08.2009, 21:44
s obzirom da to nije efekt procesor, mislim da bi najjednostavnije riješenje bilo spojit izlaz iz mixete u taj procesor, zatim iz procesora u pojačalo i onda podesit kompletnu sliku pa ćeš čut dal si što dobio...
Ako je mixer sa snagom, onda neam pojma

Millan
18.08.2009, 21:52
Miso, da sam ja na tvom mestu, ja bi' to vratio kolegi, pa neka ga on koristi...:lol:

Misa91
18.08.2009, 23:34
Simpatican predlog, najverovatnije cu ga poslusati! Povezao sam kao nekako, ali ne vidim veliku razliku u ritmu i bojama, vec samo na mikrofonu. Meni se efekti mixete i ovaj FX return steluju preko istog potenciometra, tako da ako pojacam, ritam ce da odzvanja. Na tom kanalu na koji mi je ubacena klavijatura mi je potenciometar skoro na minimumu!

Iskreno, nista posebno ne poboljsava ovaj uredjaj, samo malo lepse zvuci pevanje, ali to je za prosecnog slusaoca neprimetno!

grandia
18.08.2009, 23:44
ako sam te tacno razumeo znaci ti imas na misketu samo jedan potenciometer koji sluzi za INTERNI FX i EXTERNI (npr. taj DUALFEX) ??

tu moras da se sam odlucis, ma da je odluka jednostavna, il koristis svoje interne efekte il (ako mozes da iskljucis njih) i da koristis dualfex il neki drugi externi procesor ... ako ne primetis nikakvu il samo minimalnu promenu, ja bi koristio dalje interne efekte ...

znaci uspeo si da povezes? slike su ti odlicne ...

Misa91
18.08.2009, 23:58
Pa ne primecuje se velika razlika, mozda je malo jaci signal mikrofona i jaci efekat (hall). Malo se lepse cuje, ali neprimetno, daleko od toga da bi mogo zameniti interne efekte. Oni se mogu iskljuciti i probao sam to, ali onda samo sa Dualfex-om jedva da ima efekta, vrlo je suvo!