PDA

Pokaži Full Verziju : Pomognite mi da utvrdim kvar i uzrok


VUNIMRAV
12.08.2009, 08:59
Imam sondcraft spirit folio i vjerno me uz neke sitne intervencije sluzi vec 8g.Medjutim,prije neki dan ja na svirku,pritisnem prekidac i onda kad bi trebao da se zacuje zvuk releja i da se ugasi lampica *mute*,nista se nije culo u vidu redovnog klika i nije se ugasila lampica.Majstor mi kaze da su mi pocrkali tranzistori i da kostaju izmedju 4-6evra a treba 8 komada,i cudi se *sta sam mu napravio*.Moram napomenuti da zadnju svirku nas je prekinulo nevreme praceno grmljavinom,ali ja sam iskljucio razglas,a da je prvo ukljucivanje bilo nakon 4 dana na jako slabom naponu.Da bi jos dao potpuniju sliku,moram napomenuti da koristi korektor napona.Zato vas molim da svi oni koji nesto znaju,prepostavljaju,cul;i su da mi kazu koliko u svemu ovome ima logike.Hvala svima.

cvele
12.08.2009, 10:29
ako su otisli tranzistori koji upravljaju sa releima to ti nije velik kvar i nije ga tesko popraviti, i bilo bi dobro da je samo to i nista vise :confused: ..... Cijena tranzistora je oko 4 € i manje kao sto ti je vec i majstor rekao + ruke sto ce ti to uraditi.
Ovako ti niko ne moze utvrditi o kakvom se kvaru radi..mozemo samo nagadjati zato uzmi mixer i nosi ga majstoru neka rastavi i vidi sta je problem

pozz

bonaparteau
12.08.2009, 10:49
Soundcraft Spirit Folio je suva mikseta (nema pojacala u sebi). To sto objasnjavas mi vise lici da ti je izlaz na snagasu otisao. Snagasi su ujedno i osetljiviji na promene napona jer vecina njih i nema regulaciju napona koji se koristi za izlazno pojacalo. Predlazem ti da otkacis svog spirita i probas ga na kucni stereo ili tako nesto (proveri i izlaz za slusalice) a potom da proveris i snagasa. Javi se kad utvrdis sta je tacno otislo. Pozdrav.

cvele
12.08.2009, 12:37
pa ako se ne gasi lampica na mixeru (kako sam ja shvatio) onda to nema nikakve veze sa pojacalom.